Máte skúsenosti s online nakupovaním z Poľska?

veronka
4. jan 2012

Máte skúsenosti s online nakupovaním z Poľska? Čo ste objednávali a z akých stránok? Prišiel vám objednaný tovar v poriadku? A čo v prípade reklamácie? Vyhoveli vám? Oplatí sato vôbec? Všetky postrehy, rady a skúsenosti uvítam, a určite nielen ja, ale aj iné mamičky. Ďakujem

vefi89
4. jan 2012

@veronka ja riešim z poľska hádam všetko okrem potravín 😀
pozri si stránku www.tovarzpolska.sk . je tam úplne všetko, nemusíš sa trápiť s poľštinou, pán Bella spostredkuváva kúpu, platí sa mu za to nejaká provízia, ale príde mi to stále výhodné 😉
(reklamáciu som zatiaľ nemusela riešiť) 🙂

desszi
4. jan 2012

@veronka ja som objednavala z polskeho e-shopu autosedacku - bola som maximalne spokojna aj s pristupom, aj s tovarom. Slo o pomerne drahu autosedacku, ktora ma na polskom e-shope vysla o cca 100 eur lacnejsie ako zo stranky svedskeho vyrobcu. Dokonca boli ochotnyi mi zabezpecit konkretnu farbu, o com ma okamzite, ked bola na sklade, informovali. Rovnako tak aj o prebehnutej transakcii aj o expedovani tovaru. Takze ako vravim, maximalna spokojnost. Islo o stranku www.dino.sklep.pl, bez problemov komunikovali v anglictine.

veronka
autor
4. jan 2012

@vefi89
@desszi ďakujem

veronka
autor
4. jan 2012

@vefi89 poštovné ťa kolko asi vychadza? a akym kurzom prepocitavas? platis v €?

vefi89
4. jan 2012

@veronka platím v € na účet toho sprostredkovateľa.. poštovné je rôzne, platí sa v PL zvlášť a na Sk zvlášť.. na pravo tej stránky máš prepočet meny, vždy je to aktualizované 😉

polarnicka
4. jan 2012

@veronka ja som sa pokusala objednat si zo stranky: www.lekarenkrasa.sk kde sa predavaju vyzivove doplnky a lekarenske vecicky. chcela som tabletky na posilnenie vlasov, pretoze mi kolegyne odporucali tuto stranku uz velakrat. bohuzial som po pol rroku od nich nepocula, este ze som si objednala na dobierku.. pred par dnami kolegyna opat skusala nieco objednat a jej hned odpisali, ze je jej objednavka vyexpedovana..

myslim, ze zasielky su posielane z Polska podla inych for, ktore som si dodatocne vyhladala na nete.

takze ja mam celkom zlu skusenost.. :(

veronka
autor
4. jan 2012

@vefi89 ceny vždy sedeli podľa prepočtu? poštovné je to čo je dole písané v zlotých?

veronka
autor
5. jan 2012

@vefi89 tam nie je iba nový tovar, že? aj používaný sa tam nachádza

veronka
autor
5. jan 2012

@vefi89 a ktorá cena tam platí, tá prvá?

vefi89
5. jan 2012

@veronka mno... to je komplikovanejšie, ale predsa jednoduché... je tam aj používaný tovar, tam je pri tom napísane uziwane ...
ja hladám vždy s pomocou filtra...
v riadku, kde je napísane kup teraz je cena pevná... ostatné sú aukcie..
takže otvoríš si tivarzpolska.sk , vyberieš si kategóriu a presmeruje ťa na allegro. tam si klikni na vrchu tabuľky na KupTeraz, a potom klikni aj na cena... zoradí ti to všetko podľa ceny, a nezobrazí ti aukcie..
a potom sa objednáva nasúäť cez tovarzposlka, tam je formulár, ktorý sa vypisuje..
nie je to až tak komplikované, keď sa v tom zorientuješ... ak by si chcela niečo objednať, tak ti môžem s tým pomôcť, stačí keď mi napíšeš či tu, alebo IP... alebo ak by si chcela, mohla by som ťa aj telefonicky navigovať, len to by sme si museli dohodnúť predom čas 😅

vefi89
5. jan 2012

dám ti sem obrázkový postup 😀

vefi89
5. jan 2012

ktorý nevidno 😀 daj mido ip tvoj mail, pošlem ti to
🙂

marlenka1404
5. jan 2012

@vefi89 dakujem za stránku, skusila som si odtial objednať, tak uvidím, ako budem spokojná. Ked si objednáš kolko asi trvá kym ti odtial príde tovar?

vefi89
5. jan 2012

@marlenka1404 pri aukcií by mala byť napísaná dĺžka dodania... bolo aj také, že mi prišlo za týždeň, a bolo aj také, čo trvalo dva mesiace 😅

veronka
autor
5. jan 2012

@marlenka1404 čo si objednávala?

marlenka1404
6. jan 2012

Potrebujem nove tenisky,tak som si objednala botazky Reeboky. Ked som si popozerala ceny tak sa mi ti oplatí, lebo cez túto stranku ma vyjdu asi okolo 34Eur a ked som pozrela ceny cez internet, tak stali 50Eur bez postovneho.

marlenka1404
9. jan 2012

Tak práve som to obzrela, ako som postúpila a už som v kolonke spracovana, takže peniaze dostali,teraz už len budem čakať, kedy ich oni dostanú s Poľska a potom zase kedy ich pošlu mne. @vefi89 tak to funguje, správne som to pochopila?

vefi89
9. jan 2012

@marlenka1404 presne 🙂

veronka
autor
11. jan 2012

@vefi89 ked objednam viac veci tak postovne sa pocita pri kazdom?

vefi89
11. jan 2012

@veronka na poľskej strane áno, ale na slovensku to už ide jedným balíkom..

marlenka1404
11. jan 2012

tak som dostala správu, že už mám balík na Slovensku. Už len aby bol v mojích rukách a nepoškodený 😉

marlenka1404
20. jan 2012

Balík som dnes prevzala a všetko bolo O.K.- odporúčam 🙂

niki080
23. jan 2012

V POlsku cez internet ludia najviac nakupuju http://allegro.pl/ 🙂

lilitela
26. júl 2012

Diskusiu som len preletela, ak to uz niekto pisal, tak sorry. Ja som kupovala v Polsku len raz, pozadovali platbu predom do polskej banky. Som myslela, ze ked sa uz dnes zadavaju tie Ibany a Swifty, ze v ramci EU je prevod spoplatneny tak, ako vnutrozemsky. Takze ked mi potom stiahli poplatky vo vyske 27€ len za samotnu medzinarodnu transakciu, tak ma skoro vystrelo. Takze sa oplati zrejme iba dobierka a kreditka. Vlastne z Polska som objednavala viackrat, ale islo o firmy podnikajuce aj na SK, cize ceny v €, ucty zalozene na SK a pod. Len tito jedni to tak nemali :(

lulu33333
17. nov 2012

ahoj, z polska som uz objednavala, vsetko bolo uplne v poriadku. Ak mam ale povedat pravdu, preferujem radsej tieto zahranicne obchody http://www.fashionstore.sk/zahranicne-interneto...

andnovakova
17. nov 2014

ahojte s nakupovaním mam dobré skúsenosti. Veľa vecí je tam lacnejších ako u nás. A hlavne je to jednoduché kliknúť a objednať, preferujem hlavne alegro.

Kto potrebuje prepraviť tovar z PL na SK alebo naopak podarilo sa mi vygoogliť prepravcu http://www.cbl.sk
Vyskúšala som si zaslať tovar až domov cez nich a bolo to úplne jednoduché lacne. Tovar mi prišiel za zopár dni. Keby niekto potreboval poradiť napíšte mi správu rada Vám pomôžem 🙂

turistka
29. nov 2014

@vefi89 ahoj prosim ta, este stale funguje to nakupovanie cez toho pana, co si pisala, akosi sa nemozem z toho vysomarit,,,,

peton24
5. jan 2015

ta ti neporadi kedže ma len 2 prispevky ta firma je podla mna oje...... lebo žiadne ičo nič ani v obchodnom registri nieje taka firma tak bacha to radsej sa dohodnut priamo z predavajucim a mas istotu.

dazdovka
7. jan 2015

@turistka odpisem ti ja teda, funguje to, neni problem, ma na stranke pomerne detailny postup ako nakupovat popisany

rencici27
19. jan 2015

Ahoj kocky poradite polsku stranku s detckym tovarom od postielky po hniezdo na postielku..Vopred dakujem