Aljašský malamut - skúsenosti

31. mar 2023

Mužovi staršia kolegyňa má sučku aljašského malamuta, má 2,5 roka. Zaobstaral si ju jej nebohý manžel. Stará pani odchádza do dôchodku a tým aj žiť k dcére do UK aby mohla by s vnúčencami. Tak si psíka so sebou vziať nemôže. Nemám veľa.skúsenosti .s touto trasou, naposledy sme mali hnedočierneho pouličného miešanca. Aké máte skúsenosti s touto trasou?

mandzula
1. apr 2023

Manžel mal malamuty, no časom pochopil, že toto plemeno do slovenskej klímy nepatrí a poslednú sučku sme nakoniec odviezli tam, kam patrí, do zimy a snehu do Švédska.

mufka1
1. apr 2023

@danica2711 áno sú to také medviediata 🤣nás nieje náročný ani na pohyb 🤣inak pre tým ako bol mladý bol naučený ťahať niekoho na kolieskových korčuliach ☺️ale to keď mal fakt 2 roky .Proste je to pes aj kde sú deti ma vysoko prach bolesti ,vydrží snáď všetko a zožerie tiež co mu dáte 😁😁pokiaľ sú malé detičky treba dávať pozor lebo oni sú fat veľký a neuvedomujú si svoju silu ,koľko krát keď zavrel chvostom a dcérka mala vtedy 2 roky a zavrtel ním dcéru hneď zhodil 🤣🤣ako by bola pierko .
Snáď sa rozhodnete správne budem držať palce 🥰

btus
1. apr 2023

@estrella5 ťažný pes nemôže ísť popri nohe. Má ísť vpredu pretože by mal primárne ťahať. Ale áno, mal by mať základnú poslušnosť. Ale nikdy z neho nebude vlčiak. Je to severan, má soju hlavu. Ale to neznamená, že je hlúpy. Oni sú múdre až až. 🙂

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taty
1. apr 2023

@estrella5 no neviem či severana udržis dlho pri nohe . Mne sa to za celé tie roky nepodarilo. Povel auto chápu a čakajú ale inak to nie je pes ktorého budeš mať u nohy a bude čakať na tvoj povel . Aby som si ušetrila ruky aj na prechádzky ich beriem na prístroji a mám ich na opasku . Ak ich potrebujem k nohe jednoducho pritiahnem k sebe a čakajú . Ale inak nehrozí na poslušnosť by som si zaobstarala tu borderku potom , nie severana

taty
1. apr 2023

@estrella5 prechádzka u nohy nehrozí , u severana naozaj ideal postroj a dať ho na opasok aby si neprišla o ruky ,lebo ťahá

taty
1. apr 2023

@mandzula Slovensko má dobré podmienky pre chov severanov, ja žijem v Belgicku kde nemáme hory,sneh a totálne pohoda. Caniscorss robíme dlhšie , pauzu mali minulý rok len tri mesiace inak teploty neboli vysoké . Cez leto chodíme k moru sa schladiť do vody , a ranné prechádzky čo je o štvrtej ráno inak prespali . Takže severan netrpí na Slovensku vôbec . Moje zvládli dovolenku v lete aj v Prahe na pohodu . Zas to netreba brať že severan len do Ruska či Alijaska.

mandzula
1. apr 2023

@taty manžel mal x severanov, ale takých, ktorí pochádzali zo severských línií, čiže neboli adaptovaní na našu klímu, už v máji na prechádzkach dychčali, hľadali mláky a potoky, z ktorých odmietali vstať, a evidentne trpeli, taķže rozhodnutie bolo jasné, severana nikdy viac a poslednej pani sme dopriali šťastný život vo Švédsku.

elli333
1. apr 2023

Podla mna vela zalezi aj od povahy psika. Ja mam doma huskyho ...kupovala som ho ako malamuta, ale vyrastol z neho husky. Stenata je tazko rozoznat 🙂. Ale moj husky je napriklad celkom kludas. Urcite to nieje pes na strazenie , ale ani tie 10km prechadzky nemusia byt realitou. To sa treba porozpravat s panou ,ze aku ma vlastne psik povahu. Moj husky kebyze ideme na 10km prechadzku tak uz v polke by plakala, ze jeho bolia labky a jemu sa uz nechce 😀. Celkom rad a casto spinka. Je to taky mojkos 🙂 a to, ze sa v lete nevie ochladit tiez nemusi byt pravda. Geny su jedna vec, ale ak psik vyrastal tak, ze je zvyknuty aj na teplo...my sme trebars nasho mali cca do 4-5mesiacov vnutri tak problemom moze byt skor zima. Nas napriklad tuto zimu dokonca prechladol a v lete nemam pocit, zeby extra trpel. Skor sa zvykne aj vyhrievat na slniecku 😀

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danica2711
1. apr 2023

@mufka1 poznám problémy s veľkými psami, náš prvý pes bol bernardín, teraz máme leonbergera, takže pre nás by bol malamut čo do veľkosti pohoda... ale my sme proste blázni do veľkých psov. Tiež vyžadujú veľa pohybu, nestačí im pobehať po záhrade, ale sme už na to zvyknutí, dá sa to, hlavne keď sú už deti dospelé, pretože menšie deti takých veľkých psov samy venčiť nezvládnu