Čistenie svadobných šiat doma

canis_lupus
24. okt 2022

Ahojte, chcem streliť svoje svadobné časti za dvacku, lebo v dolnej časti sú už dotrhané. Takže sa mi vôbec neoplatí dať ich čistiť za 50€ 🙈 Ale majú nejaké škvrny od jedla a pod. Čo sa stane, ak ich hodím do pračky na 30 jemný program? Alebo to oprať vo vani? Reálne skúsenosti prosím. Foto šiat pripojená, majú čipku aj nejaké flitre. Ďakujem za rady.

tessa2299
24. okt 2022

@canis_lupus mne to pride, ako inzerat, ze ich predavas za 20€ este aj fotku siat a opis siat si dala. Keby ti ide ozaj o pranie siat, tak sa to opytas bez tychto dodatkov.
Rada: ak ich hodis oprat do pracky, tak budu ako by ich krava zula a moze ich pracka poskodit. Keby je to take jednoduche, len hodit do pracky, tak by to robila kazda jedna zena.

nikelca
24. okt 2022

@tessa2299 keby ich predáva dá tam aj velkosť a fotku celých šiat :D ale tiež by som práčku neriskovala, mne to mamina čistila nad umyvadlom kefkou (ale nechcela som ich predať)

janikk54
24. okt 2022

mne to teda asbolutne nepride ako inzerat🙂 ved sa netreba za kazdu cenu navazat tu do ludi, ktori sa normalne pytaju a hladaju odpovede.

jancejance
24. okt 2022

@canis_lupus nerobila by som s nimi vôbec nič, napísala by som do inzerátu, že si ich treba dať vycistiť a odfotila, kde sú roztrhnuté a teda aj pre to taká symbolická cena. Ak sa nejakej neveste budú páčiť tak si ich dá už sama do poriadku

canis_lupus
autor
24. okt 2022

@tessa2299 fotku a opis som tam logicky dala kvôli čisteniu 😂 Lebo asi je rozdiel čistiť saténové šaty bez ozdôb a šaty s čipkou, výšivkou a šifónom😉

canis_lupus
autor
24. okt 2022

@nikelca aj nejakým prostriedkom? Škvrny by som skúsila len čističom na škvrny, ale mne na nich malý vylial červený džús, mamka mi to hneď vyčistila mydlom a vodou, ale mydlo bolo modré a ostala tam od neho škvrna, tak to vôbec netuším, ako dať dole

sense
24. okt 2022

Ja by som na to kašľa la, dala by som ze ich darujem, nie predám obzvlášť keď sú ditrhane, a nech si osoba co si po ne príde očistí keď tak sama podľa svojho uvazenia

canis_lupus
autor
24. okt 2022

@sense tak som si aj povedala, že ak sa mi ich nepodarí vyčistiť, darujem ich. Ale viem, že napríklad fotografovia zháňajú takéto šaty za lacný peniaz na fotenie. Prípadne by sa dali skrátiť, lebo ja mám 180cm. Počkáme, či dostanem nejaký dobrý tip, ako to ručne vyčistiť a keď nie, nevadí 😊

mima1
24. okt 2022

Tak co vyriesis. Buchni ich do pracky,vytiahni nechaj otiect usus a uvidis v akom stave budu. Ak to chces strelit za dvacku tak je to jedno co z pracky vylezie.

basska_b
24. okt 2022

Mna stalo cistenie 8 eur. Len to oprali 😃

monillia
24. okt 2022

@canis_lupus program na jemné, minimum otáčok, prevratene na rub, po vyprati vyvesit nechať odtiect.

eternity24
24. okt 2022

@canis_lupus ja by som ich tiež buď vyprala vo vani a zavesila mokre na vešiaky, aby odtiekli a vysusili sa. Alebo by som pazuchy a iné špinavšie miesta preprala mydlom na pranie v rukách a potom hodila na 40tku so zmýkaním 400,max 800 otáčok . Potom na vešiaku nechala vysušiť. Určite by som sa ich nesnažila predať a ani darovať nosene a neoprane. Príde mi to humusacke.

denda007
24. okt 2022

Kupte biele Jaso na zaclony a normalne to dajte oprat na 40 a 1000 otacok. Ja som tak svoje oprala a nic im nebolo.a usetrene kopec penazi

canis_lupus
autor
24. okt 2022

Ja som teraz na nich našla lístok, že prať na 40 😂 Ale aj som začala premýšľať, či ich neskrátiť a zafarbiť ich, lebo ich milujem a budem fest plakať, keď ich posuniem ďalej 🙈

canis_lupus
autor
24. okt 2022

@basska_b mne ich rodičia chceli dať vyčistiť a že okolo 50€. Už len za naparenie, či čo to s nimi robilo, platili viac ako 10€.

laila22
24. okt 2022

@canis_lupus tak si ich nechaj. 20€ Ta z ,,biedy,, nevytrhne... 🙂

basska_b
24. okt 2022

@canis_lupus Fakt? To dako uz vymyslaju s tymi cenami. Ja som bola v obchodnom centre v takej tej masovej cistiarni a pani kukla takto na listok a ze "len to operieme, lebo mate tam take plastove perlicky, ked to naparime, to sa roztopi"