Krst v Bratislave, keď nie sme manželia

nikolka912
7. máj 2018

Ahojte, viete mi poradit nejakeho farara,Faru, kde mi pokrstia dceru aj ked nie sme s muzom manzelia????

On je neveriaci, ja veriaca...nebude asi ochotny nieco kvoli tomu ani absolvovat..suhlasi len kvoli mne.

dakujem

raffaella
7. máj 2018

Skús Modrý kostolík, si tam benevolentnejší.

spermodar
8. máj 2018

Ako sorry krst jr prkna vec ale este aby z toho mal clovek stres..... a este si to pomaly clovrk platii....

hettinka
8. máj 2018

Nechápem dôvod takého krstu, keďže nábožná asi nie si...

dominika7990
8. máj 2018

Chod do modrého kostolíka.

kathy93
8. máj 2018

Inak mňa toto tiež zaujíma muž je rimokatolik a ja ani pokrstená niesom ale chceli by sme našu dcérku pokrstiť a plus sa vziať v kostole je to vôbec možné keď niesom pokrstená? A krstný rodičia musia byť krstený?

terezka1947
8. máj 2018

@kathy93 ty pokrstena byt pri sobasi nemusis
Krstni rodicia musia mat sviatosti
No a aj ty si mozes do svadby urobit nauku,krst,atd...cize nakoniec aj svadba mize byt medzi dvoma pokrstenymi a dokonca spojena s krstom dietata.

kathy93
8. máj 2018

@terezka1947 no ale keď bude krst skôr ako sobáš? Tiež to nieje problém? Ako je mi jasné že asi nie každý farár to bude chcieť urobiť.

terezka1947
8. máj 2018

Moze byt krst dietata skor,moze byt aj tvojbkrst,aj krst dieťaťa aj svadba naraz,ale k tvojmu krstu bude potrebna dlhsia nauka a to by ste museli s krstom.dietata cakat
Cize,dieta krstit mozte aj teraz,aspon jeden krstný rodic musi mat sviatosti

terezka1947
8. máj 2018

Inak,farari s tym nemaju problem....skor kladu.doraz na to,aby ked uz sa krstí dieta,bolo vychovávane v rodine veriacej,majucej sviatosti....lebo potom ten krst akoby stracal svoju podstatu,resp.aby sa z neho nestal len bezduchy ukon,divadlo....pre par minut.

kathy93
8. máj 2018

@terezka1947 ďakujem my sme veriaci obaja len u mna to nejako rodičia zanedbali a ja som to už ani neriešila až doteraz 🙂

zuzuliennka1
8. máj 2018

@nikolka912 a ako chcete ist dietatu prikladom? ked dokonca formulku o tom vravite aj pri krste, ze mu pojdete prikladom

babi81
8. máj 2018

@nikolka912 krstny rodicia musia byt pokrsteny pri krste tvojej dcerky.a ked sa ty budes chciet svadbu v kostole musis byt pokrstena, ale v pohode mozes dat najprv pokrstit dieta,alebo aj vsetko spolu.uvidis.my name tiez pokrsteni dcerku a nie sme manzelia, planujeme dvadbu len nam to casovo nevychadza....mali sme ine rodinne problemy

nikolka912
autor
8. máj 2018

Ja mám všetky sviatosti. Uznávam kresťanstvo ako vieru . Nie ako "inštitúcií...organizáciu, ktorá aktuálne funguje. Do kostola nechodím...modliť sa modlím . Príkladom jej pôjdem ale to,že niekto chodí do kostola podľa mňa neznamená že je dobrý kresťan/veriaci. Aj to čo vidím vo svojom okolí ma neustále presviedčať....podaktorí kazdu nedeľu v kostole ...A ženu podvazda.....veľa krát je to len také divadielko....toto tu píšem len margo toho,že niekto na rozdiel od toho aby poradil...Už rieši ako ja pôjdem prikladom a aká som veriaca. Tak jeden príklad z okolia môjho píšem i ja. A ďalších xy poznám. Žiaľ.....neteší ma to..

terezka1947
8. máj 2018

@nikolka912 vies,kazdy zodpovedá za seba....ci v kostole,ci v krcme
Raz,ak veris na nebo,tak neprides a nepovies,aha...tamta chodila kazdy den a vies,ty,boze,co robila?
Budes riesit seba,tak ako aj ja
No,ti co chodia do kostola,ti tam chodia preto,aby boli lepsi....nie,ze su najlepsi
Aspon ja to tak beriem a chodim tam preto
Ale logiku to ma,co ti mnohe pisali,pretoze naco nieco s dietatom riesit,ked.....takze nemusi byt vsetko rypanie.

mariamay
8. máj 2018

@nikolka912 Si vies predstavit aki by boli ludia co chodia do kostola ak by tam nechodili? Takto maju aspon nejaku moralnu snahu.Aj ja chodim do kostola aby som bola lepsia,trpezlivejsia,mala viac lasky,pokoja,nadeje a radosti v srdci...Sviatosti mi v tom pomahaju..chodim tam kvoli sebe a Bohu,kt.mi dava vsetko co postradam..nehladim na inych..nechodim v ich topankach,tak nesudim..to len tak na margo 😊

alazala
8. máj 2018

@nikolka912 keď nechodíš do kostola a neuznávaš cirkev, načo chceš od tejto organizácie krst? Keď ich neuznávaš, načo im chceš platiť za to, že ti urobia nejaký obrad - divadielko?

babi81
8. máj 2018

@alazala odkedy sa za krst plati????

xxxkatka
8. máj 2018

@alazala prepac, ale platime vsetci aj neveriaci, nase dane idu na cirkev, ci chceme ci nie, tak ten kto plati by mohol mat aj narok na nejake sluzby danej organizacie ci? Odhliadnuc od duchovnej stranky...
@terezka1947 ale hadam desatoro by aspon mohli dodrziavat. Napríklad nezosmilnis... Ci ako sa chcu stat lepsimi?

alazala
8. máj 2018

@babi81 netuším, ja sa v tých cirkevných veciach nevyznám. Len sa čudujem, že ich neuznáva, ale chce od nich aby jej urobili ten obrad

terezka1947
8. máj 2018

@xxxkatka mali by.....ale pozri,do kostola chodia ludia vseho druhu,cize aj taki,co tam idu raz za rok na Vianoce,na pohreb,ci "patri sa".....môze byt pred dverami niekto,kto bude skenovat ich svedomie?a pustat dnu iba bezchybnych?aby von vychadzali svatci?
Vies....do zivota inych nevidime
No,mozme byt v jednom pedanti-pracovat sami na sebe,to je robota na cely zivot

terezka1947
8. máj 2018

A kostol a Boh je tu pre vsetkych,mozno ten smilniaci bol prave ľutovať....kto vie...radsej neriešit inych

lubi40
8. máj 2018

@kathy93 ano je to mozne, svagrina nie je krstena, mali svadbu v kostole a aj deti maju krstene. Dolezite je, aby jeden z partnerov bol pokrsteny a mal sviatosti. Len pri svadbe a aj krste sa clovek zavazuje, ze bude deti vychovavat v danej viere.

nikolka912
autor
8. máj 2018

@mariamay to je pekné w tak by to malo byt

nikolka912
autor
8. máj 2018

@terezka1947 ok....beriem tvoj názor. Pekne si to napísala

0silvia0
8. máj 2018

@nikolka912 toto fakt nerieš kto je aký kresťan a kto čo robí a nemal by a mal by robiť. Krásne to napísala @terezka1947 - do kostola máš ísť sama za seba a nie pozerať po druhých či sú hodní sedieť v kostolnej lavici.

terezka1947
9. máj 2018

@0silvia0 nerozumiem,preco si ma oznacila?

0silvia0
9. máj 2018

@terezka1947 lebo som pochválila tvoju peknú reakciu, ktorú si napísala včera o 17:10 - je to v príspevku napísané...

rusalinka
9. máj 2018

Ahojte 🙂
1. Za moje ľudské ja si hovorím - že aj mne je zvláštne, prečo ľudia pristupujú k niečomu, s čím v podstate nesúhlasia, ale beriem to tak, že do hlavy nevidím a nie je mojou úlohou skúmať rozhodnutie iného.
2. Za moje veriace ja si hovorím – veď dobre, dieťatku to určite neublíži a raz si možno samé uvedomí, aký obrovský dar mu rodičia dali, aj keď k tomu nebude vedené.
3. No a odpoveď na otázku – ak máš veriacich krstných rodičov, nie je problém v žiadnom kostole, pretože práve krstní rodičia sú „zárukou“ vedenia k viere (žiaľ, ani toto mnohokrát nie je dodržané ☹) Krstní rodičia (alebo rodič, nemusia byť dvaja) majú mať všetky sviatosti, ak sú to partneri, tak žiť v manželstve.

terezka1947
9. máj 2018

@rusalinka suhlasim....akurat,to,ze krstni rodicia musia byt veriaci so sviatostami,resp.aspon jeden,to je nutnost pre platny akt krstu....jasne,nezaruci to nic.

rusalinka
9. máj 2018

@terezka1947 áno, veď to píšem 🙂