Dankova nehoda - nebol to útek z miesta dopravnej nehody?

marsmykkok
12. jan 2024

Aký máte na toto názor? Ja som vodička a čo viem, ak poškodím nejaký majetok či auto, či plot alebo stlp, musím na mieste ostať a zavolať políciu. Vtedy je to škodová udalosť. Ak odídem tak je to útek z miesta dopravnej nehody a za to sa odoberá vodičák.

anjelicek26
12. jan 2024

Netusim,co spravil Danko.. ale ja som tiez zobrala (oskrela) pri cuvani v nasej ulici poulicnu lampu a volala na policiu az rano,si hovorim nebudem ich sem vecer kvoli takej kravine tahat. Ale utek by to asi aj tak nebol,ked som Auto zaparkovala 15m vedla a sla spat😅Boli zlaty v pohode rano vsetko spisali a poistovna preplatila.. nie nepila som samozrejme, proste je to tam uzke a zvysok unava😏 Ta lampa je tam uz stvrta,co to nabrali smetiari ci jeden s kurierov...

lucilaines
12. jan 2024

Samozrejme. Mám známu, ktorá pri cúvaní z benzínky buchla do plastového kontajnera. Aj vyšla von pozrieť, ale nevidela žiadnu škodu, odišla. Po pár dňoch ju našli policajti podľa kamerového záznamu, kontajner bol prasknutý, škodu sposobila ona. Musela to nahradiť, dostala pokutu a za útek z miesta činu jej zobrali vodičák. Musela normálne robiť zniva skúšky po nejakom čase, aby ho dostala spat. A to nikoho neohrozila a škoda bola pomerne malá a ona si jej nebola ani vedomá. Takže toto na tisíc percent je na odobratie vodičáku.

veklipo
12. jan 2024

Všetkým je nám jasné, že bol ožratý a zdrhol. Dúfal, že sa mu to prepečie. Odhliadnuc od tohoto faktu je to ukážka slovenskej zbabelosti. Môj brat roky drie v zahraničí, kúpil si vysnívané auto. Tento týždeň mu ho niekto obil na parkovisku. Samozrejme, vinník zdrhol. A pri tom by to šlo z poistky, neplatil by nič z vlastného vrecka. Toto sme my, generácia 30-60r. Nemáme odvahu prevziať zodpovednosť za svoje činy.

tetapetra
12. jan 2024

@marsmykkok ale ty nie si Danko 😁 on môže. Človek tu už nemôže do ničoho len tak vrazitt😁😁😛

sisa_s
12. jan 2024

Politolog:

tanyan
12. jan 2024

@lucilaines Kto vie ako by to bolo dopadlo, keby bola zavolala policajtov, oni by tiež žiadne poškodenie nevideli a ešte by ju zvozili, že ich otravuje, keď škoda nepresiahla predpísanú hodnotu...

bytc20
12. jan 2024

@anjelicek26 je to utek z miesta cinu. Muz mal takto nehodu v snehovej kalamite a narazil do znacky a posunul auto o 2m dalej, lebo auta nevedeli dobre odbacat kvoli nemu. Zavolal policajtov a ti ho uplne zvozili, ze toto sa nesmie a je to utek z miest cinu. Bola som pri tom, tiez som kukala jak puk.

anjelicek26
12. jan 2024

@bytc20 vravim policajti boli uplne v pohode,zlati.. Ale tak vidiek no😅🤣Pozname tu kazdy kazdeho🤣🤣

pink_lady
12. jan 2024

ach jaj, ja som pri cuvani raz rozpucila na A4 dvere, bolo to pred 14r...Nikde nikto nebol, nechala som listok za stieracom a slad 32km domovv. Volali mi po ceste policajti, vratila som sa a ze jej vy mate babatko mali ste povedat, nemuseli by ste chodit ...🙈 Takze ked sa na to pozrieme optitkou tejto diskusie, usla som z miesta cinu, mala som sa vzdat funkcie ...matky? 😎 pokial to nahlasil vsade kde treba, tak...

michaela412
12. jan 2024

švagor šuchol zvodidlá na dialnici, oškrel celé auto, nevolal policajtov a našli si ho, dali mu pokutu a vzali vodičák na pol roka

larinka552
12. jan 2024

Áno, jasne, že to bol útek z miesta nehody- veď utiekol 😄 Prečo to urobil a či tým chcel niečo zakryť, to už nech si spraví záver každý sám.
Jednoznačne tým však bránil vyšetrovaniu nehody a zmaril dychovú skúšku. 🤷‍♂️

marsmykkok
autor
12. jan 2024

@anjelicek26 možno v Nemecku je to iné. Ale tu veľa vodičov prišlo o vodičák kvôli malému škrabancu napríklad čo si ani nevšimli že urobili. U nás polícia vždy príde, ale dajú blokovú pokutu automaticky,.takže za výjazd je zaplatené. Preto ak napríklad v nákupnom centre niekoho šuchneš ak ste dvaja je lepšie nech jeden ostane na mieste či nepride majiteľ a druhý skúsi dať vyhlásiť cez nákupné centrum aby sa vodič dostavil k svojmu autu. Potom sa môže spísať záznam o nehode. Ak ale len tam zaparkoval a nepríde musíš volať políciu lebo riskuješ pokutu a odobratie vodičáku. Takto zaplatíš len menšiu pokutu za výjazd polície. Číslo za stieračom ak necháš si majiteľ všimnúť nemusí, vypadne mu cestou a doma až zisti poškodenie a ak bude po tom pátrať máš problém že si ušla.

anjelicek26
12. jan 2024

@marsmykkok netusim fakt, je to roky dozadu. Prislo mi blby napad ich volat v noci kvoli oskretej lampe,ked sa vlastne nic nestalo,zavolala som ich rano.. a snad dalsie nehody nebudu 😏

katarinaba
12. jan 2024

@marsmykkok co na to povedat? Ze mal dovod, preco usiel. Kazdy triezvy clovek, ked dostane smyk, tak nema dovod utekat. Nikto pri zmysloch by autom nepokracoval, aby si nesposobil este vacsie skody ako si sposobil narazom. Ten semaform bol cely zdemolovany, stastie, ze tam nikto nestal. Ozraly bol a usiel z miesta nehody. Dufam, ze sa na to budu tak vsetci aj pozerat.
Ale ako uz tu bolo naznacene, "vsak neskor nahlasil", tak je to v poriadku. Obavam sa, ze z toho nic nebude.

martinkatinka
12. jan 2024

Je to odchod z miesta nehody. Spôsobil škodu, mal volať políciu hneď.
Bohužiaľ, sa mu to isto pre pečie. Aj keď sa priznal a všetko okolo, nepostupoval správne.
Sprostosť ho však dobehla, keby nenašli tu značku, asi sa ani neprizná.

matkahelka
12. jan 2024

@veklipo a co ak dotycny poistku nemal? nedavno v spravach bola reportaz, ze PZP ma uzatvorenych na SR len 60% vodicov. a aj keby PZP mal, automaticky by mu ho o rok zdvihli, kedze sposobil skodu. vedel, preco utiekol.

Nam sa stala pred tyzdnom nehoda, ukrajinec za nami to neubrzdil a napalil nam to v 50km rychlosti do auta. deti skoncili na urgente. a mlady pan, s ukazkovou aroganciou "dam vam 300€ a nevolajte policajtov, ja nemam poistku, mam 4 auta, nezvladam platit poistky na vsetky." moj muz stal cely cas pred jeho autom, lebo on chcel silou mocou odist. a tie komenty, co stresujeme, vsak deti su zive, nic sa im nestalo, co robime paniku. a jemu je zima, on nebude na policajtov cakat. chlap s inou povahou ako moj muz by mu uz dal jednu otcovsku cez usta.

chodec15
12. jan 2024

Pri skodach, co tu Danko sa spol napachali a napachaju, niekto riesi naburany semafor? 🙂 Semafor dostane pokutu za to, ze sa neuhol a pojde do srotu. Kapitan Danko dostane hodnost plukovnika za statocnost v boji proti stlpom.

panda6
12. jan 2024

@marsmykkok nafúkal by. A ak aj nie, jeho arogancia a ego siaha do nebies. Kde čuši Pellegriny a Eštok, veď hovorili ze zákon plati pre každého rovnako....či? Všetci sme si rovní, ale niektorí su rovnejší

kat_
12. jan 2024

@anjelicek26 lampa nie je semafor, tam je rozdiel... on poskodil dopravne znacenie a cela krizovatka este dnes len blikala na oranzovo... mal zavolat policiu a cakat

ivik4
12. jan 2024

Alkoholik prašivy, keby tam niekto stal tak ho zabije
😡.
Mal tam zostat a hned volat policiu nakolko znicil semafor ktory riadi dopravu !
On dobre vie preco siel prec

sisa_s
12. jan 2024

Fico uz mal tlacovku a prevracal oci v style, ze : "no booooozee, kazdy den tisice ludi oskru auta, aj ja som uz minimalne 4x oskrel dvere a co" 😀

chodec15
12. jan 2024

Ale urcite bol nadrbany, inak by normalne volal policajtov k nehode. Stala sa skoda na verejnom majetku - signalizacia. Vodic ma zaplatit pokutu za sposobenu nehodu a nahradit skodu. Ked niekto riadi ozraty, tak basa, ale smeraci a esenesaci mozu riadit aj nadrbani. Kym niekoho nezabiju.

larinka552
12. jan 2024

@sisa_s Keby sa to stalo takému Matovičovi alebo trebars Šimečkovi, to by hneď inač hovoril a žiadal by okamžité odstúpenie z funkcie 😉

matkahelka
12. jan 2024

Bol ozraty a keby nafukal cez 2 promile, to by sa Robertkovi zle vysvetlovalo. tak to uhraju do stratena, ze vsak sa nic nestalo.

sisa_s
12. jan 2024

@larinka552 opravujem svoje vyjadrenie, citacia z clanku: "
takýto istý príbeh sa môže stať komukoľvek. Ja som päťkrát poopieral dvere, keď som zle parkoval.“
Skoda reci, ved fico...

bykaterina
12. jan 2024

@anjelicek26 tu ide o to ze poskodil statny majetok. aj sofer ktorý riadi statne vozidlo napr ja neviem zamestnanec danoveho uradu a len suchne niekde musi volat policiu. lebo pockodil statny majetok(auto), cize majetok nas vsetkých, co sa tyka toho semaforu clovek nemoze vediet v akom stave je ten stlp a elektronika a elektrika ci niekde neprebija...
to mas presne ako ked je nehoda, auto vyzera v pohode celkom a tam dvaja ludia mrtvi v nom. a potom mas auto ze vyzera ako keby ho presiel parny valec a vodic max nejake oskretie...

danica2711
12. jan 2024

šmyk nemal na čom dostať, bolo sucho, ani žiadny olej na ceste, leda že by išiel tak rýchlo, že v zatáčke nezvládol riadenie... Kapitán bol opitý na šrot, pre nič iné nezdrhol. Stanovil nový štandard politickej kultúry, ľudskej slušnosti a dodržiavania zákonov. Ale povedané jeho buranským spôsobom - no a čo?!

larinka552
12. jan 2024

@sisa_s Áno, to sa stáva bežne úplne každému a aj to, že každý potom ujde z miesta činu. Kapitán Danko je vlastne chudáčik, čo mu ten ožratý semafor naschvál vbehol do cesty 🙊🤷‍♂️

barborachors
12. jan 2024

@marsmykkok Danko je politik a ma imunitu, cize zbytocne sa tu viri voda, jemu sa nestane nic, ma poslanecku imunitu, na neho sa nic zakonne nevztahuje, bodka.
Si precitaj stare clanky o slotovi a sama uvidis ze pisem pravdu, politik si moze robit co chce a ked si niekto zvolil ozrale prasa nech sa teraz nestazuje, nemyslim tym samozrejme teba.

cacianka
12. jan 2024

@danica2711 presne, celá cesta je suchá, a on nabehol na chodník - prechod cez dvojprudovku a 2 električkové koľaje, cca od 3- 5m od riadnej cesty.