Keď nájdete zmeškaný hovor, voláte späť?

16. aug 2021

Keď nájdete Zmeškaný hovor od neznámeho čísla voláte späť ? Mna vždy zaujíma kto to je ale väčšinou sa bojím volať naspäť keď zavolali iba raz :D niekto mi volal vcera takze netuším kto čo mohol chcieť keďže bola nedeľa určite nič pracovne

nafka0483
16. aug 2021

@h2 To som len pridala k teme, kedze niektore tu spomenuli, ze nezname cisla ani nedvihaju ;)

Ale pointa plati - ak mi volaju napr. ohladom pracovnej ponuky, z uradu a pod., tak nebudu mi vyvolavat zasa, bud sa ozvem ja alebo mam smolu.
Riesenie takychto hovorov mi napr. usetrilo plno casu pri rieseni stavebneho povolenia, alebo tehotenskom... zavolali, povedali co a ako, obratom som poslala mailom. Inak by to nechali na boku, potom poslali oficialne list, kym by to prislo... prerusene konanie a pod. Cize len sebe by som uskodila kebyze taky hovor nedzivhnem, alebo nezavolam naspat. Ale ked to niekomu nevad, tak oki.

22abigail22
16. aug 2021

Ja neznáme čísla ani nedvíham a nie to, že volám späť. Ak tak, nech volajú druhýkrát alebo nech napíšu sms. 🤷 Výnimka je ak napr. som si objednala balík alebo očakávam telefonát napr. z úradu či lekára.

mikadooo
16. aug 2021

Áno, volám. Ale moje číslo je zverejnené na internete takže sa nečudujem cudzím číslam 🙂, naopak, očakáva sa odomňa že sa ozvem späť 🙂.

elementissa
16. aug 2021

Nenávidím volanie vo všeobecnosti, takže ak mi niekto zavolá a akurát nie som pri telefóne, má smolu, môže skúsiť znova. Ideálne nech mi napíše sms alebo mail ak dačo chce. Telefonovanie z duše neznášam (samozrejme, keď som mala rozposlane životopisy alebo dačo riešila s úradmi, tak som volala aj späť, ale ak si mi recruiter nedovolal, vždy poslal aj správu a ja som teda vždy zavolala späť. Ale v bežnom živote, keď nečakám žiadny balík, nemám záujem o novú prácu ani nič neriešim a úradmi, nevolam späť a ani nedvíham neznáme čísla)

gdpr
16. aug 2021

nevolám Xkrát sa mi stalo, že som volala a boli to nejaký predajcovia. Ak niečo niekto chce tak zavolá naspäť alebo napíše SMS.

vroni
16. aug 2021

Volám. Teda, ak to nie je číslo z Tunisu cu Indie. Ak nemám záujem, poviem, zložím a hotovo. A úplne som alergická na krétenske odôvodnenie, že "nepoznám vaše číslo". No áno. Zožerie ta drak, keď zdvihnes.... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ A teda nejaký Marketing mi nevolal ani nepamätám....

77daniela77
16. aug 2021

Napisem sms ze kto to je.....

zuzanka.zuzu
16. aug 2021

ze cudzie cisla neberiem 🙈 tak uz chapem preco sa neviem nikomu dovolat, no krasa 😀

nikdy nevolam spat, nepotrebujem aby mi prisla 1000e faktura... ale cudzie cisla samozrejme zdviham 😀

elizabet173
16. aug 2021

@nafka0483 ty píšeš o nedvíhaní neznámych čísel, ale tu ide o volanie späť. Ak niekto hľadá prácu, tak je to niečo celkom iné, ja ju nehľadám, nemám momentálne čo riešiť ani s daňovým, ani so sociálnou poisťovňou, magistrátom alebo stavebným úradom. Každý je v inej situácii

lopka1313
16. aug 2021

Ja samozrejme dviham a aj na zmeskane volam spat. A ocakavam, ze to druhi tiez spravia rovnako. Nenecham niekomu 84 zmeskanych hovorov len preto, ze bol v sprche alebo spal a nepocul, ako mu volam, tak aby mi nahodou dvihol, lebo dotycny predsa nevola spat... Pride mi divne a netaktne, ak sa neozvem len preto, ze som nestihla dvihnut. A hovor sa vzdy da zrusit.

nafka0483
16. aug 2021

@elizabet173 Ved najprv som sa vyjadrila k zmeskanym hovorom a nasledne niektore pisali, ze nedvihaju ani nezname cisla, tak som uz reagovala na to.

Kazdy ma inu situaciu ale mne sa stalo velakrat ze mi volali neznamen cisla a bolo to nieco z uradu a dolezite a druhykrat by nevolali. Aj ked som priamo s nimi vtedy nic neriesila. Napr. sa mi stalo, ze na magistrate mi zle zaevidovali meno - s preklepom a po 9 mesiacoch mi volalo nezname cislo a bola to pani z magistratu ze ona vobec neeviduje ze by som platila za odpad a ze posiela mi pokutu a vyzvu a neviem co. A po telefone sme zistili kde je chyba a vsetko bolo ok. Inak by posielala vyzvu, pokutu, bola by som vedena ako neplatic, kym sme to papierovo doriesili, ze by som sa odvolala, dokladovala platby... zbytocny cas a energia. A tiez som v tom case necakala ziadne riesenie z uradov ani nic a napriek tomu sa stalo.

andrea78
16. aug 2021

Nie, nevolam. Jediny komu zavolam naspat su rodicia, brat, manzel, deti, sefka, kolegyna a lekari.

evaachesa
16. aug 2021

Neznáme čísla si hneď preverím cez Google a vo väčšine prípadov sa jedná o nejaký otravný prieskum trhu, prípadne čísla označené ako obťažujúce, tie si rovno blokujem.

elizabet173
16. aug 2021

@nafka0483 chápem, ale mne sa nestáva, že by mi niekto volal v súrnej veci, nedovolal sa a už viac nevolal.

nafka0483
16. aug 2021

@elizabet173 V pohode, ja mam aj ine skusenosti preto hovorim... lebo surna vec to bola pre mna, im to bolo jedno, cize skusili zavolat, keby som nereagovala tak to riesia oficialnou cestou co by bolo zbytocne a len sebe by som sposobila problemy, tak preto som to spoemnula.

3petka
16. aug 2021

Nikdy nevolám späť číslu ktoré nepoznám. Ak niečo súre zavolá znovu nie?

beronsche
16. aug 2021

vacsinou zavolam spat, ved ak s dotycnym hovorit nechcem, hovor hned ukoncim, ziaden problem.. 🙂

@zuvelyn
@22abigail22 mozem sa spytat na dovod nedvihania neznamych cisel?

zuvelyn
16. aug 2021

@beronsche toho koho potrebujem mam ulozeneho, nezaujima kto je na druhej strane ani co chce 🙂 98% z toho je reklama/marketing tie zvysne 2% vedia poslat sms kto su a co chcu.

22abigail22
16. aug 2021

@beronsche pretože na 98% viem, že ide o nejaký "prieskum" alebo niektoz nejakého call centra a pod. Keďže ja svoje číslo nedávam len tak hocikomu tak ma veľmi niekto volať. 🤷
A prezradím malý trik: skopírujte si to neznáme číslo a vložte do vyhľadávača. Tam sa ukáže komu to číslo patrí (pokiaľ sa samozrejme nejedná o súkromné číslo/číslo fyzickej osoby).

1sally12
17. aug 2021

@choco6 som rada že som v tom neni sama😁🤭 tiež mám obavu telefonovať aj keď si vopred nachystám vety 😂 radšej píšem maily.

elizabet173
17. aug 2021

@1sally12 môj partner opačne, radšej vytelefonuje všetko, čo potrebuje, ale mail, či SMS prosí, aby som mu napísala ja