Koľko ste ochotné investovať do darčekov?

maca793
6. dec 2008

ja som do detí investovala okolo 3x6000,-sk, rodičia ma stáli 2x1000,-sk, sestra 1500,-sk a jej priateľ 600,-sk.

trixi
8. dec 2008

ahojte, ja to nemam spocitane a ani to radsej nepocitam. Vcera som balila darceky a zistila som, ze mam nakupene len pre nasho maleho. Uff a Vianoce predo dvermi. Uz sme boli niekolko krat na nakupoch a vzdy odidem s darcekmi pre maleho. Uz som si zakazala nieco mu kupit. Dnes mi dala mama tip pre otca-priklepova vrtacka (vobec neviem kde to budem kupovat, spytam sa kolegov v praci), pre mamu asi nejaky sperk alebo obraz a drahemu ??? vobec neviem. Asi nieco na oblecenie, dali sme si spolocny darcek lyzovanie v Alpach, takze naozaj len drobnost, mozno kniha. A synovcovi som poslal balik s oblecenim a tam si pamatam akurat postovne a to bolo cez 400 Sk. 😕

livia76
8. dec 2008

Manžel- cca 3000- Kožená europeňaženka, tričká
Dcérka cca 3.500- Aquadraw, knižky, oblečko, bábika
Mamina cca 3.000-kabát a nejaká kozmetika
Švagor s priateľkou 3000-kniha o fotografovaní, kozmetika,bižutéria
Svokrovci-3000,- kalendár a rámiky s foto našej dcéry 9kg ariel 😀 a ešte niečo do domácnosti
Nevlastná dcerka 21 rokov- 5000 do obalky 🙂
Neter 2roky-oblečko-cca 1500
Neter 1,5 r-hračka+ oblečko-cca 1500
Neter 4 r.- 1000-veľká tabuľa 🙂 s príslušenstvom
Sesternica s manželom- 1000-poháriky-4 sady -do novej domácnosti 😵
toť vsjoooo 😵 😵

slnieckova
8. dec 2008

O com je tato tema? 😕

Zas a znova o peniazoch.... ako tak pozeram, niektore ste ochotne investovat do darcekov skutocne neskutocne 😀 peniaze... "klobuk dole".... 🙂

roasha
8. dec 2008

slnieckova.... 😉 😀
......potom bude dalsia tema"ako zvladat financnu krizu po Vianociach" 😀 😝

kili
8. dec 2008

elise, júj, veľmi si ma inšpirovala s tým malovaním. naši síce ešte nemalujú, ale by som možno nejaké odtlačky nôh a rúk mohli zarámovať, to by bolo pekné 🙂 . Ešte musím, čo na to MM

slnieckova
8. dec 2008

roasha asi tak 😀

pre mna su ovela dolezitejsie darceky (ako napr. to malovanie malinkeho dietatka, alebo ako spomenula kili - odtlacky noh, ruk... a pod.), nemam pocit, ze by cena bola dolezita....

Tym nechcem povedat, ze darceky, za ktore dokazete utratit pre mna celu vyplatu 😀 by neboli darovane z lasky.... ale pride mi dost smiesne vymenuvavat tu predmety s cenou, ked niektori ludia budu radi, ze budu mat na stole rybu a polievku.... 😉

elise
8. dec 2008

kili som rada že som ťa inšpirovala 😉 veď čo môže byť krajšie ked deťúrence sa budú snažiť prštekmi čmárať po výkrese najlepšie ako vedia, my sa na to tešíme aj rám som už vybrala 😉

kili
8. dec 2008

jaj, no aj ja sa už teším, ale teda len odtlačky, malovanie asi až na rok 😀 ja si to snáď aj nechám 😀

livia76
8. dec 2008

Slniečkova 😉 tak znie názov témy tak odpovedáme-keď šporím a nakupujem na Vianoce už od Augusta-môžem si dovoliť kúpiť každému čo chcem ja a pri nakupovaní darčekov a obdarovávaní mám nesmiernu radosť keď sme mali peniažkov menej, zmestila som sa aj do 1/8 sumy ako tento rok teraz keď máme viac-dám viac- 😉 a kooopec lásky a porozumenia k tomu- 😵

livia76
8. dec 2008

Apropoo- vymenovanie konkrétnych darčekov je pre tých, ktorí potrebujú inšpiráciu 😠

kili
8. dec 2008

ako mne sa to tiež páči, teda téma, že sa napíšu darčeky a aj suma, aspoň sa človek inšpiruje a hneď vie, koľko na to potrebuje. A keď chce vedieť viac, tak sa môže popýtať.

a ja som trixi ohľadom tej vŕtačky poslala IP, tak možno som jej pomohla 🙂

livia76
8. dec 2008

..ver,že boli aj Vianoce len s tou RYBOU chodila som na VŠ,mala popritom 2 brigády a spávala som 4-5 hodín 😢 mamina mi z učiteľského platu toho veru nakúpiť nemohla- a Vianoce boli rovnako kráááásne ako teraz 😵

zuzidr
8. dec 2008

tiež som mala dosť ťažké detstvo,síce sme pod stromčekom vždy mali niečo pekné,ale nikdy som nemala značkové oblečko,prvý mobil alebo kolieskové korčule ako spolužiačky 😖 ☹ ☹

teraz ked mám svoju rodinu a je mi o trošičku lepšie,a dokonca dostanem teraz prvú výplatu,tak si dovolím viac,ale viac ako 15tis.by som za darčeky asi nedala.... 😅 😀 😀

slnieckova
8. dec 2008

livia76 ale ved ja som nereagovala konkretne na teba, tak nechapem co sa tak rozculujes... pisala som vseobecne 😀

bol to len moj nazor 😕 😅

sassi
8. dec 2008

každy kupi podla peňaženky ... ja ked som pracovala a mali sme iba 1 dieťa tiež boli štedrejšie vianoce...
prečo by som jej nekupila čo si želala, ked na to mám? Aj barbie za 1000,- dostala.

Ale tento rok som na MD, a deti su už 2 ... teda už sa tak vyskakovať nedá
Dcerka už na Ježiška ani neverí - takže to pochopila, že ked nemáme tolko penazí, musi sa uskromniť.
Syn to ešte nerozumie, jeho poteší hociaké auto, ešte si nič neželá (nema ani 2 roky).
A dostanu aj prakticke veci, oblečenie, kozmetiku... k tomu nejakú drobnosť pre potešenie.

S manželom si drahe dary navzájom nekupujeme, načo... ved čo nam treba si kupime aj cez rok. Akurát by som chcela pekáren na chlieb... ale či kupime, to neviem , podla výšky výplaty.
Min. rok sme si kupili takto videokameru, aby sme mohli pokamerovať deti na pamiatku, predtým fritezu, digi-foťák, kuchynský robot. Tak postupne, každy rok niečo.

livia76
8. dec 2008

😉 v žiadnom prípade to nebolo rozčúlenie-len vysvetlenie 😵 😵

lencici
8. dec 2008

Tak my s manželom smew si kupili notebook na splaty a ten máme už aj na vianoce...starý komp nam odišiel....malej kúpime nejaku hračku ....mame a svokere kozmetiku + peniažky do obalky a ocovi nejaku knihu....krsniatku nejaku hračku......a to by sme sa chceli vtrepať tak do 3500 až 4000 a aj to sa mi zda veľa....nemysim si že by sme mali kupovať neviemako drahé darčeky myslím že vianoce nie su o tom...

kili
8. dec 2008

zuzi, ty máš koľko rokov, že už vškole ste mali mobili 😀

sassi
8. dec 2008

aj ja som mala už na škole mobil... ale v piataku na vysokej 😀 😀 😀

slnieckova
8. dec 2008

lencici suhlasim, Vianoce nie su "LEN" o tom 🙂

aj ja som mala na skole mobil... v prvom rocniku na vyske 😀

zuzidr
8. dec 2008

kili -23,a spolužiaci mali tie prvé velké tel.v prvom ročníku na strednej,ja na konci druhého,lebo som brigádovala tak som si kúpila 😀

dai
8. dec 2008

ty si mladunka zuzi🙂
slnieckova, vianoce urcite nie su len o tom... ja sa strasne tesim nato ze budem mat skoro 3 tyzdne dovolenky a budem vkuse s malickou - chcem s nou skusit piect pernicy, ale neviem ci je uz dost velika nato 🙂 tesim sa aj na stavanie stromceka a vsetko okolo toho - vlastne mam vzdy dojem ze tie pripravy su na vianociach to najkrajsie 🙂
darceky sa daju obist ak su ludia tak nadstaveni... ja som si zvykla odkedy som zacala zarabat davat drahe darceky... vlastne je to taka forma vdaky mojim rodicom napr. ktori su na dochodku - chcem aby mali kvalitne a pekne veci a okrem vianoc a nejakych sviatkov nie su ochotni odo mna take drahe veci prijat ( aj na vianoce mam problem, musim sa vyhovarat na zlavy a pod. ) - takze im davam veci typu - sporak, vstavane spotrebice,supravu hrncov, maminke vzdy nejaky parfum a sperky, ocinovi kvalitne oblecenie a holenie... vlastne som asi posledne roky vzdy do nich investovala ( ak je ten vyraz spravny ) najmenej 10k... s mojim manzelom je to este horsie - je velmi narocny na kvalitu a prekvapenia - takze som mu uz davala supravu golfovych palic, zrkadlovku a podobne darceky ( nestalo nic menej ako 25k ) - pricom je to skor o tom prekvapeni a nie o peniazoch - on si zial vacsinu veci kupuje sam a najst nieco co este nema a chce, je pre mna strasne tazke ( a pritom aby to bolo prekvapenie... skoro nemozne )... taktiez sa snazim kupovat pekne veci ml. bratovi a neterke ( starsiemu bratovi, svagrinej a nastavajucej svagrinej uz menej lebo ti maju vsetkeho dost 😉 )...
vzdy sa velmi tesim nato ako sa budu obdarovani tesit - to je potom zas najkrajsi a najvacsi darcek pre mna 😵

tento rok mam zatial len - hnedy kozeny opasok pre manzela a holiaci strojcek a novu podlahu pre nasich... o ostatnom musim este rozmyslat.... 😒

kili
8. dec 2008

no ja mám 26 a teda mobil som mala až po strednej. Ale MM mal už keď som bola ja v poslednom ročníku, tak som niekedy machrovala, ale bola som jedinááááá 😀

zuzidr
8. dec 2008

kili ved to tak akurát vychádza,ak sa nemýlim tak pred takými 8-10rokmi sa začali viac používať mobili ...v tom zmysle že aj deti ich mali,síce zriedka ale mali.... 😀

kili
8. dec 2008

dai, nechceš ma do rodiny? 😀
ale nie, keď na to človek má, tak prečo nie. ja len nemám rada to kupovanie na silu niečo, ale keď človeka proste nie a nie napadnúť, čo by chceli, peňazí tiež niet na veci, čo viem, že by chceli, tak nič nenarobíme.

cipsinka
8. dec 2008

suhlasim s nazormi,ze kto ma peniazky nech nakupuje,ved Vianoce su aj o darcekoch,tak preco nepotesit ked na to mam. Je to kraaaasne.A o vianocnej atmosfere ani nehovorim,to milujem,len nemilujem vianocny zhon v obchodoch 😠 😠 😒

lyongirl
8. dec 2008

tak, nečítala som to celé, ale budem reagovať najprv na otázku, čiže vzhľadom na našu finančnú situáciu som ochotná investovať do darčekov okolo 500 Sk na osobu, čo je v dnešnej dobe dosť ťažké... 😝
Darčeky kupujeme hlavne deťom, rodičom a svokrovcom, so súrodencami si nekupujeme, pretože nás je dosť a išlo by to moc do peňazí, ale hlavne každý si kúpi sám čo sa mu páči, lebo je dosť ťažké kupovať niečo, čo sa potom aj tak nepáči, alebo sa nevyužije, takže sme sa dohodli, že si kupovať nebudeme. No a so vzdialenejšou rodinou to už vôbec nie, na to nemáme...
Darčeky začínam kupovať skôr ako pred vianocami, snažím sa vystihnúť akcie, aby sa to dalo zvládnuť okolo tej 500vky, alebo kúpim, keď ma niečo zaujme a odložím to do skrine. Ale tento rok sa mi pri malom moc nepodarilo kupovať skôr, ale zato sa mi podarilo pár vecí za dobrú cenu. S manželom si tento rok nekupujeme nič, čo potrebujeme kupujeme už teraz a ideme obidvaja na operáciu/1 osoba 31 000 Sk/, čiže to je taký náš Vianočný darček.

tribitka
8. dec 2008

my si doma tiež so súrodencami darčeky nekupujeme, zaviedli sme to tento rok prvýkrát.... kupujeme len detičkám a rodičom, ktorým sa vačšinou na niečo vačšie zložíme, nech to už stojí za to......
no a na neter som dnes oplieskala 2 tisícky, musím asi nakupovať s drahým, nech ma má kto brzdiť.... 😀

pd900bo
8. dec 2008

😕 😕 😕 otvaram ociska nad sumami ktore sem hadzete.. u nas su sviatky o inom, sme radi ze sme spolu s rodicmi, mame na seba navzajom cas /byvaju 300km dalej/, pod stromcekom su sice darceky ale male pozornosti od srdca.. vela veci vyrobenych vlastnorucne, najvacsi megaloman je u nas moj otec ale rokmi sa ho snazime krotit, lebo nechcem aby moje dieta vyrastalo v tom ze Vianoce su o darcekoch..

keby sa dalo ja osobne by som celu komerciu okolo Vianoc zazracnym prutikom zrusila.. a este by som tym prutikom nakydala vsade kopec snehu 😀

magimary
8. dec 2008

pd900bo, súhlasím s Tebou...
ja teda tiež nechápem z tých súm, za ktoré sa "tu" nakupuje... 😨
ja mám, myslím, už darčeky asi pre každého (dohromady asi pre cca 20 ľudí), tiež ich kupujem postupne, ale nestálo ma to snáď viac ako (cca) 3000... a pritom som si istá, že každý dostane drobnosť, ktorá ho poteší a je zároveň preňho aj praktická (nie sú to žiadne nepotrebnosti)...asi "najviac" dostanú deti (každý má v balíku knižku, oblečenie, hračku)... ale zároveň im vysvetľujeme, že Vianoce nie sú len o darčekoch... a keďže s nimi o tom veľa hovoríme, krásne to chápu... 🙂
a tento rok sme sa dohodli, že dospelí si darčeky nekupujeme, že kupujeme len deťom a našim rodičom, tak aj to je myslím celkom fajn... 😉