Dcéru mojej kamarátky zrazilo auto. Ako sa mám zachovať?

moniciak
27. nov 2013

Baby, dnes naozaj neviem, čo robiť. S kamarátkou sa poznám asi pól roka, ale skamarátili sme sa tak naozaj... Každý týždeň sme šli pokecať, či už len my na pizzu, alebo aj s deťmi... Má 20 rokov rovnako ako ja a štvorročnú dcérku. Prisťahovala sa sem a som asi jej jediná kamarátka okrem jej kolegýň. Malú sme si s mužom aj Monikou veľmi obľúbili, boli u nás veľa krát. Dnes som jej volala, len tak či zas neprídu a ona mi v hroznom šoku oznámila, že jej mamu a malú zrazilo auto ( žije len s nimi). Vraj na tom nie sú dobre... Je nám z toho s mužom hrozne, stále myslím na to, ako plakala keď už od nás odchádzali, ako sa hrala s Monikou, ako ju ukladala spať... Je to úžasné, múdre dievčatko, ešte teraz plačem ako to píšem.
Tak rada by som vedela ako sa má, ale neviem, či jej mám zavolať, alebo čakať, čo by ste robili vy??? Najradšej by som tam rovno išla, hoci viem že to by nebolo vhodné. Ďakujem za každú odpoveď, nepýtala by som sa, ale naozaj neviem...

katka0905
27. nov 2013

ked by si tam najradsej rovno isla, tak je to asi to najlepsie riesenie.

vjaja
27. nov 2013

@moniciak myslím, že ísť tam by bolo vhodné, niekedy stačí len pohľadenie a objatie, choď za ňou určite

katka1981
27. nov 2013

Ak ti to okolnosti dovolia, chod za nou, ak nie hned, tak zajtra. Blizka osoba jej urcite pomoze.

nae
27. nov 2013

Ak sa ti dá, choď za ňou. Určite bude rada za každú podporu a hlavne nebude sama...☹ Držím palce...

tajka1986
27. nov 2013

Teraz ta isto potrebuje,chod

vjanka87
27. nov 2013

Je to strašné, ako mamina si niečo také nechcem ani predstaviť že by sa nám stalo , ale svet je nevyspytateľný ☹ , určite radím aby si išla za ňou , keď tam nikoho nemá pomôže jej aj dobrá kamarátka v takejto ´tažkej chvíli ako opora . Držíme silno palce....

moniciak
autor
27. nov 2013

@katka0905
@vjaja
@nae
@katka1981
@tajka1986
@vjanka87 Ďakujem vám veľmi pekne, presne túto radu som potrebovala... Ste strašne zlaté

katka1981
27. nov 2013

@moniciak, napis nam potom ako im je, drzim palce, a je mi to luto

vjaja
27. nov 2013

@moniciak to z vlastnej skúsenosti, manžel mal úraz a bolo fajn, keď kamošky boli pri mne

svano
27. nov 2013

Je to veľmi smutné, určite potrebuje oporu ,tak jej buď nablízku. Veľmi držím palčeky, hlavne malinkej. Daj vedieť ☹☹ .

dana_l
28. nov 2013

@moniciak urcite vela ludi nevie ako reagovat na zle spravy ktore sa tykaju tych najblizsich. preto vela z nich radsej ostane "ticho". ale osoba ktora prave preziva toto nestastie by potrebovala niekoho blizko pri sebe, povedat ako sa citi, niekoho kto si ju vypocuje, podpori a kto bude mlcky s nou znasat tu bolest.
chod za nou a podpor ju, I ked by to nemalo byt so stastnym koncom.

tova
28. nov 2013

@moniciak chod ju pozriet a zober sebou aj nejake jedlo. Clovek v strese urcite nerozmysla nad jedlom a prave vtedy potrebuje mat nieco v zaludku. v usa je zvykom ked sa nieco stane, ze pribuzny a znami donesu alebo poslu im z restauracie jedlo domov, sama som videla neraz ako to dobre padne v takej situacii.

andrejka1974
28. nov 2013

neboj sa kludne chod za nou potrebuje pomoc, viem o com vravim, mne sa velmi tazko zranil syn v lete a naozaj som bola rada, ked som sa mohla s niekym porozpravat , alebo ho boli vsetci pozbudit, teraz je na tom uz ovela lepsie, ale bolo to tazke ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ neboj sa urcite ta vypocuje a bude rada, ze na malinku niekto aj iny mysli

irriss
28. nov 2013

@moniciak
Kazda jsme jina..tak, jak ja mozna ted nechapu Tebe (v dobrem😉 ) , tak Ty mozna nepochopis mne..
Ale ja osobne po takovem telefonatu bych nepremyslela vubec...natoz se na neco ptala..kazdy mame uvnitr jakysi motor..
mne osobne by nastartoval BEZ rozmysleni rovnou za ni...zvlaste , kdyz k ni citis to, co krasne popisujes...🙂

p.s. Napis, jak ses rozhodla... 😉 ale podle toho, ze jsi uz neprispela...predpokladam, ze uz mas jasno..🙂

janazba
28. nov 2013

Musis byt pri nej teraz, urcite...

drobcek26l
28. nov 2013

Aj ja by som určite išla a snažila sa byť oporou, bude ťa potrebovať.

moniciak
autor
28. nov 2013

@irriss Ahoj tak som bola s ňou, malá Simonka je na tom už lepšie, aj sa prebrala aj si všetko pamätá, taká som bola šťastná, aj keď mamina za ňou môže len na 5 minút ☹ Bola som s kamoškou aj u nej doma, šla sa sprchnúť a tak, aspoň sme sa o všetkom porozprávali, jej mamka je na to fakt zle, dnes ju majú preberať tak uvidia... ☹ Ale som strašne šťastná, že som bola, ja som nevedela či nemá byť v takej chvíli len s rodinou...

andrejka1974
28. nov 2013

@moniciak neboj sa uvidis, ze bude vsetko ok, tesim sa, ze sa aspon mensia ma lepsie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

svano
28. nov 2013

@moniciak to som rada,že je malej lepšie, uvidíš aj mamine sa polepší. Budem držať palčeky.🙂

sara85
29. nov 2013

hrozne 😢 sa mi zda že to bolo aj v spravach ,nech su v poriadku