Mamičky na rodičovskej - koľko času denne strávite varením?

veronique_1
10. aug 2011

Otazka je urcena mamickam na rodicovskej? Kolko casu stravite denne varenim a pripravou jedla? Muzovi na veceru pripravujete len hlavne jedlo alebo aj polievku?

stolwerkas
10. aug 2011

🙂 no varenim stravim vacsinou len ten cas, ktory potrebuje priprava jedla pre synceka, pripadne nieco rychle pre seba (ked som sama doma, fakt sa mi nechce vyvarat🙂). Vecere varim len velmi vynimocne, inak moj drahy je zvyknuty na studene vecere a nastastie cestu do chladnicky pozna 🙂

bobocka
10. aug 2011

ze varena vecer a polievka k hlavnemu jedlu 😀 😀 😀 co kradnem? 😀 😀 😀 u nas polievku k hlavnemu jedlu nepozname.to bolo naposledy v skolskej jedalni 😀 😀 😀 vecere su z velkej vaciny studene.a varim obden.nie kazdy den.proste navarim viac a je na dva dni.ako nam ,tak aj malemu.bud cestoviny s dacim,ci kadejake polievky(na ne som macherka),alebo cez vikend masko s nejakou oblohou.maso mame veru len na vikend. a aj to nie vzdy.holt mam male dieta,prerabku bytu na krku a uver na 30 rokov.neda sa svietit 😀 😀 😀
a mimochodom veceru pripravujem muzovi len ked sa mi chce.ved ma dve zdrave ruky a vie kde je chladnicka 😉 bud sa ho opytam co chce a spravim mu to,alebo ked sa neopytam,tak on necekne ani makke f a pripravi si veceru sam.jemu to vooobec problem nerobi.a velakrat aj on vari vikendove jedlo. 🙂

katecameron
10. aug 2011

velaaaa uz mi to ide na nervy

katy1979
10. aug 2011

muzovi veceru a este aj polievku? neblazni. bud nech si da co ostalo od obeda a ked sa mu nepaci nech si da co chce. takze vacsinou chleba popr. prazenica.

berus222
10. aug 2011

ja varim len obed. malokedy aj veceru. na veceru maximalne tak ryzovy nakyp, palacinky alebo zemlovku, jaternicky,.... varenu veceru u nas nikto nechce jest. takze ked pocitam len obed a to polievku a hlavne jedlo tak 2-3 hodiny. a snazim sa varit na 2 dni, nech nemusim kazdy den travit v kuchyni.

geegee
10. aug 2011

viac casu, ako by som chcela 😠
Doma som 5 rokov s dvomi detmi a cely ten cas som varila takmer denne komplet obed aj pre muza a detom teple vecere. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

bubelko
10. aug 2011

varim len obed pre mna a pre deti. ak nieco zostane, zje muz na veceru. inak su vecere suche, muz si svoju urobi vacsinou sam - natriet chlieb ci jogurt otvorit si vie aj bez pomoci 😉 . cez tyzden varim hlavne rychle jedla - tak aby som pri sporaku nestravila viac ako pol hodiny. cez vikend je obcas aj nieco, co trva dlhsie. polievku varim len v zime a aj to sporadicky.

maryanna
10. aug 2011

ja varim kazdy den (resp si navarim na dva dni) a ked v ten dany den varim tak zalezi od jedla ale je to cca od 1-2 a pol hodiny, ale jasne ze kym sa nieco vari tak odbehnem hram sa s malym a podobne, cize nie ze trihodiny v kuse stojim pri sporaku, ono sa to neda ked ma clovek doma dieta , resp vzdy mam navarenu polievku ktoru postavim hoc aj rano a potom mam cas na maleho, a jedlo varim kym on spi (aj tak obeduje az potom) zavisi aky mame plan na ten den..stava sa ked treba viac toho varit na obed(polievka, druhe, salat, priloha a podobne) tak toho casustravim viac, ale to uz varim vecsinou jedlo takto nadva dni...cize dalsi den mam volno od varenia.
...............a ano mame kazdy den polievku aj druhe jedlo, niekedy aj ine pre muza a ine pre nas (mm nechce sladke jedla, ak robim pirohy, sisky a podobne)
vecera je v zime aj tepla, ak je z obeda tak aj to, v lete viacmenej studene, robim aj salaty, natierky, alebo jeme parky, tlacenku, pecenu klobasu alebo len tak chlieb....snazim sa aby to bolo pestre,..............
myslim si ze vsetko je vecou organizacie casu, da sa varit aj vecer, aj rychlo, aj pomaly, vselijako.....a ked uz som doma tak proste si neviem predstavit ze na obed nemame polievku a len tak jeme druhe jedlo, alebo ze nenavarim....ved aj na to sme na materskej aby sme nachystali jedlo...

kaja73
10. aug 2011

Cez skolsky rok to vyzera takto-st.syn sa stravuje v jedalni,mm ma stravu v praci z restiky-menu.Vecere su zvacsa studene,tak 1-2 krat do tyždna teple.Varim mladsiemu synovi-naraz na 2-3 dni.Ja si niečo zbuchnem narychlo-ale teraz napr fičim na norbi update menu-mm mi rano prinesie R,O,O,V-proste plnu penziu a ja si takto super chudnem,zdravou stravou a pritom nehladujem. 😉 Co robim casto to su palacinky,opekane kur.prsia s ryžou ,alebo zemiakmi,masovu a rozne druhy zeleninovych polievok,obcas napeciem pizzu,alebo spravim vypražany reznik s hranolkami-proste rychle jedla.V nedelu vari svokra 🙂 Cez prazdniny varim castejsie-kvoli st.synovi,ale raz do tyždna ma povolene objednat si z restiky co chce 🙂

nanulik
10. aug 2011

no moj muž má obed v robote tak sa naje tam a pre seba a malého varím tak na dva dni. snažím sa variť vždy polievku kvôli malému lebo som si všimla že mu šmakujú (ale my s mm nie sme polievkoví, ale pri malom si na to začínam zvykať) a potom už len tak niečo na rýchlo. napr. dnes som robila lečo, inokedy urobíme na večeru chleby vo vajci, alebo len tak na rýchlo nejaké cestoviny.
mäso určite nemáme každý den ale snažím sa striedať mäsové jedlá, s bezmäsitými a občas aj niečo sladké

petkaa28
10. aug 2011

my este babatko nemame, takze varenie mi denne zabierie cca 30 min, max hodinku a vymyslim si nieco zlozitejsie...veceru mavame na 90 % teplu, polievku malokedy cez tyzden....varim tak, ze spravim veceru a na druhy den si to berieme aj do prace ako obed...ale ak mame u nas na vikend krsniatko, tak tiez tu hodinku - ale to uz aj s pripravou...slepaci vyvar tak 10-15 min a masko s ryzou alebo zemiakmi cca 20 min...ale my sme dost investovali do hrncov, takze u mna preto take skratene "cakacie" doby :D

li_la
10. aug 2011

No, nejak extra nevarím... :D Ale keď varím, tak cca takú hodinku.

hori
10. aug 2011

cez soboty a nedele tak 3 hodiny, cez tyzden cca hodinku a pol, ked ratam pripravu stravy pre malu, pre mna a veceru pre muza... ale mna varenie bavi, takze sa nestazujem, kebyze mi mala dovoli, tak sa pustim aj do narocnejsich jedal a rada aj peciem a co sa tyka kupovania potravin, tak sa chvalabohu nemusime obmedzovat... 😉 polievku vzdy varim plny hrniec a jeme ju aj tri dni, ale len na obed k hlavnemu jedlu... na veceru iba vynimocne, ked neodolame cerstvo uvarenej, ale po nej uz vacsinou nic ine nechceme... inak vecera aspon malickosti - parky, prazenica, najvacsim hitom je pizza ristorante, co hodim na 12 minut do rury a ani riadov z nej nie je vela... 😉

stvura
10. aug 2011

Odkedy mám dve deti, tak varím pravidelne každý deň a to robím tri druhy, lebo ja mám rada zeleninu, dcérke varím ešte detské jedlo a mužovi so synom väčšinou nejaké mäso s prílohou. Varím však vždy niečo ľahké a rýchle, veľmi veľa používam tlakový hrniec, parný hrniec a fritézu Tefal kde dávam len lyžičku ol. oleja, keďže varím dosť racionálne. Ono, všetko sa dá, nemôže však byť muž nejako extra prieberčivý ani náročný. Polievky varím len príležitostne, lebo chlapci mi ich nejedia, večeru robím teplú len vtedy ak je muž v kancelárii /ináč robí z domu a to má teplý obed.

jarunka111
10. aug 2011

V prvom rade, nevarím "denne", to by ma porazilo 😖 A keďže to nie je ani moja záľuba, ani nijak silná stránka (podľa mňa, mm je spokojný) , tak sa snažím jedlá, čo sú nenáročné na prípravu. Aj keď niekedy sa sama od seba pustím, že perky robiť a to musí byť toho kvantum, mm by zjedol za vandel 😀 😀 😀 Takže nestrávim veľa času, ale niekedy mi je aj to zaveľa. Hlavne kvôli malému varím a mm zvládne sa obslúžiť sám, a keď nie, tak je hladný, ale to sa vlastne ani nestáva 😀 😀 😀

nice202
10. aug 2011

ja neviem varit, nerada varim a len teraz sa ucim. z duse to neznasam, ale zial dcera aj muz musia nieco jest. a ked varim, tak podla narocnosti hodinu aj viac. niekedy menej. polievku u nas je len moja mala, tej varim osobitne.

mery.maja
10. aug 2011

A ja som myslela ze len ja varenie neznasam 😀 nejde ani tak o varenie ale o to stale nieco vymyslat...a aj tak sa u nas obmienaju väcsinou tie iste jedla.....ale tiez je to podla narocnosti niekedy hodinu niekedy tri 😝 a ovela radsej peciem ako varim....tak ale nemozu byt kazdy den kolace 😀

lillika
10. aug 2011

mam pocit,ze vecnost ☹

k_a_j_k_a
10. aug 2011

To, co varit manzelovi na veceru, zalezi od toho ako sa stravuje cez den. Ak mava teple jedlo, staci podla mna aj studena vecera. No a s polievkami je to rovnako. Pripadne zavisi od toho, ako si manzel vypyta. Moj ma obdobie, kedy polievku nechce, no niekedy si ju sam vyziada.
Ja varim tak max. hodinu denne. Kazdy den mame na obed aj polievku, hlavne deti. Polievky robievam vacsinou tak, ze mam v mrazicke prichystany vyvar a do toho nahadzem zeleninu, pripadne cestoviny. Cize to je rychlovka. Tazke polievky nerobim, alebo ak nahodou, tak mame k tomu chlebik a nahradi to hlavne jedlo. Druhe robievam nieco jednoduche, najradsej maju rozne omacky s ryzou, cestovinami alebo haluskami. Netrapim sa s tym, tiez, nahadzem do hrnca a sporak uvari. Ja sa zatial venujem detom, na konci len ochutim. Ked nestiham, mame parny hrniec a dat maso, zemiaky a zeleninu donho zaberie 5min.
No a MM chodi na obedy domov, ma to cca 3 min. od prace, nemusi chodit do obchodu alebo do restauracie. A vecer varieva MM. Vacsinou mavame studenu veceru, sataly, domacu pizzu alebo cestoviny.

cestovatelkaandrea
10. aug 2011

ako pracujuca mamina: 1-1.5 hodiny denne. ale robim a take rychlovky ako napr. cestoviny s omackou a to je do pol hodiny. 1-2 krat do tyzdna vari manzel a ja sa hram s drobcom.

cmulinko
10. aug 2011

ja asi nie som idealna manzelka,lebo mna veru taketo nieco absolutne netrapi...ze co manzelovi na veceru?nech sa nikto nenahneva,ale mozno ma to zacne trapit,ked manzela zacne trapit,ze co s riadom ci s vecami na pranie ci s bordelom v dome a najdolezitejsie,ze co s mojim plnohodnotnym spankom 🙄 ....potom budem riesit jeho veceru 🤐

siusinocka
10. aug 2011

ja veľmi málo. môj muž varí ako záľubu, tak som aspon od toho ušetrená. samozrejme nie vždy. ja sa skôr špecializujem na polievky a pečenie a varenie sladkých jedál a na mäso sa špecializuje manžel 😀

sisaha
10. aug 2011

muzovi na veceru nepripravujem nic...Mame vacsinou to, co chladnicka da, alebo som uvarila pre seba o nieco viac ako zjem za dva dni..., tak vtedy ma teplu veceru. Inak fičíme na chlebe s pomazankami, syrmi, zelenine.., obcas mrazena pizza... Nie som otrokom svojej domacnosti. Cez den maju vsetci teple jedlo v praci a v skole. Vecera sa vacsinou iba zbucha narychlo.. Poriadne varim iba cez vikend (aj to nie vzdy polievky), alebo ideme na vikend svokrovcom a nevarim vobec 🙂

happy8051
10. aug 2011

vsetko co sa da robim v tlakovom hrnci aby som usetrila cas. cez tyzden to zvladam do hodiny... na vikend si planujem, zlozitejsie jedla takze pri sporaku stravim viac casu. a co sa tyka vecere... u nas sa je len do 17tej v ramci zdravia... a nikdy nie teple jedla. tie mame na obed. aj obed aj vecera teple jedla navyse s polievkou? to su dve hlavne jedla denne... a to je prilis...

teddynko
10. aug 2011

Na večeru aj polievku?? Tak toto ma nikdy nenapadlo a to si myslím, že varím dosť často a vo veľkom množstve. Dokonca ani na obed nemáme vždy polievku. Ani to odo mna nikto nevyžaduje. Čo im dám na stôl, to zbaštia. A ešte aj poďakujú. Napr. dnes obed zo včerajška, k tomu makový koláč. Netreba si muža navyknúť, že okolo neho budeš večne skákať. Veď si nestihnem ani svoju robotu, ktorú si naplánujem.

weiya
10. aug 2011

no veru ja moc casu v kuchyni pri sporaku netravim 😀

anelehka
10. aug 2011

ja varim takmer kazdy den,obed,vetsinou ostane aj na veceru,ak nie mame parky,prazenicu,oblozeny chlebik atd. 😉

xlucia
10. aug 2011

varim raz za 2-3 dni. obvykle kazdy druhy den. vacsinou dve hlavne jedla, kazde s inou prilohou. aby sa nejedlo to iste. jedno je vzdy masite. jedno cestovinove.
povacsine aj dve polievky a aj nieco na zobnutie. bud pizzu, alebo pagace, posuch, palacinky. no proste nieco na chut.
veceru mame studenu len vynimocne. moji su velki jedaci, chleba by nestacil. mne varena strava vyhovuje ovela viac,a co je hlavne, je lacnejsia ako kupovane, zdravsia a nepribera sa z nej.
polotovary takmer nepouzivam

maggie2
10. aug 2011

Ja sa len čudujem všetkým ženám, čo mužom dávajú na večeru čo chladnička dá, alebo praženicu a podobné nezmysly. A navyše sa tu tvária mimoriadne naduto akože čo by ešte nechcel? Musia mu predsa stačiť aj zvyšky z nedeľného obeda. Čo na tom že je streda. A najväčšia hanba je keď sa žena ide ešte chváliť tým, že NEVIE variť.

Milé ženy, veď večera v bežný deň je tá jediná príležitosť stolovať s rodinou pokope. Veď si to hádam tí naši pracujúci muži ZASLÚŽIA aby dostali na večeru teplé a riadne jedlo.

michaela.g
10. aug 2011

@maggie2 ty nemas deti, alebo nemas vyplnene...
Ja osobne si varim tak ze ked je manzel doma tak varim na par dni do predu a potom si uz len zohrejem... inak by som asi ani nejedla. Pri malej (zatial 3 mesiace tak jej nevarim) bud prevarim, alebo nedovarim, nejak sa vzdy zobudi ked som vo vareni v najlepsom ako keby mala senzor 🙂 , a potom to tak aj dopadne 😉 . Tak sa mi osvedcilo len nalozit a zohriat za tych par minut sa najem...

A manzel je samoobsluzny, alebo navari este on mne ked som unavena... treba sa o pracu v domacnosti podelit...