Má pozitívne myslenie vplyv na to, aby sa nám v živote darilo?

11. aug 2022

Ahojte chcem sa len opýtať či veríte tomu ze pozitívne myslenie má nejaký vplyv na to aby sa nám darilo v živote..alebo neviem ako to vyjadriť ja som človek ktorý sa neustále všetkého obáva a má strach si užívať život pretože sa bojím že keď sa prestanem báť vtedz sa niečo pokazí..doteraz som to mala tak že vždy keď som bola v kľude a neriešila som vtedy sa dačo s prepáčením dodrbalo..ale už v poslednej dobe sa to drbe tak či tak..neustále mám strach o dieťa aby bolo zdravé a čím viac sa oň bojím tým je chorlavejsie a v podstate skoro každý mesiac jej dačo je..bojím sa aby sme mali peniaze ale.zas čím viac to riešim tým ich máme menej..rovnako je to so vzťahmi v rodine..čím viac chcem aby sme s mužom vychádzli je to horšie..naozaj je to tak že keď človek zmení myslenie bude sa mať lepšie? Alebo proste je všetko vopred dane a nespravíme s tým nič..len prijať čo nás čaká .snad.mi aspoň trochu porozumieťe

ja84
15. aug 2022

Dobry den ,ja tomu tiez verim aj ked ti nejde kazdy den 🙂zacala som na yu pozerat a pocuvat Lajprika 😊a som ovela pokojnejsia a kludnejsia,velmi mi pomahaju neho nahravky.Nech sa Vam dari 🍀

bororka
15. aug 2022

Ja som optimista a viac menej mám v pic.sta, ale tiež viem, že je blbosť si myslieť, že mňa všetko zlé obíde.
Dopredu ma obavy netrápia. Som tu aby som si život užila a nebudem si kaziť dni rozmýšľaním, keby bolo keby.. Život ma naučil, že na každý problém je riešenie, a toto mne pre pokoj duše stačí.

A tiež fungujem na sile myšlienok. Nikdy nerozmýšľam štýlom, že snáď už budeme zdraví. Či máme dostatok ušetrené a pod.
Ja si len vizualizujem ako žijeme v zdraví, pokoji a zabezpečene. Dodnes dňa mi všetko vychádza, čiže môj prístup je správny pre môj život.

Ale tiež som sa musela najprv zblázniť a potom sa poskladať nanovo 😀

mamickalisticka
15. aug 2022

@1fifinka1 wau extrémny koment 😲😲😲😲 super fakt

iveta1970
15. aug 2022

Som optimistka a dosť mi pomáha aj viera teda modlitba. Ale musím povedať ,že ten strach o deti v puberte mi teda dáva zabrať....ale vždy aj po problematických chvíľach a potom sa dostanem do svojho normálu...a usmievam sa na svet. Dôležití sú aj ľudia okolo teba...s negativis.sa treba prestať stretávať....viem o čom hovorím. Ja mám energie a veselosti na rozdávanie a priťahujem....ľudí ktorí by mi nikdy nepomohli ale ,,vysávajú,, moju energiu ...našťastie som si to včas uvedomila....tak sa im vyhýbam....pozdravím a dosť.

megan6
15. aug 2022

Aj si si odpovedala čím viac sa bojíš tým je horšie. Čoho sa bojíš, to si priťahuješ resp. čomu dávaš energiu.. Mysli pozitívne 🙂

sonia_wiener
15. aug 2022

Za mna určite ano 🙂

valeria_h
15. aug 2022

A čo Ti pomôže, keď budeš negatívna? Oberáš samú seba, potom si akurát v nervoch, strese. Aj starosti patria k životu, treba byť optimista a dívať sa na veci pozitívne. Ja som prežila v strachu a pesimizme väčšinu života, už to nechcem ani za nič.

slovakboy
15. aug 2022

Z vedeckého hľadiska každá vec ma svoju príčinu. Verím v kauzálny súvislosti, čiže, že každá príčina vyvoláva následok. Nepriamym dôkazom toho, že tento svet takto funguje je aj rast entropie, jedna šípka času a konečná maximálna rýchlosť, ktorou sa niečo môže pohybovať. Ak by svetlo šlo nekonečnou rýchlosťou, tak sa tento princíp poruší. Ale keď sme u ľudí a myšlienok, je to oveľa komplikovanejšie. V prvom rade nikto poriadne nevie čo je to myšlienka. Je to len súbor reakcii neurónov. Keď myslíš na nejakeho človeka v skutočnosti myslíš aj na to, čo ti urobil v minulosti dobre alebo zlé, alebo myslíš na niekoho podobného. Napríklad včera si bola s človekom do ktorého si zamilovaná a dnes ho vidíš v skoro každom aspoň trosku podobnom mužovi. A podľa toho sa aj rozhoduješ čo urobíš. Vola sa to podvedomie. Nedokážeš ovplyvniť čo si ma myslieť ale ono si to myslí. Samo. Boji sa, je rado, proste ide si svoje. A podprahovo ovplyvňuje aj tvoje konanie. A verím že aj uzdravovacie schopnosti organizmu. Všimni si tvár šťastných ľudí. Napríklad skutočných veriacich. Všimni si tvár tejto ženy dole. Aké sú jej myšlienky? Pozitívne alebo negatívne? Krásne sa dajú vyčítať z jej tváre. Hoci ma polovicu zakrytú. Podvedomie si vieš preprogramovať práve tými pozitívnymi vedomými myšlienkami. To s kým sa stretávaš, aké hodnoty vyznávaš, ako si s nimi vnútorne stotožnená ako sa máš rada atd atd. Aké veci si púšťaš do hlavy do očí a uší. Aky máš feed back od ľudí ktorých máš rada a ako s ním narábaš. Ale hlavne ako sa rozhodneš myslieť. Ak sa rozhodneš myslieť pozitívne zrazu sa ti začne dariť. Niektorí si myslia, že myslenie ovplyvňuje hmotu. Akési nejasne dôkazy o tom existujú (forma kryštalizácie vody závisí od myšlienok ľudí okolo) ale vedecky to nie je zatiaľ prijímané. Ale aj keby neovplyvnovalo myslenie hmotu, tak ovplyvňuje teba tvoje zdravie to ako sa správaš k iným, aké robíš podvedomé voľby. A tie sú pod vplyvom pozitívneho podvedomia pozitívne. Strach, ktorý máš stále ty ťa uväzňuje. Nie je sa ho ľahké zbaviť pretože ti už srší z podvedomia. Mala by si začať nejakým menším krokom kedy si povieš že sa nebudeš báť. Napríklad sa rozhodni nebáť sa či zajtra bude plno ľudí v čakárni u lekára. Povedz si: to bude zajtra, to bude zajtrajší deň. Dnes je dnes a keď budem myslieť na zajtrajšok alebo včerajšok tak neprežijem svoj terajší deň plnohodnotne. Nemyslím prácu, ale prežívanie. Kvalitu prežívania. Práve z toho častého myslenia na budúcnosť a minulosť pochádza veľa strachov. Povedz si: bude ako bude. Prijímam to. Poddávam sa ti. Nebojujem. Ešte by sa dalo veľa rozprávať o tom. Ale záver : áno tvoje myslenie ovplyvňuje teba tvoje okolie a tým pádom aj cely svet.

elvia
15. aug 2022

@slovakboy 👍👏👏👏👏 .. presne tak to je 🙏

elvia
15. aug 2022

Zameriavaj svoju pozornosť na kladné stránky teba samej, ako aj okolia.

Povedané v skratke, našimi myšlienkami sme ako kolektív vytvorili masový neporiadok a zmätok, ktoré môžeme vidieť každý deň všade vôkol nás.

Všetci sme dovolili, aby po mnoho storočí prevládalo len negatívne myslenie. Materiálny svet, ako ho vidíme dnes, je viac-menej výsledkom našich myšlienok.

Avšak jednoducho tým, že zameriame svoju pozornosť na to, čo nás robí šťastnými alebo na to, za čo sme vďační, môžeme našu myseľ preškoliť, aby znovu myslela viac pozitívne.

Následne začneme pociťovať väčší pokoj, pretože už nebudeme prikladať taký význam negativizmu, ktorý môžeme vidieť v sebe a všade navôkol.

Pamätajme, že energia plynie tam, kam smerujeme našu pozornosť. Mier môžeme dosiahnuť tým, že si začneme naše myšlienky uvedomovať a zaujmeme k ním odstup.

zenulkaaa
15. aug 2022

Ano ma. Verim v to a zijem tak. Tak ako myslis, tak zijes.. vsetko sa zacina obycajnou myslienkou. samozrejme vzdy sa najdu odporci a kadejaki hejteri, ale kazdy nech si mysli co chce. Mne to funguje. Ja som clovek ktory vo vsetkom vidi nieco dobre a pozitivne.
Vidim ze to funguje- ak sa od rana usmievam, tak je cely den fajn, akodi lepsie sa citim, vsetko mi vychadza, dari sa. Ak nadavam od rana, som naduta, taky je potom cely den- nic sa mi nedari, nestiham, na vsetkych som neprijemna. Samozrejme vsetko zavisi od vnutorneho nastavenia. Aj uprostred zleho dna sa vies prepnut a zacat mysliet pozitivne. Chce to len skusat a fakt myslit pozitivne.

euka210
15. aug 2022

Mne staci precitat si tu nejaku temu a problemy...a hned si poviem, ze ako sa mam dobre 😊

veronikakos
15. aug 2022

Ja mám taký príklad. Žijem na východe v meste , kde nie je veľa pracovných príležitostí. Preto tu dostať prácu je ako výhra v lotérii. Keďže mi končí rodičovská "dovolenka", každý okolo sa ma začal vypytovať, či si už niečo hľadám. Že to nebude jednoduché nájsť niečo pri troch deťoch tak aby mi to vyhovovalo aj časovo. Ja som bola akosi vnútorne nastavená tak, že tú prácu si bez problémov nájdem. A aj tak je. Prijali ma dokonca do dvoch zamestnaní, o ktoré som prejavila záujem. Takže myslela som pozitívne a pozitívny výsledok sa dostavil.

adulikka
15. aug 2022

@1fifinka1 veľmi si to dobre napísala.
Takto má človek myslieť.
Myslíš presne ako ja .

1fifinka1
15. aug 2022

Raz som čítala toto: Keby ľudia vedeli, akú silu majú myšlienky, nikdy by nemysleli negatívne. A toho sa treba držať.

miui
15. aug 2022

Vola sa to neuroplasticita, schopnost mozgu vytvarat nove drahy a spojenia...cize ano, co si myslis, tym sa stavas

any_soj
15. aug 2022

Ja k tejto téme len že - sú ľudia, ktorí hovoria, že vzťah s Bohom oberá o slobodu. Ale ja som neskutočne vďačná a šťastná, že vďaka vzťahu s Bohom som v tomto slobodná. Môžem si myslieť čo len chcem bez strachu, že by sa moje myšlienky nejako zhmotnovali. Dokonca sú ľudia, ktorí sa boja myšlienok druhých, že by nejako negatívne myšlienky druhých mohli kaziť môj život... Vďaka ti, Pane, že si ma oslobodil od takýchto strachov.
A teda - ja som realistka. Áno, zlé veci sa dejú. Áno, môžu sa stať aj mne. Ale nemôže ma to zničiť, lebo svoj život som odovzdala Bohu. Ten aj zo zlých veci dokáže vytrieskať niečo dobré pre tých, ktorí mu to dovolia.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elvia
15. aug 2022

@vlcik1 veľmi sa mýliš.. VEĽMI ☝️☝️
Tá žena čo ti toto povedala nebola múdra, skôr nevedomá.
Čo človek seje to žne.. s karmou to nič nemá.

pink_lady
15. aug 2022

Mne to trošku pride ako úzkostná porucha - OCD - myšlenková forma. Vela lidí to má ale neuvedomuje si to. Dá sa s tým pekne pracovat s KBT terapiou, v podstste si zrestrukturslizujes myslenie. Pozitivne myslenie je fajn ale urvite si tým nic neprivolas, ani negativnym

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
varbo
16. aug 2022

Neexistuje,žiadne, že si to privolame. Môžete si myslieť ,co chcete a žiť ako chcete.
Nijak to neovplyvní to,co bude.
Pozrite si Film Interstellar. Možno veľa pochopíte. Je na základe skutočnosti.
Bola som šťastná, milovaná a milovala som. Mala som krásny život plný radosti, šťastia a lásky a každý deň som za to šťastie ďakovala a tiež za Boží dar,dvoch krásnych a zdravých synov. Prechádzka rozkvitnutou záhradou.
Pred Vianocami mi zabili zdravého,krásneho,úspešného muža a milovaného ocka v nemocnici.
Som už inde. A nechcem od nikoho,aby to pochopil,pretože sa to nedá. Nikto ,kto to nezazije, to nedokáže pochopiť, nech by sa akokoľvek snažil.
Náš život je vlastne fikcia. Oslobodte sa od toho, nemáme šancu.... vraj mame medzi sebou dohody tam hore,iba si nič nepamätáme.
Teda,vieme ,čo sa stane,a súhlasili sme s tým,aj tak sme do svojho života chceli ísť.
Nikto nevie prečo, zbytočne si budeme klásť otázky, polemizovať, nikto z ľudstva nemá šancu zistiť, ako to celé je.
Vraj sa to raz všetko dozvieme.
Dovtedy žite naplno a užite si život.
Veľa šťastia 🍀

1fifinka1
16. aug 2022

Je hrozne, že už od detstva mame zakorenené, že "Po smiechu býva plač', alebo" Nejdem sa tešiť, lebo vždy keď sa na niečo teším tak to nevyjde" a podobne. Vedome sa oberáme o smiech, pocit šťastia o tešenie sa na krásne chvíle. Som z generácie, v ktorej nám to neustále ako deťom pripomínali, neblázni sa bude plač. Proste si myslím, že nás tak nastavili, že nás kŕmia každý deň negatívnymi správami, aby sme preboha neboli aspoň chvíľu šťastní. A potom žijeme takéto životy. Presne ako autorka a mnoho z nás. A preto s tým treba niečo urobiť. Každý sám za seba.

1fifinka1
16. aug 2022

Huraaa, idem na dovolenku, ale nejdem sa tešiť, lebo určite sa niečo stane. Huraaa som tehotná, ale nejdem sa tešiť, lebo sa niečo môže stať. Ahoj, ako sa máš? Ale vieš čo, ani neviem. Preboha, len nech nepoviem, že sa mám dobre, lebo sa niečo stane. Jeeej, ahoj dlho som ta nevidela, a čo deti, zdraví ste? Ježiš to je otázka, akonáhle poviem, že áno, do 3 dní niekto zákonite ochorie. Bojíme sa byť zdraví, šťastní, usmiati. Niekde v podvedomí mame stále tu kontrolku, len niečo nezarieknut. Ruku hore kto to ma takto nastavene? Preto si ja myslím, že mnohí si nevieme užiť život.

zuzulos
16. aug 2022

@guiseppinka presne, ja tých ľudí nazývam "chronický sťažovateľ" 😵 Lebo človek čo vysiela, to aj príjma, nedokázala by som žiť s neustálymi negatívnymi myšlienkami, a ľudia čo takto zmýšľajú, čo sú "vyplašení" zo života mi uberajú energiu 🙄

registracka
16. aug 2022

@pink_lady dá sa tým prejsť doma bez odbornej pomoci či na kbt terapiu treba niekoho,kto by ma viedol?
Inak pre mňa výborná diskusia,veľa som sa tu dozvedela.

rakahaka
16. aug 2022

Ja som veriaca, cize ti to napisem z tohto uhla. Moc slova je obrovska, ale ze obrovska! Treba davat neskutocny pozor co povies/myslis/napises. Uz tu si napisala ze cim viac sa bojis tym je chorlavejsie. Atd atd velmi silne slova ktore si si privolala. Musis zacat zehnat. Prehlasovat zdravie nad svojim dietatom, lasku nad manzelstvom a hojnost nad domacnostou a vsetko o co prosime vzdy dostaneme. Toto je neskutocne vidno vo vztahoh okolo nas. Isto mas take okolo seba. Ak ma niekto sikovne dieta v okoli co prehlasuju jeho rodicia? Ze je to blbec nesikovny, alebo ze kuknite ake mame sikovne dieta? Ats atd

pink_lady
16. aug 2022

@registracka vyborne sú knizky od dr. Praska - pise velmi jednoduchou či o úzkostiach, OCD, depresiach, kbt terapii ..má vela titulov od priruciek - jednoduchsich akoby navodov ako zvládat (napr. Uzkost a obavy, Depresia a ako s nou zit, OCD a ako ju zvladat,...) až po ucebnice resp odborné knihy ale stále pisane tak že pochopí vacsinu aj bezny clovek...Najde tam člověk vyborne řady a návody ako co zvladat...KBT terapia je asi jedina ktora rovnako funguje ked si ju robi člověk sám (při lahsich formách) ako aj ked ju robi s terapeutom...

tianna
16. aug 2022

Presne ako ja.. neustále mám z niečoho stres či strach, často aj z viac vecí naraz.. akonáhle ho nejak odbúram zaručene príde ďalší, ešte väčší a horší.. väčšinou kľud nevydrží ani jeden celý deň a už zas treba niečo riešiť.. takto isto to má moja sesternica.. ja už som radšej keď ten menší stres ani neodburam lebo keď áno zaručene príde ešte väčší.. som z toho už strašne vyčerpaná a emočne unavená.. ona mi vyslovene hovorila že nemôže byť vnútorne ani jeden deň v pohode lebo keď je má istotu že sa niečo vzápätí pose*ie.. a to je už žena po 50..