Gynekologička vyžaduje odo mňa asistenciu pri vyšetrovaní; je to bežné?

zelovocka
10. okt 2011

Ahojte žienky, mne sa zdá čudné, že musím mojej gyn. počas vyšetrenia držať nástroj, ktorý je vo mne 😖 Toto je moja druhá gyn. v živote, prvý gynekológ moju "spoluprácu" nevyžadoval. Chodím len na prehliadky/odbery cytol., zatiaľ sa nesnažíme. PS: Sestrička je počas vyš. na recepcii mimo ambulancie. Chápem, že niekto musí spraviť admin. robotu, dvíhať telefóny atď, ale je mi to divné, tak chcem (aj preto) zmeniť doktorku. Ďakujem za vaše skúsenosti 🙂

ivett1
10. okt 2011

ahoj, je to len môj názor, ale aj mne sa to zdá divné.....aspoň ja som sa s takým prístupom nestretla (a to som okrem môjho lekára navštevovala cca pol roka rizikové poradne, pri oboch mojich deťoch u dvoch rôznych gynekológov, ktorí vykonávali rizikové poradenstvo....)....a neplatí nejaké nariadenie, že lekár pri takýchto vyšetreniach nemá byť s pacienkou v ambulancii sám?...(to je jedno, či ide o ženu, alebo o muža...môže sa niečo stať ... ) ...tento môj gynekológ si k vyšetreniu vždy volá sestričku (je v inej miestnosti prepojenej s doktorovou ambulanciou)...bez sestričky vybavuje len svoju administratívu 🙂 (lekársky zápis do zdravotnej "karty" ...) a robí ultrazvuk...ale ...sestrička má otvorené dvere a "je v strehu"...ak by niečo potreboval 😉

sisaha
10. okt 2011

no raz som to zazila aj ja pri jednej doktorke, potom som prestupila k inej a zistila som, ze ona ma taky modernejsi nastroj, ktory jej umoznuje to vlozit a nejak zafixovat.. Takze asi je to len v tom.

simstarka
10. okt 2011

V zivote som takto gynekologovi neasistovala, nie je to normalne, radim prestup niekam inam.

gabuci
10. okt 2011

Ja som tiež žiadnému gynekologovi neasistovala ,dokonca ked som bola v nemocnici /ako rizikové tehotenstvo/Ked bolo treba vyšetrenia,stery vždy to spravil istý lekár alebo lekárka sama,stalo sa aj to,že ani sestrička tam nebola.O moje gynekologičke už ani nehovorím.U nej ani sestrička nie je v ambulancii,vždy si poradí sama.Dlhé roky ako ku nej chodím.Sestrička ked potrebuje niečo,vždy zaklope na dvere.Vstúpi,len ked to má dovolené.To aj mne sa zdá divné,že ked potrebuje niečo,tak čo si nezavolá sestričku.

kvojtanikova
10. okt 2011

ja takto "asistujem" bezne a uz som vystriedala asi 3 doktorky, kedze sme sa aj stahovali. Mne zase na tom nepride nic divne. Ved ked mi beru krv, tiez "asistujem" - cvicim rukou, po odbere si pridrzam vatovy tampon... Na vysetreni na gynekologii proste ak ma poziada aby som jej tu kovovu lyzicu podrzala, tak ju chvilu podrzim, nic na tom nevidim zvlastne. Lepsie ako mi to ma drzat sestricka a pozerat sa na mna. Sestricka ma inu robotu a ma jej dost aj bez takychto "vypomoci". Samozrejme, pokial ide o komplikovanejsi zakrok, je pritomna, ale inak nie.

pia22
10. okt 2011

Ja som to tiez absolvovala a nevidela som v tom ziaden problem-lekarka pouzila posv. zrkadlo, ktore sa sklada z 2 casti a chcela spravit ster a 3 ruky nema😉. V ambulancii pracovala sama, takze bola jej poziadavka vzhladom na situaciu opodstatnena.

smarti
10. okt 2011

Práve dnes som bola na preventívke, de. mi robila ster a neasistovala som jej. Sestričku mala vedľa, takže to zvládla sama. 😎

diridonda
10. okt 2011

Ahoj, ja som asistovala raz a to ked som krvacala, sla som na gyn. pohotovost, a tam som asistovala doktorovi, ktory mal sluzbu.Tiez mi to bolo divne, nechapala som, ze mu mam pri tom asistovat. moja doktorka si vzdy vystacila sama, asi to bude v tom, ze ma modernejsie vybavenie! Ak mas s doktorkou len tento problem, tak v tom nevidim ziadnu tragediu! 😉

prasiatko30
11. okt 2011

teda ja som uz vystriedala par gynekologov a to sa mi teda este nestalo ze asistovat si pri vysetreni 😅 😅