Cintoríny počas lockdownu

abab
18. dec 2020

Čítala som výnimky na pohyb počas lockdownu. Do kostola sa môže, na prijímanie sa môže ísť. Ako sa chápe návšteva cintorína, myslím nie pohreb, ale bežné zapálenie sviečky, úprava hrobu. Nevidím to tam. Ak sa nájde niekto v tom zorientovaný, poraďte. Môže sa ísť? Ďakujem.

queen_mary
18. dec 2020

@abab podla mna v klude mozes ist. Samozrejme s ruskom. Ja urcite pojdem, ale na nas cintorin vela ludi nechodi.

janinah
18. dec 2020

Nie,cesta na cintorín nie je vo výnimkách.

dzejsik
18. dec 2020

@abab ja by som to brala ako výnimku na pobyt v prírode...

queen_mary
18. dec 2020

@dzejsik tiez ma.napadol extravilan, ale zalezi,.kde a aky cintorin to je. Je podla mna ine ist na cintorin v bratislave alebo inych velkych mestach, a ine na dedine.

queen_mary
18. dec 2020

@dzejsik cisto z hladiska mozneho poctu ludi a rozlohy cintorina.

dzejsik
18. dec 2020

@queen_mary áno to je pravda, treba si to zvážiť a prípadne ísť v čase keď bude menej ľudí až nik

kataina
18. dec 2020

... a ideš sa predsa postarať o blízku osobu...na cintorín... 😅 Treba sa opýtať Kollara, či on môže

abbey1
18. dec 2020

Veď je úplne šialené, aby sa mohlo ísť lyžovať, do kostola, do obchodu a na tak dlhú dobu by niekto zakázal ísť na hroby najbližším? Čo sme už úplne šialení? Cintorín je otvorené priestranstvo, máš rúško,...Koľko sa vás zíde pri jednom hrobe v jednom okamihu?

abab
autor
18. dec 2020

@abbey1 Ďakujem všetkým za názory. Ja by som aj pochopila aj dodržala neísť na cintorín, ak by bol skutočný lockdown. Viem, že mojím predkom to život nevráti, či pôjdem alebo nie. Ale zhromažďovanie ľudí v kostoloch a ešte aj podrobný návod ako dezinfikovať ruky, ak sa kňaz dotkne úst (logicky úst bez rúška) za prevenciu pred šírením nákazy nepovažujem. Ruky sa podávať nesmie, ale množstva úst cudzích ľudí sa dotýkať môže. Nechápem, že toto dovolili tí, čo tvrdia, že im záleží na životoch, preto sa musíme obmedzovať. Je mi smutno z tejto situácie. Uvidím ako sa rozhodnem. Tiež si myslím, že návštevou cintorína neohrozím nikoho, ale ako napísala @janinah vo výnimkách to zrejme nie je. S logikou to nesúvisí.

dievcacitajucelist
18. dec 2020

@abab len na margo "prijímania Božieho tela" u nás v kostole sa podáva Božie telo...do ruky veriaceho a on si následne dá do úst...inak ja pôjdem zapáliť sviečku na mamin hrob...

adriana1978
18. dec 2020

@abab ahoj, prijímanie sa nedáva do úst ale do rúk, je to zmenené v období covidu.

marca12
18. dec 2020

@abab preco by sa dotykal ust?nerozumiem. Pokial viem oblatku podava do ruky ludom a ti si ju vkladaju do ust.

yanina1983
18. dec 2020

My na cintorín určite pôjdeme, aj sa von prejsť aspoň trochu

abab
autor
18. dec 2020

@marca12 To som sa dočítala v najnovších usmerneniach uvzsr: "v prípade kontaktu rozdávajúceho s ústami veriaceho, si musí rozdávajúci zakaždým vydezinfikovať ruky."

jana_eyre_2
18. dec 2020

Polovica pravidiel čo.su u nás zavedené nemajú žiadnu logiku..

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz