Krmivo pre mačku

petra6177
17. feb 2018

Ahojte ☺

Táto téma tu možno nepatrí, no neviem kam sa ešte obrátiť. Nema niekto z vás skúsenosti s krmenim mačky suchým krmivom? Niekde som čítala, že z určitých granuliek môžu mať ovisnuté brucho, akoby im spadla koža na tom mieste. Môj kocurik ma 7 mesiacov a tiež ma take bruško, neprekrmujeme ho, jedava iba svoju stravu, sem tam mu uvaríme mäso. Krmim granulami CARNILOVE. Neviete o nejakom kvalitnom krmive, po ktorych by nebol tak zasadleny?

Ďakujem za každú odpoveď 😇

lavender273
17. feb 2018

@petra6177

Nasa macka ochorela a to ze jedavala suchu stravu prispelo k zhorseniu stavu. Zverolekar hovoril ze hlavne im trema.maso, ziadne suche granule. Dost som citala ktore granule/ konzervy su dobre. Ziwipeak je ale novozelandska firma a neviem ci to dostat v europe. Najlepsie je vsak mixovat surove maso (aby mali co najviac podobnu stravu akoby zili.v prirode).

lavender273
17. feb 2018

@petra6177

V granulach je neskutocny sajrajt.

margaretka_
17. feb 2018

Macka je masozravec. Takze ma jest maso, kosti a vnutornosti ;)

misulka22
17. feb 2018

Macka je obligatny tj vylucny masozravec.v podstate nevie travit sacharidy a tie spolu s nekvalitnymi bielkovinami velmi zatazuju oblicky.okrem toho macka velmi slabo pocituje smad nikdy nevypije tolko vody kolko by realne pri suchom krmive mala vo je dalsia zataz na oblicky.preto vacsina maciek umiera prave na zlyhanie obliciek ,casto aj pecene a v poslefnych rokoch prudko vzrastol aj vyskyt cukrovky.macka ma zrat maso,maso a este raz maso.samozrejme to zahrna aj vnutornosti a kosti a tuky.nic ine nepotrebuje. Ak je nevyhnutne krmit granule tak urcite bezobilninove -n&d,acana,applaws,timberwolf...ja osobne krmim.masom psa aj macku obcas na spestrenie kvalitna konzerva

jatva
17. feb 2018

Nasa je cisto na granuliach, uz cca 14 rokov. Granule od hill's

katrin21
17. feb 2018

ja kupujem vyhradne obycajne Firskies a uplne v pohode su..... striedam to s tastickami roznych druhov a znaciek... neriesim a macka je OK...rano dostane tasticky, poobede suche, alebo tasticky... maciek sme uz mali viac, su vonkajsie , nejaky cas chodili aj dnu, ale uz 2 roky nie....
Akurat po tastickach, kedze su mokrejsie, im viac smrdi stolica, co citis ak mas macku v byte , tak je to rozdiel...
Macke najviac chuti masko, davala som aj take, ale premrazene 72h v chladnicke. napr. kuracinu som si narobila male balicky nakrajane na kocky a tie dala do mrazaku..... to je pre macku najviac 🙂

petra6177
autor
17. feb 2018

@misulka22 Ja urcite do buducnosti planujem krmit macku masom, len si chcem o tom nastudovat viac veci, aby som jej viac neuskodila ... teraz dostava 3x do tyzdna kuracie maso, aj pečen skusil a pod, ale bojim sa krmit cisto masom, vnutornostami a pod, lebo neviem pomer kolko toho davat, co mu presne davat, aby mal vyvazenu stravu a podobne ...citala som niekde ze by mal jest aj zelenu stravu, lebo vonkajsie macky zjedia napriklad myš aj s obsahom zaludka ... tak som si chcela nastudovat nejake info ako som uz pisala a dovtedy ho krmit kvalitnymi granulami ... carnilave su celkom fajn, no vadi mi, ze ma to brucho ake ma, ak je to kvoli tomu ... vy chovate ako dlho macicky na mase? 🙂

petra6177
autor
17. feb 2018

@jatva určite pozriem, čo su to za granulky ... niečo mi ten názov hovorí

misulka22
17. feb 2018

@petra6177 macku mam na mase od jej 10tyzdnov 6rokov,pes na mase od 8tyzdnov 5rokov.krmit macku masom je este lahsie ako psa lebo tam sa ozaj dava len maso,vnutornosti,kosti,tuky raz za cas trochu sparenych vlociek a to je vsetko.inak ten obsah zaludka je diskutabilny,vacsina dravcov obsah zaludku vytriasie takze toho zozeru ozaj minimim

maria1989
17. feb 2018

@petra6177 poď do skupinky we love cats, tam máme všetko popísané...

misulka22
17. feb 2018

@petra6177 inak.mam vystudovane chovatelstvo a vyzivu zvierat a krmivarstvo tak keby chces poradit kludne pis

bambrlec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zemislava
18. feb 2018

my máme dvoch kocúrov a granule majú len ako doplnok stravy, ak si pozriete zloženie tak čím lacnejšie granule tým menej podielu mäsa, niekedy je to len 4% a zvyšok sú rastliny a iný sajrajt, to je trošku blbé aby mäsožravci jedli len 4% mäsa a aj to v bohvieakej kvalite, ak už granule tak rozhodne také čo obsahujú 50 a viac % mäsa, no také bývajú oveľa drahšie ale určite je to lepšie ako tie lacné náhrady

lenkaam_1
18. feb 2018

Takto nas kocur je na granulach (royal canim+hills)+kapsicky z kt ale vylize len stavicku masko mu nebere tento rok bude mat 18!!!!rokov a tesi sa echt dobremu zdraviu 🙂

stojkamarcel1
21. feb 2018

Našemu kupujeme väčšinou cez internet dosť výhodné balenia kapsičiek/konzerv a striedame mu to 🙂 3 krát denne dostane a popri tom ak je hladný dostane granule (tie zje iba vtedy, ak je fakt hladný :D )

vagomilan1
25. sep 2018

Myslim, že tu nikto nespomínal Purina. My berieme https://fera.sk/purina-cat-chow-special-care-st... síce je myslím z drahsích, heureka mi tuto ukazala najlepsie cenu. No a macicky sú najspokojnejsie. Lacnejsie krmivá robili edgarovi horšie od bruška.

anulienkalenka
2. feb 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

od kedy davate mačkam granule a konzervy? Od tzv mačiatka, alebo kedy ste s nimi začali?

julinka29
3. feb 2019
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

naša dostava iba grnaule. občas mieko a občas si sama nejaku konzervu. Všetko je to strava určena pre mačky

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
12romi34
3. mar 2019
Používateľ 12romi34 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 12romi34.

mačky hlavne piju mlieko, ale viem že sa im davaju aj granule. pretože ked tomu našemu Jojovi kupujeme granulky Brit, tak vedla su granule aj pre mačky

zabka788
4. mar 2019
Používateľ zabka788 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabka788.

davate okrem granul mačke aj niečo ine? Ako často jej davate jest?

maria1989
4. mar 2019

@12romi34 mačky nemajú piť kravské mlieko. Laktóza im škodí. Jedine bezlaktózové.

anulienkalenka
11. mar 2019
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

suhlasim. MLiečko a ak sa na to mačka citi, možeš skusit postupne pridavat hustejšiu stravu, bud granulky, alebo konzervy

damoska
26. mar 2019
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ak vojdeš do akeho kolvek pet centra, alebo obchodu kd emaju stravu pre zvierata, najdeš tam aj krmivo pre mačky. Len sa to kupuje podla hmotnosti a tuším aj podla rasy mačky. je to ako u psikov

gab_riella
7. máj 2019
Používateľ gab_riella je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od gab_riella.

ako často sa dava jest mačke a psovi?

maria1989
7. máj 2019

@gab_riella Dospelému psovi stačí raz za deň, ale môžeš aj na 2x rozdeliť, mačke 2x. Malé mačatá a šteňatá oveľa častejšie.

denda83
7. máj 2019

Ja som mala macku ktorá kym bola mala tak jedla vsetko, postupne ale prestala, začala byt vyberava, a po 2 rokoch skončila na granuliach royal canin, ine nic nechcela jesť, mohla som mat položené kura ci maso, ci surové alebo upečené a len okolo prešla, nechcela tak som ju nenútila. Jedla to co jej chutilo.

mareri
1. júl 2019

davate mačkam iba granule, alebo to s niečim kombinujete?

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz