Každé tenisky mi derú nohy

17. jún 2022

Ahojte mám taký problém. Každé tenisky mi zoderu achylovku do krvi už po pár krokoch. Robia mi to všetky ktoré si kúpim, okrem Converse. Tie jedine mi to nerobia. Naozaj, či to boli vansy, adidasy, pumy, tenisky, platenky, espadrilky. Všetky moje topánky nemôžem nosiť lebo v nich neprejdem ani z auta do obchodu a už mi krvacaju achylovky. Čo robím zle? Má to ešte niekto takto? Už ma nebavia Converse a neviem do ktorých ísť bojím sa že zas si kúpim krásne topánky a nebudem ich môcť nosiť 😥

anjelicek26
17. jún 2022

Neni problem v ponozkach?

luccija
17. jún 2022

Kup si vlozku do topanky a budes mat vyssie nohu mne to v niektorych pomohlo

autor
17. jún 2022

@anjelicek26 nie buď nosím normálne členkové alebo tie balerinkove. Robí mi to vždy

autor
17. jún 2022

@luccija konkrétne akú vložku

anjelicek26
17. jún 2022

Ale oboje koncia presne tam, kde mas problem aj na nohe... skus dat klasicku a len trosku zrolovat dole... ja viem, ze to trochu uberie optike, ale pomoze nohe.

zuzanaete
17. jún 2022

Topanky vyklepat kladivom. Nemam osobnu skusenost, ale z diskusii viem, ze pomaha.

autor
17. jún 2022

@zuzanaete vyklepat? Ako kde?

autor
17. jún 2022

@anjelicek26 skúsim ale myslím že ponožka tomu moc nepomôže

zuzanaete
17. jún 2022

Na pate, tam kde odieraju. Tym ich vlastne rozchodis.

anjelicek26
17. jún 2022

Urcite skus... pripadne daj gelovy vankusik do ponozky a az tak do topanky, ale to uz sa ti moze stat, ze ti budu male..ale podla mna ked to nechas poriadne zahojit + klasicka ponozka moze byt fajn.

janickacrazy
17. jún 2022

Existujú také vložky, ktoré dáš dozadu na pätu a hore, dajú sa kúpiť napr. v Deichmanne. Opýtaj sa tam, predavačka ti poradí.

autor
17. jún 2022

@zuzanaete
@anjelicek26 skúsim oboje ďakujem

autor
17. jún 2022

@janickacrazy len to už by som si musela kúpiť o číslo väčšie a mám 40 nohu

janickacrazy
17. jún 2022

oni nie sú nejak hrubé, ved vyskúšaj a uvidíš

majlo1234
17. jún 2022

Ja to mam rovnako, mne spravia otlaky vsetky nove topanky. Ale ked to vytrpim, prisposobia sa mojej divnej nohe. Okrem kozenych, tie ma otlacaju furt. A este mi vyskakuju vsetky balerinky a lodicky, takze mozem nosit lwn sandale a tenisky😀 koniec staznosti

autor
17. jún 2022

@majlo1234 och aspoň niesom sama čo sa musí obmedzovať ja na takéto topánky môžem zabudnúť lebo to asi nerozchodim 😀 fakt len tenisky

kiwi3
17. jún 2022

a kupujes si vzdy rovaku velkost? pretoze coversy su vacsie ako ostatne, asi preto ta neodieraju. nekupujes si nahodou len male cislo? ale inak mna tiez otlacaju na jar topanky, ak ich nemam s ponozkami hlavne, pripadne po dlhej chodzi.

autor
17. jún 2022

@kiwi3 áno vždy kupujem rovnakú veľkosť a Converse mi neprídu väčšie tiež mám tú istú veľkosť ako ostatné. Ono ja len z eshopu objednavam takže netuším ako by sadli o číslo väčšie.

kiwi3
17. jún 2022

converse sedia ako o pol cisla vacsie v porovnani s inymi teniskami. tak asi je to tym, ze ta ako jedine neodieraju. ja napr. nosim 36,5 a ine topanky 37. da sa to aj overit odmeranim realnej vnutornej dlzky (na stitok netreba velmi pozerat, to casto nesedi)

miriam_s
17. jún 2022

Sú takéto "vložky" na päty ktoré sa lepia na topánky v oblasti päty, majú ich v CCC, Deichmanne ale aj DM , mne veľmi pomohli pri jedných topánkach ktoré ma neusts odmietali tak že boli nenositelne , toto veľmi pomohlo

veve889
17. jún 2022

ja pouzivam compeed, tiez ma vsetko odiera. niekedy rozchodim, pri niektorych (co tak casto nenosim) si ich davam stale.

autor
18. jún 2022

@veve889 neviem ja môžem mať topánky rozchodene nosiť ich denne a i tak mi to robia. No ale lepiť si nohy neustále keď ono to aj tak nejak tlačí na tú achylovku a zoderie aj akékoľvek leukoplasty.

autor
18. jún 2022

@miriam_s ďakujem toto skúsim

jaskolka
18. jún 2022

Hlavne nikdy by som si neobjednávala topánky z e-shopu, dupľom ak máš takéto problémy. Prečo nejdeš do obchodu a normálne ich neskusas? Existuju rôzne strihy topánok, ja napríklad nosím niektoré 40,niektoré 41 a veru aj 42 mam. Takže spoliehať sa na rovnaké číslo sa nedá, pretože môžu byť úplne iné strihy a cislovania.

hanatom
18. jún 2022

New Balance, jednoznačne najlepšie, a to mám ostrohy na oboch pätách

autor
18. jún 2022

@jaskolka lebo nikdy neviem v obchode sa rozhodnúť cez e-shop mám čas si vybrať 😀 ale asi to bude lepšie vyskúšať

beronsche
18. jún 2022

nebude problem v tom, ze mas velmi nizky priehlavok a tak ti topanky nesedia a vyzuvaju sa?

autor
18. jún 2022

@beronsche nie práveže mám vysoký. Nevyzuvaju sa.len proste všetky majú tak blbo zahnutu pätu dovnútra, alebo hrubé tvrdé.

heln
18. jún 2022

nemas na patach kostny vyrastok, ostrohu alebo nieco take?
ja som vzdy mala na pravej nohe do krvi zodratu patu po kazdych novych topankach, potom si vzdy davam leukoplast pri novych topankach a veru az po rokoch som si uvedomila, ze na pravej nohe mam ako keby hrcu.

autor
18. jún 2022

@heln nemám je tam iba rovná kosť