Dve deti hneď po sebe? Aké máte skúsenosti?

sima1415
4. jan 2019

Ahojte , malá ma 12 týždňov a manžel už vymýšľa s druhým :D začal mi aj hovoriť výhody toho keby ideme s takým malým vekovým rozdielom ale ja neviem..preto budem rada ak mi napíšete skúsenosti keď máte deti s vekovým rozdielom okolo roka aj také čo majú väčší 🙂 vďaka

ludkka0407
5. jan 2019

@sima1415 kludne na to skocte aj hned😁nam sa dvakrat zadarilo na prvy pokus a aj tak mi sivne hlava😁som doma dva roky a minimalne dalsie tri budem,cize len domacnost,deti a nic ine,kedze jasle u nas nie su a babicky mame jednu este mladu v robote a moji rodicia, zial,neziju,mozno kuk aj z tejto strany...ci chces byt 5 rokov doma trebars.ale ak to tak citis,hor sa do toho a uvidis,mozno vam to vyjde na prvy sup😁

sima1415
autor
5. jan 2019

@hettinka no neviem kde sa dá také dieťa ako opisuješ zohnať ale aj ja si jedno také prosím :D vôbec nie je pravda že 12 týždňové len leží papá kaká a spí :D už od dvoch mesiacov húka keď chce až na ňu hovorím , musím s ňou po byte chodiť a všetko jej ukazovať , večer čítame rozprávky , spievame si spolu a aj keď netuší čo jej hovorím chce az jej stále niečo brblem :D dám ju do postieľky a za 5 minút je v rohu čo tak cestuje po postieľke a pod :D áno poznám deti čo opisuješ a aj také čo len celé dni len plačú ..ja mám to šťastie že mám neuveriteľne vnímavé dieťa ktoré vyžaduje neustále pozornosť inak sa nudí a nemenila by som

hettinka
5. jan 2019

@sima1415 ja mám prvé živé, asi ako ty a druhé bolo kľudne.
Manžel po prvom druhé ani nechcel, zapotili sme sa, do polroka ešte ako tak, ale od polroka bola všade a ešte aj urevana a nespala. Aj preto mame väčší odstup.

malinajahoda
6. jan 2019

Je to veľká pravda, je rozdiel 3 mesačne a 10 mesačne bábo, ktoré už davno lozí a pokúša sa chodiť. Ja, kde som si malú uložila, tam som si ju aj našla. A teraz? Malá vrtula po celom baráku. Dávať pozor aby sa niekde neudrela, nespadla, nesmykla, nosiť sa chce ešte aj teraz, k tomu separacna úzkosť, prerezavanie zúbkov, horúčky, dnes spánok o 23.30 - raz za cas. Predtým reflux, silné koliky. Ale aj kebyže otehotnies, tak už by mala vaša dcérka rok a už by to bolo zas o inom. Ťažko teraz povedať. Myslím, že si už s tou predstavou asi stotožnená. Ak sa na to cítiš, tak choďte do toho. Možno to bude u vás super alebo dáš za pravdu dievčatám, ktoré ti písali, že to bude veľmi ťažké. Ak mám pravdu napísať, ja by som to nedala a chceme si našu malú vytúženú lásku užiť plnohodnotne.
@sima1415

ewhita
6. jan 2019

Ja som v 7.mesiaci tehotenstva a doma mám 11.nesacneho syna 🙂 tak sme to chceli a tešíme sa

alchemilkazltozelena
7. jan 2019

@ewhita vsak tesit sa mozte to vam nikto nezakazuje...o 2 mesiace si na to spomen co si sem pisala ked nebudes mat cas si ani sadnut

baaambulkaa
7. jan 2019

Rozdiel 18 m.... Na začiatku to bolo super, hlavne preto ze mala bola skvelé miminko, ked zacala chodiť bolo to s oboma naraz ťažké. V septembri isiel syn do škôlky tak je to zas celkom fajn.... Ma to svoje výhody aj nevýhody taký maly rozdiel.... Každopádne záleží od povahy detí, od trpezlivosti rodičov a podobne... Vzdy si poviem ked mam nervy ze druhýkrát uz nikdy tak skoro po sebe a keď sa hraju tak som zas spokojna aky super napad

baaambulkaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baaambulkaa
7. jan 2019

Zeny co nikdy nemali maly rozdiel ti neporadia ked nevedia zbytočne sa vyjadrujú, rozdiel 2 r a viac už nie je tak malý, ale bežný rozdiel medzi súrodencami

beky1813
7. jan 2019

Svokra mala 3 deti za sebou po roku. A to bol iny zahul. Ked sa posralo prostredne, tak kym ho prebalila, starsie nieco vyviedlo a novoredenec sa dogrcal. Alebo v zime von, kym obliekla jedneho, treti sa pokakal. Ked ochoreli, tak nevedela co skôr, ked distali kiahne, tak postupne. Ked boli starsi, furt urazy, bitky, v puberte to tiez mala veselé, konecne mala klud az ked dospeli

sima1415
autor
7. jan 2019

@beky1813 toto sú presne veci čo ma odrádzajú od toho :D

baaambulkaa
7. jan 2019

@sima1415 zas moja starka ma 3 synov po roku a este ked mal otec 10 ovdovela a nikdy sa nestazovala, nikdy som ju nepocula povedat nieco zle, všetko je od povahy

ewhita
7. jan 2019

@alchemilkazltozelena tak to nemôžem vedieť ja a ani ty ci budem mat čas si sadnúť. Nevieš to posúdiť, lebo nemáš deti s malým vekovým rozdielom.
Každopádne rátam s tým ze to bude ťažké, minimum času pre seba a pre spánok, iste budú aj nervy, ale viem, že to zato stojí. Všetko je len obdobie... Obdobie zvládneme a budeme rodinka s malými detičkami tak, ako sme si to vysnivali

alchemilkazltozelena
7. jan 2019

@ewhita veruze to mozem vediet pretoze mam x takych kamaratok ktore maju male deti po sebe a ver, ze si nesadnu... ved snivaj dalej ja ti to neberiem, realita ta prebudi, ja tu od toho nie som

sima1415
autor
7. jan 2019

@alchemilkazltozelena prečo si taká zlá ? Veď keď si to praje takto tak nebudem nepríjemná , tebe tiež nikto neberie sny ani ilúzie a nie je na teba nepríjemný

baaambulkaa
7. jan 2019

@alchemilkazltozelena a ty to vies posúdiť? Ja mam cas nielen sediet, aj cvicit lezat, mam tolko času ako nikdy predtým....... Nie každá je stroskotana zrutena matka

alchemilkazltozelena
7. jan 2019

@baaambulkaa ale mas jedno v skolke ako si pisala...vsak nech ma kazdy aj 10 deti ja som napisala svoj nazor ze je to narocne a ze by som do toho nesla..bohate mi staci rozdiel 2r9m

ewhita
7. jan 2019

@alchemilkazltozelena to ze to tvoje kamošky nezvládajú a ty by si očividne nezvládla tiež, je vaša vec ;) predstav si, že ja mám tiež kamošky co majú detičky po sebe a mame to aj v rodine a je to perfektne. Záleží aj od prístupu rodičov okrem iného. Ako si každý zariadi, tak ma. Posúdiť to nevieš... Skúsenosť vkastnu nemáš...takže tvoje komentáre sú zbytočné v tomto prispevku

alchemilkazltozelena
7. jan 2019

@ewhita zbytocne su tvoje komentare, ja mam deti dve, ty jedno, takze nemas ani sajnu co je mat dve deti takze by som bola ticho na tvojom mieste..vyjadrujes sa akoby si mala 5 deti a milion skusenosti..ja mam urcite blizsie k tejto teme nez ty, pokojne si dalej idealizuj, ocividne ti to robi dobre

baaambulkaa
7. jan 2019

@alchemilkazltozelena ano od septembra rok som bola doma s oboma, a nemala som problém si sadnut 🙂

baaambulkaa
7. jan 2019

@alchemilkazltozelena a ani ty nemas co do toho hovorit s takmer 3 r rozdielom 🙂

elizita
7. jan 2019

Ja mam pocit, ze cim je prve dieta starsie, tym tazsie sa cloveku rozhoduje pre druhe... aspon v nasom pripade to tak bolo... uz mala zaspavala sama, vo vela veciach samoobsluzna, rozumna.. uz to zacinalo byt opat pohodlie 🙂

alchemilkazltozelena
7. jan 2019

@baaambulkaa tak ja urcite viac nez ona 👍 pokial ma vedmosti neklamu 2 deti su viac nez 1

jankalukasova
7. jan 2019

@sima1415 no neviem... dcera bude mat vo februari 2 roky a syna cakam v marci... prve tehotenstvo bola tazka pohoda. Toto druhe v zasade tiez az na to, ze sa mi v 25tt zacal skaracovat krcok a lekarka hrozila nemocnicou.... a vcul babo rad? Ako sa zije v kludovom rezime s takmer dvojrocnym dietatom, muzom v praci a bez babiciek (jedna stale zamestnana a druha nepouzitelna). Zo dna na den... len cakam a dufam, ze to potiahnem kolko sa bude dat.

ewhita
7. jan 2019

@alchemilkazltozelena očividne tie dve deti zle vplývajú na tvoju psychiku 🙂 nezvladas ich tak si to tu kompenzujes? Alebo máš problémy s mužom? Tak si to vyries ale nebuzeruj tu druhých. Ci o co ti ide? Poznám svoje sily, skúsenosti aj odhodlanie. Nemám problém sa plne malému venovať a strážiť popri tom sestrine 3 deti, takže skúsenosti mám až až ;)

sima1415
autor
7. jan 2019

@jankalukasova tak ja mám našťastie svokru oproti a keby som potrebovala tak sa mi o malú postará takže tam by som problém nevidela ale je pravda že s malým dieťaťom aj s pomocou je ťažké mať pokoj na lôžku ... Takto som na to nemyslela takže vďaka za tento pohľad 🙂

ewhita
7. jan 2019

@sima1415 inak, ešte mi napadlo, je tu na MK skupina Mnohodetne rodinky a tam nájdeš určite veeela mamiciek co majú detičky s malým vekovým rozdielom 🙂 skus tam napísať, určite ti mnohé napíšu aké to je v reále... No raz som sa tam pýtala niečo podobné a bolo veľa dobrých ohlasov na malé rozdiely. Chválili si ze tak malé deti na seba neziarlia, časom sa spolu krásne zahrajú a vedia si rýchlo zvyknúť napr nato ze sa v noci nebudia navzájom plačom..

jankalukasova
7. jan 2019

@sima1415 to je pekné, že svokra pomôže... ale si zober, že dcérka bude ešte malinká a keby Ťa náhodou na týždeň dva poslali ležať do nemocnice, tak to nebude žiadna zábava ani pre jednu z Vás.

sima1415
autor
7. jan 2019

@jankalukasova tak by zostal manžel s ňou doma veď od toho sú očerky a dovolenky a to že pôjdem do nemocnice sa mi môže stať kedykoľvek

jankalukasova
7. jan 2019

@sima1415 ak si to môže dovoliť, tak je to v poriadku.