Koľko ste ochotné investovať do darčekov?

maca793
6. dec 2008

ja som do detí investovala okolo 3x6000,-sk, rodičia ma stáli 2x1000,-sk, sestra 1500,-sk a jej priateľ 600,-sk.

lienocka235
7. dec 2008

mima..domovz dostavaju dost penazi od statu.. a maju aj dost sponzorov.. dostavaju aj nove oblecenie.. aj take co vlastne prichztia na colnici ako nepreclenene.. a tak.. takze oni maju urcite dostatok..
lepsie je bud si najst rodinu, ktorej vies ze sa to zide.. alebo potom. cnetra pre tzrane zeny.. kde sa tie rodiny ocitnu casto po uteku z domu.. a potrebuju vsetko...

mima1
7. dec 2008

vies mna to napadlo opytat sa len preto lebo mi to prislo take divne ze deti chodia po zabavnom centre a rozdavaju letaky ludom co nakupuju aby im sli do dakeho obchodu kupit oblecenie. prislo mi to take ako zobranie.

mirka414
7. dec 2008

lienocka235 nadhera..ja mam tipy na darceky v albume.

womenne
7. dec 2008

baby ale totažko vysvetlite dvojičkam že teraz sa stym hra druhy vždy budu bitky aj plač,my to mame teraz bo sme boli s Nikom v nemocke a večer nas bol tatiko navštivit cestou z tyždnovky a doniesol malemu auto ale žial maly len jedno,a teraz bitky on 🤐
Ja radšej kupim menej ale obidvom.naši maju strašne vela aut preto dostanu tento rok len 2+ ten stol.
Dolce je uplne super už sme ho odskušali ma vybornu kavu a late je lepšie ako v kaviarni 😵
nie na dialkove ovladanie ale normalny prototyp,je to zmenšenina velkeho,ma motor a všetko origoš,preto sa neda tak lahko zohnat 😖 je super ešte ajkolesa sa točia ked krutiš volantom 😵

zebricka
7. dec 2008

To chapem, ze ked su dvojicky, tak ma kazde svoje... ale nechapem, preco tretie musi dostat dvakrat tolko?

womenne
7. dec 2008

tak to by som ja tak neriešila ale každeho vec 😉

kili
7. dec 2008

našim nemusíme nič kupovať dvojmo, vedia sa celkom pekne hrať, že kto si uchmatne, tak má a druhý sa kuká, ako sa s tým hrá, potom mu to vytrhne z ruky a hrá sa s tým chvíľku on a zas kuká prvý, potom mu to vytrhne z ruky atď. 😀 , sú fakt na zožranie a plač je fakt len výnimočne.
čo sa týka darčekov, tak ja tiež nekupujem deťom niečo, len aby bolo, proste kúpim, čo som im chcela aj tak dať, ibaže to teraz počká na tie vianoce. Sú to hračky na podporu motoriky, na vývoj a ten stan je na radosť 😎
som tiež proti kupovaniu blbostiam, by som bola fakt rada, keby mi rodičia a svokrovci navrhli, že im nemusíme nič kupovať. Niečo by sme síce dali, ale už by to nebolo z takej povinnosti a dajmä tomu, že by to bolo skôr niečo vyrobené...

marse
7. dec 2008

tych 10,000 to je taka suma sumarum pre celu rodinku, detom na Vianoce nekupujem extra vela darcekov myslim tym hraciek je to zbytocne a radsej im kupim v povianocnych vypredajoch kde je to ovela lacnejsie , mladsia dcerka dostane detsky kovovy pribor, nejake oblecko a zlate nausnicky ona aj tak Vianoce nejako specificky nevnima. Starsia dcerka dostane tiez nejako povinne oblecko, knizky a taku vacsiu vecicku co si vybrala a basni o nej uz 2 mesiace je Lego. Rodicom a svokrovcom nieco do domacnosti malickost(este musim kupit), segre ma 16 takze je narocnejsi pubertak a co neni znackove neni ono 😀 a muzikovi za 4000 karbobrusku, tu si chce kupit v januari a tak ho chcem prekvapkat kutila mojho 😀

womenne
7. dec 2008

kili joj to maš super ja riešim bitky akriky každy den už ma to nebavi ☹
my sme dohodnuty že si s svokrovcami nič nekupujeme ale svokra mi vraj objednala kozmetiku tak neviem,ale asi ako tu jedna pisala nejaku čokoladu a flašu

kili
7. dec 2008

ja skôr možno vyrobím nejakú dekoráciu aj svokre aj mame, ale ešte neviem. Alebo mame peňaženku, lebo tá jej sa už rozpadáva. chcem ísť niekedy do incheby, tak pokukám tam nejakú europeňaženku 😀
wom, no ešte nekričím, možno, keď budú mať toľko čo tvoji, taj sa tiež budú furt mlátiť

womenne
7. dec 2008

kili doma sa mlatia a ked sme boli v nemocke tak jeen za druhym plakali normalne som musela volat a dat Nikovi Sebastiana ku telefonu ☹ až aj mne bolo do plaču stale ho spominal vidno že su na seba naviazany 😵

martina21
7. dec 2008

Ahojte tak aj ja vam trosku prispejem do temy...tak tento rok dam za darceky max 1000 kc, na materskej si clovek nenavyskakuje a este aj ta blba financna kriza preto to ma aj muz v robote dost biedne....ale nevadi mi to, ved vianoce nie su len o darcekoch....maly bude mat len 10 mesiacov ale kedze su to jeho prve vianoce uz som mu kupila dve hracky spolu 600 kc...a my dospely si nebudeme davat nic, pre nas je velky darcek to ze stravime vianoce spolu cela rodina, rodicia si vnucika konecne poriadne uziju 🙂 tento rok sme sa videli len 2 krat ☹ jedine pre sestru mam vonavku uz od septrembra a pre kamaratku tiez drobnost 😉 o tyzden uz za nimi cestujem a neviem sa dockat 😀 😀 😀 😀

sassi
7. dec 2008

aj ja som plánovala tak 1000 na osobu, ale pri dnešných cenách hračiek je tento ciel asi nereálny
už mam deťom každemu po 1000 (ale aj prakticke veci, oblečko) a hračky ešte v tom nemám 😖
Dcerka chce learning Chou-chou a ta samotná stojí 1200,-

bibula
7. dec 2008

deckam asi 4000, vsetkym rodicom asi 2000
a my si kupujeme sporak-17 000.... 😉

takze sme v norme-ako minuly rok.

shura
7. dec 2008

tak aj ja sa pridám

Tento rok je to cca 8000.- cela rodina. Ja mám ale aj nevlastných rodičov, tak je toho viac.
A okrem toho, ja som maniak na darčeky a začínam ich kupovať 1. januára. Takto ich celý rok postupne kupujem a vlastne už mesiac mám pokoj, lebo mám všetkých vybavených. Vždy ich schovám do skrine, alebo postele a čo nepoužijem na Vianoce, dám na narodky, alebo meniny.

angua27
7. dec 2008

ja som tento rok veľa, veľa šetrila, keďže žijem iba z rodičovského príspevku a od našich peniaze pýtať nechcem. malému som pokúpila veci zhruba v hodnote 1500,- Sk, ale začala som už v septembri, takže sa to pekne rozložilo. a na mojich blízkich mám vyhradených po 250,- Sk, čo je dokopy 1.000,- - mame príspevok na spodné prádlo, otec kozmetika, segra kniha a jej priateľ DVD. rodičom kupujeme darčeky dokopy so segrou, takže sa to dá.
ak by som mala viac peniažkov, dokázala by som minúť aj 10-20 tis. 😀

irenkat
7. dec 2008

na kazdeho cca 500 - 600sk, je to dokopy 7 dospelych (moji rodicia, segra, starka, svokrovci a svagrina). a samozrejme manzel, ten dostane parfem, penazenku plus nejake drobnosti a spolocne si planujeme kupit umyvacku, ale az v januari, lebo sme teraz dost zaneprazdneni... a mimochodom nemam este nic kupene, jedine pre manzela tak na 80%...

sassi
7. dec 2008

my rodičom kupujeme vždy jeden darček spoločný (tak za 1000,-) a potom ešte osobný darček, atku drobnosť
A svokrovcom sa skladáme so švagrovcami, tiež tak po 1000-1300,- zaleží od daru.

Na deti by som minula aj po 5000,- ale sa žial nedá. Radšej si však nekupime s manželom navzájom a kupime viac pre detičky.

titkovamiriam
8. dec 2008

na darceky tento rok ak pocitam celu rodinu cca 150000

maruschka
8. dec 2008

asi 10000 tis+37 tis, to si ideme kupovať s manželom pod stromček novú sedačku do obývačky-to si dávame tento rok taký darček.. 🙂 🙂

sassi
8. dec 2008

miriam, nemáš tam nulu navyše???
😉

bibula
8. dec 2008

no a ja sm zabudla aj ostatne deti v rodine-cca 3000 😀
takze ako na to pozeram spolu s nasim sporakom- 26000 😖 😉

titkovamiriam
8. dec 2008

jeje ze hej 😀 - aj ked si viem predstavit tolko minut 😅 - na niaku super dovolenku v teplych krajinach-chcela by som raz zazit vianoce niekde pri palmach 😀

elise
8. dec 2008

ja neuvažujem o to m koľko peňazí za to dám nie je dôležíté koľko investujeme ale hlavne akú radosť urobíme tým ktorých ľúbime, a drobnosti sú nádherné a potešia srdiečka. my napríklad s malým robíme babiene obraz lukasko kreslí prstovými farbami a my to dáme zarámovať. je to málo? alebo veľa? pre našu babinu je to na nezaplatenie 😵 lebo sa veľmi veľmi poteší my sa snažíme vyrábať kreatívne darčeky čo potešia sami. samozrejme aj niečo kúpime ale snažíme sa aby to bolo na celý život nielen varecha do kuchyne alebo papuče 😀 my sa tešíme hlavne z toho že môžeme byť všetci spolu. hračky sú dosť drahé ale vyberáme radšej menšie aby ich bolo viacej a to len pre deti. 😉

pacna
8. dec 2008

tak ja babam čosi cez 1000 a mam 6krsniatok takže plus okolo 1500 ešte mam synovca a 3netere ale tam si nekupujeme sme 4surodenci muž je z troch.ani nasim už nekupujeme ani svokrovcom iba detom taka bola dohoda.

my sme si s mužom vysavač a kartu do satelitu 😀

alexandra
8. dec 2008

U nas je to:
2 velke deti
2 male deti
hlava rodiny
jeho rodicia
moja mama s partnerom
moj otec s partnerkou
krstna dcerka

srandaaaa....

lienocka235
8. dec 2008

alex. no mas toho naozaj dost... ak budes mat cas pisni na skype...

titkovamiriam
8. dec 2008

alexandra u nas 3 moje deti/marek spolocny/
3 priatelove deti
1 segra so svagrom
1 single brat
babka s priatelovej strany
moji rodicia
priatel
2 psy 😀

danuska24
8. dec 2008

nasi - 3000 ,--
svokrovci - 3000 ,--
svagrina - 1000,--
brat - 1000,--
malej - 24 vianoce , 25 narodeninky takze uvidime, podla toho co sa nam zapaci ale tak cca 2000
muzik .. buduci rok chceme zacat stavat domcek 😉

zuzidr
8. dec 2008

svokrovci-stojan s náradím pri krb - 1700
moja mama-uteráky+sada do kúpelne- 850
brat+švagriná- ponorný mixér- 1100
synovec- ineraktívna hračka- 600+oblečko 250
švagor - mikina- 700
jrsniatko-báger 350+pančušky 200
moj anjelik Emmka-knižka 150,notebook - 300,špongia macko POOH-150,flaška Kitty - 100, oblečko 400,koberec do izby 1800, a ešte ma asi niečo napadne do vianoc

a najväčší problém mám každý rok s manželom,min.rok som mu kúpila hviezdny dalekohlad,tento rok mi povedal aby som sa neopovážila taký drahý dar,takže viem že mu dochádza pena na holenie,holiaci strojček, a asi niečo na oblečenie 😀

a naj kanmoške s manželom niečo spoločné do 500sk 😀 😀

takže okolo tých 10000Sk.lebo niečo kúpim určite aj sebe 😀 😀 😀

na o min.tých 5-6tis. počítam strava,pečenie,alkohol,silvester a pod.... 😠 😠 😀