Čo sa stalo s dnešnými dievčatami?
Ahojte,
toto je prevazne zenske forum a asi aj jeho zameranie je nejake ine, ale je tu pomerne velka dievcenska zakladna… ja sa len chcem ustit, ze tento svet este nie je strateny.
Moja otazka znie… co sa to stalo s dievcatami v dnesnej dobe?
Chapem, vsetci mame slobodnu volbu, nad vsetkym, nikoho neodsudzujem, to hovorim este skor nez cokolvek si precitate…
ale kde sa vytratili tradicne hodnoty?
Vernost, cudnost, cistota, rodinne zalozene dievcata, skutocna laska, ziadne hry, ciste umysly, svadba, partner a vztah na cely zivot.
To naozaj, je dnes take tazke najst dievca, ktore to ma proste v hlave inak?
Nepovie vam, ze spala v 15, 16, 17 s niekym,
povie vam ze chcela mat len jedneho priatela a snazila sa aby to tak bolo,
chce rodinku, deticky,
starostliva, verna a milujuca.
Dievca, s ktorym si vybudujete domov, zivot, zazitky, dievca ktoremu obetujete zivot, a ktore bude silny, “stavebny” pilier vasho zivota…
Dievca ktore nebude mat nahe fotky na facebooku a instagrame,
dievca ktore za jej zivot nevidel takmer kazdy chalan v meste nahu a mal ju v posteli…
prosim, povedzte mi ze to je len o mojom nestasti a tato doba este fakt nie je uplne skazena…
co sa to stalo?
to fakt dnes uz neexistuju dievcata, ktore si chlap moze obliect do nadhernych bielych siat, a vazit nadovsetko? Ktorej bude nosit kvety, a okrem cervenych ruzi, jej vie doniest aj biely kvietok?
Nemam vobec ziadne nejake materialisticke naroky ( zaobstarat zenu a deti, rodinu ma vediet muz ), chcem len slusne, inteligentne dievca… to co niekto nazyva nerealisticke naroky, ja za naroky nepovazujem, pretoze som toho nazoru, ze by to tak malo mat kazde dievca…
alebo?
nezapadam do tejto doby?
alebo mam v osude to, ze proste je toto ideal, nie realita a ja som sa proste nenarodil do spravnej doby?
To su naozaj dnes baby ako cez kopirku, len inak vyzeraju?
Co sa to stalo? :(
Otcovia, milujte svoje dcery, ukazte im ako ma vyzerat ich buduci muz, nech si ho vedia na zaklade vas vybrat a vy matky, prosim vychovajte spravne svoje dcery, nech su dobre matky, verne zeny… buducnost vam podakuje.
Stručné zhrnutie
- Diskusia riešila vnímaný úbytok tradičných hodnôt u časti mladej generácie, pričom účastníci odporúčili hľadať partnerky v komunitách s rovnakými hodnotami (kostol, kresťanské stretká, turistické kluby, autorské čítania).
- Viaceré odpovede radili vyhýbať sa primárnemu hľadaniu v baroch, diskotékach a bežných zoznamkách a namiesto toho sa zapájať do záujmových aktivít, kde sa dajú nájsť dlhodobejšie spoločné hodnoty.
- V diskusii bol výrazný spor o význame minulého počtu sexuálnych partnerov (uvádzané príklady: 0, „dvojciferné čísla“, „20“) pri hodnotení budúcej vernosti; niektorí to považovali za ukazovateľ, iní tvrdili, že to o vernosti nerozhoduje.
Q: Kde hľadať partnerku so zachovanými tradičnými hodnotami?
A: Odporúčané miesta v diskusii boli kostol, kresťanské stretká, turistické kluby, autorské čítania a iné záujmové kluby; diskutujúci upozorňovali, že diskotéky, bary a bežné zoznamky menej pravdepodobne vedú k takýmto partnerkám.
Q: Ovplyvňuje počet predchádzajúcich sexuálnych partnerov pravdepodobnosť budúcej vernosti?
A: Názory sa líšili: niektorí diskutujúci tvrdili, že vysoký počet partnerov (v diskusii spomenuté „dvojciferné čísla“, „20“) znižuje istotu vernosti, zatiaľ čo iní diskutujúci uviedli, že počet partnerov sám o sebe nie je spoľahlivým ukazovateľom vernosti.
Q: Ako veľmi ovplyvňuje výchova správanie dcéry vo vzťahoch?
A: Viaceré príspevky zdôraznili vplyv rodičov a odporúčali, aby „otcovia ukazovali dcéram, aký má vyzerať ich budúci muž“ a aby matky vychovávali dcéry k vernosti a zodpovednosti; v diskusii sa tiež spomínalo, že silne praktizujúce veriace rodiny môžu mať vyšší podiel tradične zmýšľajúcich dievčat.
Q: Sú sociálne siete hlavným dôvodom zviditeľnenia sexualizovaného obsahu mladých žien?
A: Diskutujúci uviedli, že Facebook a Instagram zviditeľňujú nahé alebo sexualizované fotky, pričom iné príspevky poznamenali, že takéto správanie existovalo aj skôr, len nebolo tak medializované.
Q: Ako zmeniť stratégiu, ak sa doteraz nedarí nájsť partnerku s tradičnými hodnotami?
A: Viacerí odporúčali zmeniť miesta hľadania na aktivity so spoločnými hodnotami (turistický klub, autorské čítania, kresťanské stretká) a zároveň „mať čo ponúknuť“ vo vzťahu namiesto obviňovania druhých.
Q: Existujú demografické skupiny s vyšším podielom tradične zmýšľajúcich žien?
A: Niektoré príspevky tvrdili, že vyšší podiel tradičných postojov možno nájsť medzi silne praktizujúcimi veriacimi, pričom sa zároveň upozornilo, že iné kultúry a národnosti môžu mať odlišné očakávania.
Závery z diskusie
Zhoda
- Takéto „tradične zmýšľajúce“ dievčatá stále existujú a nie sú úplne „stratené“.
- Miesto a spôsob zoznamovania významne ovplyvňujú šancu nájsť partnerku s požadovanými hodnotami (kostol, kresťanské stretká, záujmové kluby, turistické kluby, autorské čítania).
- Rodičovská výchova a modelovanie hodnôt (otcovská i materská zodpovednosť) boli v diskusii považované za dôležité faktory.
Sporné názory
- Počet predchádzajúcich sexuálnych partnerov: niektorí diskutujúci tvrdia, že „dvojciferné čísla“ alebo vysoký počet partnerov znižujú istotu vernosti; iní diskutujúci tvrdia, že počet partnerov o budúcej vernosti nič konkrétne nehovorí.
- Vplyv sociálnych sietí: niektorí pripisujú zviditeľnenie sexualizovaného správania Facebooku a Instagramu; iní tvrdia, že podobné správanie tu bolo aj skôr, len menej viditeľné.
Otvorené otázky
- Kde presne v konkrétnom meste najefektívnejšie nájsť partnerku so zachovanými tradičnými hodnotami?
- Ako objektívne posúdiť hodnoty potenciálnej partnerky bez stigmatizácie jej minulosti?
- Do akej miery sú verejné prejavy (napr. oblečenie na ulici či sociálne siete) spoľahlivým indikátorom dlhodobých hodnôt partnerky?
Spomenuté značky a firmy
Modrý koník, Facebook, Instagram, EU parlament
Spomenuté produkty a metódy
zoznamky, diskotéky, bary, kostol, kresťanské stretká, turistický klub, autorské čítania, sociálne siete (Facebook, Instagram), HPV, antidepresíva, psychológovia, trestnoprávna zodpovednosť (15+)
Miesta a osoby
Modrý koník, EU parlament, Kollár
@odium2 Bezne fantazirujes o stretkach so zenami na internete, ktore ti dali najavo, ze si im vyslovene odporny? Ty si akou mentalnou gymnastikou dospel k predstave, ze my by sme niekde spolu "papkali"?
@stanielka17 ja som tomu nedospel :D :D :D ved prave o tom to je... s nikym z netu sa nestretavam. Cize tak ci tak... a nefatazirujem o nicom, ja som ti len slusne a normlane napisal, ze ak by sme sa stretli v realnom svete a toto na mna zacnes vybalovat, tak nemas sancu 🙂
@odium2 Ale my by sme sa nestretli, chapes? Dokaze ti ten koncept penetrovat gebulu, ze ja o teba NEMAM zaujem, ani hypoteticky, ani nijak, ani by som na teba nikdy nic nevybalovala, ani nebudem, ani ta nijak uz za druhe neziadala o nejaku sancu? Ty kokos, ty co si za uchyla, ze si vytvaras v hlave scenare na zaklade internetovej diskusie, ktore sa v zivote nestali a nestanu, no ja sa fakt nedivim, ze ti uplne drbe uz.
@odium2 https://www.instagram.com/reel/C2DHYz4xSkf/?igs...
Toto je typ žien ktoré ťa tu zosmiešňuju lebo nechceš miestnu znalkyňu mužov ☝️
@stanielka17 ale klud boze ved co sa ti to stalo.... kluuud :D ja si nic s tebou nefantazirujem a tu urazku ( uchyl ) sa budem tvarit ze som nevidel ;)
@katkazocele ale vsak jasne, mi tu spolu s jednou babou pridete jedine normalne a slusne a fakt dakujem toto bol ucel toho, proste vidiet ze to este ma zmysel v tejto dobe 🙂 Sa snazit, verit ze niekde je a existuje dievca co si to zasluzi a ze ste este "nevymreli" 🙂
A jasne, ja si z tychto urazok a tohto tu vsetkeho co sa tu zomlelo nic nerobim, ja som si na to zvykol, dnes ak mas svoje nazory, si automaticky oznaceny za hlupaka a divneho,dokonca uz aj uchyla :D
@odium2 https://www.instagram.com/reel/CtPe_NkLr_Z/?igs...
Toto mi pripomína baby vyššie ktoré spomínali minulosť ako niečo čo nie je dôležité pre partnerský život 😂 a potom sa čudujme diskusiam že im vzťahy nič nevydržia
@odium2 "dnes ak mas svoje nazory, si automaticky oznaceny za hlupaka a divneho"
Hej, alebo si oznaceny za klamarku, ktoru muz nemiluje, bez vychovy, spinavu, vulgarnu, neinteligentnu, ktora serie muzovi na hlavu a nerespektuje ho, z ktorej si dcery nemaju brat vzor, atd.
Energia, ktoru vysielas, sa ti dostava naspat. Komunikacia, aku volis, sa ti dostava naspat. Tebe sa dostali este velmi slusne oznacenia vhladom na to, co tu predvadzas.
Trestom ti bude, ze budes nadalej sam, nestastny a zatrpknuty. To, ze ti tlieskaju nejake az dve zeny s internalizovanou mizogyniou, ale v realonom zivote ta ani tie nechcu, nie je ziadna vyhra alebo potvrdenie tvojej pravdy.
@katkazocele tak súd druhých podľa ich minulosti, mne je to srdečne jedno. Viac to hovorí o tebe ako o mne. Dúfam že tebe je jasné že to že mňa tvoje kritériá na základe ktorých iných súdia, vôbec nezaujímajú. Buď ale pripravená keď podľa nich budú súdiť teba. Tak aby si nemala dvojaký meter
@odium2 no s takym, ktory by mi urcoval by si ziadna sebevedoma zena ani nezacala, takze k takej otazke by ani nedoslo. Vztah je o dovere a respekte. Doverujes svojej partnerke, ze bude mat voci tebe respekt ale ten respekt si nevynutis, aj keby si 1000x zakazal. To neplati ani na deti, nie to este dospelych. A partnerka doveruje tebe, ze ju budes respektovat. Takze ak stavias vztah len na tom, ze ta zena bude respektovat a nebudes doverovat jej usudku, tak si zlyhal este si ani nezacal. Pretoze kto si ty aby si nieco vyzadoval?
@stanielka17 neviem co riešiš, ak ty by si bola muz a chcel by si ženu ktorá spavala s kadekym a obliekala sa tak ze jej vidno cecky a rit tak budis, on to nechce.. kde je problém? Stále ho nevidím 😀
@beckinka povieš aj konkrétne v čom sa mýlim? Čo bolo na mojom príspevku nesprávne?
@beckinka uz ma nebavi stale pisat to iste, prosim precitaj si to po mne este raz.
Minulost mi nevadi, ak je normlana, ak ta nevidel kazdy nahu, ak si sa nerozdavala pod zastitou uzivania si a co ja viem coho este. Mladost mas na to, aby si sa vybudovala, spoznavala druhe pohlavie a nie na to, aby si liezla do postele kazdemu, kto je sympatak pripadne preto, lebo kamosky uz boli, tak musim ja a co ja viem co vsetko som uz dnes pocul... podla teba je normalne, ked 18 rocna baba, medzi vlastnymi rovestnikmi nadobudne povest kurvy a nevie si nikoho najst?
A ked tu spominate teda panenstvo... nie je panenstvo svadobny dar pre buduceho manzela? ci dnesna doba a generacia z neho urobila narodeninovy darcek?
Nemal by sa dnes muz snazit, dokazovat lasku, udavat smer, budovat dom, statky, majetky, nez mu vlezetie do postele? Nemali by ste tomu vsetkemu dat cas, nez urobite rozhodnutie, byt s niekym?
Co maju dnesne, podla mna stale deti, riesit vztah a sex? A potom v 22 to nazyvat chybou?
Proste chapes, je to jednoduche. Ja nemozem za to, ze vacsina dievcat nasla 1000x dovodov, preco si toto ospravedlnit.
proste chapem, respektujem, kazdy je iny, ale to co sa s vami stalo dnesnej dobe je proste viac smutne, nez hodne nejakeho obdivu.
Chces len normalne, slusne, vychovane dievca, ktore je na urovni a nepovie ti, ze sex prevadzkuje uz od 15 je uz dnes uz sen. Je rozdiel mat sex napriklad v 20, vztah ktory trval roky, pripadne sa o par rokov rozpadol lebo jeden z nich to proste z normalnych dovodov sa rozhodol ukoncit... ako niekomu povedat, ze uz v 14 vas niekto mal v posteli.
tvrdite ze toto su naroky? fakt? Naroky by to boli, keby nazov tejto temy bol "Preco dnesne dievcata nezarabaju 5000eur mesacne".
@naneta258 A ty stale nechapes, ze vyslovit nejake svoje ocakavania od vztahu sa da aj bez urazania vsetkych tych, ktori tieto ocakavania nesplnaju, a povyseneckeho tonu.
@odium2 Pocuj, ale to, ze si vo svojom veku panic, sa da riesit aj inak, ako na fore pre zeny, nie? Existuju dnes velmi slusne eskortky, sice si priplatis, ale chodia pravidelne na kontroly a vyberaju si klientov. To sice znamena, ze ty by si si musel priplatit extra vela, ale stoji to za to, konecne prist o panictvo a s nim spojenu frustraciu, nie?
@naneta258 je to smutné že len my 2 tú hájime ženy ktoré neskákali do postele hneď mužom. Toto ho môže mylne viesť k záveru že 98% žien tu na MK sú tie ktoré idú za jeden drink a pekný úsmev s kadekým. Dúfala som že sa tu prejaví viac žien ktoré podporia ideály slušnosti, morálnych hodnôt, nechodiť po vonku prakticky len v spodnom prádle atď 😥
@stanielka17 ok dobre, tak si to tu cele este raz precitaj po sebe, idealne 2x, pozri sa do zrkadla a zamysli sa nad sebou. Kriste pane...
@odium2 Citat s porozumenim viem aj na prvy raz, ale vdaka za tip. Pises, ze panenstvo ma byt dar pre manzela, ja teda hovorim, ze podla tej istej rovnice ma byt panictvo dar pre manzelku. Podla tvojho originalneho prispevku usudzujem, ze manzelku nemas, takze budes panic. A vyzera to, ze si z toho dost frustrovany, tak ti davam priatelsky tip, ako sa tejto frustracie zbavit, diskretne, so zdravym a slusnym dievcatom. Co nechapes furt?
@katkazocele hej tiez som si myslel, ze tu najdem nieco ine, ale tak len som dostal co uz davno poznam, az na na vas dve. A to su tu niektore matky :(
@stanielka17 ja som frustrovany? Ved teba tu ide roztrhnut od jedu... ja som v pohode 🙂
@odium2 a este pridam: Ja na rozdiel od teba mam aj chlapa, aj rodinu. Ja nemusim snivat o nejakom, ktoreho si budem musiet akymkolvek sposobom udrzat.
Uzavrieme tuto debatu, ze nie si ani omg19xx, ani eniaq. Ty si niekto uplne iny, podobnośt medzi vami troma je cisto nahodna, po svete vas beha viac a len nejakou zahadnou zhodou okolnosti chodite na mamickovske forum vyplakavat o tom, ake su zeny, napriek tomu, ze nikdy ste so ziadnou nic nemali, nikdy ste so ziadnou ani nezacali, nie to este aby ste s nejakou mali vztah. A to, ze jeden odide, druhy pride, to uz nebudeme rozpitvavat.
@odium2 Pozri sa, je tu 8 stran diskusie, z coho 80% su tvoje urazky. Uz som ti povedala, ze ked budes plut na mna, mojho muza a mojich rodicov, prijemnu spatnu vazbu necakaj. Cely tento cirkus sme si mohli usetrit, keby si na zaciatku napisal, ze si panic, nevies, ako nadvazovat vztahy, bojis sa zien, a tvoj obranny mechanizmus je utiekanie sa k nejakym stredovekym dogmam. Existuju kvanta materialu a literatury, ktore by ti vedeli pomoct.
vy dve ste presne ukazkou toho, o com tu pisem... bijete sa velmi do hrude, hrate sa tu na citlivky, slusne, moralne a ako je ten vas nazor spravny a ako ste vychovane, ako mate deti a rodiny, ako ste vsetko zvladli... ale kazda taka ako ste vy, v kutiku duse si povie... ze ach ma pravdu. Snazite sa len zbabelo obhajit svoje skutky a kazdeho, kto sa co i len v ramci beznej diskusie "odvazi" na to poukazat, zahrabete pod zem.

@stanielka17 No take ako ty, vacsinou bud klamu aby sa zapacili a ten zaujem tam bol ( aj s tym som sa stretol ) alebo povedia pravdu. Nechal by som ta pekne dopapat, dopit a tesilo ma ,rad som ta spoznal a tam to skoncilo. Lebo toto ako... prepac ale fakt nie.