Meno pre dievčatko

lexi245
14. máj 2019

Ahojte kočky chcela by som vás poprosiť na inšpiráciu nejaké dievčenské mena kľudne aj nezvyčajne. 😃 môžu byt aj chlapčenské
Čo hovoríte na meno pre dievča Dalia ?
Ďakujem 🙂

blontimka
14. máj 2019

@marguay toto máš odkiaľ? Ja mám meno s ktorým som bola jediná v kraji a bolo to HROZNE!!!!!!
Všetky deti sa,mi smiali a učiteľky mali problém si zapamätať moje meno..za,mňa to bola blbosť a celý život som sa chcela volať Zuzana... lebo ich bolo vela

asia83
14. máj 2019

@zulumilo Alebo Marlenku. 😂😂😂 Ja čítaním tejto diskusie nevychádzam z údivu, akí môžu byť rodičia sebeckí.

diana373
14. máj 2019

@lexi245 my mame Oliviu hovorime jej Oli, Olivka, Olivuska, Liv, Livi ako kedy😊

sonia1712
14. máj 2019

@lexi245 my máme doma Elenku😀páčila sa mi ešte Ann,Tamara,Radka

martiwa
14. máj 2019

@lexi245 my máme Olíviu, voláme ju všelijako 😂 Olivka, Olivček, Olivienka 😂 a aj tak vlastnému dieťaťu bude človek hovoriť najčastejšie zlatíčko alebo miláčik 💚

anavi951
14. máj 2019

Chlapca mam Richarda ale dievča by som chcela Natašu.

martiwa
14. máj 2019

@marguay to so sebou prináša každá doba, tak ako pred 50 rokmi bola v jednej dedine samá Anča a Mariša, pred 10 rokmi samá Sofia a Vanessa... Vždy to bude tak, nepripadá mi to divné. Zato nedám v 21.storočí Zuzku ani Katku, len aby bola jediná s takým menom v triede...

veselazuzanka
14. máj 2019

Ja mam Klaudiu. Je to medzinarodne aj v slovenskom kalendari a neda sa povedať horšie ako Klaudia.

maskotka812
14. máj 2019

@maminuska určila si trend ♥

tyelde
14. máj 2019

Mám Elianu a Joela... Zo zahraničných sa mi ešte páčia napr. Gaia, Aurora, Luna, Isabella, Charlotte, z bežných na Slovensku napr. Eliška, Lucia, Tamara, Gréta... Z chlapčenských sa mi zahraničné veľmi nepáčia, zo slovenských Branislav, Jaroslav, Vladimír...

nellye9
14. máj 2019

Aj ja mám Dahliu v obľúbených okrem nej, Lilianu, Amáliu, Marínu, Larisu pre chlapca momentálne Jonatán

maskotka812
14. máj 2019

@katrinka8 mamičky chcú byť moderné za každú cenu a pritom tie staré mena sú krásne a nie je ich už toľko. Moja suseda dala mena po bankách a ma Žofiu ♥ a môžem povedať, že už ich nieje skoro vôbec.

sofi1230
14. máj 2019

Dorota,Greta,Olivia

kikusa008
14. máj 2019

Ja mam doma Vanesu a Simona, manžel dal meno dcére - ja som chcela Lauru, neprešlo, aneno pre syna vybrala Vanesa, o inom ani počuť nechcela.. A nepoužívam zdrobneniny, nepáči sa mi to,a meniny neoslavujeme, nežijeme na sk

misica16
14. máj 2019

@lexi245 my našu voláme Oli, Olivia aj Olivka je to len o zvyku 😊

tanita36
14. máj 2019

Neviem, možno Ťa inšpirujem... My sme dali dcérke meno Larisa a veľmi sa jej to hodí! V okolí sa stretávame s pozitívnymi reakciami...🙂

martina_nina
14. máj 2019

Ahoj ja mam Ninku a Lindu 😍 inak sa mi pacia aj Lívia,Ema ,Mia ,Lea😉

kikusa008
14. máj 2019

@martina_nina Linda je nádherné meno 😍😍

martina_nina
14. máj 2019

@kikusa008 dakujem ved kukam ze nikto este asi nespominal☺️ a nema to meno kazde druhe dievca 😉

asia83
14. máj 2019

@tanita36 Dúfam, že ju neinšpirujete... Larisa je deka. Počujem svoju mamu, keď som bola malá: "Dones si tú larisu a prikry sa."

kikusa008
14. máj 2019

@asia83 a my sme mali na strednej Alenku a chlapci si ju stále dotahovali, Alenka, kde je pálenka 😂

jahoda11
14. máj 2019

Ahoj, naše slečny sa volajú Leticia a Tiffany 😍🌼🐝

asia83
14. máj 2019

@kikusa008 Jáj, zasmiala som sa. V živote som to nepočula. No keď sa chce pes biť, palica sa nájde. 😉

katarina1579
14. máj 2019

@miriam439 miriam je krasne aj ja som chcela, ale manzel nesuhlasil tak mame nikolku a dalsiu by som chcela elisku ak budeme mat dievcatko :D

modrinkaa
14. máj 2019

My máme Karolínku a druhu čakáme Stelku 🙂

lexi245
autor
14. máj 2019

@anavi951 nás Natašou rozmýšľam aj ja 🙂

lustigova
14. máj 2019

@lexi245 livinka 😊

nika3136
14. máj 2019

@maminuska O akej originalite tu hovoríš? Nepomenujem dcéru Jozefína iba preto, aby bola výnimočná, keď sa mi to meno jednoducho nepáči. Môj starký dostal meno Tomáš. Zvláštne, že tak meno vymyslela prastará mama narodená v roku 1914 a nemala žiadneho modrého koníka na rozumy. Chlapi v tomto veku sa volajú väčšinou Ján, Jozef, Štefan, Peter alebo Pavol. Tiež bol v tom čase "originálny" a pozri sa, dnes sú ich plné haldy.
Áno, máš pravdu, keď sa nás už snažíš porovnávať. Dánov to trápi menej ad1) pomerne menej ich uteká do zahraničia, lebo doma sa nemajú až tak zle ad2) určite ich ani netrápi, že niekto dáva "zahraničné" meno dieťaťu a na takéto témy nediskutujú, pretože sú viac než zvyknutí. To len na Slovensku je niečo strašné a človek chce byť "in" v dobe, keď deti behajú v tričkách s anglickými nápismi a zaradzujú do bežnej konverzácie anglické výrazy. Asi by bolo dosť zvláštne, keby dávali naše praprastarké zahraničné mená, ktoré nevedeli ani prečítať (keď vôbec vedeli čítať), nebol internet a nebola ani taká migrácia obyvateľstva ako je teraz, určite netušili, že existuje mení Dahlia.
Treba trošku upokojiť vášne a zamyslieť sa nad tým, či sa riešia podstatné veci. Ak si myslíš, že toto je v pravom slova zmysle originalita tak ver, že deti vyrastú a práve tá jediná Mária bude v triede ten "trápny" originál 😉

kikusa008
14. máj 2019

@asia83 a ja by som v živote nedala taky komentár cudzej žene... Ze snáď ju neinspirujes, lebo deka... 👿

andulll
14. máj 2019

Máme Alicu, Lindu a Štefana 🙂 Keby nebol Štefan Štefanom, tak by bol podľa mňa Kamila a podľa manžela Hanka 🙂 ešte sa mi páčila Milica k tej našej Alici 🙂