Čo si ceníte na svokre?

bobula46
24. aug 2019

Keďže stále čítam len hrozné veci na tému svokra, zaujíma ma či je niečo super, za čo ste svokre vďačné ☺️
Tak napríklad moja svokra má vždy v chladničke pre syna jogurty (síce termix ale nevadí, u babky môže)
Pečie koláče častejšie také ktoré mám rada ja a nie manžel 😂
Keď sa malý narodil tak doniesla plnú bedničku domácich výživ 😀
Väčšinou mi podrží stranu ak so mnou manžel nesúhlasí 😂
Vždy na sviatky upečie domácu tortu

A kľudne dole napíšte aj to čo neznášate 😀
Ja nemám rada keď sa snaží presadiť svoje výchovné metódy -daj mu kožku zo slaniny na zuby, pomáha to, ja som uspavala takto, kojila som do štyroch rokov, nepotrebovali sme toľko vecí čo teraz tieto mladé matky, kedy pôjde na týždeň na prázdniny (podotýkam že nikdy s ním.nebola sama 😀)....

pininka1
25. aug 2019

Moja nikdy nespochybňuje moje rozhodnutia čo sa týka detí a drží pri mne aj proti vlastnému synovi ako žena so ženou. Dokonca mu aj povedala keď sa staral o všetko,keďže som bola po operácii,že aspoň vidí čo všetko musím robiť ja. Má svoje muchy, ale určite nie také hrozné ako tu niektoré dievčatá píšu. Jedine čo mi na nej ozaj vadí je to,že zbožňuje môjho najstaršieho, ale iba jeho, ostatné vnúčatá len toleruje,nikdy ich k sebe nezavolá tak ako jeho. Mám pocit že on jej aj vyzorovo aj povahovo najviac pripomína jej syna, čiže môjho muža.

evkano1402
25. aug 2019

tak ta moja je ukazkovy typ cloveka viacerych tvari.
Kedze ma tri deti, pri kazdom je uplne ina a dokaze prepinat zo sekundy na sekundu.
Pri oblubenomm synovi lieta ako holubica, preskakuje hory a ma sil za 10tich.
Pri svojej dcere je jeden utrapeny a uboleny jedinec nesuci krivdu celeho sveta a aj prilahlych galaxii
A pri mojom manzelovi je typ "ticha domacnost" a ignoracia, lebo ju dostatocne nelutuje a neobdivuje.
Ja som jej vdacna, ze sa tomuto divadlu nemusim prizerat uz druhu dekadu, teda mam energiu pre svoje deti.
Ale uprimne a srdca jej zelam vsetko dobre a ak by nahodou niekedy potrebovala moju pomoc, tak jej ochotne pomozem.
A ano potesili by ma zavaraniny, pripadne nieco zo zahradky pre malych, ale na to ma narok len jej najmladsi "zlatucky" syn a jeho rodina. A to ma zase naucilo byt samostatnou a myslim si, ze aj schopnou gazdinou v tejto oblasti.

777januska777
25. aug 2019

Ja moju svokru veľmi rada, aj keď mi trošku trvalo, kým som si zvykla na jej povahu (ona je taká tichá osoba) a jej asi trvalo kým si zvykla na mňa (moc akčný človek)😀 ale ona je ten typ svokry, ktorá netlačí, popočúva a nechá nás rozhodovať samých. O tom komu drží stranu a tak to fakt netuším, lebo my s mužom naše problémy a nezhody nikdy neriešime pred svokrou a ani mojou mamou. Zaváraniny ani také nám nedáva, občas sa k nim, ale ideme najesť, keď sa nám nechce variť 😀 a keďže bývajú v rovnakom meste ako my, tak aj na kávičku niekedy skončíme 🙂 a máme aj dosť veľa spoločného a aj spoločné názory na veľa vecí, takže vždy sa máme o čom rozprávať a neprichadzame do konfliktu 🙂 a ešte jej ďakujem za môjho úžasného manžela 🙂

xxxkatka
25. aug 2019

@bobula46 veľmi oceňujem tému, konečne niečo milé 🙂 A čo sa týka mojej svokry, oceňujem, ako vychovala svoje 4 deti vrátane môjho muža (mám 3 skvelé švagrinky a dobrého muža 🙂 ), napriek tomu, že nemala ľahký život. Nestará sa do vzťahu ani jedného svojho dieťaťa, ale ak potrebuje niekto pomôcť vždy pomôže. Vždy sa ma opýta či malý môže jesť to a to a rešpektuje ak poviem nie. Keď idem k nej vždy mi volá čo budem jesť ja a malý (obaja alergici, ale každý na iné) a potom každému zvlášť navarí 🙂 Rešpektuje našu výchovu. A ešte jedna vec sa mi na nej páči, že nato, že už sa pomaly blíži k 70-ke je to žena bez predsudkov a má mladého ducha 🙂 A čo sa mi nepáči? To sú v porovnaní s tým čo som napísala vyššie také nepodstatné prkotiny, že nestoja vôbec za zmienku.

kasokri
25. aug 2019

@bobula46 ja som tak premýšľala a skutočne som sa snažila nájsť niečo pozitívne. Snáď iba, že ma syna kt. 😍. Ale inak nič. Nezaujíma sa o nás. Ani o vnúčatá. Nepecie, nechce byť s vnúčatami vždy sa len vyhovára, čo všetko ju boli. Mne je to osobne jedno, len som smutná z toho, že nemajú žiadny vzťah. Ma len 2 vnúčatá.

kasokri
25. aug 2019

@xxxkatka tak si šťastná nevesta😉

primadonagirl
25. aug 2019

Nič.Absolutne nič.Je intrigánska a falošná.

xxxkatka
25. aug 2019

@kasokri aj mne to vyslo az na druhy pokus, tu prvu by som sem len velmi tazko opisala 😃 Túto moju druhú svokruš som dostala za odmenu 🙂

eliska13
25. aug 2019

@kasokri som na tom podobne tiež má nič nenapadá, ale obdivujem na nej jej manipulativnost, že každého vie zapriahnut a ona oddychuje, celá rodina ju velebí a všetci skáču ako ona píska okrem mňa😄muža a jeho bratov viac vychoval svokor učil sa s nimi, chodil na dovolenky to len na margo toho, že viaceré píšete, že ďakujete za vychovu, lebo často sa aj svokrovia viac staraju ako svokry
Buďte vďačné za také dobré svokry ako píšete😄

terina25
25. aug 2019

Cenim si na nej to, ze uz svokru nemam, lebo som sa rozviedla. 😁

pupi14
25. aug 2019

@kasokri keď toto je jedna vec, ale myslím, že by si zase ani neocenila keby bola priveľmi aktívna a starala sa vám do živote. Ono je najlepšie keď svokra je taký zlatý stred, že príde, poradí, ale zase aj vie kedy sa nemá do veci zapájať, že vie čo sú hranice.

lulukaka
25. aug 2019

Ked to tu čítam až mi je smutno prečo prave ja musim mať takú hnusnu svokru ☹️

vendulka80
25. aug 2019

Dievcata uprimne vam niektore svokry závidím...vážte si, co mate lebo dobrých svokier je ako šafranu😔dufam, ze aspon ja budem dobrá svokra niekedy.

romi1019
25. aug 2019

Ja mam tiez skvelu svokru, byvaju sice daleko, ale vzdy sa tesim, ked ideme k nim, alebo oni k nam. A co si na nej vazim? Ze vychovala z mojho partnera takeho muza, akeho vychovala, aj ked nie je jeho bioligicka mama. Jeho mama totiz pocas druheho tehotenstva dostala zapal mozgovych blan a upadla do komy. V 7mesiaci jej urobili cisarsky, ona o 2 tyzdne zomrela. Otec zostal s 2 rocnym chlapcom a miminkom sam. Ked si nasiel druhu zenu, mali spolu este dceru, ale nikdy ani jeden z nich nepocitil rozdiel, ze oni dvaja nie su jej. Moj partner je vdovec-manzelka zomrela na rakovinu,deti mat nemohli.boli spolu 20 rokov. O mesiac sa nam ma narodit nasa dcerka, na ktoru sa neskutocne tesime. A svokra taktiez, sama som ju pozvala, ze ked sa mala narodi, nech pride k nam

janka2501
25. aug 2019

@xxxkatka ja mam taku istu svokru, navari nam a nabali vzdy ked donesiem malu alebo odchadzame. Volam jej 2x do tyzdna, a som velmi rada ze je. Tiez bude mat 70 r, a svoje zdrav. problemy, a vzdy sa pytam co bolo u dr. Mala tam chodi a velmi rada ostava.

domculik
25. aug 2019

@bobula46 Dakujem za tuto temu. Aj ja som parkrat chcela nieco podobne zacat 🙂. Pretoze, damy, nech je nasa svokra akakolvek, pamatajme, ze minimalne jednu dobru vlastnost vzdy ma: Vychovala minimalne jedneho skveleho cloveka, partnera, ktoreho sme si vyvolili 🙂. A po druhe, raz aj my budeme svokry, a hoci sa nam to mozno teraz nezda, mozno budeme mat neskor uplne ine nazory ako nase nevesty a tiez asi nebudeme rady ak nas nevesty budu neznasat, nie ? 🙂 Takze pre tieto veci ja na svokru nahliadam viac pozitivne 🙂.
A k teme: Moja svokra super pecie, super sa vie postarat o deti, je super partacka na vylety, dokaze vyjednat aj nemozne (az sa niekedy trochu hanbim 🙂 ), no a super vlastnost je aj ta, ze je "splachovacia", na nic sa neurazi 🙂. Zlych vlastnosti ma tiez vela, ale kto z nas nie ??? 😉

hama007
25. aug 2019

trpezlivosť, dobrotu, ochotu, energiu, s ktorou do všetkého ide 🙂 podrží stranu a zfúkne mojho manžela (jej syna) akokeby to bol chlap odvedľa...vie čo má doma a čo vychovala 😅 väčšinou povie veci, ktoré ja nevyslovím lebo ho milujem a bolo by mi ľúto 😕😃 mám ju rada lebo ma rešpektuje...mám sa od nej čo učiť 😊

27dianka
27. aug 2019

@hama007 To máš veľké šťastie, u nás je to tak, že neustále drží stranu len môjmu mužovi, nikdy si ma nezastala. Zakaždým od nej počúvam, prečo ja nemôžem ustúpiť, prečo nemôžem mu vyjsť v ústrety. A pritom ja som vo vzťahu tá, čo neustále robí ten prvý krok. Čo ustúpi. Čo hodí veci za hlavu.

kudlanka1
27. aug 2019

@beate1 som na tom rovnako

kudlanka1
27. aug 2019

@beate1 som na tom rovnako

ave_eva
27. aug 2019

Bodaj by bolo čo cenit,ale pravda je taká že nič
...

hama007
27. aug 2019

@27dianka to ma mrzí...poznám veľa žien, ktoréto majú podobne ako ty 😕 (ppznám aj také, ktoré sa vyznávajú satana a odriekajú kliatby na nevesty 🤔 ) neviem prečo je to tak...nie nadormo sú vtipy o svokrách...čím je človek starší tým horšie znáša zmeny,rady prijíma s ťažkostou,má pocit, že to čo robí je to najlepšie a ešte keď je svokra tvrdohlavá...keď raz budem svokrou dúfam, že budem normálna, ale kto vie...😃

saskiaaa
27. aug 2019

Cením si ze ju nepoznám a je nám super 😂

marca12
27. aug 2019

Ja si cenim,ze drzi s nevestami. Nech je akokolvek zle,vzdy sa snazi dat za pravdu nevestam a drzi nam stranu. Na druhej strane neznasam jej zakernu povahu,hrozne ohovara,ma divne nazory. Neberiem si velmi k srdcu jej reci,lebo by sme boli na noze. Vzdy tvrdim,ze sa musia snazit obidve strany a nebrat svokru ako nepriatela. Ze nam posle jedlo beriem s vdakou a nie ako to,ze ma chce zhodit,nedomyslam si.
@kakawah az mi slza upadla,laskava to zena

marca12
27. aug 2019

@hama007 aj moja je taka 😃 ja mojho nemusim ani sfuknut,svokra ho tak zpucuje ako soplaveho chlapca. Ked obcas isiel pracovne na viac dni z domu,tak mu vynadala,ze ma nechava samu 😃 ked isiel s kamoaom zapijat jeho syna a vratil sa domov az za bieleho dna,svokra sa to dozvedela,tak mu vycistila zaludok 😃 takze ja ho skor kryjem pred mamou,lebo mi ho je az luto

romina1912
27. aug 2019

tak moja este nie je pravou svokrou ale ja ju tak beriem, je mi ako druha mama. Prijali ma medzi seba ako svoju ( moji svokrovci/partner su anglicania ). Svokru som mala aj pri porode, obrovska podpora, do nicoho sa nemiesa, povie si svoj nazor ale nikdy nas nepresviedca ze jej nazor jej naj, vacsinou podrzi stranu mne 🙂 je vzdy napomocna, ochotna ked treba a nie len ona ale aj svokor. Ludia s obrovskym srdcom!

v_alika12
27. aug 2019

Urcite je vela dobrych svokier. To len vzdy mame tendenciu spominat to zle. Moja je fajn osoba. Zije pre rodinu. Je super gazdinka, zasobuje nas zeleninou ovocim, zboznuje vnucata, ochotne vzdy so cimkolvek pomoze. Mozme sa nu spolahnut. Je nekonfliktny typ. Nezasahuje do nasich rozhodnuti, vychovy...
Nepaci sa mi ze vsetko zbytocne preziva, vo svojom vnutri. Trapi sa nad blbostami. A ocakava ze rodina bude u vsetkych clenov na 1.mieste a vsetci si budeme silou-mocou vychadzat i napriek rozdielnosti povah ci nazorov.

nosalinda
27. aug 2019

@bobula46 ja mám takú dobrú svokru, že som mužovi povedala, že s ním sa aj rozvediem, ale pre jeho mamku to s ním vydržím do konca života🙂 Je to neskutočne sčítaná, inteligentná, vtipná, pozitívna žena. Pomáha, ide s dobou, rešpektuje výchovu detí... Mne je povahovo bližšie ako moja mamka...my sme u nej aj tri týždne a pre mňa je to relax a pohoda. Keď ona prišla na týždeň, tak všetky susedy sa na mňa sústrasne pozerali, že svokra v dome a ja som sa pritom vytešovala🙂

kakawah
28. aug 2019

@marca12 ano to bolo velmi tazke obdobie vtedy a ked maminka zomrela, tak som svokrusi na pleci vyplakavala. Mala som v nej velikansku oporu a mam do teraz. Ja celkovo nechápem svokry, ktore robia rozbroje medzi mladymi .ze o co im ide.Miesto toho aby sa tesili ze syn/dcera su šťastní a spokojní.

kvetinka75
28. aug 2019

tak u mojej svokry je jedna vec aj pozitívna aj negatívna. Ona je obetavá, ochotná, len niekedy až moc. Nevie nájsť tú takú strednú hranicu, aby to nebolo už obťažujúce a vlezlé. Kedy to už zasahuje do súkromia a intimity druhého človeka. Takže pozitívum je že sa môžem na ňu spoľahnúť, je ochotná, pre rodinu spraví aj posledné. Rozumieme si , len niekedy je výmena názorov kvôli tomu, že sa niekedy robí veci ktoré sú úplne zbytočné, ju to zbytočne zaťažuje, a ona nepochopí, že to človek nepotrebuje, že je toho už dosť. ale zase sme ľudia, tak si vždy všetko vydiskutujeme a ideme ďalej.