Ako si vybrať kde budeme bývať?

megi93
7. nov 2009

Ahojte, neviem či tu takáto podobná téma je, ale nenašla som ju. Chcela by som sa vás spýtať na vaše predstavy o bývaní, prípadne vaše názory na toto: Bývame momentálne s mojou maminou, ale samozrejme si hľadáme vlastné bývanie. Naša finančná situácia nie je nijak extra fantastická, keďže ja som na materskej, ale dalo by sa to utiahnuť. Avšak ja by som uprednostňovala bývanie v tej časti mesta, kde som vyrastala, všetko tu poznám a mám to tu rada. Manžel je z takmer opačného konca mesta, tá štvrť mi je vrcholne nesympatická a nebývala by som tam z viacerých dôvodov. Dokonca som si povedala, že ok, bývajme napríklad aj v dome, je to výhodnejšie a manžel po tom túži ale zase nie na dedine, radšej v meste, niekde tu na okolí. Dôvodom je dochádzanie do väčších obchodov, na úrady, k lekárovi a podobne. Mesto podla mna poskytuje viac možností na všetko. No a problém je teda v tom, že hoci manželovi je prakticky jedno kde budeme bývať, mne nie. On hľadí najmä na cenu bytu. Chce bývať v čo najlacnejšom, ale v tejto štvrti sú byty trochu drahšie. Ja zasa uprednostňujem kvalitu bývania (nie panelák na paneláku) prípadne okolie, občiansku vybavenosť a dostupnosť. To však pri výbere v prípade môjho manžela nezaváži, ide hlavne o cenu a podla jeho slov je nelogické bývať drahšie, ale tu, ako bývať za lacno ale hocikde.... Čo si o tom myslíte? Ďakujem za názory.

megi93
autor
7. nov 2009

Sasul si vítaná 🙂

majulcek
7. nov 2009

sasu jasne kefku za 20 sk by si si doniesla ale pastu za stovasa uz nema do 😀
feejay no tych 100eur asi neusetris pri dome lebo tam je stale kde a do coho pchat 😝

feejay
7. nov 2009

to viete, megi uz velmi dlho nebola na dedine :D nevie, ze tam pomaly ale isto zacinaju prevladat mlade rodiny, pekne domceky s travnikom, bez akejkolvek hydiny atd atd..

sasulec
7. nov 2009

kujeeeeem 😉

feejay
7. nov 2009

majul, ak postavis pekny novy domcok, do ktoreho este 20 rokov nemusis nic pchat, tak neviem si ine naklady predstavit.. mozno 2 eura za kilo tesco travy, co vysadim na zahradke.. 😵

majulcek
7. nov 2009

megi tak to si uz ozaj davno neebola na dedine..prasce sa tam uz pomaly len na obrazkoch vidia 😀 a psa?sak kupite si aj vy 😀 😀 aspon bude mat mala radost 😀

majulcek
7. nov 2009

feejay ale ved xces mat terasu,na niecom sediet,v niecom sa okupat...a takto mozem do nemoty pokracovat 😀 a stovas sem,stovas tam..a prosim ta zober zenu na dedinu a ukaz jej ako to tam teraz funguje 😀

strapco13
7. nov 2009

my sme sa prestahovali z mesta do dedinny cca 15 min. autom od mesta...tiez som si nevedela predstavit, ze mam ist na dedinu, kde zatial nikoho nepoznam a odist z panelaku kde som vyrastala a mala kopec znamych...drahy vyrastal na dedine v rod. dome a chcel znovu RD.
neviem si vynachvalit to ze ma presvedcil...mame vlastny dvor, terasa hned z domu..takze maly bude moct byt na vzduchu za kazdeho pocasia...a co sa tyka kocikovania...vidim tu vela mamiciek s kocikmi...a vobec sa netvaria znudene, tak dufam ze ani u nas to nebude kockivanie po cukraren a spat
a kedze mame 2 auta, tak kedykolvek mozem sadnut do auta a ist do mesta
nasa financna situacia nam nedovolila kupit si dom v meste, auto mame 11 rocne a 5 rocne...takze my sme volili alternativu lacnejsieho byvania/aj ked sme kupili novostavbu mimo mesta...a zadlzili asi aj nase deti 😅 😅 ale zatial to vyzera ze nelutujeme...a hlavne ziadny sused nevrta o 7 rano diery na obraz 😀 😀

megi93
autor
7. nov 2009

Majul, bola som asi pred týždňom u svokra :D pri zlatých moravciach...krásna dedinka, ale až tak na dôchodok..

megi93
autor
7. nov 2009

Ideme do hajan, zajtra sa pripájame 🙂

majulcek
7. nov 2009

strapco a v nedelu rano z kazdej strany neklepu rezne 😀
megi bruu 😔

strapco13
7. nov 2009

megi..a neboj sa ist na dedinu...mna zatial manzel nedonutil chovat ziadnu hydinu ani prasiatka 😀 😀 a ani nedonuti...a ani nema take plany a to pochadza z rodiny, kt. este prednedavnom sliepocky na dvore chovala...mojho mestskeho psika strasne fascinovali 😀 😀
ono ide hlavne o to s kym tam budes byvat...a potom nezalezi na tom kde si 😵 😵
a do dedim okolo mesta sa stahuje vela mladych parov...takze ono je to akoby si bola v dome niekde na okraji mesta...pekna vilova stvrt

renka9
7. nov 2009

mozem sa votriet do debaty? 😀 😀 😀
byvam 13 km od TT, prvy najblizsi obchod mam asi tam 3 minuty pesi, okrem toho su tu este dalsie 3 obchody.Lekarovi to mam 5 minut pesi...ked som chodila s kocikom von, tak sme mali co robit, aby sme obisli celu dedinu, niekedy nas boleli az nohy 😀 ...chodili sme s kocikom na ihrisko, teraz tu mame dokonca aj detske, do cukrarne, na pizzu...kam len chces. Do TT, to mame 10minut cesty autom, takze ziadny probleeem. Jaaj, a postu mam pred domom 😀 😀 😀
Ja si to neviem zas predstavit v meste, lozit s kocikom cez zacmudene krizovatky, a pod.
No a ked aj mam obchod pod nosom, nekupujem muku po jednom kile, ale taketo potraviny nakupujem po 10kilach.aj mlieko aj cukor. 🙂 🙂

ale vsetko je o tom, kde je clovek nauceny zit. 🙂 🙂 🙂

renka9
7. nov 2009

jajajajaaaaaj, niekto ma stale predstavu taku, ze na dedine ziju len sedlaci? 😀
oo, nie je to tak, dnes sme tu mali obecnu zabijacku, a mala bola z toho hapy, ze vidi prasiatko....aj ked uz zabite, natiahnute na rame 😀 😀 😀
hydina , sliepky, kacky, husy, prasce, to uz je takmer rarita na dedine 😉 😀

sasulec
7. nov 2009

este moj typ nove stavby v babe pri nr,vraj je to tam velmi rodinne a krasne byvanie,priroda a su tam aj obchody,tusim aj zdravotnicke centrum..
prijazd z dialnicetakze necelych 10min tam autom,okolo 15 km od Nr 😉

sasulec
7. nov 2009

teraz je to IN ist z mesta na dedinku 😉
do toho babu by som asi sla 😉

mywiel
8. nov 2009

Som asi mimo témy, lebo Nitru a ich sidliska nepoznam, ale az teraz sme kupili domcek na dedine, hladali sme 6 rokov, je to na dedine, je tam 1 malicky obchodik konzum a ZS tot vsjo, ale do mesta je to autom 10 min., autobusom dlhsie a chodi len raz za hodinu, ale mam auto takze som sebestacna a v ziadnom pripade by som nemenila a som rada, ze sme pockali na to po com sme snivali, aj ked ja som bola dost netrpezliva a uz davno by som kupila nieco co by vyhovovalo menej, ale manzel mi vzdy vravel neboj sa najdeme nas dom, niekde na nas caka ten spravny nas pocka a v pravy cas bude nas a aj tak bolo, tu je... 😉

http://www.immostreet.ch/fr/classified/villa-fa...

womenne
8. nov 2009

tak neviem či sa možem do tejto rodinnej debaty pridat 😀 😉 ale megi predpokladam že feejay je tvoj muž a ma pravdu.Sama pišeš že vaša finančna situacia nieje nič extra,domy v mestach su zbytočne predražene a niekedy neobyvatelne takže musiš prerabat čož je dalšia investicia,ak by ste si chceli postavit domček pozemky v mestach su naozaj drahe.Skor by ste mali lepšie kupit domček alebopozemok v blizkosti Nitri, dediny su teraz perfiš vybavene každa ma potraviny takže o take menšie nakupy mat strach nemusiš a na velke možte chodit do mesta.
Majulček ma pravdu aj stym pieskoviskom je to predsa len ine na dedine ako v meste.

My riešime podobny problem ale chceme stavat dom,sme vo faze hladania pozemku a čakania na trvaly pobyt.pri hladani vhodneho pozemku vždy pozerame na klady a zapory hlavne aby bola pobliž škola,obchod,pripadne lekar ale ekdže ja menit nechcem takže vtomto je mi to jedno.a hlavne sa to odvija od ceny.V meste zaplatiš za m2 800-1000 kč v dedine 250.- viac takže je to rozdiel.
N každopadne prajem dobre rozhodnutie ktore bude vyhovovat obom.

nnikka
8. nov 2009

my bývame na dedine, a je tu všetko... lekáreň, supermarket, pošta a autom do centra mesta je to cca 10 min. autobusom cca 18 min. obaja sme vyrastali v rodinných domoch a podmienka bola ďaleko od rodičov...

tiež keď sme kupovali tak byty boli nenormalne predražené a tiež mm nie je nnejaký kamarátsky typ, čo sa bývania týka, tak že sme si oťukli aj susedov... 😀

mywiel
8. nov 2009

My sme kupili dom z roku 74 a budeme prerabat, lebo pozemky su tu drahé a dat si postavit novy dom vynde tiez vela a navyse nie je k domu ziadna zahrada, takto sme si pockali a mame super dom s velkou zahradou, ten link nejde skoda, takze nelutujem, ze sme na dedine, ved mame auto a nelutujem ani to ze sme pockali a nasetrili na to co nam obom vyhovuje. Drzim palce 🙂

womenne
8. nov 2009

My si tiež šetrime radšej počkame ako sa riadne zadlžit si neviem predstavit zobrat hypo 3miliony 😲

Nove domy su fakt drah ak ich daš postavit firmou tak si priprav tych .5 až3 mega,ak svojpomocne tak menej ale to je fakt o tom či maš koho zavolat na pomoc.

mywiel my pzerame aj domy na predaj že ak by nahodou bolo niečo super ale žial zatim nic,su bud hrozne drahe alebo ich musiš komplet prerobit a vyjde ta to ešte drahšie ako novy dom.muž sa pohybuje v stavebnictve takže si zrata + a -.Znamy kupili starši dom a prerabaju,povedali že nikdy viac 😖.Ja som byvala cely život na dedine a nič mi nechybalo ani ekd som byvala s deckami cez vikend sme si skočili na velke nakupy a cez tyžden postačil miestny obchod.Ono zvykneš si na všetko.teraz byvam v malom meste kde mam po ruke všetko je to vyhodne ale aj nevyhodne ako hluk decka sa nemaju kde pohrat osobne sa tešim do domčeka so zahradou kde ich budem moct bezpečne vypustit na zahradu 😎

mywiel
8. nov 2009

Presne dom ma vyznam len ak je k nemu aj nejaka zahrada. 😉

miskachrumka
8. nov 2009

nemam cas teraz reagovat ale neskor budem!
megi 😉

soanpe
8. nov 2009

Ježiši, vy děláte, jako kdyby Nitra měla 2mil obyvatel a cesta z jednoho konce na druhý trvala 2 hodiny 😅
V nitře mám tetu a strejdu a nemyslím,že by byl problém cestovat z jednoho konce na druhý 😎
Já se s radostí odstěhovala za Prahu. Nejsou tu feťáci, bezdomovci atd. celkově se tu cítím líp.Dítě můžu vyhodit na zahradu ... do nejbližšího nákup.centra to mám 10km. Nákup ělám 2x do týdne.U doktora jsem jak autem tak MHD o 20minut,takže nevidím problém 😉

monkula
8. nov 2009

megi, prepáč, ale mne pripadáš ako mestská panička, ktorá si myslí, že na dedine asi ešte svietia petrolejkou.... 😒
Niektoré dediny majú aj viac než jeden obchod, poštu, proste všetko, čo k životu potrebuješ... Nikto Ťa neposiela na laz kde máš najbližšieho suseda tak o jeden a pol km.
Ja som na dedine vyrástla.... a aj keĎ sme tam mali len jednu krčmu, dva obchody a kultúrny dom, bolo to gajn... aj čo sa týka bezpečnosti detí, ak sa na začiatku dediny objavil cudzí človek, na kým odišiel, už o ňom všetci vedeli.... 😀 to ej samozrejme "nadsázka", ale vieš, ako to myslím.... 😉 😉 😉
ver mi, že nie ej nič lepšie, než otvoriť dvere a poslať deti von, nech sa hrajú.... 😉

molnarovak
8. nov 2009

megi, ja som bývala na chrenovej a aj keď tam bolo fajn, už by som tam nešla bývať ani náhodou. Za peniaze, čo stojí byt na chrenovej, sa dá postaviť nový domček mimo NR. Okrem toho, byty na Chrenovej sú už dosť staré a obávam sa, že kým splatíte poslednú splátku hypotéky, tak sa vám ten byt rozpadne.
Ty sa obávaš štekajúcich psov a iných dedinských zvierat??? Keď si len spomeniem, ako ma pravidelne budili motorky pred panelákom, susedia hádajúci sa dlho do noci, štekajúci psy v bytoch, tak som šťastná, že sme na dedine. Bývam 12km od NR, dcéra mi chodí do mesta do ZŠ a ráno sme za 15-20 min. autom od nás pred školou, ktorá je v centre.
Okrem toho, Nitra je v podstate taká veľká dedina. Nie je to nejaké veľkomesto, aby tam boli také obrovské rozdiely oproti dedine. Všetko, čo je tam, máme aj tu. Dokonca som bola veľmi prekvapená, že susedia v paneláku ohovárajú svojich susedov viac, než tu na dedine. A to sa vraví, že na dedine sa všetci navzájom ohovárajú.
Monkula, to s tým cudzím človekom si náhodou vystihla. Tu, keď sa začnú pohybovať po dedine nejakí podvodníci, do pol hodiny sa to vie a obecný rozhlas to hneď vyhlási, aby si ľudia dávali pozor.
Nechcem nikoho presviedčať, ale mala som možnosť žiť v NR, aj na dedine a pozitíva bývania na dedine jednoznačne prevažujú. Skôr mi vadí megi, že sa tak pohŕdavo vyjadruješ o dedine, akoby tu žili samí primitívi.

soanpe
8. nov 2009

megi je asi trpí skrytým komplexem z bydlení v paneláku 😅
jinak si neumím vysvětlit, proč tak reaguje 😕

já si teda jako buran nepřipadám a už vůbec si nedovedu představit komfort nynějsšího bydlení ,jak by se vešel do paneláku 3+1 😀 😎

dada1212
8. nov 2009

Však sa nemusíš presťahovať na také miesto, kde budeš obklopená starými ľudmi, ktorí majú kopu sliepok, prasiat a podobne 😀
V okolí veľkých miest, aj Nitry je určite kopa dedín, kde sa začala výstavba vilových štvrtí, kde bývajú práve rodiny z malými deťmi a tak sliepky a podobne nehrozia 😉
Trena si uvedomiť že ste ešte mladí, koľko ľudí vo Vašich rokoch by bolo vdačných, keby mali aspon na vlastné bývanie a je jedno, kde by bolo.Treba sa pozrieť na to aj z toho lepšieho hľadiska.
Jedna moja kamarátka býva v takej novej štvrti na dedine blízko mesta a nevie si to vynachváliť, má susedov, ktorí majú deti v rovnakom veku, navzájom si rozumejú a vôbec to tam nevypadá ako na dedine.
Snívať o novom dome v centre alebo v blízkosti centra mesta je pekné, ale myslím, že väčšina si to dovoliť nemôže, iba pár vyvolených. 😲

martulanr
8. nov 2009

ahojte dobraa tema Megi ja som len 8 Km od Nr tak som este mesto 😀 😀 😀
urcite sa do mesta dostanem skôr ako zo Zobora 😀 😀