Maminy študentky

charlottte
9. okt 2011

Ahojte sú tu nejaké maminy/budúce maminy, ktoré čakajú bábo a ešte študujú?...či už na SŠ alebo na VŠ...rada by si s vami popíšem 🙂

li_la
9. okt 2011

@nikolet_89 Ja som to mala ďaleko, inak by som chodila. Ale už si neviem predstaviť, že by som študovala inak...

Inak, ak ti môžem trošku poradiť, tak keď niekomu odpisuješ, klikni na "odpovedz" po príspevkom a potom to dotyčného upozorní... 🙂

li_la
9. okt 2011

@mirka212 Posledného ročníka by bola škoda! 🙂 drž sa 🙂

lenuska20
9. okt 2011

@li_la jeej už rozmýšlate nad druhým? my by sme chceli tak o tri roky...velký rozdiel by som nechcela, mňa mali naši po 14 rokoch, bola som benjamínek, ale ten rozdiel je niekedy fakt cítiť, teda teraz už až tak nie, ale kým som nebola vydatá, tak to bolo dosť citelné...teraz ma už tak viac berú...

li_la
9. okt 2011

@lenuska20 Ja sa inak ani učiť neviem... Práce tesne pred termínom, prípadne po termíne... 😀 Skúšky tiež takto... Stres ma vyburcuje... 😀
Juj, tak to ti verím... Veď ťažké je uložiť sa aj na posteli, nie to ešte niekde na tvrdých stoličkách...

li_la
9. okt 2011

@lenuska20 Zatiaľ len rozmýšľame. Chcela by som 3 roky rozdiel... Ale na druhej strane... Uvidíme. 🙂 Ako sa podarí, tak to bude najlepšie. Plánovať po roku, aby boli kamoši sa môže vypomstiť. Veľký rozdiel tiež... Je to ťažké a diskutabilné... 🙂

lenuska20
9. okt 2011

@li_la ja si už teraz pripadám ako tesne pred rozpadnutím 😀 no tak to ti fakt závidím, že ťa stres vyburcuje, síce možno niekedy aj mňa, len som si to nejak neuvedomila, šak aj teraz pred štátnicami mi hrozilo, že ma k nim jeden profák nepripustí, lebo to bol hajzlík a okrem mňa nechcel pustiť dalších asi 6 ludí, ale na posledný termín som to dala konečne podla jeho predstáv 😀

lenuska20
9. okt 2011

@li_la všetko má svoje pre a proti, ja si zas neviem predstaviť mať deti velmi krátko po sebe, s takým jeden a pol ročným rozdielom napríklad...bála by som sa, že si poriadne neužijem ani jedno dieťa...

li_la
9. okt 2011

@lenuska20 🙂 Vždy som mala veľa mimoškolských aktivít a učenie sa dostalo na rad až nakoniec. 😀
Keby takýto hajzlíci všelijakí neboli... hneď by v tých školách bolo krajšie... 😀

lenuska20
9. okt 2011

@li_la presne tak, ako keby si si vybíjali nejaké svoje komplexy, u nás je takých viac...vela ludí nepustili ku štátniciam a nakoniec im skúšky podávali mesiac alebo dva po štátniciach...teraz aby rok čakali...ale zas je pravda, že niektorí si zato môžu aj sami...teda ty si aká aktívna, ja som zas taká lemra lemravá 😀

li_la
9. okt 2011

@lenuska20 Veď oni ich určite aj majú... Veď to je proti logike normálneho človeka... Ale aj takí asi musia byť... Nech v tých školách nie je nuda. 🙂
No áno, aktívna som, občas až príliš, občas robím toľko vecí, že nespravím ani jednu poriadne... 🙂

li_la
9. okt 2011

@lenuska20 Inak priprav sa na to, že za chvíľku nám možno tému zamknú, lebo keď už podobná existuje, nemá sa zakladať téma nová, ale pridať sa do rok starej a zabudnutej témy, kde sa už ani nedostaneš k slovu, lebo pribúdajú len samé otázky, ale nik na ne už neodpovedá...

lenuska20
9. okt 2011

@li_la pošli trocha z tvojej energie 😀 veru, to aby nám bolo v škole veselšie, tak nám to takto ,,spríjemňujú´´ 🙂

lenuska20
9. okt 2011

@li_la hej hej všimla som si, ale dnes to asi nebude, kedže tu admini dnes asi nie sú 😀 tak sa poprípade presunieme

lehotka
9. okt 2011

Caute kocky, ja som v piatom rocniku, a doma mame 6 tyzdnoveho drobca, no som zvedava ako to teraz zmaknem s diplomovkou a so skuskami, akurat vcera som jednu mala, s pomocou babiny som ju dala, inak neviem ako by som to stihla 😠

li_la
9. okt 2011

@lenuska20 Juj, poslala by som, dám do obálky? Doporučene či obyčajne? :D Ale ako by som potom po nociach vyšívala? :D

Nuž... čo by sme nespravili...

li_la
9. okt 2011

@lehotka Posledný ročník, to už hádam také svine ozaj na školách neučia, že by ti to nedali... Pokiaľ ťa má kto podporovať a strážiť drobca počas skúšok, iste to zvládneš.

katusska1
9. okt 2011

@li_la aj ja vám držím palce 🙂 no zlatého máš toho manželíka😉

@lenuska20 no chcela na medinu 😀 😀 preto sa bojím ako to zvládnem aj s dieťaťom ☹ ale ja som šikovná, musím si viac veriť 🙂 stále si to hovorím... áno, zatiaľ je to naozaj len plánovanie, vždy som sa bála že ma požiada až keď budem tehotná, ale som rada že sa tak už nestane 🙂 neviem prečo, mne by to bolo ľúto ☹ že za tie 4 roky sa k tomu nemal a zrazu to kvôli tomu spraví 😖 ale možno mám v tomto ja blbé zmýšľanie, neviem... ale mňa osobne by to mrzelo. viem, že teraz sa moc do vydaja ľudia nehrnú a asi len ja sa zamýšľam nad takými blbosťami či kvôli tehu alebo nie, ale tak to som ja 😀. lebo okolo mňa sú všetci takí kariéristi a potom mám zo seba fóbiu, že myslím úplne inak ako spolužiačky. musíš na mňa silno myslieť, aby ma prijali a išlo všetko podľa môjho plánu...

li_la
9. okt 2011

@katusska1 Ďakujem. 🙂 Nuž mám a preto je to môj manželík! 😀

lenuska20
9. okt 2011

@li_la radšej doporučene, aby sa to po ceste nestratilo 😀 počuj a ty kedy spíš? 😀
@lehotka gratulujem ku skúške 🙂 tak snad bude babina teraz pomáhať častejšie 😉 ja sa tiež na moju mamu spolieham, a poprípade ešte na svokru, samozrejme manžel to istí..

li_la
9. okt 2011

@lenuska20 Máš pravdu. Bolo by jej škoda. Spím, spím. Niekedy aj 6 hodín!! 😀 Počas strednej som spávala tak 4 hodiny, aj to bol luxus... Počas tehotenstva som to dohnala... 14 hodín denne spánku muselo byť, inak sa mi ani na posteli prevaliť nechcelo... 😀

lenuska20
9. okt 2011

@katusska1 ty si mala tuším na poslednom vysvečku samé jednotky, všakže? 🙂 fuuu medina, tak to by si mala dosť ťažké...ja mám dosť, čo som mala latinu doteraz a už si z nej nič nepamätám 😀 takže ťa už priatel požiadal? a on je tiež študent? a podla mňa nemáš blbé zmýšlanie 😉 a budem myslieť, nemaj boja 😵 😉

lehotka
9. okt 2011

@li_la zial, ucia ma taki , kt. nemaju ponatia, ze mam doma drobca 😝 ale nejak to musim zmaknut , pri najhorsom pojdem k rodicom na druhy koniec republiky, otec je na dochodku a bude pestovat 😀

lenuska20
9. okt 2011

@li_la však ty si nie aktívna, ale hyperaktívna 😀 mne sa mm smeje, že chodím spať o 8 večer jak malé dieťa 😀 inak aké si mala tehotenstvo?

lehotka
9. okt 2011

@lenuska20 no moja mamca je na druhom konci republiky, tak to je tazsie , ale pri najhorsom tam pojdem a bude dedo kočikovat a ja sa budem ucit 😀

li_la
9. okt 2011

@lehotka A myslíš, že keby si sa o tom zmienila, nemohlo by to pomôcť? Či práve naopak? Hlavné je, že v prípade núdze má kto pomôcť. 🙂

lenuska20
9. okt 2011

@lehotka jaj tak....aaaale ved nejak bolo a nejak bude 😉 neboj sa zvládneš 🙂

katusska1
9. okt 2011

@lenuska20 😀 netrafila si sa! 2 dvojky 😀 matika, fyzika ☹ 😀 😀 mala by som to ťažké, ale čo som si písala s babami odtiaľ tak povedali, že ich kamošky mali počas med bábo v 5. ročníku, a potom mali ho vlastne trošku odrastené a mohli si porobiť atestácie a tak. takže to má aj výhody, nie je študent už pracuje... 😀 je to môj pracovník obecný, a áno pred viac ako týždňom, ale len čisto tak že sme spolu dlho a už rád by bol keby som jeho navždy a môže ma stále ľúbiť a podobné sladké reči, ktoré samozrejme keď počúvam tak je mi krajšie na svete 🙂 no a nakoniec povedal že musím vydržať do leta, nech mám aspoň maturitu 😀 takže oficálne až cez leto, už sme boli pozerať aj prstienok. Lebo z toho vraj mal najväčšiu fóbiu, že by sa mu nepáčilo to, čo vyberie, tak mu mám aspoň naznačiť. My dvaja máme úplne iný vkus 😀.

lenuska20
9. okt 2011

@katusska1 ja si ťa pamätám, ty si taká šikulka 😉 🙂 jeej tak vám gratulujem k zásnubám 😵 mm bol vyberať prstienok so svojou mamou a nato že máme tiež úplne odlišný vkus, tak sa trafil 🙂 a akou lekárkou by si chcela byť?

katusska1
9. okt 2011

@lenuska20 a ešte k tomu zmýšľaniu - občas mám ten pocit, lebo niektoré moje rovesníčky nechápu moje zamýšľanie sa do budúcna, možno aj keď si teraz niekto číta diskusiu, tak tiež je mu to divné, ale ja proste to tak cítim, a je mi prednejšie mať dieťa a rodinu ako byť straašne veľký kariérista 🙂 len aby som vôbec vyštudovala... ďakujem ti pekne 🙂