Do ktorej krajiny sa odsťahovať?

2. okt 2023

Chcem sa opýtať voličiek PS, ktoré tu písali, že keď vyhrá voľby Fico, tak sa odsťahujú zo Slovenska. Do akej krajiny sa idete odsťahovať? Ako si v cudzine rýchlo nájsť ubytovanie a prácu?

zalka
2. okt 2023

@777januska777 hm... a vy ste fakt verili, že by fico po volbách inicioval vystúpenie z nato alebo odchod z EU.
To bolo o voličoch, naviazal sme na seba voličov čo by ináč volili extremistov. A pravdou je, že Lipšic nema čo robiť na poste prokurátora. Ved kvôli nemu zmenili zákon a ušili ho na mieru. Takto by to podla mna fungovať nemalo. To sa mne osobne nepáčilo. A čo sa týka policajného prezidenta, k tomu sa vyjadriť neviem.

miskakyska
2. okt 2023

@zmrzlinka2021 ďalšia baba Vanga, čo vie kto koho volil podľa pismeniek

valeria_h
2. okt 2023

@zmrzlinka2021 Zaujímavé, že práve voliči PS najviac kvičia.

autor
2. okt 2023

A zdá sa vám to normálne, že voličky PS píšu, ako sa majú dobre, aké majú platy, autá, domy, prenajímajú byty. Však tu vládol 10 rokov Fico, ako to je možné, že sa majú tak dobre a že nas EÚ nevylúčila? Myslíte, že teraz za Fica nás EÚ vylúči a budeme sa musieť pripojiť k Rusku?

valeria_h
2. okt 2023

@autorka Čo to nevidíš, ony sa majú dobre, len ich ego nemôže zniesť, že prehral ich miláčik PS. Tak trucujú ako deti. Nikto sa k Rusku nepripojí, len tu nebude teplô, zelenô, duhovô 😁

ruxandra
2. okt 2023

Ja nechapem, co tu niektore tak nadskakujete, polovica žien odtiaľto je v zahraničí a prezili, preco by tie, co chcu odist dnes, uz nemali mat sancu alebo sa nevedeli zamestnať? Ale hej, ak niekto plánuje odist do zahranicia a očakáva, ze sa tam o neho postaraju, tak chapem, ze je to blbost. Ale ak je niekto schopný a ma co ponúknuť, tak preco by nemohol odist? A preco sa o tom nemoze pobaviť na diskusnom fóre, ved nato tu to fórum je, nie?

A okrem toho, väčšina Slovákov v cudzine aj tak pracuje v skladoch a otrokarnach, a tam príjmu fakt každého, lebo domáci tam robit nechcú, takze vazne nechapem, co ste tu niektore ofucane, ze chcu zeny odist (bojíte sa o svoj teplý flek v sklade, ci ako?!) 😅

milanemila
2. okt 2023

@valeria_h no a najviac sa tesia z vysledku nevzdelani a minimalne zarabajuci ludia ;) co si myslia, ze za ich naprd zivot moze sused jozo, co pretahuje fera 🤷🏼‍♀️ to im vadi viac ako to, ze zdravotnictvo, skolstvo (to aj tak velmi nevyuzili) a hospodarstvo pojde este viac doprdele 🙂
Ja si hovorim, ze co uz budeme chodit do sukromnych klinik a deti do sukromnych skolok/skol, ale najviac si to odseru ti ficovolici, co budu cakat na jeho slubovane istoty ❤️

eliska13
2. okt 2023

@777januska777 Kaliňák bude minister vnútra, vymení sa policajný prezident a uvidíme čo nastane.Vsetci z basy von nepriatelia dnu

valeria_h
2. okt 2023

@milanemila Ejj, ale si mi dala 😁 Vzdelaná som, minimálku tiež nezarábam..kde sa stala chyba? 😛 Alebo podľa seba súdim Teba...?

777januska777
2. okt 2023

@zalka nie ja som tomu neverila. Ja som vedela, ze to neurobí, lebo nie je hlupák a z EU idu peniaze. Ja som vedela, ze jeho najdôležitejší plán je sa zbaviť dôkazov a dostať ludi z basy. Keby si sledovala stránky naka a co sa všetko robí a akos a zatvárajú nominanti smeru. Co sam po volbach povedal na plné ústa. Lenze keď som to vravela ludia neverili, čakali istotu a nechceli EÚ. Ďakujem za tu meciarovu istotu.

milanemila
2. okt 2023

@valeria_h no to iste 😂

katkami123
2. okt 2023

Mám úplne deja vu. V roku 2008 som emigrovala do UK kvôli Ficovej politike. Toto zdieľal môj kamarát, ktorý tiež emigroval s mojou spolužiačkou so strednej a bývali sme chvíľu spolu.

valeria_h
2. okt 2023

@ruxandra Ty možno pracuješ v sklade (nezávidím teda), ale sú aj iné práce ako makať v sklade 😉

valeria_h
2. okt 2023

@milanemila Veru tak 🤭

kvetinka75
2. okt 2023

@777januska777 ale veď veľmi dobre vieme, že Ficovi ide o veľa. A mnohí mu dopomohli ku kľudnejšiemu spánku. Teraz sa môže spokojne vyškierať ako zas niektorých dobre odr...l

lienka.7
2. okt 2023

@autorka zase ďalšia inteligentná a provokatívna diskusia? No však sa odstahuj kam len chceš, potrebuješ rozumy od iných?
Inak, všade na teba čakajú s otvorenou náručou, neboj 👌

kvetinka75
2. okt 2023

@katkami123 ach, vtedy som bola mladá krásna, a teraz mám k tomu ešte aj skúsenosti 🙂

ruxandra
2. okt 2023

@valeria_h ja nie som v zahraničí, aj ked by som mohla byt, nakoľko pracujem z domu 😊 ale mne sa do zahranicia stahovat nechce, ja sa mam dobre tu 🙃

maca1984
2. okt 2023

aha autorka, tak ty si nechcela rady, ty si sa chcela povysmievať. No tak si poslúž teda.

777januska777
2. okt 2023

@kvetinka75 podľa tejto diskusie to tie niektore baby stále nevedia. Myslia si, ze Fico poriesi všetko. Ano poriesi, ale seba. Konečne sme mohli mať za slovenskú históriu zavreté ho aspoň jedného politika za zločiny proti Slovensku, ale vďaka veľkému množstvu ludi nebudeme už mať.

zuzulka558
2. okt 2023

@valeria_h pekne napísané a z nudy sedia tu a poúčaju druhé keď nejaká napíše ako im to vychádza s financiami 🤣 majú VS, vedia jazyky peňazí koľko si povedia ale asi len tu niektoré

kikushaa
2. okt 2023

Nemyslim ze prave volici ps su odkazany na rozne davky rozneho druhu. Ja osobne sa s rodinou nikam nechystam, ak by sme sli, ideme do Norska, zili sme tam rok, vieme zaklady jazyka (pomerne jednoducha gramatika) pozname mentalitu ludi, mame tam znamych. Mame pridelene to ich cislo (bez toho si tam clovek neskrtne a nezamestna sa) stale mame aktivny ucet v norskej banke kde mame nejaky obnos penazi. Prenajom by sme riesili na par mesiaco, kym by sme sa obzerali po svojom vlastnom byvani (inak sa tam najom plati na 2-3m vopred ako depozit a je nepomerne drahsi ako ked clovek ma svoju nehnutelnost)
Pripadne by som sla do Finska ale tam netusim nic, isla by som tam kvoli detom a ich skolskemu systemu 🤷‍♀️

lienka.7
2. okt 2023

@777januska777 aké čistky? A ked matovic všetkých pomenil, to neboli asi podľa teba čistky? Trosku sebareflexie a myslenia mozgom by tu niektorým nezaškodilo, vsak?
Ci si vari myslíš , ze Simecka by nikoho nevymenil? Naivita, dvojaký meter a zaslepenost tu poniektotych je naozaj obdivuhodná 👌

basulaak
2. okt 2023

Stahovat sa nikam nejdem. Ale prajem tejto krajine silny odliv mozgov. Zasluzi si to. 🎉👏😉

zmrzlinka2021
2. okt 2023

@valeria_h a k tomu si ako prišla? Najviac kvicia ti, čo nechceli devastáciu tejto krajiny, jej rozkrádanie a všeobecne zlo. Zlováci zvolili zlo, musia pikat. Taký je život. Ovocie zivota

macekovam
2. okt 2023

@777januska777 a prečo ho chce vymeniť? Co uviedol ako dôvod?

777januska777
2. okt 2023

@lienka.7 matovic si aspoň nekakal do ust, tým co vravel pred volbami a po volbach. On pred volbami vravel, ze bude bojovať proti korupcii a proti smeru. Fico vravel, ze ide bojovať proti EÚ, proti nato, že plánuje vojnu na Ukrajine riešiť, ze migranti sú problém a ze rusko je fajn. Po volbach toto všetko vylúčil a povedal, ze nič meniť nejde, ze všetko je dobre, ale teda je dôležité hlavne vymeniť vedenie polície.

katkami123
2. okt 2023

@kvetinka75
Napodobne 😀 vtedy som bola mladá žaba. Ja odporúčam zahraničie každému aspoň na pol roka v serióznej firme a na zmluvu. To by Fica nevolil nik. Keby ľudia videli ako to funguje inde, aké majú zamestnanci benefity, ako sa má chovať šéf, len za nakricanie na zamestnanca môže dostať výpoveď.

777januska777
2. okt 2023

@macekovam no neuviedol a však aj načo? Kto sleduje trosku policiu a sleduje co sa vysetruje a kto sa zatvara, tak su to nominati smeru a kamosi smeru. Podľa jeho vlastných slov je to najdôležitejšie co teraz treba spraviť. Pred volbami to bola ukrajina a migranti. Po volbach už je to v pohode a nechápe co sa rieši.

domiklik
2. okt 2023

Preco volicky ps? Uplne mi staci stvorlistok smer, hlas, kdh, sns pri koryte, a to nemusim byt ani volicka ps... Pokial mas jazyky, vzdelanie, potrebnu kvalifikaciu, a nie si uplne vygumovana moznosti mas dost... Pokial si jednoduchsia zena, ktora bola najdalej v krajskom meste u doktora, tak to tu budes musiet nejako zvladnut aj tu...