Ďalej už nevládzem

yvonne7
13. feb 2018

dlhsiu dobu mam tazke obdobie a zvladala som to az nadmieru dobre a teraz to nezvladam, ale uznevladzem byt silna, nevladzem absolutne. stale som bola nadmieru silny clovek, neviem co sa stalo, ze ten naval tazkych /naozaj tazkych/ problemom uz neunasam... ide o to, ze citim uzkost, smutok a celkovo slabost - lekara nechcem, antidepresiva odmietam, skusam medovku, valerianu, len uz 2 noci som nevedela zaspat ako ma zavalovali myslienky a najviac sa bojim skratu, kedze si vobec neverim. citam aj ked sa neviem sustredit a pocuvam hudbu. chcem sa dostat z tohto stavu sama, pretoze som stale sa drzala nad vodou akokolvek tazko bolo. co mam este skusit? cvicit nemozem. dakujem

lavieenrose
13. feb 2018

persen

meandbaby
13. feb 2018

Predsa skus psychologicku.Aspon skus.

lindusss2016
13. feb 2018

@yvonne7 kvoli comu nemozes cvicit? To je velka skoda, lebo pri cviceni sa vyplavuju endorfiny, mne to vzdy pomohlo. Nemozes cvicit ani nezatazove cvicenia?

bosoriak
13. feb 2018

@yvonne7 depresia je choroba, tak ako angina na ktoru treba antibiotika, tak na depresiu treba antidepresiva. Je to fyziologicke, opakujem, choroba. Ak mas depresiu, treba na to normalneho lekara a lieky. Nepomoze ziadna valeriana, persen ani nic podobne. A moze to skoncit zle, pretoze cez chorobu vidis casto len tie zle riesenia, zle pribehy, negativne reakcie a podobne. To, co normalny clovek ani nezaznamena pre teba moze znamenat, ze si siahnes na zivot lebo ti to pride ako jedine vychodisko.

Naozaj by si mala navstivit odbornika, lebo silna mozes byt kolko chces, ak mas depresiu, ta byva silnejsia. Precitaj si tu pribehy na MK, kolko zien to ma (je to aj hormonalne podmienene) a ako sa im od zakladu zmenil zivot, ked zacali brat ucinnu liecbu. Uvaz to, kym mas este ake-take racionalne uvazovanie. Lebo neskor moze byt neskoro a to je fakt.

Drzim palce.

tamaris
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vandicka7
13. feb 2018

Ziadne lieky ti problemy nepomozu vyriesit. Na to by som sa nejak nespoliehala. Mozno by ti pomohlo povedat nahlas co ta trapi. Vies odbremenit sa trocha, niekedy aj to, ze sa to dostane na povrch vie pomoct 🙂

zimmi1
13. feb 2018

Treba odstranit koren problemu a dobre sa vyrevat..ha ha si veriaca? Pokial nie, je cas spoznat Boha 😉

lindusss2016
13. feb 2018

@vandicka7 no ak ma depresiu, tak jej nic ine nepomoze, jedine lieky, ako pise @bosoriak. Ak je problem len v tazkom zivotnom obdobi, tak moze skusat ine metody. Ale vyrozpravat sa nie je zrovna riesenie. Ak ma problemy v zivote, treba riesit od zakladu a ak to je ozaj ta depka, tak pomoze jedine psychiater

majkeel
13. feb 2018

Depresia je moderna choroba. Staci unava z prace, smutok a kazdy hned siaha po antidepresivach.

Ak je clovek skutocne psychicky chory, mal by sa liecit. To rozhodne lekar. Ale rozhadzat si organizmus AD preto, ze je clovek viac unaveny z prace, nedari sa mu,
je unaveny, navalilo sa,... Treba vypnut, sportovat, cvicit, nadopovat sa energiou, zmenit styl zivota, zobrat par mesiacov volna, cestovat, zmenit pracu, okruh znamych.

Problem s liekmi je, ze supluju, dodavaju to, co telu mozno iba momentalne chyba, co si nevie vyprodukovat prirodzene. Kvoli stresu, zlej strave,... Ale ked telo dostane nieco hotove ako liek, v umelej forme, tak sa prestane snazit si latku vyprodukovat same. Vysledkom bude rastuca zavislost na liekoch, zmena nalad, povahy.

lckk
13. feb 2018

Podla vasho popisu ide o zaciatocne stadium depresie.pisete s tym,ze chcete vediet ako si poradit sama...mozno ale prave k vam prichadza obdobie,kedy sa mate naucit aj prijimat nie len davat.prijat pomoc moze byt tazke ale i oslobodzujuce....preco by ste mali stale iba davat?a odkial potom cerpat?ak nevladzete,tak oddychujte,doprajte si byt iba tak.spite citajte cvicte jogu kupujte si zdrave jedlo.vitaminy D a magnezium.a urcite chodte na psychoterapiu

yvonne7
autor
13. feb 2018

som chora a po operacii, nemozem cvicit, cestovat, nadopovat sa momentalne energiou preto odmietam lieky, viem, ze to obdobie raz skonci, ale som chora uz dlhsie a za sebou kopu operaci, bolesti a dolahlo to na mna. jest mi chuti, viem sa smiat, tesit, spievam si s muzikou, ktoru si pustam, len jednoducho uz nezvladam navstevy lekarov, sustavne vysetrenia, ich spravanie a lieky. chcem zit ako predtym radoste,slobodne uplne zdrava

deti95060810
13. feb 2018

@vandicka7 riešiť nepomôžu, ale aspoň to nevidíš tak tragicky....máš iné myslenie, nie také čierne....

bale1rinka
13. feb 2018

@yvonne7 máš vychádzky? neviem aký druh operácie si mala, takže ani plávanie? prechádzať sa môžeš? kamošky máš? neprídu? lúšti krížovky keď budeš v čakárni,tých lekárov asi nemôžeš odložiť keď si po volákej operácii, vždy sú možnosti a určite vieš aké sú tvoje potreby aby si bola šťastná, tak treba tým smerom ísť.

deti95060810
13. feb 2018

@yvonne7 podobný prípad mám doma....tiež odmieta lieky, už pol roka....resp. lieky bral, ale si ich sám vysadil, že už načo, už netreba....ešte len teraz je to katastrofa....niekedy si myslím, že to skončí, veĺmi veľmi zle.... a pritom by stačilo tak málo....užiť jednu tabletku....
samé sa to neupraví, práve naopak, bude sa to len a len zhoršovať....

lindusss2016
13. feb 2018

@yvonne7 a co prechadzky, rucne prace? Nieco take si nemozes najst?

ticko
13. feb 2018

@yvonne7 mam taky isti problem som po viacerych operaciach nervy v r.. Ale navštiv prosim ta psychiatra aspon niečo slabe na spanie .,.je to zle ani ja nemožem cvičit a prestavam chodit von ....ale skus prechadzky alebo len tak po obchodoch mne to pomaha

yvonne7
autor
13. feb 2018

upiekla som si kolac, asi pojdem k psychologovi, na prechadzky chodim lenze mam bolesti a to ma stale drzi v myslienkach okolo choroby

lindusss2016
13. feb 2018

@yvonne7 a co tie rucne prace? Nemas k tomu vztah? Ja som si na tom dost ulietala ako tehotna, ked som nemohla cvicit

gagik
13. feb 2018

@yvonne7 a ake mas konkretne problemy?

yvonne7
autor
13. feb 2018

@lindusss2016 nemam talent, skor antistresove omalovanky riesim
@gagik zdravotne? to rozoberat na fore nechcem

kristofko2016
13. feb 2018

Ak si kresťanka, pomôže ti sv. spoveď. Je tu Niekto väčśí ako tvoje problém a rád ich zoberie do svojich rúk. A ak sa cítiš aj unavená, možno máš problém s nedostatočnou funkciou štítnej žľazy, skús ísť na krv, nech zistia hladinu hormónov. Na každý problém je liek, prajem ti,nech ho skoro nájdeš.

kristofko2016
13. feb 2018

Možno by sa oplatilo ísť sem... https://rodinkovo.webnode.sk/podujatia-v-rodink...

janaspa
13. feb 2018

@yvonne7 skus anxiolan je to na prirodnej baze

bluka2
13. feb 2018

Skus meditaciu

mirkavic
13. feb 2018

ja zas doverujem homeopatii..akurat ze vela ludi ma na to zly nazor, mozno s nou mali zle skusenosti kedze im ju predpisal neskuseny homeopat a nebrali ten liek ktory potrebovali...ja obcas prezivam tiez taketo muky...uz sa tesim az budem mat casu a zajdem do BA na normalnu homeopaticku kliniku a snad sa z toho dostanem pretoze verim ze aj na moju dusevnu pohodu existuje liek...ak mas tu moznost a cas skus, chod! verim zeby ti to pomohlo...ja som skusala vselico co pisu vyssie a nic nezabera...mozno trosku sa citis lepsie po tom vsetkom ale koncovy efekt to nema ziaden a pridu zas tie zle myslienky a si na zaciatku...ja s tym bojujem dlho...a tiez niesom za antidepresiva ani nic podobne chemicke...homeopatia je prirodna a ak ju urci ozajstny LEKAR odbornik, pomoze

mirkavic
13. feb 2018

btw...ziadnym inym ako v BA by som nedoverovala

juliet86
13. feb 2018

@yvonne7 velmi mi pomaha meditacia. Plys literatura ak vies po anglicky how to manage pain before it manages you . How to live well with chronic illness a podobne ine aj knihy aj clanky. Existuje vela mind body technik ktire ponahaju so zvladanim fyzickej nepohody. Najdi si kvalitneho psychologa drzim palce! Pripadne preber s lekarmi medicinske moznosti na znizenie tvojich bolesti drzin palce

ticko
13. feb 2018

@mirkavic maš skusenosti prosim ta ja bi som asi tiež zašla za homeopatom mam vela zdr.problemov len asi treba dajakeho dobreho najst ak vieš porad v Ba

tatalin
13. feb 2018

Ahoj, vyhladaj si na nete centrum zmen alebo mi do spravy posli mail a pozdielam ti nejake audio od nich. Mne to velmi pomohlo ♡

tatalin
13. feb 2018

@yvonne7 je super ze si uvedomujes ze je to docasne 🙂 preto budes coskoro ok 🙂 je to tazka skuska trpezlivosti. ♡ budem na teba mysliet.