Aký svadobný dar by ste kúpili?

lupe33
26. aug 2011

Ideme na svadbu a ja vobec neviem čo mám kupit za dar ( okrem penazí) skuste mi poradit prosím 🙂

jasminet
26. aug 2011

@lupe33 preco sa neopytas nevesty a zenicha ci nieco konkretne nepotrebuju? oni vedia najlepsie co sa im hodi... my sme sa potesili poukazkam do nay, existuju aj do ikea, kika 😉

lupe33
autor
26. aug 2011

to sa zasa pýtat nechcem, zda sa mi to čudne, a myslim že ani im by to nebolo príjemne... Teda ja usudzujem podla toho že ked sa mna niekto pýta čo mi má kupit z sviatku tak mi je dost čudne si "rozkazat" čo by som chcela... Aj nad tym co premyšlala ako su poukažky, ale to im možem dat zasa peniaze...

ale dakujem

sisaha
26. aug 2011

@lupe33 peniaze sa mozu rozhajdakat,ale ak im das poukazku do nejakeho konkretneho obchodu, tak ich minu tam a budu vediet ze je to od teba 🙂

jasminet
26. aug 2011

@lupe33 podla mna je lespie sa opytat alebo dat peniaze ako darovat piaty odstavovac alebo za kazdu cenu kupit nieco len aby som kupila... take dary potom vacsinou koncia v zahrabane v pivnici (viem o tom svoje 😉 )
pokial to nie je velmi blizka rodina a nevies ako byvaju, kde, co tam maju nemaju, tak to velmi neutrafis...
mozno este potom nejaky netradicny dar ako let balonom a podobne, ale tam je tiez kopec rizik

lupe33
autor
26. aug 2011

to je pravda musim niečo vymysiet dakujem

dominika2727
27. aug 2011

Tiez ideme na svadbu koncom septembra,ale ja zase rozmyslam kolko dat aby to nebolo malo a ani vela. Ja som sa pytala, ze co by im urobilo radost no a bolo mi povedane, ze peniaze 😀 Tak baby kolko je vhodne dat do obalky? 😕 Na slovenskej svadbe som nebola ani nepamätam a nemam vobec prehlad. (Ideme k vzdialenej rodine s ktorou sme nemali kontakt asi 10 rokov).

maznacik007
27. aug 2011

ja idem na svadbu priatelke a kupovala som jej sadu porcelanu v design house ako je galan... presne styl aky ona ma rada... pozname sa od skolky... tiez som rozmyslala najprv peniaze aj som sa jej pytala ci chce dar alebo peniaze a tak sa vyjadrila ze nevie... no ale bolo mi jasne ze chce dar nieco na pamiatku...
ak ideme v ramci rodiny tak davame peniaze dava sa tak 50-100 EUR..

jarunka111
27. aug 2011

@dominika2727 neviem, či ti poradím, ale žeby bolo veľa, toho sa báť nemusíš 😀 A málo bude vždy 😀 Vzhľadom k tomu, že nie ste prakticky v kontakte, tak ja by som nanajvýš 20€, kvety a ak tam je aj nejaké dieťa, tak niečo malé ešte jemu a hotovo 🙂

womenne
27. aug 2011

@lupe33 minulý víkend sme absolvovali svadbu a ja ako svedok som preberala a triedila dary. Nevesta dostala 4 sady obedovej súpravy , 3 mixéry. a kopec iných darov....Nechápem ľudí prečo sa nespýtaju, prípadne nekupia niečo normálnejšie a ak už neviem, dám peniaze, nech si kúpia čo potrebuju. Ak už chcem niečo doniesť tak určite nie obedovu a hrncovu súpravu to snaď nosí každy, ešte som nevidela aby niekto známy dostal napr. toustovaš, vaflovač, napr. sodastream to je fajn nápad a myslím že ho hned aj využiju.

tin007
27. aug 2011

ked som sa vydavala, tak sme vopred do pozvanky napisali, ze kvety si neprosime (lebo hned druhy den rano sme leteli na dovolenku) a ze ak niekto velmi tuzi dat dar, tak nas potesia peniaze, ktore investujeme do prerabky bytu. tak aj bolo, par kvetov predsa len prislo (tie som potom na druhy den po svadbe rozdavala odchadzajucim) a peniazky sme pouzili na to, co sme chceli a potrebovali. myslim, ze vypytat si peniaze (slusnou formou) nie je vobec zle. napr. bratranec chceli peniaze (ak sme chceli dat) a potom flasu vina od kazdeho, kto chcel, aby si vybudovali zaklad vinoteky! a to bol super napad, lebo take skvele vinka podostavali, ake by velmi dlho zhanali 🙂

dominika2727
27. aug 2011

@jarunka111 no veru vela nebude nikdy 😀 Ale tak som myslela, ze okolo 50-70 eur + kvety a nejaka flasa pre zenicha by mohlo byt OK 🙂

kvojtanikova
27. aug 2011

@dominika2727
@lupe33 ahojte ja pridavam tip na darcek - kvalitna postelna bielizen, ta stoji urcite okolo 40 E na 2 postele, a myslim si ze ju urcite vyuziju, tiez neuznavam porcelany, hrnca a ine "neskladne" veci, kde to uz len maju dat ak maju trebars maly byt... Ale postelne pradlo, kupene v riadnom obchode, nie nejaky smejd od Cinana, im vydrzi roky, budu si to pamatat, ze je od vas, uziju si v nom "krasne chvilky". Samozrejme, okrem toho kupit kvety, prip. flasu a tak podobne.

romanelka2
27. aug 2011

mi ked ideme na svadbu tak vzdy financie 😉 tie im pomozu 🙂

annaopialova
28. aug 2011

ahoj ak sa zariaduju tak nieco do domacnosti co nemaju

aero
28. aug 2011

máš strašne veľa možností , kedže plánujú spoločný život
predstav si, že ty si tá nevesta a predstav si aj , čo by teba najviac potešilo , ale predstav si aj z čoho by si nemala radosť ..... je aj veľa vecí do domácnosti , ktoré si chcú mladý kupovať sami pretože chcú to zladiť s inými doplnkami bytu ..... píšeš , že peniaze nie , ale máš kúpiť blbosť , ktorú o pár rokov vyhodia , tak radšej by som volila nejakú krásnu kyticu, nejaký spomienkový predmet , ktorý ťa vystihuje , alebo vaše kamarátstvo a peniažky do obálky ....... tak by som urobila ja 😎

martinam
7. aug 2012

damaskove postelne pradlo, napis mi a dam ti skvely link

lucifera
8. sep 2015

Ahoj, ja vypalujem obrázky do dreva, aj s motívnom svadobčanov-imitácia, plus mená, a dátum🙂 a majú to to na celý život🙂

kikakikus
14. sep 2016

@lucifera Ahoj, vypaľujete ešte obrázky do dreva ??????