Logo žaby na potravinách

8. jún 2023

Vsimli ste si to? Citali ste o tom?
Ide o logo Rainforest Alliance, co je neziskova organizacia, ktora snazi chranit ludske prava robotnikov a chrani zivotne prostredie. Na potravinach znamena, ze vyrobok bol vyrobeny s ohladom na udrzatelnost a dodrziavanie standardov pre ochranu prirody a ludskych prav.
Na druhej strane sa rozmohol akysi ,,hoax,, ze potraviny ktore to logo maju su GMO a obsahuju rozmlete chrobaky a hmyz (E120 a E904) ktore su vysoko toxicke pre zvierata aj ludi.

Za mna to logo je dost nesympaticke a vyvolava vo mne negativne pocity.

beatrixx1525
8. jún 2023

Fajna psychozka mať negatívne pocity z loga potravín... 🤦‍♀️

jj298
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diewcatqoo
8. jún 2023

Vo vyrobkoch s tymto oznacenim nie je rozomlety hmyz, ale su tam pomlete zaby. Radim nekupovat, ak nechcete za pol roka zacat kvakat. 🙄

sherynkamalinka
8. jún 2023
jj298
8. jún 2023

Logo ako hocijake ine. Ci panda, zajac, pes. Nevytvaram si emocie ani symparie k logam a obrazkom na vyrobkoch.

soldi
8. jún 2023

ked sa rozhodujem medzi dvoma vyrobkami a jedno ma logo fair trade a druhe nie, tak volim vzdy fair trade aj ked je cena o nieco vyssia. rovnaky postup by som volila pri loge zaby, ale zatial som nemala tu cest sa s nim stretnut.
Dakujem za info, aspon budem vediet, co to znamena, ked to uvidim 🙂

hiro
8. jún 2023

"ktore su vysoko toxicke pre zvierata aj ludi."
E904 - "Nejsou známy žádné nežádoucí vlastnosti" "Ako prísada do jedla sa šelak používa už veľa rokov bez akýchkoľvek problémov a testy na zvieratách neukázali žiadne negatívne reakcie."
E120 - tam citam ze moze sposobit pri vysokych davkach hyperaktivitu u deti.
Ale tak ci tak no to ti je vec, cisto prirodne veci, ziadne "chemikalie" a maju skodit? ;)

lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikasmile
8. jún 2023

Na potravinách čítam zloženie, nie logá.

kristiii
8. jún 2023

Už asi mesiac, odkedy mi túto ptákovinu kamoška ukázala na FB, čakám, kedy tu niekto založí túto tému. Celkom si ma sklamala, že to trvalo tak dlho 🤣

galganka
8. jún 2023

Za mňa je nesympatická autorka tejto témy. Schováva sa za anonym, hejtuje úbohú žabku a trollí s chrobákmi v jedle.

miskaska
8. jún 2023

A preskrtnuty klasok (bezlepkove potraviny) v tebe vyvolava ake pocity?

miskaska
8. jún 2023

A preskrtnutá palma (nepouziva sa palmovy olej) v tebe vyvolava ake pocity?

miskaska
8. jún 2023

A mas nejake konkretne pocity aj pri tomto obrazku?

zuzulka558
8. jún 2023

@hiro e 120 u nás robilo strašne zlo co sa týkalo malej z ekzémom, po roku trápenia a nič zistené som sa akosik začala zaujímať o farbivá atď, potraviny ani sladkosti nič z e 120 dlhé roky nekupujeme a je pokoj, ma to v kľude, mladšia tiež nabieha na ekzém no prvé čo je už pozerám ecka na internete

miskaska
8. jún 2023

Mna trosku rusia tie spicate nohy a ruky a hlava oddelena od tela.

beatrixx1525
8. jún 2023

@miskaska to je nejaká vylepšená verzia rorschachovho testu? 😂

ruxandra
8. jún 2023

baví ma na tom tá dezolátska logika - logo žaby znamená, že výrobok obsahuje hmyz 😂 😂 😂 😂 😂 😂

ale zamýšľať sa nad tým, či na mňa logo pôsobí pozitívne, či negatívne, to sa mi ešte nestalo..keby o tom v poslednej dobe nerozprávali všetky dezolé weby, tak by som si ani nevšimla, že je to logo na veľa výrobkoch, ktoré mám doma 😅

stanulienkat
8. jún 2023

Dezolati vsetkych krajin-spojte sa.😛

vulka
8. jún 2023

A o hoaxoch si si niekedy niečo prečítala?

maribell
8. jún 2023

Mne sa to logo páči 😁 podľa mňa sa im podarilo vystihnúť to, čo reprezentuje.

oblecenie99
8. jún 2023

To logo som videla už pred tisíc rokmi na horkej čokoláde z Lidlu, a bez toho, aby som si o tom niečo prečítala, som si pomyslela, že to bude asi nejaký fair trade výrobok v súvislosti s ochranou pralesov či niečo podobné.

kvetinka75
8. jún 2023

@kristiii teiž som prekvapená, že to toľko trvalo.

kvetinka75
8. jún 2023

to, že kedysi v konzervárňach občas niečo spadlo do konzervy netrápilo nikoho. Že sa roky používajú farbivá, éčka - všetko OK. A zrazu aký ošiaľ. Ja osobne, pokiaľ sa dá, kupujem suroviny a varím si . A ja čo mám fobiu na pavúky, ani si nejdem predstavovať, čo sa deje počas spánku 😂. Inak, riešil už niekto červíky v čerešniach?
netvrdím, že nám chcú všetci dobre ale odtiaľ potiaľ.

simca06022011
8. jún 2023

si robis srandu :D okrem tych somarin, ani len to E120 a E940 nemas dobre popisane.. ze vysoka toxicita :D

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
8. jún 2023

@nikto2234 keď si zoberieš zloženie niektorých potravín - aby tie chrobáky nebolo to najzdravšie, čo v tom bude

galganka
8. jún 2023

@nikto2234 predpokladám, že varíš iba doma, z doma vypestovaných vecí... inak si pojedla tiež všeličo, ani obrázok žabky nebolo treba.

oblecenie99
8. jún 2023

@nikto2234 Tak ja som potom jedla čokoládu z chrobákov už v roku 2015. Kľudne si daj, sú fajné.

dadis
8. jún 2023

@nikto2234 🤦‍♀️