Mladšia žena a starší muž . Kto navrhuje tykanie?

lejka8
1. aug 2017

Neviete mi prosím poradiť ? On je o 13 rokov starší ako ja. Niekedy mám pocit že čaká až navrhnem ja tykanie (ale možno si to namýšľam). Oslovuje ma menom ale vyká... inak sa ku mne chová veľmi pekne a ja by som si aj rada potykala. Stretávame sa v práci ( nie je to môj nadriadený).
V pravidlách etikety stojí :

KTO NAVRHUJE TYKANIE
• vyššie postavený nižšie postavenému
• starší mladšiemu
• dáma pánovi
• spoločensky významnejšia osoba......

Tak teraz neviem má navrhnúť on ako starší ???

eriksonka1234
1. aug 2017

Nie ty...si dama,nie je tvoj nadriadeny a 13 rokov zas nie je tak vela😉

lejka8
autor
1. aug 2017

@eriksonka1234 Myslíš ? Má 53 rokov.... poznáme sa už skoro 4 roky 🙂 a mám pocit že stále "chodíme okolo horúcej kaše" 🙂

lejka8
autor
1. aug 2017

@lejka8 asi by bolo iné keby som mala ja 20 on 33 🙂

novana
1. aug 2017

@lejka8 , navrhni bez rozpakov Ty, keďže nie je Tvoj nadriadený a nemáš 18, a aj keby si mala. 🙂

ragulca
1. aug 2017

@lejka8 veď v etikete máš dáma pánovi... bez ohľadu na vek

lejka8
autor
1. aug 2017

@novana sakriš 🙂 mala som to asi urobiť už dávno. Ale ja som "stará škola" a kedysi bolo pravidlom že navrhuje muž. Tak som naivne stále čakala a nakoniec t je celé inak. Teraz to už bude ťažké....

ragulca
1. aug 2017

@lejka8 no neviem, nepamätám, žeby bolo niekedy pravidlo, že tykanie navrhuje muž žene...

lejka8
autor
1. aug 2017

@ragulca no práveže o veku tam nič nie je 🙂 A nad tým je že starší mladšiemu 🙂 Tak som stále čakala a čakala .... som ja ale ...

eriksonka1234
1. aug 2017

@lejka8 A preco ti na tom tak zalezi?????😉 Tak to urob tak,ze mu nahodou akoze zatykas a uvidis,ako zareaguje😉

ragulca
1. aug 2017

@lejka8 ja to beriem tak, že pri rovnakom pohlaví rozhoduje vek, ale pri opačnom stále navrhuje žena

lejka8
autor
1. aug 2017

@eriksonka1234 no je to sympaťák 🙂 A keď si vykáme je to celé také strojené

lejka8
autor
1. aug 2017

Tak uvidím či sa zajtra naskytne vhodná situácia 🙂

eriksonka1234
1. aug 2017

@lejka8 ale anoooo,daj vediet,ako to dopadlo,....Asi sa uz aj tesis do prace🙂

lejka8
autor
1. aug 2017

@eriksonka1234 no to by som ani nepovedala 🙂 Ja som hanblivka ... a mimo to sa desím že odmietne....

eriksonka1234
1. aug 2017

@lejka8 ale co si potesi sa...

novana
1. aug 2017

@lejka8, určite neodmietne, to sa dámam nerobí. 🙂 A keby náhodou, tak nebol tykania si s Tebou hoden. 😉

lejka8
autor
1. aug 2017

@eriksonka1234
@novana ste super, že ma povzbudzujete 🙂

katarinapekna
2. aug 2017

@lejka8 navrhujes ty,pre mna by bol problém skor to,že zrazu mu mám tykat...ja by som si veru nezvykla

korylan
2. aug 2017

@lejka8 53 ročný je slobodný? 🙂

lilyianka
2. aug 2017

@lejka8 tykanie navrhujes ty,si zena a on nie je tvoj nadriadeny..tak smelo do toho

novana
2. aug 2017

@korylan, prečo sa pýtaš? Jeho stav je v tomto prípade nepodstatný. 🙂

korylan
2. aug 2017

@novana nie tak celkom .. ;)

novana
2. aug 2017

@korylan, prečo?

pininka
2. aug 2017

Vo vseobecnosti sa ptedtym muz po 50tke povazoval za starsieho pana a tykanie mal navrhovat on, ale kedze ty tiez uz nemas 20(nechcem ta samozrejme urazit), tak by si to mala navrhnut ty. Ale chapem ta uplne, mne sa raz stal taky trapas, ze sme si so susedom stale vykali a potom si s nim v mojej pritomnosti potykala ina suseda a on hned ze take veci navrhuju zeny a pozrel na mna. Tiez som dost hambliva, a nevedela som ci mu to nepride opovazlive,ale zjavne nie. 😁

dominika6
2. aug 2017

@lejka8 a čo ide po tebe že ťa to tak štve?
ale ty po ňom?
dáma navrhuje tykanie,ale v dnešnom neokrôchanom svete chlapov pravidlá neplatia žiadne..nietorý chlap tyká krížom krážom,už pri prvom podaní ruky...

libawet
2. aug 2017

@lejka8 Ty. ( nie je Tvoj nadriadený, a ak nie je pozične vyššie, aj keď je síce starší, no tu platí - žena navrhuje mužovi. )

mihula
2. aug 2017

@korylan a preco by nemohol byt slobodný?ale to neznamena,že nema 2,3deti🙂

novana
2. aug 2017

Dievčatá, bavíme sa o etikete, nie je podstatné, či je slobodný, ženatý, či má 2 deti alebo 7 detí. 🙂

ratira
2. aug 2017

@lejka8 podla mojho nazoru by on mal navrhnut tykanie ale ked citis a nehanbis sa tak navrhni aj ty. Ked si spolu rozumiete

korylan
2. aug 2017

@mihula mohol,jasne, ze mohol.