Mamičky na rodičovskej - koľko času denne strávite varením?

veronique_1
10. aug 2011

Otazka je urcena mamickam na rodicovskej? Kolko casu stravite denne varenim a pripravou jedla? Muzovi na veceru pripravujete len hlavne jedlo alebo aj polievku?

sampo
11. aug 2011

nam polievka vystaci na dva aj tri dni, druhe jedlo tiez casto varim na dva dni, nech mozem byt s malou dlhsie vonku a nestat pri varici, lebo ona sa potom nudi. MM vecer velmi jest ani nechce, ked pride velmi neskor (cim ma niekedy stve, lebo potom ostava vela jedla). A rano tiez s nami neranajkuje, lebo dlho vyspava a potom nestiha... 🙄 a vikendy nemame, lebo robi 7 dni v tyzdni, takze spolocne jedlo je u nas skoro sci-fi

firstbaby
11. aug 2011

ja varim obden, vzdy navarim polievku pre nas vsetkych, vratane 16-mesacnej dcerky, polievku jeme dva dni a niekedy aj tri. Hlavne jedlo varim tiez obden, ak mas viac casu alebo je skarede pocasie a nie sme vonku, navarim aj viac jedal, nech mam dalsi den cas na ine veci 😉 ja som asi zastarana ale pre mna a moju rodinu je jedlo pozitkom a ja si doslova vychutnavam ten pocit satisfakcie, ked sa manzel a malicka dobre najedia. Moj manzel fyzicky pracuje a cez den dostane len malokedy do seba teple jedlo a tak je pre nas samozrejmostou mat teple vecere. Vacsinou polievka a aj druhe teple jedlo. On nam to vynahradzuje tym, ze vzdy cez vikend nam pripravuje ranajky a taktiez velmi rad a chutne navari aj vikendove menu 😎 Varenie mi zaberie max. 2 hodiny raz za dva dni.Keby som mohla a mala cas, varila by som viac a este viac experimentovala. Mozno keby neexistoval internet, ten pozierac casu 😀

habibi78
11. aug 2011

pytala si sa na veceru... moj mm prichadza domov okolo siedmej vecer, to uz nechce jest.... takze varim len obed pre mna a dceru, ak je doma, naje sa s nami, ak pride vecer skor, zje to co sme my mali na obed.... inak si urobi sam nieco studene....
kompletne menu varim len cez vikend aj aj to nie vzdy teraz v lete, vacsinou sme vonku a rovno sa tam aj najeme.... 😉

lubikan
11. aug 2011

Ja varim tiez tak ze kazdy duhy,treti den,vela x sa stane,ze muz je mimo domu,potom jedlo vyhadzujem.Vedela som mu aj chystat do chladnicky co si vezme do roboty,ale skoro pokazde to zabudol,tak uz na to kaslem..varim kedy to vyhovuje mne a detom..cez vikend vari muz ak je doma...a viem byt v kuchyni tak 2-3 hodiny

kibuk
11. aug 2011

u nas to funguje asi takto stale sa den vopred dohodneme vsetci styria (maleho drobca) nepocitam co budem varit ked deti maju chut na sladke jedlo a mm nie tak je aj take aj take,polievky nemusime raz zacas a aj to je rychlo uvarena.. varim rada nie kazdy den,podla toho ked ostane mame obden.. nevidim problem v tom aby ma varenie zatazovalo alebo ohriala veceru mm,niekedy nas prekvapi a sam od seba pripravi veceru a detom je tiez dost casu sa venovat ,Neviem ja v tom ziaden problem nevidim...

albireo
12. aug 2011

pracujeme obaja, ja mam v praci vacsinou studeny obed,manzel 50/50 a dcera ma minimalne 2 x do tyzdna tiez len studeny obed.
Takze, pokial prave nemam sluzbu, varim vecere. Zaberie mi to ca 45- 60 min. Vo vareni sa striedame a mame jednoduchu dohodu,ze ten kto nevari, odpratava po veceri.
Kedze sa cely den nevidime, je to vyborna prilezitost byt spolu a napr. rozobrat uplynuly den pri pohare vina pri jedle,
Spolocne stolovanie ma zaroven urcity vychovny efekt:mala sa naucila jest priborom, nie je prieberciva v jedle a so zaujmom skusa nove veci.
ked som bola na materskej, odkladala som si zvysky z vecere a nasledujuci den som mala postarane o obed. Alebo som jednotlive porcie zamrazila a pouzila neskor.

sniperka
12. aug 2011

Ahoj, ja varím každý deň a pečiem každý druhý deň.V kuchyni strávim niekedy aj celé dopoludnie,nachystám aj rozne pomazánky na olovrant.Podotýkam ale, že nechodím do práce,som už tri roky žena v domácnosti.Varenie mňa baví,je to moj koníček.

lucikan
12. aug 2011

Varim kazdy den a casovo je to tak hodinu a pol maximalne. Varim take dost jednoduche jedla. Asi dvakrat do tyzdna pecem kolacik. V piatok zvyknem uvarit kusisko masa a to potom vyjedame cez vikend, len prilohu si dorobime cerstvu - to preto aby sme mohli byt vsetci spolu, ist von a tak a nebrzdilo nam program varenie. Ale ja vyslovene rada varim, s malym v manduce je to super, on kuka a je spokojny.
Muz si da na veceru to, co som navarila na obed. Niekedy robim aj polievku, ale len vtedy, ak je druhe jedlo menej syte.

bubinko83
12. aug 2011

Zase sa tu ide trištvrte konika rozčulovat ktora ako vari a prečo a čo dava mužovi jest. 😕 😀 Ved to je každeho osobna vec.Nie? Ja varim každy druhy den alebo každy den,ako kedy.Pri vareni som cca 1 hodinu,ale mne to vobec nevadi,bavi ma to.Na večeru mame bud čo zostalo z obeda,alebo niečo rychle pripravim alebo ideme spolu niekde von a tam sa najeme. A muž nikdy odo mna nevyžadoval teple večere,stači mu obed. Asi treba chodit aj s detmi von a nie stat cely den pri šporaku.MM oceni viac ked sa venujem synčekovi ako teplu večeru 😉

katrin21
12. aug 2011

varit teple vecere , pokial ma muz obedy v praci sa mi zda scestne.... vacsinu ludi co poznam maju vecere studene, alebo maximalne nejake cestoviny, niektorí lubia polievky a maju ich na viac dni na vecer.... ale na veceru polievku aj druhe?? to snad ani nie je realne, ze to niekto robi, pritom varim rada a dobre.... Obcas cez tyzden vecer nieco uvarim aj masite, hlavne ked napr. nejdem na obed, alebo robim zemlovku, alebo si dame parky, alebo placky.... proste vselico...v lete casto vecer grilujeme vonku 🙂

neviem, naco by cloveku bola vecera v style obeda.. mozno tie, co ste fakt doma,ale aj tam si vystacime s tym, co je na obec a je toho viac, tak sa da aj vecer 🙂 ale po praci este varit teple jedlo? nie... dakujem... potom tak tí manzelia aj vyzeraju po case, tucní uz v 40tke....alebo aj skor.. ziadny pohyb, vela jedla....
Som skor labuznik, rada varim, kadeco, ale striedmo...ˇPOlievky nerobime vobec, max. nedelnu ,alebo rajcinovu.-. 2x do roka nejaku sosovicovu a pod.... cestoviny to istia cez tyzden 🙂

zuzana76
12. aug 2011

Tak mna tiez zarazili mnohe odpovede o tom, ci si muz zasluzi teplu veceru a podobne. Moj muz ma v praci obed , ale ten teply obed a veceru si zasluzim aj ja , ktora sa denne venujem mojim dvom detom, jedno z nich stale dojcim, takze si zasluzim dobre jedlo, takze ja varim pre nas - pre moje deti a seba a manzela tiez, ale vyber jedal podriadujem najma nam 3, co sa stravujeme vylucne doma. A ano takmer kazdy den mame aj polievku, ja som zavisla na polievkach, bez nich ako keby som ani nemala obed. A varenim stravim asi hodinu a pol maximalne, malokedy je to viac a to najma vtedy, ak chcem vyskusat nieco specialne a komplikovane, takze to nie az tak vela.A snazim sa stravovat zdravo, teraz ked je kopec cerstvej zeleniny, tak ju mame denne. Dnes som varila kuraci vyvar , pecenu rybu - tresku so zemiakovou kasou a kapustovo-mrkvovy salat. Vzdy navarim tolko, aby zostalo aj na veceru, deti uz vecer varene nejedavaju - nechcu. Takze muz ma aj polievku, ak chce. Ak nie, tak si da len hlavne jedlo. Zakusok robim malokedy, ja na sladke nie som, u deti to nepodporujem tiez a muz , ked chce, tak nech si kupi 😀 . Inak zvacsa varim kazdy den nieco ine, len polievka nam niekedy zostane aj na druhy den, napr. ta dnesna zostane iste aj na zajtra.

lizatko1009
12. aug 2011

nikdy by som nechcela byt zena do domacnosti a za hrncami a strata sa ci ma muz teplu veceru, teply bed a neviem co a varit kazdy den na kila, maximalne hodnu a mam aj polievku aj druhe a mame na 2 dni, nikdy by som nepiekla nejake domace chleby a podobne, lebo za hrncami nieje zivot a ani kolace nepeciem, radsej si v cukrarni kupim presne kolko ptrebujem a z akeho druhu hcem a este lacnejsie ma to vyjde, ako keby som piekla doma a suoviny a vsetky dzabanice okolo toho a niesom ani na narocne jedla, lebo moj zivot nestoji na tom co budem jest.

nikita5
12. aug 2011

Kedže som normálna žena ako večšina z nás tak varím.je mi jedno či to bude každý den alebo obden.Musím byt aj žena do odmácnosti pretože nemám slúžku ktorá by uvarila alebo upratala či oprala?Neuzmávam potovary,že parené buchty z obchodu alebo,že palacinky v prášku a doma sa dorobia 😝 Som hrdá na to,že si tieto veci spravím sama a neni som celkom lavá.Rada si vychutnám dobré jedlo i so svojou rodinou.Samozrejme milujeme jedlo v dobrej reštauráciii 😎 A kedže sme tu šikovné mamičky tak mám čas aj na varenie aj na domáce veci a potom sa nahodit sadnut do auta a ist na zmrzlinu alebo na návštevu či nákupy. 😎

solinkarka
12. aug 2011

Obdivujem vsetky zeny co maju kazdy den ine jedlo...u nas to tak nefunguje a nikto sa nestazuje...a ako pise kolegynka o prispevok nadomnou..ked si kupim buchty z obchodu som lava? 😠 ale kdeze, jednoducho nie som sluzka! 🙄 a tiez nie som toho nazoru ze zena musi muza obskakovat aby sa napakal...ma ruky, nohy moze si spravit aj sam.

sharmana
12. aug 2011

keď som bola na materskej, tak som varila skoro každý deň, ale nie kvôli teplej večeri, ale kvôli tomu, aby som aj ja mala predsa teplý obed 😉 a manželovi som to dala na večeru, pretože obed mal v práci.. ale podľa mňa je to otročina, stále niečo vymýšľať, ja si myslím, že je to na každej rodine, či má studené či teplé večere, určite každého muža sem tam poteší teplá večera a niekedy je predsa super aj studená večera, ved také šaláty, rôzne nátierky a podobne sú tiež mnam..
nejaká dievčinka tu odsudzovala praženicu.. kupodivu môj muž ju miluje a jedol by ju každý večer 😝
a predsa každá žena si pozná muža, či chce večerať aj polievku aj druhé.. skús sa ho spýtať a proste sa nejako dohodnite..

zuziq
12. aug 2011

moj manzel ma kazdy vecer teplu veceru a nie preto ze si to vyzaduje ani nie preto, ze sa to vraj patri.. ale preto, ze varim tak ci tak koli malemu a sebe, tak vzdy navarim tolko, ze manzel ma aj na veceru..a pride mi to jednoduchsie a dokonca aj ekonomickejsie - nemusim nakupovat a vymyslat kazdy den este aj veci na veceru.. varenie ma bavi, polievky vacsinou varim na dva dni, druhe podla toho co varim a ako na chuti ( od toho zavisi, ci ostane aj na druhy den) 😀 Manzel mi pomaha v domacnosti ako vie, v noci casto vstava aj k malemu a cez den je cely den v praci, takze mu s radostou veceru pripravim rovno na stol, ked pride domov utahany z prace 😉

salma22
12. aug 2011

no podla toho co si vyberiem na varenie tak je jasne ze granadir a slivkove gulky su casovo odlisne aj pripravovou ....polievku varim len vtedy ked mame lahke hl jedlo napr palacinky tak urobim aj polievku ale ak mame omacku so zemiakmi tak ju nerobim

moncicatko19
12. aug 2011

ked sa pohadame nedam mu najest nech si da co chce vobec ma to netrapi.
ked sme zadobre tak ideme do obchodu a kupime si co namm cinkne do nosa...na obed sem tam navarim a jeme to aj dva dni.a na veceru si ideme zase zbehnut do obchodu a kupime si nieco on vacinou salat a jogurt na veceru...a co varim je pre maleho to varim tak po troche nakolko on toho moc nezie mali on tiez jogurty a blbosti,takze tak 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzana1710
12. aug 2011

no mne zaberie dost casu varenie.som slobodna mamina a zijem u rodicov,takze varenie je na mne.vymyslam rozne jedla aj polievku aj hlavne jedlo a asi raz do tyzdna nejaky dezert(kolac a podobne)..ja milujem varit a vymyslat rozne recepty.niekedy mi to zabije aj cele doobedie a niekedy tak 2 hodky.podla toho ake je zlozite jedlo. 😉 a vecera??snazim sa robit veceru tak aby bola syta,ale nevarim dalsie hlavne jedlo..bud salaty,pomazanky atd atd..napr dnes je na veceru bryndzova natierka a dezert vtacie mlieko 😉 keby mam partnera,tak netusim ako by to bolo..neviem sa k tomuto vyjadrit 😉

kralicica
12. aug 2011

mna by muz bez polievky vyhodil. to by sme dali viac za jedlo. lebo by zjedol druheho viac namiesto polievky. ked nemame polievku, mame ako predjedlo salat alebo take nieco. a zistila som, ze varit na veceru je vacsinou lacnejsie ako kupovat drahy chlieb, mlieko, sunky, syry a podobne. takze casto na veceru aj varim. mne to nerobi problem, je to pre mna hobby a varim rychlo, napr. cestoviny, zemiaky na rozne sposoby a pod. alebo pomazanky a tak.

chanae
12. aug 2011

ja mam zatial len chlapa svokra a svokru 😀 a to niekedy chce varenie ako pre 10deti.. niekedy varim raz denne inokedy aj obed aj veceru.. a ono cas zalezi od narocnosti jedla a od toho po akej dobe neico vyhodim ked sa nedari 😅 🙂

usiko
12. aug 2011

tiez ma prekvapili niektore odpovede, ale sak co...kazdy sme iny...

v prvom rade: najviac asi varim pre malu: dvakrat denne jej varim, raz pripravujem cerstve ovocie,raz jogurt s vlockami, takze ona ma kvalitnu plnohodnotnu stravu. Sebe si varim denne raz, zvycajne je to vecera a muzovi cez prac dni raz teple jedlo-vecer, a cez vikendy 2x-obed a vecera. Ja som vegetarian, muz maso moze takze obvykle varim vecere rozne......U nas sa polievky nejedia, ja ked si spravim polievku tak ako hlavne jedlo, muz jedava menu v restikach na obed vcez prac dni takze tam ma polievky.....Svynimkou pripravy stravy pre dieta, som to takto praktizovala aj pred prichodom dietata,ked som pracovala,a to casto od 7 rana do 7 vecera.....proste mam system a ide to.....

neviem si predstavit, ze by smemali veceru typu co chladnicka dala....proste musi mat teple jedlo....muz si to zasluzi,aj psychicky to potrebuje,robi od rana do vecera a je vycerpany...nedokazala by som mu povedat ze nebudem ti varit, zjedz co chces...to je podla mna chore....

ja si uvedomujem, ze dobra strava, dobre uvarena, zdrava je jednym zo zakladom zdravia. Ak mu zdravie pokaslem uz teraz suchymi vecerami a neviem cim vsetkym co on by pojedol,tak o 20 rokov sa onho budem starat, lebo bude mat zdravotne problemy.To iste aj s dietatom..nedokazala by som jej davat 'mrtve' vyzivky, alebo instantne kase..../a este sa stazovat ze aka so po celom dni vycerpana a to som ani nevarila/...pretoze aj ked sa to tvari ako plne vitaminov, je to mrtva strava,ktora ju akurat tak zasyti...nic viac...ja som za zdravu a zivu stravu, mne ide o to,aby malinka dostala aj kopec vitaminov a bola zdrava...a hlavne,aby som ju naucila, co je zdrava strava , aby mala dobre zaklady.....

som na materskej takze nemam inu starost len sa starat o dieta a o domacnost...a aj ked si vecer poviem, ze som unavena, muz je 10x tak unaveny......takze tak.....

aduskatt
12. aug 2011

ked som bola na materskej, tak vzdy tak, aby mal maly svoje detske jedlo.ale vacsinou som to robila tak, ze som zacala varit ako pre nas, len pred ochucovanim som odobrala malemu zvlast.......varila som zhruba kazdy druhy den....netvrdim, ze si manzel nezasluzi jest..ked som stihla a bolo navarene, jedli sme teplu veceru, ked nie, manzel si zobral z chladnicky.a nevidim na tom nic zle.....a dokonca sa aj mna spytal, co si dam a ci som vobec mala cas sa najest🙂a dlzka varenia zavisela vzdy od toho, co som varila, takze niekedy to bolo pol hodky, ale trebars v sobotu, ked bol mm doma a zavaroval maleho, som kludne varila aj dve hodky🙂

aspinka
12. aug 2011

denne varite? ja som asi divna ale ja nevarim kazdy den navarim tak aby to bolo minimalne na dva dni ved by som potom pol zivota stravila za sporakom?

murinka
12. aug 2011

ja travim malo casu lebo vyberam jedla s ktorymi sa netreba dlho babrat-teda az na malicke vynimky 🙂

mandragora22
12. aug 2011

ako prve poznamenam, ze mi je smiesne, ked citam prispevky typu: ved som na materskej, tak nemam inu starost, ako starostlivost o dieta a domacnost. nuz vazene, ja ledva stiham svoje dieta. varim predovsetkym prenho, z toho si stipnem aj ja. preco stipnem a nenazeriem sa? nestiham, neda sa a uz mi ani nechuti, co som taka ulietana pri nom. takze varenim stravim (hanba-nehanba) cca 2 hodiny v pracovnom tyzdni a cca 1,5 hod. cez vikend, dokopy teda 3,5 hodiny cez tyzden, aj to len tak tak, kedze je to skutocne pri mojom dietati takmer nemozne. velakrat mam dokonca pocit, ze robim zazraky, a to ked uz mam 2 chody, pretoze vacsinou su to polievky pre dieta. ked uz "dam" druhy chod, to uz som macherka.

varene vecere? neexistuje. ako tu pisu mnohe mamicky, ktore pravdepodobne nemienia byt sluzkami a otrokmi svojim muzom, nie sme predsa v 19. storoci, ani ja nevarim vecere. nerobila som to ani predtym, ked som dieta nemala, teraz uz toboz nie. nepracuje manualne, sedi 8 h pred PC, nenadrie sa. pride domov a sam si prichysta z chladnicky, pripadne ak to rozpocet dovoluje, zajde si kupit nejaku bohatu bagetu alebo do mc donalna na nejaky burger. ja sa najem vzdy doma. vynimocne si skocime niekam spolu na skorsiu veceru, to tak raz za 3 mesiace v ramci akejsi romantiky a oddychu.

halienka
13. aug 2011

No varenie nie je zrovna moja obľúbená činnosť, takže sa snažím variť jedlá ktoré dlho netrvajúa navariť toho kopu aby to vydržalo dlhšie 😀 keby bolo len na mne tak ja môžem aj 4 dni jesť to isté, ale kôli malej sa snažím o pestrejšiu stravu, takže varím každý druhý deň a navarím toľko aby sme my dve mali na 2 dni obed a muž na večeru - má rád teplé večere, je z tej generácie kedy ich mamičky ešte považovali teplú večeru za zdravú a povinnú 😀 tak aj vyzerajú 😀 ale ak nezostane, nemá problém si dať aj nejakú suchú večeru, alebo si spraví praženicu alebo si tiež niekedy kúpi bagetu. V podstate čo si vezme na večeru je jeho vec, poviem mu ak zostalo z vareného alebo si dá niečo iné, to už si rieši sám, skutočne pri malej nie je času mu robiť ešte aj neviem aké večerové menu. Ja práve zbožńujem suché večere, výnimkou sú snáď len zemiakové placky, ktoré ľúbim, alebo chlebík vo vajíčku, niekedy si všetci dáme krupičnú kašu 😀
Inak len tak pre pobavenie, niekedy si viem vzdychnúť, že škoda, že nemáme trávenie ako hady, tie sa nažerú raz za mesiac a majú pokoj 😀 viete koľko času a energie by sme ušetrili? 😀 o koľko menej premýšľania čo variť, nakupovania, státia pri hrncoch a nakoniec aj umývania riadu 😀 😀 jáááj, som sa zasnívala.... 😀 😀 😀

lauricka
13. aug 2011

Ahoj,
cez tyzden obedujeme v praci. Cez vikend uvarim OBED - polievku a hlavne jedlo. Vecer vacsinou je studena vecera. Ak by som mala kazdy den vyvarat, nebodaj este aj vecer, nic ine nerobim a pekne to zacnem nenavidiet.No a k tomu, ze muzik si varene vecer ZASLUZI. Ty nie si jeho sluzka. Ty pracujes tak isto ako on, alebo si na MD a teda pracujes nonstop. On pracuje, Ty pracujes a staras sa o domacnost, takze v com je on ten, ktory si zasluzi? Vsetko sa zunuje, co je bezne, ak ma kazdy den servis, skoro ani nevnima akoze pre neho nieco extra robis. Je to bezna ludska vlastnost.
Ano, vecera je cas, kedy ma rodina sancu byt spolu. Ale to moze byt kludne studena vecera, zeleninka...to sa predsa nevylucuje. Ale toto si musi kazda zena poriesit sama a po rokoch zisti, ci sa rozhodla dobre alebo nie.

tosomja
15. aug 2011

denne stojím v kuchyni maximálne hodinku - medzitým stihnem hodiť do práčky, zabaviť malú, povysávať (keď sa mi chce, samozrejme). Varenie neznamená stáť pri šporáku pol dňa, keď viete, čo chcete variť a či k tomu máte všetko. Večere niekedy máme varené, niekedy nie, stále je niečo v chladničke.
U nás nie je podmienkou mať hlavné a druhé jedlo na obed, nie to ešte na večeru 😀

luba142
15. aug 2011

No tak u nas je to tak,ze varim obden,alebo kazdy dešn podla toho ci sa to vecer doje alebo nie. Moj muz ma v praci teply obed a nevyzaduje teple vecere, polievku varim len zriedka, mnozno 1-2x za tyzden, ale v nedelu skoro kazdu. Cez tyzden vecerame tak,ze bud dojeme od obeda,alebo je vecera studena, podla toho kto co chce, neni to pravidlo,ale veceriame prevazne vsetci spolu. Teraz v letnom obdobi preferujeme vsetci taku veceru,ze nejaky chlebik popripade pecivko s nejakym masielkom,natierkou, sunka, syry, kopec zeleniny k tomu, alebo take salaty vseliake,s cestovinou a zeleninou