Do ktorej krajiny sa odsťahovať?

2. okt 2023

Chcem sa opýtať voličiek PS, ktoré tu písali, že keď vyhrá voľby Fico, tak sa odsťahujú zo Slovenska. Do akej krajiny sa idete odsťahovať? Ako si v cudzine rýchlo nájsť ubytovanie a prácu?

kofa77
2. okt 2023

@basulaak on uz je. tu sa sice posmesne vyjadruje o tych vykrikoch, ze odidu, ale chodim na redit a tam vacina naozaj odcahdza, resp. uz je prec. a nie, nie su to lacne pracovne sily, su to mladi sikovni vzdelani ludia, ktori maju co ponukniut a budu chybat. ak my, husakove deti pojdeme do dochodku, kde na jedneho dochodcu bude 1-1,5 pracujuceho, spomenieme si na nich.

tak sa len smejte, ze kto odchadza prec

dudos
2. okt 2023

Ja som neverila, že ľudia sa až takto dajú zmanipulovať. Nemuseli voliť hneď PS, ale že na pár okresov je skoro celé Slovensko červené ma úprimne povedané šokovalo. Som zhrozená z toho, čo si väčšinová populácia zvolila. A opakujem, nemuseli voliť ako alternatívu alebo menšie zlo PS. Podľahli dezinformáciám. Naozaj niekto uveril tomu všetkému čo tu narozprával pán Fico? Naozaj? Veď to bolo a je celé smiešne. Zostrihané nahrávky, blud za bludom. Slovensko má to čo si zaslúžilo. Demokraticky si zvolilo autoritatívny režim. Reformy v nedohľadne. My si právom zaslúžime byť posledná prepáčte za výraz riť EÚ alebo tzv. východného bloku. Včera som nepúšťala TV ani rádio. Aby som nemusela vidieť výraz pána Fifa a čítať za ním jeho výsmech váčšinivej sprostosti (?) národa?
Pýtam sa ako mu to mohli ľudia všetko uveriť?
To sú ľudia natoľko hladní, nevzdelaní, napádaní LGBTI+, migrantmi, Ukrajincami? Naozaj ste uverili, že zlacnejú potraviny, pohonné hmoty? Že sa bude Slovensko budovať? Veď to nerobili aj keď boli väčšinová vláda - to znamená, že rozhodovali a schvaľovali všetko ale všetko sami, nepotrebovali už nikoho iného k tomu.
A znovu sa opakujem nemuseli automaticky voliť PS.

domiklik
2. okt 2023

@stellarstar kvalifikovany doktor, zubar, zdravotna sestra, technici, strojari, nastrojari, vedci, jazykovo zdatni ludia... Takych ked bude zahranicie potrebovat, tak im poriesi aj neporiesitelne 😊 ved uz na to existuju aj medzinarofne agentury

macekovam
2. okt 2023

@777januska777 ja som počula že uviedol preto aby mohol byť zvolený za policajneho prezidenta sa musel upraviť zákon... Ze nebolo ani výberové konanie..

hortenziaj
2. okt 2023

odídu akurát tak mladí po ukončení vš, alebo studovat na vš preč a už sa nevrátia. Poviem pravdu, keby som v takej situácii už balím kufre, žiaľ mame tu dom, rodinu, prácu, je to ťažké sa len tak zbaliť a ísť preč, najmä ak je hypo na dom.

kofa77
2. okt 2023

@dudos tesat do kamena

basulaak
2. okt 2023

@kofa77 ja ich v tom podporujem. toboz po vysledkoch. 😊👌

kofa77
2. okt 2023

@basulaak aj ja.

777januska777
2. okt 2023

@macekovam nie normálne to bolo všetko ako ma byt. On co povie nie je pravda a vždy je všetko klamstvo ci zavádzanie.

dudos
2. okt 2023

@dudos oprava z “pána Fifa” na “pána Fica”

riyadh
2. okt 2023

Nech idu, vsade na nich cakaju a otvorenou narucou🤗

riyadh
2. okt 2023

Dufam ze ten odpad Bude mat mensinu vo vlade

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
2. okt 2023

@chodec15 vzdelaným sa nikto nevysmieva. Ale ak niekto na MK dá otázku, kam sa odsťahovať - tak asi veľmi vzdelaný s prehľadom nebude. Alebo si myslí, že to ide ako šibnutím čarovného prútika? Veď každý kto ide do zahraničia, si veľmi dobre uvedomuje, čo môže tej krajine ponúknuť a podľa toho sa zariadi. A nie, nepíšte a ja pôjdem, kde mi poviete, že je dobre. A už duplom nie na MK

valeria_h
2. okt 2023

@chodec15 Netreba z toho robiť tragédiu, veď odísť môže každý, hranice sú otvorené. Smejeme sa len z toho, akým štýlom to robia. Veď odíď, nemusíš o tom informovať na koni. Veru tak, keby hlúposť kvitla, bol by to tu ovocný sad.

lauriik
2. okt 2023

Ja napriklad zijem v ČR a tym, ze vyhral fico tak zase posuniem hranicu navratu na slovensko o par rokov 🤷🏼‍♀️ Mrzi ma to. My sa s muzom velmi chceme vratit. Sme dvaja slovaci, čo sa spoznali v ČR pri štúdiach na VŠ. V čechách sa nám páči ale domov nás to vždy lákalo. A takýchto ludí tu poznám veľa.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sss777
2. okt 2023

My ideme do Rakúska. Včera sme o tom veľmi dlho diskutovali a aj keď sme vždy boli hrdí na krajinu, z ktorej pochádzame, ja naozaj nechcem, aby tu vyrastalo moje dieťa. Nepôjdeme ďaleko, pozeráme tak do 100 km od hraníc. Doteraz som nad tým uvažovala hlavne ja, môj muž nechcel, ale včerajšok nám v rozhodovaní dosť pomohol

kvetinka75
2. okt 2023

@sss777 ja tiež zvažujem Rakúsko, ale zatiaľ iba pracovne, trvalý pobyt budem mať na Sk a čas ukáže ... Len si musím ešte na vzdelaní niečo doplniť. A potom niečo vyberiem z ponúk. Ďaleko nemôžem ísť, kvôli rodičom.

irusa
2. okt 2023

no včera tu jedna písala, že zháňa ubytovanie v Brne...tak asi ďaleko neplánuje 😀

sss777
2. okt 2023

@kvetinka75
My to máme presne tak isto, moji rodičia sú ešte sebestační, ale mužovi majú svoje roky a predsa budeme spokojnejší, keď ich nebudeme mať ďaleko.

number19
2. okt 2023

@sss777 A ako "idete" do Rakuska. Praca, ubytovanie, deti? Ako to mate poriesene?

elenka.k
2. okt 2023

@angelous1991 👍 😀

sss777
2. okt 2023

@number19
Veľmi jednoducho. Muž pracuje z domu, nehnuteľnosti na Slovensku pôjdu do prenájmu, dieťa ešte nemá ani polroka, takže školy zatiaľ neriešime.
Ja som dlhé roky pracovala v Rakúsku, ale žila som na Slovensku, v Rakúsku som si urobila 2 atestácie a snáď nebude taký problém obnoviť členstvo v Rakúskej lekárskej komore. Chcela som prevziať jednu odbornú ambulanciu v trenčianskom kraji a je mi aj ľúto, že to nepôjde, ale budúcnosť môjho dieťaťa je prvoradá.

alenamihal
2. okt 2023

Ja nejden nikde,budem Ficovi dychat na chrbat s ostatnymi haha ... zahranicie nie je med lizat,prezila som tam 18 rokov a stacilo... uvidime ake budu 4roky ,ako sa Ficko s novou vladou rozbehne /verim,ze na prd/ ale verim,ze aspon Pelle ma troska rozumu a ludskosti a bude tlacit na Ficka..aj ked je to jeho politicke dieta,ale aj sekera niekde vystreli hahaha

kvetinka75
2. okt 2023

@sss777 tak ti držím palce, ja tiež pôjdem do zdravotníctva.

sss777
2. okt 2023

@kvetinka75
Aj ja držím palce. Dobre bude, uvidíš.

number19
2. okt 2023

@sss777 Chapem, tak ked uz tam mas vazby tak to dava zmysel...

vahcaac
2. okt 2023

Nenechaj sa odradiť komentármi. Ak chceš opustiť Slovensko, tak to sprav. Ak ti niekto napíše, že nikde ideš dostavať príspevky tak dlho ako na SK, tak nevie o čom hovorí. To že by to nezvládli oni sa uchytiť neznamená, že to nezvladnes ty ;) držím ti palce

autor
2. okt 2023

@vahcaac Ďakujem, ja by som sa k niekomu aj pridala, ale okrem @sss777 už niktorá do zahraničia zrazu neide.