Bývanie v bytovke

misutka27
3. okt 2015

ahojte nevedela som kde mám túto tému zaradit tak som to šupla sem...rada by som vedela názorý tých mamičiek ktoré bývajú v bytovkách ako zvládajú hluk od susedov napr. pri uspávaní detičiek....neviem či som len ja taká citlivá ale proste ja mám rada klud a mali sme aj problémi s hlasnou hudbou od susedov....alebo ako to riešite???

adri266
3. okt 2015

@misutka27 byvame v byte, ale vyrastla som v dome, a tam to bolo hlucnejsie ako teraz. Mali sme susedov, ktori bezne rano o 6. v sobotu turovali traktor. Mali kravu, prasce, vecne daco robili. Teraz ked idem navstivit nasich, furt niekto kosi travu, pili drevo, proste ziaden klud, ako si predstavujes.
Na druhej strane, v bytovke, v ktorej byvame, je ticho, najhlucnejsia je asi nasa dcera 😀 A to sa snazim, aby bola ticho, aby nedupotala, nekricala...
Ja sa na hluk v bytovke stazovat nemozem.

Myslim, ze skor zavisi, akych susedov kde dostanes.

misutka27
autor
3. okt 2015

bože to by som si aj ja priala.....ved práve ide o tých susedov a práve to ma zaujíma ako to zvládajú ostatné lebo ja som už niekedy na nervy z toho

moni244
3. okt 2015

@misutka27 hlavne si netreba myslieť, že keď uspávaš dieťa, alebo ti dieťa spí, že ostatní naokolo to musia vedieť, rešpektovať a byť ticho

sardinka333
3. okt 2015

@misutka27 ak máš rada klud tak bytovka nie je pre teba 🙂 Ja som z rodinného domu a tam to tiež nebolo uplne bez hluku - kosačky, hlučné posedenia susedov v zahradách, letné grilovačky jedine ze v dome nikto nebuchal nad hlavou, nedupotal...
U nás je relatívne klud, ale tak stalo sa, ze niekto vrta, bucha aj o 20:00tej. Niekedy nad nami dupocu vnučata susedov, ktore im tam pridu na navštevu, nie je to denne tak v ramci dobrých ssusedských vztahov mávnem rukou...
Ale celkovo som deti nikdy neučila na ,,skleník,, ze nemoze ani špendlik padnuť a zobudia sa. Kolko krát niečo buchne, ťukne a mala sa nezobudí. Neraz v noci počujeme - hlavne v lete ked sme mali pootvarane okna hadky nejakej rodiny nad nami..a spime dalej. Keby ma malo všetko znervoznovať tak sa zblaznim..beriem to tak ako ide. Ozvať sa človek može až po 22:00..dovtedy si teoreticky každý moze robiť čo chce. Našťastie väčšina ludí u nás je v pohode a susedia ked idu buchať, vrtať tak zvyčajne zaklopu a daju vedieť, spytaju sa či mala nespi. Najhoršia je bezohladnosť.

susanne6
3. okt 2015

S kym mas konkretny problem,toho priamo,slusne a s usmevom popros,aby bol v danu hodinu zhovievavy a snazil sa obmedzit hluk 😉 slusni ludia pochopia a akceptuju,len teda neviem akych susedv mas ty 😐

susanne6
3. okt 2015

A ako pisu nadomnou aj ja mam pocas maleho spanku zapnute radio....ticho neprospieva 😉

mamutka
3. okt 2015

@misutka27 prestahovali sme sa, sice stale sme v bytovke, ale na vrchnom poschodi. Susedia zvacsa starsi ludia. Sme slusni, mierni ludia, ale mam obavy, ze siroko daleko najhlucnejsi :D proste tichucko. Snad to nezakriknem teraz 😅 vrchne poschodie mozem len doporucit.

misutka27
autor
3. okt 2015

@moni244 myslím že je normálne že okolo 8-9 už 2 mesačné bábo spí

janinah
3. okt 2015

Sme v bytovke cez týžden a cez víkend v lete v dome po svokre,čo sa hluku týka zlatá bytovka...dôjdem na dedinu,tu kosačka,tam píla,hentam psisko breše,rozhlas hlási,sused rádio púšťa vonku 😀 ...pokiaľ mi niekto nepustí vrtačku za stenou kde mi dieťa spí /aj to sa mi stalo v bytovke o 21,55hod/ tak neriešim...

misutka27
autor
3. okt 2015

@susanne6 to my sme mali problém ešte predtým ako som otehotnela....to sme vypisovali len stažnosti na urad....a tá bezohladnost tu ozaj je

moni244
3. okt 2015

@misutka27 a vsetci z bytovky, aj z tej vedla vedia, ze mas male dieta

sardinka333
3. okt 2015

@misutka27 však bábo spí...ale ostatní nespia 🙂 Netvrdím, ze maju mat hlučne hudbu, buchať, skakať, dupotať...ale...ked budeš mať to bábo väčšie tak sama uvidíš aky ,,randal,, bude robiť. Ak máš napr. parkety tak susedia pod tebou budu počuť aj padnuť kocku ako sa to ozyva, deťom často niečo pada, buchnu s dvierkami od nabytku, neičo zhodia...to všetko je tiež počuť na parketách a kachličkách. Počula som aj také ze niektorí rodičia dovolia svojmu dieťaťu aby sa prehanal po byte na odražadle - tej masivnej motorke. Teraz ti to tak nepride ale časom uvidíš ze ani u teba nebude ,,výberové ticho so zárukou,,.

sharmana
3. okt 2015

@misutka27 ak máš susedov, ktorí rušia aj ked už boli upozornení, dokonca ste na nich písali sťažnosti, a nezabralo, tak jediná cesta odsťahovať sa. Vlastná skúsenosť. Síce my sme sťažnosti nepísali, ale sme ich nejeden krát žiadali, aby stiahli hlasitosť televízie. No ale to nebol jediný problém. Stará ženská čo tam bývala zvykla upratovať aj o jednej hodine ráno, úplne v pohode stále niečo po zemi šúchali, búchali, prenášali, trieskali dvermi, o štvrtej ráno brala z balkona veci na upratovanie. Pomohlo jedine odsťahovanie. A radšej do domu som šla, aj ked je pravda, že hlavne v lete tú máme tiež takých susedov, ktorí s myslia, že ked sú na záhrade o pol 5, tak už môžu po sebe hulákať a zemiaky hádzať do kýbla, že to trieska plieska. Ale aspon v noci mám klud, nejdem spať už so žaludočnou nervozitou, čo ma čaká nad hlavou, či vedla. Ak v bytovke, tak jedine na najvyššom poschodí, inak by som už nikdy nešla do bytovky.

marianna162
3. okt 2015

😀 my to máme zas naopak celá bytovka vie o nás,,moja mala je veľký nezbedník,speváčka,tanečnica 😀😀 inak rodinný domček s dvorom je na nezaplatenie, bývalá som v rodinnom dome a teraz doslova trpím,, 😁

katarina644
3. okt 2015

@misutka27 ahoj, co sa tyka uspavania, mali sme aj my hlucnych susedov, s dcerou to bolo strasne. ked sme to povedali susedom, tak mi povedal sused, ze co mame s tymi detmi robit. a to vyzliekanie, obliekanie, rozpravanie na chodbe pred dverami. ale cim su deti starsie, tak si to nevsimaju. je to lepsie. uz zaspia obidvaja v pohode. neviem co nato povedat, je to dost neprijemne. my sme sa tiez dva roky natrapili. boli sme na prasky.

vulka
3. okt 2015

My sme v bytovke a úplná pohoda. Je tu len 12 bytov, takže všetky hlučné problémy so susedmi sme si normálne vydiskutovali a je kľud. Občas dajaká oslava a sem-tam nejalá hlučnejšia návšteva sa dajú prežiť aj s malými deťmi.

misutka27
autor
3. okt 2015

@moni244 nechápem prečo sa do mna navážas a ano vedia lebo je to malá dedina a je tu len jedna bytovka a 7 bytov 😖

misutka27
autor
3. okt 2015

@sharmana no mali sme to tak že prišli z krčmy a o pol 1 hudba nahlas akoby nič

misutka27
autor
3. okt 2015

@marianna162 napodobne aj ja som vyrastala v dome a tu trpím....len čo spravit dom nestojí 5e

jeennyv
3. okt 2015

@misutka27 pre mna je to o vzajomnom respekte, lebo tak ako my mame casto pocit, ze hluk robia nasi susedia, tak mozu mat pocit aj susedia, ze robime my, deti atd..jasne porusovanie nocneho kludu a ine casto agresivne prejavy su na nevydrzanie a treba zakrocit, ale aj mna napr. niekedy nahneva, ked si chce clovek k veceru chce oddychnut po celom dni a nad hlavou ma akoby stado slonov, no ja mam povahu, ze pokial to nie je nic strasne, tak to radikalne neriesim...

siska53
3. okt 2015

@misutka27 no... Prekazalo mi popoludnajsie vrtanie vzdy v case,ked deti poobede spia. Mala,co krasne spavala poobede v kociku v predsieni sa raz zlakla a odvtedy odmietala spavat v kociku a da sa povedat,ze vobec spat poobede. Uz len raz za cas.
Co s tym? Upozornit susedov...
Nasim detom hluk ineho typu nevadil (ako novorodenec mi naor.maly zaspal i pri hluku vrtacky(u nas dorabali dzco v kupelni a on pritom odkvecol) ci vysavaca-co som bola prekvapena,takze unho,ked som chcela,aby zaspal,stacilo pustit vysavac ci fen).
Skor nam prekazalo,ked sa hlucne bavili susedia vedla,tak muz volal majitelovi bytu..detom to neprekazalo,tie spali...
No a kedze deti vrestia,placu,dupu..pocut aj nas a pocut aj ine deti...
Prekaza mi jedine vrtanie a hluk v noci..mne to vadi ani nie tak detom... Ale zijeme v panelaku,nic s tym nenarobim.. Byvam v panelakoch od narodenia,tak vacsinu veci chapem..

prasiatko30
3. okt 2015

Myslim si ze v bytovke je asi dolezite to aby ste boli vacsina v rovnakej etape zivote - alebo teda spon ti co su okolo teba najblizsie. Hadam cimmensi barak a menej susedov lepsie a ak maju deti podobneho veku tak si mozes gratulovat - z jednoducheho dovodu - ked mate male deti tak ich maju aj susedia pod tebou a ak tehe preruci noc vies ze sused ta bude chapat lebo jemu prerucalo dieta noc minuly tyzden , vies ze ked je siesta tak siestuje polka baraku a nikto nebude robit kraviny - len takych barakov z tak uctihodne sehrannymi susedmi je malo 😀 😀

sissy27
3. okt 2015

@misutka27 hmmm ktovie ako zvládajú susedia plač tvojho dieťaťa, napr. v noci... a prosím ťa, nehovor, že tvoje dieťa nikdy neplače a nebude plakať a už vôbec nie v noci, ak aj náhodou, tak len potichu, že susedia ani nevedia 😅
neviem kde sa berie táto idea matiek na materskej, že všetci susedia by mali byť nekonečne zhovievaví, lebo je v bytovke malé dieťa a teda po 8 večer by nemali ani dýchať, nie ešte telku pozerať či rozprávať... takisto skoro ráno potichu a poobede tiež, lebo dieťa spí... a hlavne píšeš, že ty máš problém, nie tvoje dieťa....

bonnie1
4. okt 2015

My byvame v bytovke (obaja s muzom sme z domu ) a mame tu fakt ticho. Nad nami, vedla nas, pod nami dochodcovia. Zije sa mi tu lepsie a mame tu vacsi klud ako napr u nasich , tie kosacky v sobotu je des. Moja starsia je hlucna , dokonca sa par krat vozila aj na odrazadle po chodbe , stale sa pytam dochodcov pod nami ci je vsetko ok a oni su spokojni. S malou pekne podebatuju ked ju vidia. 😉 . Horsie je ked zacnu vymierat. Nikdy nevies kto sa nastahuje. Ale nemienim sa s tym uz teraz stresovat. Nie sme viazani na tento byt. Kedykolvek ho mozme predat a odstahovat sa ..

tjaden
4. okt 2015

@misutka27 ahoj, no ja som sprvu s malou spávala v spálni, nad nami býva sopliak čo počúva metal sem tam príde domov opitý, tak dalo sa to vydržať, raz mi došli nervy šla som ho upozorniť od vtedy absolutne ticho. Dokonca mi jeho mama vravela, že sa snaží prať cez deň aby malú večer nezobudila, tak som jej povedala, že pohodička jej sa páči zvuk pračky, normálne napodobňuje s úsmevom drndrndrndrndrn. Ale chlapec si našiel frajerku a ta sa smiala ako kôň hlavne v noci keď prišli z krčmy, no a ten sex.. tak som začala zariaďovať detskú izbu, lebo nad ňou spala jeho mama tak som rátala s tichom. No ale pod nami dôchodkyňa ..tv tak nahlas, že divákov môže mať pod oknom. Najprv to bolo ok, lebo malá zaspávala neskoro tak už bolo ticho, ale keď začala zaspávať skôr a počula to tak sa obzerala odkiaľ to ide, tak som zbehla dole bože musela som riadne trieskať na dvere aby ma vôbec počula a keď otvorila musela som kričať na ňu aby som to prehlušila...čudujem sa, že sa iný nesťažovali, pekne som ju poprosila, či to môže stíšiť, už sú to 3mes a je totálne ticho, no asi mám šťastie na dobrých susedov 😀 Iný susedia zase ak idú prerábať prídu nás upozorniť, že bude hluk a to som si myslela, že keďže som mladá a bojím sa ozvať tak nebudem mať rešpekt ale pohodička 😉 No a ak ma niekto oslavu, návštevu a pod. tak sa nemôžem sťažovať, veď niekedy to robíme aj my. Tak ako majú oni rešpekt ku nám mám aj ja k nim. Malá od narodenia takmer neplače, ak áno tak sa ma pýtajú čo jej je či jej idú zuby, ale nie takým tónom, akože vadí mi to, ale že im je jej ľúto. Suseda pod nami raz spomínala, že počuje ako malá chodí v pavúku, mám pocit, že to myslela ako narážku, sťažovala sa na predchádzajúcich majiteľov, vraj dieťa uspávali v hojdačke a bol to strašný škrípot, tak do pavúka ju nedám skôr ako o ôsmej a najneskôr pred siedmou lebo potom pozerá správy, a tak isto to robím aj s hojdačkou aj s pračkou, nedovolím malej búchať po radiátore ...atd. Ak ti ozaj vadí hluk, najlepšie je ísť do domu, no ja sa nemám síce na čo sťažovať ale ak budem mať raz možnosť určite pôjdem do domu. Ale ako píšu ostatné, tam si treba odsledovať susedov, bývala som na dedine a ten hluk bol väčší než teraz v paneláku, psy a všelijaká iná zver, traktory, kosačky, píla, krčma, chlapi cestou z krčmy....

tjaden
4. okt 2015

@misutka27 moja mama má zase nad sebou chlapca, na ktorého sa všetci sťažujú a nič z toho, on je úplne ticho a odrazu o druhej v noci zapne hudbu tak nahlas, že sa ti trasie posteľ, to sa tak zľakneš až vyskočíš z postele..a o pol šiestej vstávať do roboty...Tiež je tam rodina s malými deťmi, žiaden rešpekt voči ním nemá, takže s malou k nej môžeme ísť len ak on nie je doma.

maslenka47
4. okt 2015

@misutka27 "myslím že je normálne že okolo 8-9 už 2 mesačné bábo spí" ....... a tu sa skramentsky mylis. 2 mesacne dieta prespi tak 3/4 dna a zrovna medzi tou 8-9 moze byt hore. Tvoji susedia nemaju odkial vediet, kedy tvoje dieta spi. Navyse, ak by mali byt ticho zakazdym podla tvojho dietata, tak sa za cely den asi ani neporozpravaju.

Neviem, ako casto sa ti susedia vracaju z krcmy v noci a su hlucni. Ako pardon, ale toto sa cas od casu stane vsade. U nas na dedine v lete niekolko krat u susedov nocne opekacky do neviem kolkej rana. No jezis maria a co ludom zakazem zit?! To je jednoducho NORMALNE. Samozrejme ak je to denne, treba im slusne dohovorit. Tolerancia musi byt z oboch stran.

Tam, kde ziju ludia holt bol, je a vzdy bude hluk. Nemozes cakat, ze sa vsetci poseru a presatanu existovat preto, ze ty mas dieta. Nuz a to este bud rada, ze ta budia len ludia. S nimi sa vacsinou da dohodnut, ked sa chce. Teraz si skus predstavit, ze ti pod oknom kazdu jednu noc sulozia macky. Ako presvedcis tie, aby s tym prestali, tak to fakt neviem 😝

marianna162
4. okt 2015

@misutka27 veď toto,, doba je ťažká,, a chápem že každý nemôže mať svoj vysnívaný domček dokonca ani vlastný byt,,, to je smutné,,, inak my bývame celkom hore, rohový byt takže prakticky máme len jednu susedu ktorá je rozvedená pracujúca mamička, a ešte takého mladého čo keď raz púšťal nahlas hudbu hneď ho prišli skrotiť babky z dola 😀😀 a súhlasím s dievčatami ani veľmi veľké ticho není veľmi dobre ,moja vždy poobede keď spi si zvykla že není úplne ticho,,minule nám dokonca vrtali keďže zatepluju a moja pri tej vrtacke normálne spala ako keby nič,, jasne ze to už je extrém no som rada ze sa kvôli hluku a spendliku na zemi nebudi 😊😀

bosoriak
4. okt 2015

@misutka27 Je to vzdy o vzajomnej ohladuplnosti. Je nieco ine, ked susedia pustaju hlasnu hudbu alebo vrtaju alebo dupu ako kone, tam je namieste slusne upozornenie, ze ste tu viaceri. Na druhej strane normalne ludske aktivity robia prirodzeny hluk. Ludia sa nevznasaju, chodia. Rozpravaju sa nahlas, nie posepky. Ked sa vari, pusta sa voda, obcas treba povysavat, niekedy sa presuva nabytok, deti sa hraju, sem-tam nieco spadne... rovnako deti, v noci placu, cez den placu, pockaj az ti dietatko trochu podrastie, zacne lozit a ucit sa chodit, stahovat veci zo stola, buchat hrackami o zem. Potom sa budes modlit za ohladuplnost z druhej strany.

Rozumne je nieco v strede - naozaj nemozes ocakavat, ze susedia sa budu prisposobovat TVOJMU dietatu a jeho spankovemu rytmu. Obzvlast nie pri detoch do 1 roka, kedy je ten rezim aj tak pomaly kazdy mesiac iny. Normalne aktivity by dieta pri spanku rusit nemali, ak ano, tak je bud nacase ho na ne navyknut (ak to pojde) alebo ho proste daj do kocika a chodte niekam von kde je ticho. Nic ineho ti neostava.

My sme sa nedavno stahovali z domu do bytu a je to v principe to iste, len iny druh hluku od susedov. V dome sme mali bezohladnych susedov, co mavali zurky do polnoci na dvore, dalsi mali mignuteho psa, ktory hodiny vkuse stekal rovno nam pod oknami, pripadne sa lucili s navstevou na ulici o druhej nadranom. Dalsi o deviatej vecer kosili travnik, dalsi si kachlickovali kupelnu a brusili kachlicky o pol desiatej vecer a potom rano o pol siedmej.. Teraz byvame v byte a mame susedov, jedni hravaju na klaviri, jedni maju maleho syna dvojrocneho, ktory chodi spavat o desiatej (!!) a v noci tiez sem-tam reve. Tiez maju vecer pustenu telku. A co teraz, zabijem sa? Je to dieta, vyrastie z toho, snad. Oni z toho nevyrastu, ale tak ja mam tiez dve deti a sice su oproti ostatnym kludne a tiche, tiez robia randal. A my s muzom tiez nechodime po spickach a nesepkame ked sa rozpravame.

Proste si myslim, ze obcas su maminy dost precitlivele co sa prav ich deti tyka. Ja som bola taka ista, az kym mi nedoslo, ze nie cely svet sa toci okolo mojho dietata. Obzvlast, ked mojim detom je uplne jedno, aky hluk je okolo nich. A ja si robim plany na dom na samote, na ktory si setrime 😀

janickacrazy
4. okt 2015

@misutka27 Pokiaľ susedia púšťajú hlasnú hudbu po 22:00 hod, tak im treba slušne dohovoriť, že ti dieťa spí a je nočný klud, pokiaľ to nepomože, tak volať policajtov, rušenie nočného kludu by mali riešiť. Ja som bývala v bytovke dlhé roky a moj malý zaspal hocikedy bez problému. Teraz bývame na dedine a rozhlas je hned kúsok od domu, strašne nahlas tu ziape minimálne 3krát denne, čo mi pekne lezie na nervy, každú chvílu dáky sused kosí alebo píli drevo, prípadne sa tu preháňajú chlapi na motorkách a štvorkolkách, takže mám pocit, že tu je vačší hluk ako na byte. Som tehotná a malý sa každú chvilu narodí, tak som zvedavá, ako mi tu bude búvať v tom dedinskom "klude". 😀