Ďalšie dieťa po mimotelovom oplodnení

lilitela
15. sep 2012

Ahojte. Zaujimala by ma statistika u mamiciek, ktore maju viac deticiek po IVF v roznom veku , na kolky pokus sa ktore "podarilo". Mne sa podarilo z 1. IVF po vlozeni 1 embrya otehotniet na 1. ET. Chcela by som dalsie dietatko, no nie hned, a rozhodujem sa, kedy mam naplanovat 1. KET, kedze mam este zamrazene embrya. Viem ze su statistiky, ze pravdepodobnost otehotnenia je tusim 20%, avsak tam sa zapocitavaju aj mamicky, ktorym sa dlhodobo nedari. Preto by ma zaujimalo, ci mamickam, ktore lahko otehotneli s prvym dietatkom, sa darilo dobre aj pri druhom, resp. dalsom. A naopak, mamicky, ktore prvykrat otehotneli s problemami az po viacerych ET, ci KET, ci mali tazkosti otehotniet aj s dalsim babätkom. Podelte sa prosim o tieto skusenosti.

miss_stanya
16. sep 2012

@lilitela podla mne je to uplne vec nahody a toho v akom stave sa telo pri tom ktorom IVF nachadza. ved to iste plati aj pri prirodzenom pocati-jedno dieta sa ti "podari" pri prvom pokuse, na druhe mozes cakat cele mesiace...vela stasticka ked ten pokus pride 😀

ivonka720
16. sep 2012

Ahoj nam sa podarilo na prvi krat otehotniet po ket dcerka ma teraz 17 mesiacov teraz sme boli na druhe ket mali sme zamrazene 1 embryo a bohužial nepodarilo sa ale som vyrovnana pretože dakujem že mam doma take zdrave slniečko prste som štastna

lilitela
autor
17. sep 2012

@miss_stanya Ty si tiez absolvovala IVF?

miss_stanya
17. sep 2012

@lilitela nie nie, len z toho radim, co mam odpozorovane....

dafy
18. sep 2012

@lilitela ahoj ja som tiez otehotnela pri 1 IVF po ET mám 9 ročnu dcérku ked som isla po 4 rokoch na dalsie som si myslela ze tiez otehotniem bez problémov ale nestalo sa uz som využila aj 2 a 3 IVF + 4 krát ket a nič bola som zufalá tak som to nechala tak a teraz po 3 rokoch som sa odhodlala ze pojdem na Ket lebo este mám 2 bublinky zmrazene z 3 IVF..ale som šokovaná to Ket ma bude stáť 300 eur a to este nie je iste či budu dobré ked sa rozmrazia 😖

lilitela
autor
18. sep 2012

@dafy A nerobili ti medzitym nejake vysetrenia ze preco to zrazu nejde?

dafy
18. sep 2012

@lilitela nie nerobili mi ziadne vysetrenia 😒

lilitela
autor
22. sep 2012

@dafy no oni to beru asi tak ze ked sa uz raz podarilo tak nie je nikde problem. Pritom porodom sa vela veci meni a podla mna moze nastat aj nejaky fyzicky problem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre