Je extrémna hanblivosť spôsobená výchovou ?

22. jan 2020

Zaujímal by ma Váš názor. Ak je niekto extrémne hanblivý, čím to je? Je to genetika alebo výchova? Dieťa sa extrémne hanblivé predsa nerodí.

xili99
22. jan 2020

myslím, že je to aj výchova, aj ja som kedysi taká bola, ale časom som pochopila, že mi to veľa v živote komplikuje 😉

limetka69
22. jan 2020

je to vychova, aj ja som taka bola a tiez som zistila, ze mi to komplikuje zivot, :D

daisylucky
22. jan 2020

Genetika aj výchova, ja som taka bola a aj môj najstarší je, resp. mal také obdobie.

ferala
22. jan 2020

Podľa mňa je to všetko dokopy, aj genetika ale aj výchova. A myslím, že viac je to výchova, lebo pokiaľ rodičia vychovávajú tak, aby sa dieťa nehanbilo, tak nemá byť z kade hanblivé

jaroe
22. jan 2020

@ferala ako sa má vychovávať, aby sa nehanbili?

limetka69
22. jan 2020

@jaroe moja mama stale vo mne vsetko potlacala, od mala, nepredvadzaj sa, nerob, ticho bud, a nepredvadzaj sa, a stale len ze aby ma vidno nebolo, tak to tak aj dopadlo, urobila mi doslova komunikacny blok

cormeum
22. jan 2020

Psychické bloky z ranného detstva, citové rany, potláčanie vlastného Ja niektorým z rodičov alebo oboma rodičmi...

cormeum
22. jan 2020

...nútenie do jedla, nedovolené prejavy vlastných citov a potrieb, ponižovanie, vysmievanie v okruhu rodiny, neschopnosť rodiča prijať pohlavie dieťaťa alebo nespokojnosť prijať, že sa dieťa vôbec narodilo...

cormeum
22. jan 2020

...sexuálne zneužitie, obťažovanie...je toho veľa

ferala
22. jan 2020

@jaroe že treba chodiť medzi ľudí, medzi detí. Lebo poznám aj matky, ktoré so svojími deťmi by boli najradšej len doma a to isto pre dieťa nie je dobré!

autor
22. jan 2020

@cormeum Hmm, to sedí :(

autor
22. jan 2020

@cormeum A dá sa z toho dostať?

kittykat22
22. jan 2020

dieta sa nerodi extremne hamblive, ale moze byt introvertne - a sucastou tejto povahy je hamblivost. Aky dopad ma vychova na deti je pre mna diskutabilne. Svokra ma troch synov skoro po sebe, a kazdy z chlapcov je uplne iny. Nielen vyzorovo ale aj povahovo - velmi tazko by si povedala ze su bratia. A som si ista, ze boli vychovavani rovnako - na individualny pristup jednoducho nebol cas. Manzel je dobrosrdecny introvert, stredny syn je totalny exibicionista extrovert a najmladsi je sam skupina salamista. Ja si myslim, ze povaha dietata je dana a ovplyvnit ju je velmi narocne - viz nas syn. Cely otec. Ja som 7 hlavy drak, a nas syn po mne nema ani jednu hlavu 🙄 cely otec. Je to super dobre dieta. Nabadam ho k neposluchaniu, braniu veci ktore mu patria, k nezbednostiam - a on mi povie, ze on chce byt dobry chlapec 😕 a este sa je schopny koli tomu rozplakat

autor
22. jan 2020

@kittykat22 A ak tri deti a všetky tri deti sa hanbia natoľko, že je pre ne nepredstaviteľné ísť medzi ľudí? Napríklad do práce, na autobus..skrátka všade, kde je veľa ľudí...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
22. jan 2020

to ma nas syn - neviem preco. Pricom zije v obrovskom meste - v jeho centre. Do skolky chodi cez 3 prechody prechodcov, v kaviarni stoji s 20 ludmi v rade, a povies mu aby isiel o 5 metrov dalej vyhodit papier tak sa ide zosaliet. Museli sme ho zobrat z druziny - bal sa cudzich deti - pre neho nepredstavitelne. Cim je starsi tak tym je to lepsie - ale museli sme mu spravit individualny plan na zaclenenie. Riesime to 5 rokov vkuse - lepsi sa, ale cesta k samostatnosti daleka.

kittykat22
22. jan 2020

extremna hamblivost u dospeleho cloveka sa nazyva fobia 🙂 zalezi o akom veku pises

autor
22. jan 2020

@kittykat22 Od malička až doteraz (27-30 rokov)

kittykat22
22. jan 2020

tak to je v povahe 🙂 ak s tym chce nieco riesit - tak terapia. Nemusi mat blok - mozno je jednoducho taky. Dnes by kazdy rad "normalneho" cloveka. Akonahle je niekto iny, tak hned je s nim nieco zle. Moj manzel je zvlastny v mnohych ohladoch, a nikdy som to nerisila. Imponuje mi to - niekedy ma to vytaca co nepricetna .. ale nemenila by som.

cormeum
22. jan 2020

Dá ale to by som skôr cez internú poštu riešila...ak máš záujem napíš mi IP.

gaaspi
22. jan 2020

Niektorym by sa to veru zislo aby boli hanblivejsi. Ti otravni asociali na stanici a pri vchode do tesca su az prilis spolocenski a aktivni.

eliska13
22. jan 2020

@kittykat22 perfektne si ho opísala mám podobného tiež ho hecujem či už niekedy prinesie zo školy poznámku😀puberta ho trocha zmenila, ale drzkuje len doma vonku a pred cudzími anjel.Este aj tie povahy máme tak podelené ako vy.Tak máš to ťažké s takými mumakmi😂ja by som niekedy nimi zatriasla nech sa preberú, ale keby mal muž takú povahu ako ja zabijeme sa

nika226
23. jan 2020

Môže to byť aj sociálna fóbia

autor
23. jan 2020

@nika226 Môže byť. Skrátka v mojej hlave je, že ľudia sú svine, smejú sa mi a ubližujú.

gaaspi
23. jan 2020

a niesi ďaleko od pravdy... bohužiaľ je to tak...

eliska13
23. jan 2020

Tak si nedoverciva, nemáš sebavedomie si úzkostná.Alebo príliš zameraná na seba prečo by mali byť ľudia svine?nedaj si ubližovať postav sa sama za seba, ozvi sa....daj hranice.

bmuller
23. jan 2020

A to tak vnimas, aj ked si v mensom okruhu ludi? Lebo podla mna skor v kope ludi ako v meste, autobuse, obchode.... by to prave take byt nemuselo - ked si uvedomis, ze kazdy je tam len jeden z davu a nikto si ta (vlastne ani nikoho dalsieho) specialne nevsima, lebo nema preco, kazdy si hladi a vybavuje to svoje... takze vsetci pritomni su tam vlastne rovnako "ne/doleziti" a "nez/zaujimavi"...

autor
23. jan 2020

@bmuller V dave ľudí je to ešte horšie. Ak je tam jeden človek, ešte to dám, ale viac ľudí nie.

jakoma
23. jan 2020

je to fobia a podla mna to prameni z vychovy .. ja sama som introvert, kamoska je ovela vacsia introvertka ako ja, ale ani jedna z nas nema problem byt v dave ludi, len to proste nevyhladava a nechce .. podla mna by mohol pomoct rozhovor so psychologom a nemyslim to v zlom ;)

bmuller
23. jan 2020

Tak ja som introvert, ale s davom prave nemam ziadny problem, lebo ako pisem, tam si taka skryta, jedna z mnohych, nikto si tam nikoho specialne nevsima a kazdy si pozera to svoje - cize vlastne sa mozes odosobnit a ako keby si tam bola sama. V mensej skupinke, napr. v cakarni u lekara, uz clovek viac nadobuda "obrysy", skor si ho vsimnes...
Ale ak mas taky problem a aj sama to vnimas, psycholog by ti urcite pomohol. Dnes ludia idu za psychologmi s ovela vacsimi prkotinami... lebo takto ne/fungovat a mat zle pocity pri beznych veciach ako pobyt v dave ta zbytocne stresuje, a urcite sa to da riesit...