Ako vyperiem z oblečenia škvrny od piesku?

zatykoa
2. sep 2011

Viete mi niekto poradit, ako vyperiem z oblecenie (najma ponozky) flaky od piesku, beznym praskom ani Vanishom sa mi to zatial nepodarilo

janinah
2. sep 2011

ja synove ponožky namáčam do lavora a poctivo v rukách predperiem mydlom Lanza,keby som len hodila do práčky,tak sa nevyperú poriadne

ivett1
2. sep 2011

ja tiež takéto vecičky namočím do vody s jadrovým (alebo žlčovým mydlom) alebo ich nastriekam tesne pred praním sprejom proti škvrnám (ak ho práve mám...🙂..)
Inak, pozri aj sem, možno aj tu najdeš dobrú radu 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/co-na-biele-plavky-zafarbene-namodro/

zatykoa
autor
2. sep 2011

dakujem za rady vyskusam, pretoze vsetky ponozky mojej malej vyzeraju strasne, dost sa jej potia nozicky a este k tomu musi nosit aj vlozky do topanok, ktore su sice na povrchu kozene, ale vnutro je kov a ten este napomaha poteniu

svetielkoand
2. sep 2011

@zatykoa ja davam malemu do piesku zasadne vsetko biele, mozem to vyvarit, pripadne pouzit savo perex 😉 a to zlcove mydlo je tiez super 😉

alla24
3. júl 2013

trosku obnovim temu lebo ma ide porazit. Mala ma uz asi 4 veci znicene z piesku. Su to velke hnusne fleky na zadku ktorych sa neviem zbavit. Citala som uz o tom vela a kazdy odporuca nieco ine. Niekto vanish dual power, Dm dorgeria -oxy power, niekto zlcove mydlo ci jadrove mydlo lanza. co fakt zabera? lebo zas nechcem dat za odstranovace skvrn viac penazi ako stali tie veci 😀

lericenkam
4. júl 2013

ja na každú škvrnu používam antibakteriálne mydlo Dettol, majú ho všade (napr. Jednota), iba jediný krát škvrny nezmizli, ale už neviem od čoho boli,ale inak vždy mi pomohlo a je cenovo úplne dostupné , namočím do vody, trošku vyžmýkam, poriadne namydlím škvrnu, nechám pôsobiť cca 15-30 min a až potom dám do práčky

ichbinich
4. júl 2013

@alla24:
To zlcove/jadrove mydlo alebo Lanzu si kup, tie su fakt najlepsie a stoja malo. Musis tie veci namocit, dobre namydlit, nechat stat a potom poctivo vydrhnut. Mne vysla pieskova spina z ponoziek, ktore som uz oprala bez predpierania, takze zabralo zlcove mydlo z DMka aj na zapranu spinu. Boli to biele ponozky s farebnym vzorom a pekne to vyslo.
Vanish kupujem zasadne v akcii, nikdy nie za normalnu cenu 😉 Potom sa to da 😀

alla24
4. júl 2013

@ichbinich zlcove mydlo mam, ma nenapadlo ho pouzit 😀 skusim najskor to a lanzu a potom uvidim co dalej. Dakujem 😉

pe
4. júl 2013

mne zatial na vsetky flaky zabral ariel profesional to je taky gel, nieco ako vanish, das to na skvrnu, nechas posobit, potom vyperies, tiez pouzivam ariel, lebo sa mi najlepsie osvedcil aj na muzove biele kosele, tak ho supnem aj na taketo veci