Bolo pre vás tehotenstvo a materstvo starosť alebo radosť?

vuvuzela
10. okt 2010

ahojte robim si taky prieskum k horeuvedenej otazke, pretoze ja osobne uz nemam pocit, ze chcem tehu a to potom vsetko znovu prezit.. ako ste na tom vy? ja som pocas tehu s druhym dietatom ratala, ale ked sa mala narodila, tak som si povedala, ze uz nikdy

alca85
10. okt 2010

to som si na začiatku hovorila aj ja.....ale teraz sa druhého neviem dočkať (teda ak sa podarí) a teším sa na všetky tie starosti a radosti....len tie celodenné nevoľnosti a zvracania by som rada preskočila ☹

salvinka
10. okt 2010

nenechaj sa odradit.. kazde tehotenstvo je ine, tak isto ako kazde babatko 🙂
ak si prve tehu prevracala, dietatko je narocnejsie tak mozno prave pri druhom budes mat bezproblemove tehulkovanie a kludnucke babatko 🙂
samozrejme ze zaciatky po porode su tazke, ale casom sa vsetko spravi..
ja urcite chcem druhe a casom aj tretie! 😉

bershka
10. okt 2010

ja som pregrcala az do konca tehu, porod na prd, stavy po porode na prd, dieta furt plackalo, ja som bola zufala a asi tiez sa nedam uz nahovorit na druhe

divoska
10. okt 2010

bez starosti nie je radosti, myslim si.
tiez som si niekedy hovorila ze a toto som dobrovolne chcela? 🙂 najma ked bolelo alebo bolo cloveku na skapatie. verim ze ak niekto bojuje o kazdy den alebo tyzden to moze byt nocna mora. ale sak co si budeme, su aj ine veci /zdravotne, emocionalne/ ako tehotenstvo /hoci aj problemove/ ktore si treba pretrpiet. a deti su zazrak. nehovoriac o tom ako to dokaze v nas vzniknut a vyrast 🙂 /co som si nikdy neuvedomila dokedy sa ma to bytostne netykalo/, ten jedinecny druh absolutnej a inej lasky ktoru prinesu do parnerstva respektive do rodiny, a to vsetko okolo toho, co nas maju naucit, to je podla mna zivotne poslanie a teraz zacinam chapat, a asi az na konci zivota /ak vobec/ celkom pochopim preco jednoducho treba mat deti a vediet si to vychutnat a je mi luto tych ktori to nezaziju. aj ked to ma asi tiez svoj dovod. ako vsetko.

nanulik
10. okt 2010

no ja mám trošku obavy ako to zvládnem. mám strach aby malý bol v poriadku a aby som sa o neho dokázala postarať. ale asi najviac ma trápi to že chodím na VŠ a bojím sa ako to budem stíhať s časom. či nebudem zbytočne nervozna a aby nebol aj malý potom z toho nekľudný 😒

heveri35
10. okt 2010

tak ja by som strašne chcela mat ešte bábo,a to napriek tomu,že vlastne už mám velkeho syna,s ktorym nie sú take starosti,nemusim k nemu rano vstavat,mozem ist vecer do kina,alebo na kavu s kamoskami a pod,ale ja by som sa toho rada zriekla.A keby som aj mala cele tehotenstvo vracat,aj to by som brala.

sssimi
10. okt 2010

Ahojček. Ja som vždy túžila po dvoch detičkách. Samozrejme keď som nevedela do čoho idem 😀 . Tehotenstvo som mala celkom pohodové, len ma strašne trápilo pálenie záhy. Najviac ma dorazilo 2tt prenášanie. Strašne to spravilo zle s mojou psychikou. Nakoniec pôrod, pri ktorom mi malú nakoniec museli vytiahnuť zvonom, keďže ju pupočná šnúra nechcela pustiť. No a klincom programu bolo, že Sarah mi prvé mesiace v podstate preplakala. Najskôr prasknutá kľúčna kosť po pôrode a potom desné kolilky. 5 minutové spánky mi na pokoji nepridali. S manželom sme padali od únavi. Vtey som povedala, že už dieťa nechcem. Aaaaa Sarah má 16 mesiacov. Je neskutočná, úžasná, stále sa na nej rehoceme. Je samostatná, občas mi už aj "pomáha" a ja už teraz viem, že ak sa podarí, druhé dieťatko prijmeme s takou láskou a nadšením ako sme prijali Sarah. Drž sa a hlavu hore! Ja si predstaujem, že u pri druhom budem ostrielanejšia a véééľa vecí budem robiť celkom inak.

alexandrah
10. okt 2010

@vuvuzela - ahoj, presne viem, co riesis ... ja som mala strasne tehotenstvo, spala som cca po 4 hodiny, a to az nad ranom, od cca 9 do 12-13, cele tehu, vlastne nie!! posledny mesiac, dva som spala tak po hodine, dvoch v noci, cize absolutne peklo, mala som sialene migreny, na konci mi vsetko opuchalo, + zaha, +trpnutie ruk, + strasne bolesti chrbta, vysoky tlak ku koncu ... porod strasny, ze lekari vraveli, ze taky strasny este niektori ani nevideli ... ja v hroznom stave ... nastastie mam uzasne spave a samostatne dietatko ... ale predstava, ze do toho ist znova na 10 mesiacov bola jednoducho strasna!! preto som do toho vrazila radsej hned, cize som znovu tehotna, lebo inak by som sa na to uz neodhodlala nikdy ... urcite sme chceli viac deti, mozno ostane iba pri dvoch, a toto tehu som naopak velmi unavena, co mi moc nepridava, starat sa o maleho syna ... + migreny, samozrejme ...ale som si vravela, ze bud hned, alebo nikdy ... bude to tazke, ale potom o cca rok a pol o to lahsie!! drzim moc palce!!

natashkaa
10. okt 2010

ňahoj uplne Ta chapem ja solu s manzelom sme presvedceny, ze druhe nikdy. Mame velmi narocne dieta a to neprehanam behali sme po doktoroch lebo od prveho dna narodenia vobec nespal a to ked hovorim, ze nie tak nie on celych 16 mesiacov vobec nespi cez den a v noci maximalne 5 hodin. Vies si predstavit ako uz vyzeram cez dn mu uz nestacim ma energie za 100 rano o 3 je hore krici chce sa hrat o 5 je definitivne hore a to az do 9 vecera!!!!!!!!!!! non stop takze my sme uz tak vystaveni ze mam uplne budenie srdca manzel si chodi aspon oddychnut na sluzobky 😅 😅 ale ja som 18 mesiacov takto a NAVYSE NEBOL OCHOTNY NIC JEST takze do 13mesiacov bol plne kojeny ani neviem ako som to mlieko mala kedze uz som vypluta teraz uz zacal papat ale stale kojim NO U NAS DRUHE NIEEEEEEE 😀 😀

titkovamiriam
10. okt 2010

nie 🙂
aj ked prve dve tehu som si odgrcala,porody som mala v pohodicke za to som velmi vdacna ze na ne mozem spominat ako na uzasne zazitky v mojom zivote a nepoznala som bezsenne noci ci koliky do roka som si to doslova uzivala a uzivam do dnes ,pre mna je uzasna vec mat deticky -aj ked uz dost odrastene.a kludne by som si to este skusila,no racionalne uz radsej vnucatka 😀 😀 😀 😀 😀

stvura
10. okt 2010

🙂 no chapem ta...moje prve dieta bolo narocne hned od zaciatku, Od druheho mesiaca do osmeho som vracala kade som chodila, a to fakt doslova. Cestu do roboty som znackovala, vo vlaku sa modlila aby si ku mne nikto smradlavy nesadol a dufala ze moja sefka si neda rano na seba ani jeden z jej otrasnych parfemov. To nehovorim ze maly bol tiez nespavy, nosila som ho na rukach od rana do vecera, ledva cakala kedy pride manzel z roboty....akosi sme vsak vyrastli a zacali planovat druhe. Tehotenstvo bolo v poriadku, vracala som tak v norme, behala do posledneho dna, maleho kojila este v den porodu...proste parada. Prvy porod mi trval asi 14 hodin, druhy 3,5 hodiny s prichodom a odchodom. Mala je kludnejsia, i ked tiez vela nenaspi....ale dufam ze to bude lepsie....
Fakt s odstupom casu sa clovek pozera na veci inak, uz nie je taky precitlively ako pri prvom, neriesi zbytocnosti....ale nikdy netreba hovorit nikdy, mozno o par rokov si to rozmyslis.....
PS: so mnou rodila kocka co mala 19 rocnu starsiu dcerku a druhu az po tolkych rokoch..... 😅

kattarinkaa
10. okt 2010

No...ja som zatial razne proti dalsiemu tehotenstvo. Ani nie, ze by tehu bolo nejak narocne, to sa dalo. Porod bol fuska..30hodin a nakoniec aj tak cisarak, lebo uz sme toho obaja mali dost. Ale ..hlavne nas maly je velke sidlo. Od 5,5mesiaca lozi od 6sedi a uz pomalicky skusa svoje samostatne kroky. Je to strasne narocne dieta a ja som z neho uplne hotova. Takze, som spokojna celkom s jednym babom. A myslim, ze nam aj bude stacit.

blanblan
10. okt 2010

Ja som mala bezproblemove tehotenstvo, bezproblemovy porod a bezproblemove dieta ale aj tak to uz viac zazit nechcem 🙂 Asi z o strachu ze druhe by uz take idealne nebolo 😀

zazalienka
10. okt 2010

Ahoj, vzhľadom na vek 35 rokov som si tehotenstvo neskutočne užívala, asi preto že som ani raz negrcala, nebolo mi absolútne zle.. môžem povedať že najkrajšie obdobie som prežila s bruškom... pôrod bol absolútne pohode, rodila som sekciou, takže si nemôžem sťažovať.. malý má 8 mesiaov, začína pomaly chodiť, brbloce, je skvelý, spokojné vysmiate dieťa bez nejakých zlých prejavov.. síce som sa poriadne od pôrodu nevyspala, ale to je asi jediné.. ono to vyzerá že žijem v nejakej eufórii, ale je to tak..
možno je to tým vekom, neviem, ale na to že som deti akosi vôbec neplánovala, tak dva dni po sekcii som tuho rozmýšľala, že ako namotať manžela ešte na jedno dieťa (a to som jedno víkendové dieťa vyženila🙂 )
relatívne už je spracovaný, dáme si ešte nejaký ten čas aby sa moje telo zregenerovalo a budeme pracovať.. čas hrozne letí, aj to bábinkovské obdobie u Miška veľmi rýchlo prešlo.. a hrozne mi to chýba..

krasnulka
10. okt 2010

Pri prvom tehu som mala strach, ci sa dokazem o dietatko dobre postarat. Tehu som mala bezproblemove, porod jedna radost,aj ked som bola 10 hodin v bolestiach,prve dni boli nadherne a aj dalsie mesiace. Bola som stastna, ze mam uzasneho syna, cele nosi som prespala. Druhe tehu bolo tiez bezproblemove, porodila som behom hodinky po vyvolavacke-u prveho bola tiez vyvolavacka, dcerka je sice na nocne spinkanie horsia, papá kazdé 3-4 hodiny, kolkokrat padam unavou, ale su to moje stasticka a som velmi vdacna ze ich mam. Dnes sa mi obe deti prejavuju hyperaktivitou,ale su moje🙂 milujem ich a pre mna boli len radostou a nie starostou 🙂

bona
11. okt 2010

Kedze som mala uplne bezproblemove tehotenstvo, fajn 3 a polhodinovy porod a teraz doma male slniecko, ktore cca od 2.mesiaca prespinka celu noc, urcite nechceme s manzelom skoncit len pri jednom dietatku..🙂 Ano, aj ja som si v prvych tyzdnoch obcas s nasou Terezkou tandemovo poplakala, lebo som nevedela co a ako..nastastie som mala a mam okolo seba manzela a rodinku, ktori mi vzdy pomohli, to je na nezaplatenie..Teraz uz sme fajn zzite, Terezka si nasla svoj rezim, ja uz nechytam nervozitu, ked place, aj ked podla mna nema dovod 🙂 Priznavam, ze obcas na mna dolahne to, ze som stale doma a ze by som aj obcas niekam vyrazila..ale zas na druhej strane, stonasobne mi to vynahradi Terezkin usmev a rozziarene ocka, ked sa rano zobudi a ja ju mozem vybozkavat a pomojkat sa s nou.. 😵

vodnarky
11. okt 2010

ahojte...no ja som mala tehotenstvo,jednym slovom....strasne.....od zaciatku do konca som stale zvracala...chodila som do prace,kde vobec na mna a moj druhy stav nebrali ohlad..kazde rano,ked som sa vyzvracala,som neskutocne opuchla,az tak ze som ledva videla....este aj v den porodu,pred tym ako ma odviezli do nemocnice som sa "bozkavala"zo zachodovou misou....ale aj napriek tomu vsetkemu,tuzime mat este jedno take rozkosne dietatko,ako je ta nasa mala princezna.... 🙂

dadika1114
11. okt 2010

ja zatial mozem povedat len o tehotenstve ... a to mam radostne nie starostne 🙂 som doma skoro od zaciatku tehu,ziadne ale doslova klop klooop zvracanie,nevolnost len obcas ale presla rychlo,az teraz ten 8 a posledny mesiacik su trosku narocnejsie ... zaha obcasna... a spanie no ... to ma akurat stve ze sa vobec nevyspim co ked sa otacam ma boli brusko.Opuch nemam ziadny nastaastie,ani trpnutie.Som zvedava aky budem mat porod.Citim sa inak faaajn piatok a nedelu som bola asi na 2 a pol hodinovej prechadzke a tiez som zvladla pekne aj ked ku koncu som fucala ako parny valec :D a este sa mi vela ludi cuduje ze lietam na bicykli haha :D

andreaka11
15. okt 2010

tak ja som si povedala, ze uz nikdy viac nechcem byt tehu. a stale sa toho drzim. tehotenstvo mi "sprijemnovalo" kazdodenne zvracanie a to uz len z pomyslenia na jedlo. kazdy den ma od obeda do noci bolela hlava - tabletky nezaberali, palenie zahy, bolesti chrbta no a ked som si myslela, ze uz je vsetko za mnou a len porodim, tak som sa vyhadzala vyrazkami (nejake hormonalne) a vkuse som sa skrabala. a doktor mi dal na to mentolovu mast. tak som sa nou natierala v decembri, tak mi bola trikrat taka zima, ako bola vonku 😀 . zuby mi drkotali, ako keby vrtulnik pristaval na zahrade. ale ani ta mast nepomohla. az porod. a mame dievcatko a chlapceka, takze uz viac deti nepotrebujem.
zaciatky boli tazke. zvykat si na dve nove stvorenia a krmit ich kazde dve hodiny cez den a v noci. samozrejme chlapcek sa hambil pit odo mna, tak som mu musela specialne napumpovat do flasky. takze jedno babo na prse, potom druhe s flaskou a potom som mohla pumpovat. potom umyt flasky a mohla som zase zacat s krmenim. neskor som uz nemala dost mlieka pre oboch, tak sme presli na nutrilon. v poradni mi hovorili, aby som to striedala, ze raz jedno babo bude mat mlieko odo mna a druhe puder a potom vymenit. som im povedala, ze dakujem, neprosim. aby som potom krmila kazdu hodinu..........
ale teraz uz je vsetko ako ma byt. rastu ako z vody, vedia sa pekne hrat a vymyslat, ale aj tak ma to nepresvedci mat dalsie babatko.