Modlitba

2. mar 2021

Ahojte žienky iba by som vás chcela povzbudiť keďže je dneska utorok aby ste skúsili túto modlitbu ak ste v situácii v kt.si nemôžete pomôcť sami mne veľmi pomohla 🙂

nafka0483
11. mar 2021

@anaj_janka Ved tak ako ty - spravodlive je, ked kazdy moze vyznavat svoju vieru bez toho aby mu niekto hovoril, ze to nie je ta prava viera a ze on nebude spaseny a pod.

anaj_janka
11. mar 2021

@nafka0483 dobre ale ked napr. moslimovia majú, že my sme neveriaci a preto, čím viac nás odstránia, tým lepsie a za to majú nebo - vid bobnove samovrazdy, môže byť toto spravodlivé? alebo hoc to nemusi byt moslim, stačí zlé oko závistlivého susedu .... mam sama v sebe povedať, že je to OK on tak veri a chce konať, takto si získava nebo ... tomuto nerozumiem

nafka0483
11. mar 2021

@anaj_janka Toto kaze islam? Odstranovat neveriacich? Kde maju toto napisane?
To, ze niektore extremisticke skupiny zneuzivaju nabozenstvo na taketo utoky, za to samotne nabozenstvo nemoze.
Aj kriziacke vypravy sa robili, aj sa robia misie, kde je cielom obyvatelov "prekrutit" na vieru misionarov. To sa tiez nepatri. A samotne nabozenstvo to nekaze, uz to len ludia zneuzivaju.

dahliaa
11. mar 2021

@anaj_janka O Islámu máte nesprávné a nepravdivé informace. ,,čím viac nás odstránia, tým lepsie a za to majú nebo - vid bobnove samovrazdy.." Toto, co jste napsala není absolutně pravda. Nevěřte všemu, co si kde přečtete/zaslechnete. Hledejte, ověřujte si pravdu v přímých zdrojích jako je Korán nebo Sunna. 🙂

anaj_janka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dahliaa
11. mar 2021

@anaj_janka Ale Váš pohled na náboženství - Islám se zakládá na lživých a nepravdivých informací.((

nafka0483
11. mar 2021

@anaj_janka Co ano? Ano, islam toto kaze?
A kazala tvoja viera robit kriziacke vypravy? Kaze misionarom nasilu "prerabat" ludi na inu vieru? Toto hovori katolicka minulost?

anaj_janka
11. mar 2021

@dahliaa viem podla Božieho slova - zakúsime tu v eu dobu, kedy pravým náboženstvom bude islám, tak to hovorí Božie slovo. Kazdý pozorujeme život a hodnotíme, skúmame a robíme potom sa rozhodujeme, čo sú naše hodnoty a čo je pravda. Mna len mrzí, že ludia majú zlý pohlad na krestanov (ako na tých, čo sú tí zlí, stále hovoria o hriechu a ze krestanstvo zlyhalo) a hladajú iné zdroje, pričom neskúmali písmo (to nechajú na výklad iných). "Základom poznania je bázeň pred Pánom, (len) blázni pohŕdajú múdrosťou a nácvikom. Prís 1, 7 napr. na mnohých miestach Boh nabáda manželov, aby milovali a ctili a jemne jednali so svojimi manželkami napr.Nech je požehnaný tvoj prameň, raduj sa zo ženy svojej mladosti! 19 Je sťaby utešená laň a pôvabná srna; nech ťa opájajú jej prsia po celý čas, ustavične sa kochaj v jej láske. 20 Prečo by si sa mal kochať v cudzej žene, syn môj, prečo by si mal objímať ňadrá inej? Prís 5, 20 21 Veď pred Hospodinom sú cesty každého človeka, on zvažuje všetky jeho kroky. 22 Bezbožníka dolapia jeho vlastné neprávosti, bude zovretý v putách svojich hriechov. 23 Zomrie, lebo sa mu nedostalo výchovy, bude sa zmietať pre svoju veľkú hlúposť." kazdy sa rozhoduje

anaj_janka
11. mar 2021

@nafka0483 pls ja nehovorim o RKC to je celé zle - násilie, čo urobili Jánovi Amósovi KOmenskému - ich "boh je boh bohatsvtva, moci a slávy" takému ja neverím, ja verím živému Bohu, ktorý tróni na nebi a pozná každé jedno srdce, jeho myslienky i to čo hladá

dazdovka
11. mar 2021

@anaj_janka zlatko, kde hovori Bozie slovo, ze zakusime v EU dobu, kedy pravym nabozenstvom bude islam? Islam vznikol v 7. storoci nasho letopoctu, ty moja utesena lan...

anaj_janka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anaj_janka
11. mar 2021

@dazdovka vzdávam sa, možno niekedy inokedy, ak máš chut. Idem pokračovať s úlohami našich drobcov, pa

dahliaa
11. mar 2021

@anaj_janka Ano, Islám bude a je jediná správná cesta/náboženství všude na světě (EU, Americe, Asii...) Já ale reagovala na to, co jste psala a píšu to znovu: ,,čím viac nás odstránia, tým lepsie a za to majú nebo - vid bobnove samovrazdy.." Toto, co jste napsala není absolutně pravda. Nevěřte všemu, co si kde přečtete/zaslechnete. Hledejte, ověřujte si pravdu v přímých zdrojích jako je Korán nebo Sunna.

dahliaa
11. mar 2021

@anaj_janka Hlas mučedníků... Aha. Pokud tyto články považujete za pravdivé zdroje o Islámu, tak to je složité. Jak jsem psala, hledejte pravdu v Koránu a Sunně. Ne v nějakých článcích, které nic nevypovídají o Islámu. Mě by zajímalo, proč někteří raději hledají ,,pravdu" v takových článcích, ale nevezmou do ruky Korán a nezjistí si, jak to skutečně je...? Proč?
Jen pro info, také mám manžela z Asie. 🙂

nafka0483
11. mar 2021

@anaj_janka No ved v pohode, hovor o akej viere chces a ver jej. Dava ti to pravo sudit ostatne viery slovami "to je cele zle" ako si sa vyjadrila? Ved konaj aj ty dobro a nesud ine viery a inych ludi, sustred sa na to, aby si to robila len dobre skutky.
Co ti dava pravo mysliet si, ze prave tvoja viera je ta jedina spravna a ze ostatne su zle?

anaj_janka
11. mar 2021

@nafka0483 pýtala som sa ta na spravodlivosť - či je v súlade čo hovoríme a čo žijeme.... a mala som pocit, že v tom sme sa zhodli.

Tým čo hovoríš som ťa porozumela takto:
!Ak by dnes prisli "kriziaci" ku tebe domov, nemám právo súdiť a hovoriť, že je to nespravodlivé, nakolko oni konajú vo svojej viere a dotkla by som sa ich ega. Nebudeme hovoriť čo je spravodlivé a čo nie, lebo by som bola odsudzujúca. ok."
V mene Krista ist hubit - to je naozaj celé zle.

Nerozumela som čo vnímaš ako spravodlivosť, takze už viem. Vdaka za diskusiu, pa

nafka0483
11. mar 2021

@anaj_janka Nie, nie, nevnimam ako spravodlivost zabijanie v mene viery. To je praveze zneuzitie viery (akejkolvek) ako zasterky za taketo konanie. Ale neviem o ziadnej viere, ktora by kazala svojim nasledovatelom aby zabijali.

cinza
13. sep 2022

Túto modlitbu som sa modlila. Na siedmy utorok som bola vypočutá. Stalo sa to pred 6 rokmi a bol to zázrak. Odvtedy si každý rok ctím sviatok sv. Marty. Treba sa veľa modliť, nie iba v utorok. Chodiť na sv. omše pokiaľ možno aj vo všedný deň. Bohu nič nie je nemožné 😉