Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mamičky Gréckokatolíčky

14petulka88
31. okt 2012

Kedze som tuto temu nenasla tak som ju vytvorila 🙂 dufam ze sa tu nejake nazbierame... Zaujima ma ake zvyky na vianoce pouzivate, co varite atd 😉

lucya89
1. nov 2012

Ahoj ja som tiez greckokatolicka! neviem ci mame nejake odlisne zvyky od inych ludi.. bezne stromcek, darceky, vecera... a co sa tyka vecere tak oplatky, cesnak, kapustnica, bobalky s makom, a salat s file! kedze sme zatial len trojclenna rodinka tak nam to uplne staci.. doma u rodicoch mama pripravuje i fazulovu a hubovu polievku.. hadam som na nic nezabudla.. a co ty?

janinah
1. nov 2012

@14petulka88 myslíš "rusnačky"? 😉 som gr.kat.,ale tie Vianoce sa od rim.kat. veľmi nelíšia,skôr sa to líši podľa regionu kde žiješ 😉 hlavne,aby to jedlo bolo pôstne na štedrý večer....manžel je r.k. a deti tiež,takže my sme v tomto takí bežní slováci...

14petulka88
autor
1. nov 2012

@lucya89 my klasika, salat ryba, rezne, kapustnica, bobalky som nerobila lebo deti boli este malicke ale tohto roku ich asi urobim...
@janinah Pecene pirohy z kapustou nerobievate? u nasej babky nikdy nesmeli chybat, no baby poviem vam este som ziadny recept na nete nenasla na pirohy :D

janinah
1. nov 2012

@14petulka88 ak chceš robiť bobaľky doma,tak ti môžem poslať recept aké cesto,ale neskôr...pečené pirohy som robila ako dieťa s mojou babkou,do cesta ide múka,kyslé mlieko alebo aj acidofiné môžeš,soda bicarbona,1 vajce....ale plnili ame zemiakovou alebo tvarohovou plnkou slanou a potom hádzali do hrnca s olejom,kd epirohy plávali podobne ako ked robíš šišiky...robím kapustníky z kysn.cesta,ale to nie sú pirohy

14petulka88
autor
1. nov 2012

@janinah Nooo tak tie bobalky mozes 🙂 urcite nechcem nic kupcne radcej si to urobim sama 🙂

lucya89
1. nov 2012

no este som zabudla my jedavame ak kysle ryby !

14petulka88
autor
1. nov 2012

@lucya89 Kysle? to ako zavinace alebo nieco take?

lucya89
1. nov 2012

@14petulka88 ano nieco ako zavinace!

pia22
1. nov 2012

Jeeej super, pridem obcas k vam nakuknut;) a ste vitane aj v nasej teme Rimsko-katolicka cirkev🙂.

14petulka88
autor
1. nov 2012

@lucya89 Tak toto by ma nenapadlo 🙂 ale super napad 😉

mita9
10. máj 2014

@14petulka88 ahoj, prosim ta vedela by si mi napsiat aky je rozdiel v celebracii manzelstva u vas grekokatolikov?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli