Dôvera ženám na koníku
Chcem sa len informovať, keď pozerám rôzne komunikácie , naozaj si tu ženy dôverujete? Naozaj veríte všetkým "rozprávkam" ktoré ženy píšu ? Sú vás tisícky, ale viem o minimálne jednej, ktorá čo veta to lož a celkom mi je ľúto, žien ktoré jej veria a naozaj úprimne komunikujú :/ ale to k sociálnym sieťam proste asi patrí.
@stastna_mamicka to mas ako s bezdomovcami.
bud im tych par eur das, alebo ich obides.
je to len o rozhodnuti.
kto pise na web o sebe a vsetkom so sebou spojenym, sa sam rozhodol, co napise a komu. aj o tom, ci prave tomu danemu cloveku, ktoremu sa zdoveruje, chce doverovat.
zase druha vec je, ze tych ludi najskor nikdy neuvidis. a najskor oni nevedia, kto si.
preto sa ludia zdoveruju lahsie.
alebo su aj sakrasticki, ci vulgarni k druhym lahsie.
(ako sa stane sa, ze obcas tu niekto niekoho spozna, ked tu ma foto seba, deti, atd. alebo aj podla konkretneho rozoberaneho problemu. Ale nie je to pravidlo).
Ja lutujem mlade baby, ktore cakaju svoje prve deti a pridu si tu realne po radu, niektore ozaj neskusene. Dockaju sa akurat tak protichodnych info, vysmechu a hadok. Som rada ze pri prvom dietati sme doma nemali internet a pouzivala som svoj rozum a skusenosti realnych zien. Jeden cas som sa odtial uplne odhlasila, ale kedze su tu stale stranky kde clovek ziska dobre info, prihlasila som sa zasa. Ale su to vacsinou diskisie na konkretne choroby a pod.
Ja tu asi ani nebudem chodiť lebo tu už zeny ani neradia, len sa vysmejú a pod
@bluebriggs zase netreba si vsetko pripustat. Vsimam si len inteligentne obdpovede, ostatne neriesim.
@pininka1 tiez ma tu drzi to, ze sa tu dozviem co inde nie, vedis mi tu baby dobre poradit.
To nie je iba na MK ale celkovo na sociálnych sieťach. Iba z môjho okolia ( a to mam úzky kruh znamych) poznám prípady kde svoj zivot na instagrame opisujú ako dokonalý, šťastný par, stále dovolenky, značkové oblečenie a realita uuuplne ina. Za profi fotkami dokonalého života su psychické problémy, za luxusným životom je dlh v nebankovkach, statsne manželstvo kde žena podvádza muža..asi tak
Preco si myslis,ze ide o doveru? Baby tu vykecavaju, kratia si chvilu, alebo ziadaju o radu. Specialne MK beriem ako humorne rozptylenie, lebo tolko slepacincov si len tak nikde neprecitas.😂😂 Na inych sietach nie som. Som dospela a nepotrebujem sledovat vymyslene pribehy kvazišťastnych ludi. Ved aj tu sa najdu baby asi so slabsim sebavedomim, co sa potrebuju stale prezentovat, fotia 10x vyretusovane selficka s napichanymi pyskami a ukajaju sa tym,ze im tu ine sliepky pisu ake su krasne. Pritom keby nemali 10 filtrov na fotaku,tak su tazky priemer.😂 Najdu sa tu aj rozumne baby s triezvymi nazormi,no je ich len par a veru nie su tu velmi popularne, lebo tu su mamicky najstastnejsie, ked ich nikto nekritizuje, ked im kazdy pritakava na kazdu volovinu a chvali ich za veci,ktore by 5 rocne dieta urobilo rozumnejsie a lepsie. Len tu sa rozum moc nenosi. Ale to je tak asi na kazdej soc sieti.
Ja tiež sa tu len zasmejem, keď niekto dá foto, nad ktorou sedel pri Photoshope celý deň 😀 tieto všeobecné diskusie mam už sto chuti nečítať a vždy to poruším 😀 lebo mne sa tu nepáči, keď sa začnú urážať navzájom, alebo píšu nejaké hlúposti, kvázi rady, ktoré sú vysoko subjektívne. Ale o tom je internet, každý ma právo tu napísať, čo chce. Podľa toho ho budú posudzovať
Vždy to treba brat s rezervou,aj príbehy o dokonalom živote aj príbehy o totalnom neštasti,určite by som na tejto stranke neposielala peniaze,na to su ine stranky,alebo skupiny.mna udivuje aj pridavanie sukromnych fotiek deti,bytov ,planov na dovolenky,,,tiež tuto stranku beriem ako zdroj inspiracie a nie ako nejaku serioznu rodinnu poradnu
...to je individualne velmi. Je tu skupina v ktorej som ja nasla vypocutie, lebo vsetky sme si v tej skupine presli rovnakym problemom resp. rovnakou tragediou. Zdielat tento moj problem a moj smutok s tymito ienkami mi pomohlo a aj mi vyhovovalo ze sa navzajom nepozname, cudziemu sa niekedy clovek zveri lahsie. Ak ma nejaka tema zaujme tak pripejem svojim nazorom, myslim ze som tu za 10 rokov nikdy nikoho neurazila a neprisla ani do najmensieho konfliktu. Su ludia kt. si chcu napisat normalne, nepotrebuju nieco kritizovat a u vobec na niekho utocit. Skratka podelit sa o info, skusenosti, nazor. Nevidim na tom nic zle. Tam kde sa utoci tak nereagujem, ani ma to nezaujima, celkovo hlupe temy alebo pre mna uplne neaujimave preskakujem bez povsimnutia.
@erienka no tak preverit si preveria, aj ich si preverili, ale vidia len dany problem, ze aha ok je to tak, ale preco je dany problem neskumaju uz. ludia sa im vyzbierali na najom na rok a pol cii ako a oni svoje prehyrili nie najlepsim sposobom alkohol a cigarety, v byte s malymi detmi dvoma, ved ludia sa im zase poskladaju, riadne vyuzili situaciu, a aj za danu situaciu si mohli sami, slo o mladeho chlapa co prisiel o obe nohy, ale ze o nich prisiel vlastnou vinou, lebo nepocuval doktorov a bolo mu jedno ci o nohy pride, alebo nie, to uz na ludialudom nezistovali. este sa smial ako z toho vytazil, hrozne. ale verim, ze aj na ludialudom su normalni ludia s problemami, ktorym stoji za to pomoct, len nikto nevidime, kto je aky pripad
To nie je len na MK, to je tak aj v realnom zivote. Naoko dokonaly zivot, vsetko skvele, vsetci stastni a za dverami uplne inac. Odjakziva to tak bolo, to nie je ani dobou, ani socialnymi sietami.
A ano, suhlasim s tym, ze je vela rodin, ktore vyzeraju stastne a potom sa dozviem, ze chlap podvadza - alebo sa prezentuju perfektnym autom, dovolenkami a v ozajstnosti ledva vyjdu z mesiaca na mesiac.
Na druhej strane mi je to uplne jedno - nech sa prezentuje kazdy ako chce - pozno sa tazko vyrovnava so svojim udelom, zivotom, problemami a takto chce skor "oklamat" seba ako okolie. Neviem, len si myslim. Viem to aj pochopit - nie je lahke vyrovnat sa s urcitymi zivotnymi situaciami - nikto nebude na web vypisovat statusy o tom, ze je podvadzany, ze nema na splatky hypoteky, ze sa s manzelom hadaju ako psy denno-denne.
Treba si uvedomit, ze kazdy, ale uplne kazdy ma nejake tie problemy, no nie kazdy o nich chce vypisovat na net a rozoberat ich.
Ja to mam tak...ja napríklad neklamem lebo to vyžaduje čas a energiu a pamäť navyše a ja sa poznám...rýchlo by som sa zamotala a bola za kravu. A teda aj druhému človeku verím, až do momentu kým ma neoklame. Lož dokážem celkom dobre odhaliť a druhy sa potom cíti trápne a obvykle viackrát to už neurobí. Čiže ja dávam aj druhú šancu. (Ale nie tretiu ci štvrtú)
Radšej poviem pravdu nech je akokoľvek nepríjemná...A učím to aj svoje dieťa. Asi som jedna z mála co dokáže zavolať do škôlky alebo doktorke ze prepáčte budeme meškať zaspala som...ako sa vyhovárať na všetko možné 😂😂
Úprimne...mam dosť rokov a v živote sa mi v 99,9% prípadoch oplatilo byt úprimná a jednať na rovinu. Popalila som sa možno v tom 0.1%...ale to predsa za tych 99 stoji 😉 a navyše povest čestného človeka čo vám neklame...A kritiku kľudne povie do očí a nie za chrbtom...A podpise sa pod svoj názor.. Za to mi to stojí.
ja som tu vzdy dostala iba relevantne odpovede a v skupinach, v ktorych som su mile a inteligentne zeny - co sa zial neda povedat o x prispevoch denne a nech sa na mna nikto nehneva ale ked tu kazdy den tie iste prispievatelky pisu otazky typu nikdy som nemala sex, menzes mi nemeska ale citim pohyby som tehotna, pripadne prispevky, kde Matovic a vlada mozu za to, ze mam tento tyzden zapchu, pripadne sa spytas 15 zien ti odpovie, nie nemala by si ist do termalnych kupelov, ked si tehotna a autorka napise, ja pojdem aj tak, wtf? tak potom na co sa pytame, ak cakame jeden typ odpovede, tak ano aj ja sa obcas vyjadrim ironicky, nie nadarmo sa hovori aka otazka, taka odpoved a ci niekto klame o svojom zivote, vyzore, vztahu, ak ma potom lepsi den, lebo dostal 50 pacikov a tri srdiecka, na kvalitu mojho zivota to nema ziadny vplyv a zasadne nikomu nezavidim, kazdy to mame nejako
Je mi úprimne a z celého srdca fuk, či je alebo nie je pravda, čo sa tu píše. Ak som sa s podobným problémom stretla, popíšem, čo pomohlo, ak nie, idem ďalej. Pri niektorých témach sa zasmejem, pri iných sa chytím za hlavu a inde zase pokecam. Ale dôveru ci nedôveru na týchto stránkach neriešim. Kamarátky mam reálne osoby, nie virtuálne nicky, tam už si dôveryhodné osoby vyberám. Ale tu mi je fakt ukradnuté, či je baba pod vlastnou fotkou, fabuluje alebo to myslí vážne, nijako to môj život neovplyvňuje ani doň nezasahuje. Odísť môžem vždy, neupísala som sa konu vlastnou krvou.
@limetka69 nuž...ja napríklad nikdy neposielam peniaze len tak hocikomu kto si požiada o pomoc. Najčastejšie ľudia ktorí pomoc naozaj potrebujú...tak sú ticho. My pomáhame cielene keď vieme komu a ako, konkrétnym rodinám v núdzi, konkrétnymi vecami.
Len pár príkladov....2% dane chalanovi z ulice co ostal po nehode na vozíčku a potrebuje elektrovozik, aby ho mama nemusela stále doprevadzat, pravidelný príspevok detskému hospicu, kozmetika a oblečenie pre sociálne slabé rodiny z okolia (ktoré poznáme my alebo nejakí naši priatelia), materiál a ovocie pre škôlku v našom meste,...A podobne.
Bezdomovcom peniaze nedávam, len z času na čas si kúpim NotaBene, ale napríklad som bola odviezť deky teple oblečenie a nejaké ďalšie veci do Petržalky kde mali takú vydajnu a mohli si zobrat co chceli.
Dávam prácu lokálnym ľuďom z nášho mesta ktorí prácu nemajú alebo teraz o prácu kvôli korone prišli. Zavolám ich trebárs mi okná umyť alebo na záhrade niečo spraviť...hoci by som to trebárs zvládla...pride mi ze ja môžem robiť niečo iné a oni si tak pomôžu. Alebo si od nich niečo kúpim (niečo čo vyrábajú).
Dávať niekomu peniaze len tak zadarmo je podľa mňa nie veľmi efektívne a človek potom nemá snahu pre tie peniaze niečo robiť.
kazdy clovek je iny a preto niekto je viac dovercivy, iny menej. je to normalne. dolezite teda nie ej to, ci doverujeme,a le to ako sa k tomu postavime a ako vlemi nas to ovplyvni.
ak by mi tu niekto bulikal do hlavy, ze je vo financnej tiesni a nie je to tak a skocim na to, tak OK, to nie je dobre, lebo ma zneuzil a vytiahol odo mna to co patri mne. aj ked stale je tu moznost ziadne peniaze mu neposlat. je to moje rozhodnutie, ak sa rozhodnem mu ich poslat. je tazke si overit, aka je skutocnost.
no ak su to len take "reci" a nijak to moj zivot nezmeni, tak mi je to v zasade jedno,a j ked neikomu skocim na lep. zavirem net zijem dalej svoj zivot.
celkom zaujimava vec je bazar. aj tam posielame peniaze len tak. jasne, su hodnotenia,a le teda clovek nikdy nevie. ja som kedysi brala na dobierku, lebo v takom pripade zaplatim peniaze az ked mam v rukach tovar ( teda ani to nei je iste,a le je vacsia sanca, ze nieco mam ). no vseobecne sa na dobierky moc neposiela a teda aj chapem preco. mm to vyriesil tak, ze ak neikto chce velmi na dobierku, nech mu zatial zaplati postu, aby nemal skodu, ak to neprevezme.
@stastna_mamicka táto diskusia napríklad má svoju pridanú hodnotu a oplatí sa ju prečítať, tu práve odpovedali iba dámy,ktoré vedia”kde je sever”,žijú reálny život,stoja nohami na zemi...a po prečítaní názorov zaznamenám aj ja posun vpred ..
@pininka1 vies, tie mlade baby by si mohli obcas nieco aj vygooglit. nemaju snahu vynalozit nejaku namahu na ziskavanie info. ked som bola mladsia, tiez som nemala net. 1 dieta som mala az v 34r, cize uz net bol a prave vdaka tehu som sa dostala na MK. pisem an nete dost a niekedy si "bucham hlavu o stenu", preco tolko komentujem, lebo sa to obrati proti mne, ale aj napriek tomu som nemala nikdy potrebu polozit otazku tu do verejneho fora. obcas polozim otazku, pripadne napisem prispevok v nejakej skupine, ale naozej vela toho si vygooglim.
@limetka69 veru polovica reportazi v telke je len o tom, ako vyrobit nieco na pritiahnutie divakov. videla som reportaze, ktore boli natacane v mojom okoli a teda tykalo sa to ludi a situacii, ktore som dobre poznala a preto si tiez uvedomujem, ze v telke je to vsetko velmi velmi skreslene.
@majamat niekedy aj ja zasnem nad banalitou otazok, ale kopec bab sa pyta radsej tu, lebo ked nieco zadas do googlu, tak ti vyhodi milion informacii,ale ziadne poznatky a skusenosti. Ked mojmu synovi nasli na mozgu lezie podla googlu sme mysleli ze je to uplny konec, az tu v teme skleroza multiplex som zistila ze je to pomerne bezne a este nic to nemusi znamenat.
@pininka1 uff, to mie je luto.
a sice mas pravdu,a le su otazky, na ktore ked by chcel neikto odpovedat, tak si to musi tiez na google pozriet. samozrejme nikto ho do toho nenuti, ale pride mi to take, ze si neiktore vlemi zjednodusuju hladanie info. ak chcem neico vediet, tak si dam tu namahu a nehadzem to na inych ludi. evidentne tak kazdy nerozmysla.
@pininka1 a este je tu drua vec. v tej moze byt naozaj problem. vediet spracovat info z netu. ako ty pises, ze si sa zlakla a chapem to, ale dala si si tu namahu a potom teda ked sa nasledne neico opytas, tak dostanes na MK nejake odpovede a ked to das dokopy s info z netu, tak sa mozes dopracovat k celkom dobremu zaveru. prakticky ide aj o to, ze ak chcem neico vediet, je treba toho rpecitat viac a najst pohlad z roznych uhlov.
a samozrejme nasledne to spravne vyhodnotit. netreba prvu info brat ako definitivnu, predsa, nie vsetky clanky na nete su dost odborne.
@stastna_mamicka zakladne pravidlo internetu: Nikdy neposielaj nahe fotky a peniaze inej osobe, ktoru nepoznas ;). A vlastne ani tej, ktoru poznas.
Vidím však že reálny život sa nám tu páči len veľmi málo ženám . Ide ma od jedu urvat keď čítam tie chobotiny čo dotyčná píše 🤦 Ja som teda ešte pomoc na internete nehladala na sociálnej sieti myslím :D a aj tu píšem 1x.

Ale to je tak na celom svete. Ja poznam rodinu ktorej ludia dost pomohli cez ludialudom, ci ako sa to vola, a keby tu rodinu poznali ako ja, nikto by im nedal ani cent.