Existujú dokonalé matky?

dsfsf
11. jan 2012

☹ je to už neznesiteľnééé zo všade počúwam, ako sa ma čo robiť... či aji mám robiť... Mám syna, je to moje prvé dieťa.. zdá sa mi, že je toho už na mna priveľa.. som asi príliž mladaaa ☹ ☹ ☹ ☹

irriss
13. jan 2012

@tea333

Vetsina se snazi..ale jsou i takove, ktere se nesnazi vuuubec... ale to je uplne jina kapitola...

😒

dsfsf
autor
13. jan 2012

@irriss Lebo sme taky aky sme.. stale pozerame na druhých.. a nežijeme vlastny ŠIALENY ŽIVOT.. naučili sme sa žiť podľa nejakej kryvky... ktora udava čo je dobre a čo zle.. rozmyšlal nad tym niekto ? čo ak sa mýlia ?

dsfsf
autor
13. jan 2012

@tea333 Som dôležita a stale robim tak aby on mal všetko čo potrebuje.....

irriss
13. jan 2012

@dsfsf
ok.. 😉 ale krivka neni nekonecna..vsak prijde cas, kdy i "pravitko" napravi krivku a budes mit pekny Diagram plny planu..
Ja jsem v 18ti zustala s malym uuplne sama no ale sice to bylo priserne, ale kdyz se nad tim zamyslim, tak i do 18ti jsem byla "sama"..ono mit rodice, neznamena mit rodinu..ale opet...mimo tema😉

musis si uvedomit, ze TY a dite = VSECHNO

-proc nebudes mit uz dalsi deti?

tea333
13. jan 2012

@dsfsf nikdy si to nemysli, pretoze to nie je pravda!! Tadialto cesta nevedie. Musis si verit. tvoj syn potrebuje silnu mamu, ktora si veri.Nikto nema pravo povedat, ze si zla mama. To su len negativne hovadiny.
si mlada, mas cely zivot pred sebou! skolu, aj pracu, mas dve zdrave ruky a sama mozno neostanes. vsetko mas pred sebou, a uz nikdy nebudes sama, lebo mas syna.

dsfsf
autor
13. jan 2012

@anjelicek26 Veľmi pekne napisane. vieš ja som aj chcela mala som silu všetko dokazať.. ale rozmyslala som nad tou otazkou stale.. je to to nalepšie čo mozem mojmu synovi ponuknuť ??? neviem škola je zlozita vec.. chcem sa tam vratiť.. ale neviem ako to pojde. som mlada.. mala som veľa snou.. ale vieš kde skončili??? v tehotenskom testu.... lebo nikto a nič mi po tom nebol ochotny pomoct.... ostala som sama.... aj mama... moja vlastna mama ma chcela vihodiť..... ale na koniec si povedala, že to nejak utiahneme..a tak to fiči....

tea333
13. jan 2012

@irriss preto som napisala, vacsina. ale uz to, ze MAMICKA vaha, pochybuje, je signal, ze sa snazi a chce aby bola dobra mama. o tych, ktore sa nesnazia, sa tu bavit ani nemusime. myslim, ze ani nestoja za takuto dlhu vetu.

@dsfsf a to z teba robi tu naj mamu. to, ze sa snazis, aby malo tvoje dieta v zivote to naj co moze dostat, je presne to, preco ty mozes byt na seba hrda.

dsfsf
autor
13. jan 2012

@irriss Mala som veľmi ťažký porod.... odpadla som a na dva dni som ostala ležať v kome.... ked som sa prebrala lekari mi povedali, že mam slabe srdce, a booo by lepšie aby som už detzi nemala...

irriss
13. jan 2012

@dsfsf

au au au au...to boli..popisujes cast meho zivota v 18ti...chtelo se mi litat..rikala jsem si, proc neumim litat jako holub, kdyz jsem preci chytrejsi nez on..no nastesti prisel nekdo, kdo mi dal v tomto stavu "pocitu neschopnosti" par facek 😒
uuplne Te chapu..ono totiz slyset, ze jsi neschopny a poznat, ze i "holub" je chytrejsi, protoze umi letat a TY ne...to je pak nebezpecne..
pokud je Ti zle...vyhledej pomoc odbornika 😉

anjelicek26
13. jan 2012

@dsfsf - pozri, ked bude mat maly rok, das si skolu na individualne studium - znamena chodit len na skusky a konzultacie + individualny studijny plan - teda ucit sa doma. Ak budes v skole, pojde maly do jasli, stat to predsa preplaca. Zvladnes to urcite - a potom budes mat synovi v buducnosti co ponuknut. Neplac kvoli - dnes to nejde - zariad, aby to v buducnosti islo. Sny sa daju plnit aj s detmi.

A byt tebou si konecne dupne a poziadam princa o vyzivne, takto to predsa nepojde, tie peniaze dietatu patria, aj keby si mal chalan brigadu popri vyske najst, ved to robi kazdy druhy, trochu zodpovednosti! K nicomu ho netlacis - ale asi by si mala.

tea333
13. jan 2012

@dsfsf opakujem- ty nie si sama, a uz nikdy nebudes. mas syna, a ten sa stane najdolezitejsim muzom tvojho zivota. mozno je este malicky, a ty to nevnimas, ale on ti da lasku, hrdost..skolu si dokoncis, neboj. prinajhorsom, ked maly pojde do skolky.

irriss
13. jan 2012

@dsfsf
Bolo by lepsi...mozno "teraz" ..lebo "jednou" to bude vsechno jinak...stres, hormony, nevyrovnanost ..= to neutahne ani silne a zdrave srdce..
(medicina jde dopredy, jsou pokroky ve vsem..podivej, jak lidem jsou schopny vratit zrak, ruku i prsty)..nezoufej, je to momentalni stav a never "lekarum" vse..jedna se o situaci..oni ji videli v tu chvili...slo o dany okamzik..
Ty jsi mlada, nepoddavej se nicemu a nenech se mucit - hlavne psychicky... 😉

dsfsf
autor
13. jan 2012

@anjelicek26 Asi som priliž hrda pytať od nich niečo.. je to o tom, že čakam že oni sami niečo spravia... ale čakam asi zbytočne.. je to tym že ja nemam chuť sa niekomu doprosovať. a ked PAN PRINC nevie čo ma robiť.. tha čo ? ja nemam taky lievik zeby som mu naliala rozum do hlavy....

dsfsf
autor
13. jan 2012

@irriss Myslim, že to by bolo lepšie.. Nemam fajcit a pit alkohol. lebo kojim., ale ked som nervozna nezostava mi nic ine, ako zafajciť.. som slaba osobnost. zo je tym

irriss
13. jan 2012

@tea333 🙂 🙂 🙂

ja jsem dodelavala skolu s miminkem v naruci ..
Tema(nemecke) bylo: "Nase rodina"...ucitelka si myslela, ze mi dala to nejlehci tema... 😢
ale nastesti fantazie pomohla a rtiky maleho co prosili o mlicko i uspisili celou zkousku😉

katey
13. jan 2012

no podla mna jedna vec je, ked ti niekto chce dat radu a mysli to dobre ako niekto, kto len hlada chyby a podrypuje. Vela zalezi na sposobe ako to povie.

tea333
13. jan 2012

@dsfsf to nema nic spolocne s hrdostou, ked si vypytas len to, co synovi prinalezi. ked nechce platit on, nech platia jeho rodicia.urcite sa za to postav. chlapec predsa nemoze urobit dieta a len tak si odist a nic. je rodic tak a ko ty. bojuj za to, co synovi prinalezi. Nemusis sa spoliehat na to, ze dostane rozum. ale nech plati..

dsfsf
autor
13. jan 2012

@irriss Och thak to je mile.. vieš tu na slovensku sa k tomu stavaju blbo.... nie kazdy mi v skole bude to tolerovať

anjelicek26
13. jan 2012

@irriss - veru takto sa da dostat do riadnej dlhotrvajucej depky, netreba to podcenit a skusit sa z toho vytiahnut pokial sa to este da 😖 Nech dieta nema pocit, ze znicilo mame zivot.

@dsfsf - ako pises, cakas zbytocne, im sa do toho nechce, hrdost tu nepomoze, ale sud, mas na to narok, aj keby to bolo len par €, deti stoja kopu penazi a pri plodeni bol on aj ty a ste za to zodpovedny rovnako. Ak ho nepritlacis teraz, tak asi uz nikdy. Zodpovednost nema lezat len na tvojich pleciach.

Pan princ moze nabehnut na studijne, poziadat tiez o individualny studijny plan, ci buduci rocnik zvolit radsej externe studium. Popri tom normalne pracovat a zivit svoju malu rodinu. Pretoze povinnost na materskej ma zivito ON aj teba.

dsfsf
autor
13. jan 2012

@katey Oni iba podripuju ja som na to dosla davnejšie...

irriss
13. jan 2012

@dsfsf
no to maji pravdu..
to vazne nemuzes patrit mezi "dokonale"
protoze se NEKOURI a NEPIJE.. 😒

tea333
13. jan 2012

@dsfsf pokial viem, fajcenie este nikomu problemy nevyriesilo. ani tvoje problemy nevyriesi cigareta.iba to ide do penazi, ktore by si mohla mat pre syna.

irriss
13. jan 2012

@dsfsf
tolerovat? je to jejich povinnost prihlidnout ke Tvemu stavu... 😉

k memu kdysi davno neprihledli(proto jsem delala zkousky dodatecne) 😉
ale to uz je 22 let...uff to to leti 😎

tea333
13. jan 2012

@dsfsf v skole ti to tolerovat musia. aj individalny plan a vsetko. toho sa neboj. skolu dokoncis, ak budes chciet.

dsfsf
autor
13. jan 2012

@anjelicek26 A bude to mať zmysel ťahať ho po sudoch ??? neviem ja niesom ten tym... On a život rodinu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nedokaze uzivit seba a kde to este rodinu....

irriss
13. jan 2012

@anjelicek26
Presne jsi to vystihla..a stacilo par slov spravne serazenych..uuuuuuuuplne jsi to vystihla...a bohuzel i ten konec ☹

katey
13. jan 2012

@dsfsf tak v tom pripade to treba naozaj brat jednym uchom dnu a druhym von. alebo im to povedz, ze ci ti chcu pomoct, alebo len vidiet tvoju prehru. ci ta chcu naozaj dotlacit do toho aby si s placom lutovala, ze si sa stala mamou taka mlada? len tak mimochodom, myslim si, ze dotycne osoby maju 40 a viac rokov a v tej dobe bezne rodili take mlade. nic sa neboj, hlavu hore. ked budes vidiet, ze sa syncek na teba usmieva, budes vediet, ze si prenho ta najlepsia mamina.

dsfsf
autor
13. jan 2012

@tea333 NO myslim že to pojde. ale moja skola je odomna vzialena 50 km.. ide do toho aj cestovne, a tak. nebude to narocne na Financie ?

akika722
13. jan 2012

@dsfsf pre svoje dieťa si a budeš dokonalá vždy 😉 či už robiš niečo dobre alebo nie,ono ťa odsudzovať nebude,potrebuje ťa denno-denne,každu minutku,pre neho dokonala budeš vždy 😉

dsfsf
autor
13. jan 2012

@katey Mam ten pocit ze moja svokra ma chce dostať niekam na psichyatriu.. alebo tak niečo..