Môj syn mi dá zabrať. Ako to zvládate vy?

davidko7
2. júl 2009

Ja ho mam teraz...Maly je veeeeľmi živy,momentalne mu ide vela zubov naraz,striedavo ma teplotu,teraz chytil nadchu.Cele dni chodi,mrnči,plače,vrieska-nič ho nebavi.Trva to dlho a dnešny deň som už zrela na psychiatriu.
On je aj inokedy taky umrnčany,za všetko plače,ale teraz je to hroza.Nič sa pri nom neda robiť.Som uplne vyčerpana.A to nehovorim o každoddenom rituali s jedlom-musim ho 1000 krat niečim zaujať,aby niečo zjedol.Keď vidim,ake kludne a spokojne deti maju kamošky...
Ja svojho syna lubim,ale da strašne zabrať a ja som neuveriteľne moc unavena.
Ako to zvladate vy?

vendeta
6. júl 2009

ahoj, to kolo mužu doporučit. Pomáha to, taky párkrát do tydne se jedu projet. Babičky tady nemáme, tak když přijde manžel z práce nebo o víkend v podvečer na chvilku vyrazim. Clověk potřebuje vypláchnout mozek🙂

jona74
25. júl 2009

ahojte aj ja sa pridam aj ja chvilami myslim ze to uz fakt nevydrzim ☹ ale znovu a znovu si spominam ako mnohe z vas co ste tu pisali ako velmi a dlho sme na nasho drobca cakali ako som si vsetko predstavovala tiez sme ho mali tak trochu vymodleneho a aj ked je to niekedy naozaj velmi velmi tazke snazim sa aby sme to vsetci zvladali... 😝 aj nas tomas sa hadze o sem bucha si hlavicku ked nieco nie je podla jeho predstav a najhorsie je ked sme vonku a on ma v amoku chyti za vlasy a vytrhava a nie a nie pustit az sa niekedy hanbim co mam robit citim sa potom mizerna mama ktora nezvladze jedno dieta..a o unave a vycerpanosti ani nehovorim.aj my zijeme daleko od rodicov a blizsich znamych takze si pomahame s manzelom ako sa da ale niekedy si zufam ... ☹ a ako vidim nie som sama 😢 musime toto obdobie asi len vydrzat a dufat ze to spolu s nasim drobcami zvladneme.az teraz ked som mamou som pochopila ake je matersvo tazke a krasne zaroven a vychova dietata narocna..drzim nam vsetkym palce...... 😉

briketa
25. júl 2009

Joooj baby, ved to je normalne! Zakladom je absolutne sa odpojit od nejakych pocitov viny, jona74 co si mysli okolie, pribuzni, babky, tetky nech Ti je uplne, ale uplne ukradnute! Oni neziju Tvoj zivot, nebudia sa za Teba v noci, nemusia zdolavat temperament Tvojho dietata.
Ked si dieta fyzicky ublizuje, v tom treba zabranit, samozrejme, ale inak sa vobec nic nedeje nechat drobca nejaku dobu sa zlostit, plakat, mnaukat, vrcat, skakat.....aj nase deti su len ludske stvorenia s energiou, emociami. A navyse vo veku, ked sa z toho nevedia vyrozpravat a zbavit akoby sa chceli.
Aj my dospeli mame rozne fazy a nikto od nas neocakava, ze budeme kazdy den perfektni a v dobrej nalade 😅
Nechajta aj deti s kludnym svedomim a bez vycitiek ukazat svoj temperamet.
Mne velmi pomohlo, ze som si nasla hobby - fotografovanie a maleho nalady sa mi perfektne hodili na zachycovanie nezabudnutelnych momentiek. Uplne som sa potom na to inak pozerala a vobec ma to nerozhadzovalo z prijemneho dna.

fajn
25. júl 2009

ahojte tak já určitě patřím mezi vás. Někdy a teď už snad skoro každej den opravdu melu z posledního. Mám holčičku narozenou 23+5gt je v pohodě ,ale prostě hrozně akční. Nesedí snad celej den ,pusu tu snad drží jen když spí a to i v noci někdy mluví ze spaní 🙂 .

Jona: tak s Diankou když jsem na hřišti tak když ji chytne nerv tak to je mazec . Nikomu nic nechce půjčit a všem všechno bere a nevysvětlím ji to ani za nic. Přijde mi že to někdy dělá schválně a ví že mě tím vytočí a já potom vybuchnu. Taky si říkám že snad to přejde ,ale doufám že dřív než skončím ve cvokhausu. Nikdo mi taky nepomůže takže už 4 roky se starám bez nějakého odpočinku a manž. ten už vůbec. Někdy si říkám že je fakt jenom moje jak kdyby on u toho nebyl když ju dělal 🙂

jona74
26. júl 2009

briketa nie som zasa tak velmi citliva na mienku okolia ako to mozno vyznelo ale niekedy ta to tak zamrzi , chapem ze ti nasi maly drobci tiez robia co mozu a je to pre nich tiez narocne vsetko to spracovat.ale suhlasim s tebou ze treba dieta nechat vybit tie emocie ako pozitivne tak negativne...len ono mozno my mamy to niekedy nezvladame....ale je to taky povzdych 😝 jasne ze by som ho za nic na svete nevymenila 🙂 ale aj to je fajn ze si si nasla take fobby fotografovanie aj kamoska robi presne to iste no mozno to skusim aj ja a zazijeme kopec srandy,.. 😀 😀

jona74
26. júl 2009

fajn je mi luto ze manzel ti velmi nepomaha ☹ ja sa priznam ze si to teraz uz ani neviem predstavit zeby sme sa nedelili o vsetky povinnosti radosti a stárosti spolu.mas to este tazsie pretoze mal by ti byt prvym clovekom s ktorym dokazes rozoberat veci okolo deti...verim ze sa ti podari deticky ukocirovat a aj ty si oddychnes...a skus viac zapojit aj manzelika ci uz je to beznadejny pripad ☹ ale za pokus by to stalo 😝 urcite si to skusala ale nevzdavaj sa lebo na jednu obetavu maminu su 2 deticky vela ....drzim palce 😉

petja
26. júl 2009

Některýmu chlapovi si prostě o pomoc musíš říct! 😒

anatanka
26. júl 2009

Lanczi: Mas uplnou pravdu...

Ja z Miriam byla na nervy prvni rok, kdy porad jen v kuse brecela a nedalo se s tim nic delat, to jsem byla opravdu pred zhroucenim.

Ted si to uz celkem uzivam, Miri je taky divoka, chodi spat v deset a vstava v pul sedme, porad je hodne uknourana a drzi se me jako kliste, ale strasne ji miluju a vecer, kdyz spolu usiname, tak se k ni pritulim, ona me chytne za rucicku a ja jsem tak plna lasky, ze musu jen dekovat za to, ze ji mam, at je jakakoliv, hlavne ze je zdrava a v poradku a doufam, ze to tak zustane.

lanczi
26. júl 2009

anatanka 😉

petranero
26. júl 2009

precitala som si skoro vsetky prispevky a vidim ze nie som sama. ja len tolko ze hned mi je lahsie na dusi, ked viem ze nema takyto problem sama... dik baby

macicek79
26. júl 2009

Ahojte baby,
tak si predstavte, ze to vsetko mate doma dvakrat... 🙂 Nasi drobci maju teraz 1 rok aj 2 tyzdne, a mam dni, kedy by som ich najradsej roztrhala. Uz niekedy nevladzem ani plakat. Ale ked ku mne pribehnu a objimu, tak na vsetko zabudam a som hrozne stastna, ze ich mam. 🙂

misa.cekatelka
26. júl 2009

Ahoj všechny,taky patřím k vám.Někdy si říkám,že je asi zázrak,že ještě funguju.Malá je v podstatě strašně hodná,ale celý den na mně visí,nemůžu se hnout ani do druhého pokoje.Teď mi v poledne nechce vůbec spát a tutíž je únavou protivná.večer usne a když jdu spát já,tak to začne.vzbudí se a jako by bylo ráno,třeba 2 hodiny trvá než zase usne.Pak si člověk říká,že třeba bude spát ráno dlouho.ani náhodou.já ráno nemůžu ani rozlepit oči.pořád si říkám,musíš fungovat musíš.Začíná mi dělat i naschvály,venku strká kameny do pusy.Když ji řeknu ne,koukne na mě,chytne do hrstí kamínky(u toho na mě kouká)a nacpe si je do pusy všechny,doma se mi hrabe v odpadkách,rozhazuje schválně poskládané prádlo,strhává ze sušáku pověšené prádlo.,atd

Nejhorší na tom je manžel.S tím se připojuji k fajn.Když se malá narodila,byl to nejlepší chlap na světě.Pomáhal se vším,dělal vše.Teď je to jen další dítě,které se jen válí,jí a pije pivo.Já si utvořila takový svůj svět,ve kterém jsem jen já a terezka.Kolikrát už mě vážně s..e.Někam se třeba chystáme.Já musím chystat sebe,malou a veškeré věci okolo.On sedí a čte noviny.Já jsem pak spocená,nervní a aniž bych chěla,v těchhle chvílích začínám být zlá i na malou.Když je manžel v práci,máme doma pohodičku,klídek,zkrátka svůj svět.Ono to jde vidět i na malé,že tíhne spíš ke mně,ale může si za to sám.Navíc ON,který se nestará o malou a nedělá nic,když příjde z práce,dovolí si mi říct,že mám doma bordel?????V těchhle chvílích se někam zavřu,brečím a vím,že s tímhle chlapem nechci strávit celý svůj život.

Jo,s tím,že si o pomoc musíte chlapovi říct,to je pravda.Pomůže,když ho POPROSÍM stylem:Měla bych na tebe jednu takovou velkou prosbičku,nemohl bys malé uvařit kaši?Ale mně to nepříjde normální.Musím se chlapa prosit,aby něco udělal pro své dítě?Když jsme na dětském hřišti,musím se ho prosit,aby šel pro malou,protože leze někam do schodů.Mám toho DOST!

Mně už by nepomohlo ani kolo.Spiš zavěsit boxovací pytel a boxovat a boxovat.

pancake
26. júl 2009

baby je pravda ze ten zivot nebude taky bezstarostny ako kedysi ked sme deti nemali. je to velke bremeno starat sa o maleho cloviecika vlastne neustale.
ja zatial stiham v pohode a riadim sa podla maleho. maly spi, aj ja spim cez den. v noci ked spi tak stiham upratat a navarit, a potom je to vsetko ok. cez den sa prakticky len hrame a chodime von.
da sa to zvladnut. aj ked som s mojim P. na maleho sama. bez ziadnej pomoci.
mne hlavne pomaha spanok. potom uz je vsekto ok. 😉

jona74
27. júl 2009

aj ja som to zacala robit ako ty pancake tiez sa snazim spat ked maly a cez den ked musim varit a upratovat tak to robime spolu strasne sa mu to paci a citi sa dolezito ked mu dam varecku a misku a vari ja akoze ochutnavam... 😀 a celkom sa to da a aj spolu vysavame utierame prach jasne ze tomas beha len s handrickou a utiera hracky ale aspon co to stiham.ale take upratovanie s cistiacimi si nechavam tiez na vecer ked spi...ono su dni take aj onake ☹ ked nevladzem som uz na kraji nervov ale presne ako tu vsetky pisete vsetko sa obrati ked tie male rucky vam objimu alebo hladkaju 🙂 vtedy vsetka ta unava a stres zrazu odidu a stale sa to opakuje 😉 takze musime pockat kym ti nasi drobci trosku vyrastu.....Pancake drzim ti palce aby si to tam zvladala s tvojim drobcom zvladala 😉

jandalinka
27. júl 2009

Ahoj holky!Myslela jsem ,že se k Vám nikdy nepřipojím v diskusi,ale poslední dobou je to už opravdu také tak,jak tu píšete. 😒 Manžel také (jak tu bylo psáno)když se malá narodila zhruba do půl roku věku malé se snažil pomáhat,udělat si čas.....Ale od 1.roku malé viděl,že vše zvládám(to je má domněnka 😕 ),tak začal mít dost pracovních a hlavně sportovních aktivit a když chci malou jednou za čas pohlídat večer než usne,a zajít si s kámoškama sednout,tak mi ještě řekne,co tam budu dělat a jestli to není nějak dost často jednou za měsíc si nějak jít sednout!!Hlídání jsem měla,když jsem potřebovala něco vyřídit apod.(můj taťka),ale před 2měsíci začal mít zdravotní problém,do toho operace.Takže jsem bez hlídání úplně.A do toho malá od 1.roku začala být dost akční,neposedná,neunaví se a dokonce mi za poslední 3týdny nespí přes den.A v noci se stane,že vstane v 1hodinu a nechce spát.To vše bych z malou překonala,ale nejvíc mě samozřejmě s..e manžel,který se najednou změnil a hlavně,že se pomazlí s malou,ale o nějakém hlídání u něj je problém...... 😒 ☹ .Snad se to změní. 😨

lanczi
27. júl 2009

tak ten moj muz mi pomahal len prve dva tyzdne ked som prisla z porodnice,a potom..nic! nepomahali prosby,vyhrazky,plac..nic 🙄 cez den milionkrat malej povie ako ju "velmi" lubi ale presne to je ten pripad ze o laske netreba hovorit tu by trebalo predovsetkym dokazovat,ze jo.. ☹ muzi su predovsetkym velky sebci,ved nie nadarmo to matka priroda zadelila tak ze mi darujeme zivot,neviem ake percento muzov by dokazalo to co zeny,ale typujem ze ohromne mizive...

misa.cekatelka
27. júl 2009

Nechápu,proč jsou chlapi takoví.Jandalinka,lanczi:chci se zeptat,jak se chovají k vám?
Já třeba,přestože je ten můj doma a povídá si se mnou(většinou o práce),tak si připadám strašně sama.Je to takový bez citů.

atrami
27. júl 2009

Pri prvom synovi som mala pocit, že sa nedožijem druhého dňa, tak som bola unavená. Pri druhom som vymaľovala sama dom. Pri treťom stíham ešte aj šiť.
Jednoducho čo stihnem, to urobím. A keď sa to MM zdá málo, nabalím mu všetky 3 deti von. Prídu domov, padnu ako hnilé hrušky do postelí a je pokoj.

lanczi
28. júl 2009

my mame miska len jeden jediny ritual co robi muz a to ze ju rano prebali a oblecie(ked je doma),ale nie sam od seba,kazde jedno rano mu to musim oznamit ze to ma urobit..preco to nevie od seba,tiez sa pytam,a vedela by som este o nom popisat tri strany asi ale koho by to bavilo citat,vsetky mame svoje nagativne skosenosti s oteckami 😖
ale to ked si pisala ako cela spotena pobehujes ked sa dakde chystate a on se vanuje sebe to ako keby som seba videla 🙄
tiez sa cititm velakrat sama ako ty,ale nastastie mam malu ta mi dava tolko lasky ze no 😵
inak skus mu nechat niekady skutocny bordel,alebo nenavarit,proste mu dat niaku lekciu,ja trebars dnes varit nebudem a to su tu robotnici,a ani upratovat nebudem nehnem ani prstom a to z toho dovodu ze sa vcera isiel odreagovat s kamosmy lebo on to potrebuje,tak ja zas dnes potrebujem odychovat a ani ma nenapadne tu skakat okolo neho a jeho robosou,aky pozicaj taky vrat!
netreba byt na nich prilis dobry som zistila lebo si to vedia paradne zneuzivat!
venuj sa malej a sebe,nech vidi ake je to ked ta domacnoct naozaj nefunguje 😉

misa.cekatelka
28. júl 2009

My to tay tak máme.Ráno k ní občas vstane,převleče ji a přebalí a jede s ní ven(ono to zní pěkně,ale jezdí ven,jen aby si v obchodě tajně koupil pivo).A o vše se samozřejmě stejně musím prosit.Mně taky stačí k lásce moje malá.Ona mi dává vše co potřebuju.Vyčkávám na chvíle,kdy pujde malá do školky a já si začnu hledat práci,postavím se na vlastní nohy a když budu vědět,že nás uživím a manžel se nezmění,půjdeme od sebe.
Já chtěla vždy 2 děti.Teď už jsem veškere věci po malé rozprodala a druhé dítě nechci a moc mě to mrzí,ale s tímhle chlapem to nejde.Ohledně bordela doma už na to kašlu.Vždy se začnu smát a řeknu mu,ať si uklidí sám,když mu to tak vadí.A on začne,jak chodí do práce,jak nás živí,jak platí hypotéku....BLABLA BLA

lanczi
28. júl 2009

a nemozes na par dni niekam vypadnut,aby mu dosli veci?

atrami
28. júl 2009

MM si nevedel nájsť cestu pri prvom synovi. Teraz je super ocino. Včera mal všetky 3 deti + malého suseda a hrali fotbal.

laurinkadanielka
28. júl 2009

ahojte baby aj ja mam 15 mesačnu dceru a dava my zabrať,ale da sa to vydržať dlho som po dietatku tužila,manžel nechcel bal sa toho ako to zvladneme a teraz malu strašne lubi,je to pravda ked sa na vas ten drobec usmeje je to skveli pocit.

lenulin
28. júl 2009

no jak tady čtu já si taky říkala že jsem šílená prostě malému přešel rok a já začala být jak rozbuška všechno mě štve zuřím jak san malý je vcelku hodný sice teď už má týden období kdy nechce usínat do tedoby to bylo v poho začal být ospalý a prostě za 5 min byl tuhý a teď je utahaný tak že se sotva drží na nohách ale jakmile zjistí že by mohl zavří oči jak když ho vosa píchne začne být aktivní co kdyby usnul to by byla katastrofa je to děs už jsem z toho vyčerpaná a někdy mi už tak leze malý na nervy, že musím vedle si do něčeho bouchnout.I když on za to chudák v podstatě nemůže jen já jse asi přetažená manžel jekuchař tak je hodně pryč a babička má zdr.problémy tak ji nechci ztěžovat dokud pěkně spal tak jej pohlídala a já měla pohov ale ted je to uspávání boj no kdysi jsem chtěla 2děti ted ani pomyšlení 😠

misa.cekatelka
28. júl 2009

Bohužel,nemám kam vypadnout....Jemu to ale nikdy nedojde.Vidím jeho otce,ten taky doma nedělá absolutně nic,jen chodí do práce,přijde,lehne,dá si pivo a takový byl celý život.Myslím,že se to nezmění.

scalia
28. júl 2009

Misa, mám dojem, že píšeš o mě 😔 😒 Máme doma bohužel asi něco podobnýho.

jak píšeš, že sis s malou utvořila svůj svět, tak to mám stejné. Já vím, je to smutné, ale co s chlapem, který se chová tak, jak píšeš. Jakmile je v práci, tak jsme doma happy, máme svůj program, děláme si vše svým tempem, jsme v klidu. Ale jakmile dorazí manžel, tak on do toho programu už prostě nezapadá. udělal si to ale sám. Je pořád pryč (sportuje nebo práce), malou sice miluje, ale stará se o ni minimálně. Mohla bych psát romány, ale ty jsi to Miso tak nějak shrnula i za mě.

A s tím balením kdž jdeme někam pryč? To jsi vystihla! On sedí, kouká na telku, já lítám zpocená, balím sebe a malou, jídlo pro malou, do toho doma uklízím, vařím atd atd. A on jen sedí a kouká a že to prý neumí nebo nějaký podobný kecy. po dobrém ani po zlém to na něj neplatí, to se akorát pohádáme. Maximálně malé nazuje boty a to je vše.

Už jsem byla párkrát v sobě rozhodnutá pro rozvod. Ted to ale nejde protože nepracuji,jsem na rd. Ale jakmile začnu pracovat, uvidím, jak se budou věci mít a zda se manžel změní, jak se bude nebo nebude starat o malou,když už bude chodit do školky a já budu třeba v práci.

Misa,presne jak píšeš....jeho fotr taky jen celý dny leží na gauči a nic nedělá. A matka doma kmitá jak fretka.
Lituji toho,že jsem si někoho takového vzala 🤐

petja
28. júl 2009

Ježiš holky,moc vás lituju!Já nemít zastání u milovaného manžela...

karotky
28. júl 2009

Já ano,.........................když jsem šla na kontrolu po šestinedělí.Měla jsem tehdy uplakané mimčo(Adam trpěl do 2.měsíců na větry)a okolí se k tomu stavělo tím stylem,že jsem neschopná matka. 😔
Celkově jsem byla dost vyčerpaná,protože jsem neměla nikoho,kdo by mi s něčím pomohl (měla jsem na krku celou domácnost,nákupy,vaření,uklízení a k tomu ještě péči o umírající manžovu babičku 😝 ) nebo sdílel radost z miminka.Tenkrát,když jsem se koukala na ty těhulky,tak jsem akorát zavzpomínala,jaká to byla v těhu pohoda. 😅
Ale od té doby to bylo den ode dne lepší. 😉

lanczi
28. júl 2009

dievcata je mi z toho na zaplakanie..
takyto muzi si nic ine nezasluzia len aby zostali do smrti sami aby im nemal kto v starobe podat ani pohar vody..
vtady by im mozno doslo ze rodina je ta naj v zivote,preco sa oplati zit..

pepibubu
28. júl 2009

Honza se snaží pomáhat, dokáže mě plnohodnotně zastoupit. Ale já stejně občas mám pocit že nemám kde brát energii. Až bude Pepíno větší, tak se těším že ho nechám někomu třeba na odpoledne a půjdu si po svým, teď do toho roku se to snažím minimalizovat.