Ako udržať poriadok v byte?

danjelca
12. jan 2013

baby poradte tipy-ako často a akým spôsobom ste umývali ked deti začali štvornožkovat? my máme laminát. podlahy, dlažbu a aj koberce, vysávame každý den, máme aj psíka, poradte nejakú rýchlu dezinfekciu ktorá sa vám osvedčila

xlucia
12. jan 2013

@danjelca nepotrebujes dezinfikovat, iba tym skodis dietatu. bud primerany saponat, alebo staci podlahy zotriet aj cistou vodou. prilisna cistota a sterilita skodi

danjelca
autor
12. jan 2013

tak ja viem že škodí, ale máme psíka a teda sa niečo ako dezinfekcia hodí...či netreba to riešit? rada by som keby ste sa ozvali psíčkarky 😉

jessica2225
12. jan 2013

@danjelca tak ja mám psíka maltežáčku a vobec som nevysávala každý den to nemusíš, stačí 2x do týždna a tiež poutierat, nemusíš tolko glancovat, dieta popri psíkovi bude mat lepšiu imunitu a bude odolná

surviver
12. jan 2013

nie som psičkarka,ale vysavame každy den a podlahy umyvam 2x do tyždna so savom antibakterialnym http://www.anatra.cz/wp-content/uploads/SAVO-un...

cikyta
12. jan 2013

@danjelca ked štvornožkovala dcerka, mali sme psíka. Vysavala som každý den a zhruba každý 2 den aj umývala podlahu. Plávačku saponátom na plávačku a dlažbu saponátom na dlažbu. Nič špeciálne.

miska333
12. jan 2013

@danjelca ja umyvam a vysavam kazdy den, pouzivam ajax na podlahu, tiez mame laminatovu ale tmavu a vsetko je na nej vidiet preto umyvam kazdy den

lilitela
12. jan 2013

@danjelca No vysavat a umyvat denne kde na to beriete cas? 😀 Ja som psa vystahovala do zahrady ale ak by tato moznost nebola tak to riesim tak ze po prechadzke riadne psovi vydrhnem laby aj zadok.

lulka12
12. jan 2013

Tak toto poznám veľmi dôverne. Dcérke trvalo dosť dlho kým začala behať a máme domá bígla, ktorý opadáva celý rok ako vianočný stromček.
Vysávala som každý deň, zabralo mi to desať minút. Alebo som pretrela a stiahla chlpy mopom.

Dôležité je psíka odčerovať aj každé 2-3 mesiace a náš pes je sprchovaný po každom venčení, čiže labky zbaviť čo najviac nečistôt.

Dcérka má už tri roky a nikdy sme namali žiadny zdravotný problém, tak sa to dá zvládnuť aj s tým psíkom aj s lezúňom.... 🙂

tunzal
13. jan 2013

@danjelca najlepšia dezinfekcia ak psíka vysťahuješ z bytu 😉 ale to je môj názor , podla mňa pes a mačka nemajú čo robiť v byte bezohladu na to či tam je alebo nie je dieťa, zviera patrí na dvor . sama mám mačky aj psa ale do domu nejdú a mám po probléme netreba chlpy zbierať deň čo deň 😉

danjelca
autor
13. jan 2013

@tunzal no ale to nie je rada ja som v byte takže...

danjelca
autor
13. jan 2013

@tunzal a zase si nemyslím že zvieratko dietatu uškodí no práve tuto radu som nechcela že vystahuj, ale takú čo sa dá urobit 😉

danjelca
autor
13. jan 2013

@tunzal ale však dík aj za tuto radu 🙂

popelka5000
13. jan 2013

Ahoj aj my sme mali hava steniatko vtedy ked maly stcornozkoval,vysavala som kazde rano a aj umyvala podlahu plavacku vzdy trosku Sava do vedra s vodou...

danjelca
autor
13. jan 2013

ide mi o umývanie ja mám automat vysávač.

sissy27
13. jan 2013

@danjelca úplne normálne tak, ako keď ste dieťa nemali - my sme odjakživa psovi umývali laby po návrate z prechádzky, a zotrvali sme pri tom aj keď sa malá narodila, žiadne extra opatrenia sa nekonali... a to sme mali dlhosrstého jazvečíka, takže chlpov dosť, vysávali sme obdeň... nikdy žiadne problémy, alergie, choroby len tak normálne, dovolím si tvrdiť, že dcéra má celkom slušnú imunitu a to aj vďaka psovi a nesterilnej domácnosti....

danjelca
autor
13. jan 2013

@sissy27 tiež dufam že toto nám psík prinesie 🙂 🙂 🙂

sissy27
13. jan 2013

@danjelca určite áno... naozaj, netreba meniť zaužívaný spôsob života čo sa domácnosti a hygienickým štandardov týka, ani domáce zvieratá špeciálne očkovať alebo nedajbože odstrániť z domácnosti (tieto úvahy, keď čítam / počúvam, tak sa mi nožík otvára vo vrecku)

tariah
8. feb 2013

my mame madarsku vyzlu, chlpov az po strop🙂 vysavam a umyvam dlazku kazdy den (mame drevene parkety), co je dolezite, psika vycesavame minimalne raz do tyzdna. inak nic specialne, v podstate on je dost nauceny, aby napriklad nelezal na deke, kde sa hra maly, neolizoval mu hracky atd.. u nas je to skor opacne🙂

tariah
8. feb 2013

.. a zabudla som povedat, ze i ked je to niekedy veeeeelmi narocne, nikdy by som ho nedala prec..

sirinka
8. feb 2013

@danjelca napriklad dat do vody trochu octu a tym mozes umyt.... Nemusis sa bat, ze by bolo toxicke pre dieta.

danjelca
autor
9. feb 2013

@sirinka tak to aj už robím🙂))a je to super!

renatka100
9. feb 2013

@danjelca my sme umyvali kazdy den roomba povysaval kym sme boli vonku. Raz za tyzden som umyvala aj s dezinfekcnym prostriedkom. Islo aj o to ze mala mala reflux tak bolo aj vsetko dost ogrcane ☹ teraz umyvame raz za tyzden a roomba vysava kazdy den.

danjelca
autor
9. feb 2013

@renatka100 aj u nás dsa vysáva každý den...teda roomba🙂))

renatka100
9. feb 2013

@danjelca bez nej by sme urcite pomreli v spine 😉 😉 😉