Moje deti stále rozprávaju! Čo mám s nimi robiť?

kamajka
9. jan 2011

Mám 3 deti, 7 rocne dievca, 4 rocneho chlapca a este 4 mes. chlapceka. Problém je ten, ze moje decká (tie starsie) v jednom kuse rozpravaju! Cely den sa im nezastavi huba, rozpravaju pri telke, pri jedle, na zachode, prose stale!!! Stale mi maju co povedat, maminka to a maminka hento, pri nich sa neda absolutne na nic susredit, mam nervy uz zozrate, a maju take prenikave hlasy, ze je to niekedy na porazenie. Strasne ich lubim aj takych ukecanych, ale mam uz hlavu ako casper! Co mam s nimi robit?????? Ani ten najmensi sa kvoli nim nevyspi. Dcera este aj v posteli rozprava len tak sama pre seba.
Poradte mi prosim nieco. Skusala som im to uz bilionkrat vysvetlit, ze mi nemusia hovorit vsetko a ze predsa sa da aj potichsie hrat a s menej slovami, ale oni aj tak len pistia v kuse a v kuse vsetko komentuju, ale fakt v kuse! Cela rodina uz je z toho hotova a ja ani nevravim. Uz nas hlavy bolia.

katecameron
9. jan 2011

ved to je super aj ja mam take deti jedine prostredny syn je iny ten zas nepovie nic iba bude nariekat ale nepovie preco zato starsia dcera a maly syn 3rocny tym sa tiez klapacka nezastaví aj u doktorke ked sme boli povedala TOMU MALICKEME SA USTA NEZASTAVIA v jednom kuse jej tam mlel naco ma to naco hente ze on chce tu hracku potom zas tu ved to je dobre ze rozpravaju bud rada horsie je ked nerozpravaju a niesi sama 😉 pockaj ked sa ku nim prida aj ten najmensí 😉

mmonika
9. jan 2011

@kamajka to ako keby si pisala o mojich detoch 😀 😀 😀 😀 ja mam pocit ,ze oni rozpravaju aj zo spanku ...
normalne sme stastny s manzelom ,ked ich vecer o osmej ulozime do postele ,a hovorime si konecne ticho 😀 😀 😀 😀 ..

kamajka
autor
9. jan 2011

@katecameron
@mmonika

ale ved ja som stastna ale bola by som rada keby aspon kym maly spi boli trosku potichsie a kludnejsie, da sa im to vobec vysvetlit?

mmonika
9. jan 2011

@kamajka no ja ked som uz na pokraji zufalstva poviem im ,ze im dam 1 euro ked budu aspon 5 minut ticho...to niekedy zaberie ,niekedy nie je .. .ale sme to doma vyriesili spravili sme detom samostatnu izbu ,tam ich ucim ,nech sa zavru mozu si rozpravat kolko chcu 😉

anjelicek26
9. jan 2011

Nepoznam dieta, co by dokazalo drzat v tom veku pusu 😅 Ja mam pocit, ze z nasej 4,5 rocnej miestami osediviem, ona sa chodi pytat aj take blbosti, ci moze ist cikat, pit a podobne 😖 Porozpravat sa z drahym bez jej zasahu dlhsie ako dve minuty je nemozne. Podla mna je to normalne 😉

kamajka
autor
9. jan 2011

@mmonika moni no prave s tym mam problem mame len dvojizbak sice velky ale len dvoj, akurat som dnes ocovi vravela ze musime jednu izbu predelit lebo to sa toto uz neda 😀

mmonika
9. jan 2011

@kamajka aj my mame len dvojizbak ..cca 50 metrov stvorcovych ... 😉 jednu izbu sme spravili ako detsku ,a druhu mame obyvacko-spalnu 😉 manzelovi sice najprv vadila postel v obyvke ,ze co povedia navstevy, ale teraz si to nevie vynachvalit ...ze je to to najlepsie co sme mohli spravit 😉

katecameron
9. jan 2011

@kamajka neda

titkovamiriam
9. jan 2011

kamajka chapem ake to je urcite unavne,no neboj pridu do veku ked by si sa ty chcela rozpravat a oni nebudu chciet 🙂 a komunikacia s detmi je to najuzasnejsie co moze byt.mam kamosky co s detmi skoro vobec nebavia okriknu ich a hotovo.No pre mna je super ked sa deti chcu rozpravat a marek je vo veku kedy ma milion otazok a trilion napadov 🙂

bodka70
9. jan 2011

@kamajka , nedá sa s tým robiť takmer nič, ale neboj - časom sa to trochu zlepší. Moje sú tiež také ukecané, tá staršia má piskľavý hlások, keď bola malá, dosť často fňukala a keď nefňukala tak v kuse švitorila. Tá mladšia, keď bola malá sice toľko nerozprávala, ale zasa keď nebolo po jej - tak vrieskala 😠. A ešte keď sa naťahujú medzi sebou - tá staršia je provokatér a tá mladšia sa zase dá rýchlo vyprovokovať.
Ale už majú 7 a 10 rokov a je to trochu lepšie - staršia už začína byť tichšia, rada si číta - takže často sa utiahne do izby a potichu si číta, už jej začína puberta, tak už nie je taká otvorená a ukecaná,ako bola predtým. Aj mladšia je už tichšia, síce panovačnosť a vzdor ju nechce opustiť, ale už to nerieši takým krikom.
Navyše, už s nimi nie sme tak často (krúžky, tábory, staršia už chodí sama za kamarátkami alebo na ihrisko...), tak už si skôr ich prítomnosť vychutnávam a doma je akosi smutno a podozrivo ticho, keď sú preč 🙂.

kamajka
autor
10. jan 2011

@titkovamiriam 🙂 keď ja to vo svojom okoli nevidim.....preto mi to pride nenormalne ze sale maju co povedat 😀

@bodka70 jáááj tak to skriekanie máme aj my doma na dennom poriadku. od rana len co vstanu. a tiez za vsetko vrieskaju. boze to je o nervy niekedy. ja len ze pri nich sa neda na nic sustredit neviem si predstavit ze by som mala nejaku pracu do ktorej by som sa musela pripravovat doma, by som sa zblaznila.

kamajka
autor
10. jan 2011

@anjelicek26 aj ja som si myslela ze je to normalne ale uz si to nemyslim 😀 . rozpravajú od 1,5 roka to uz je kus na mna moc. kamaratka ma dvojcata chlapcov ale to su take dobre deti ze ja take este nevidela. niezeby len sedeli alebo co, tiez sem tam vyskaju ale nie cele dni, len tak raz za den sa poskriepia a pohodicka, maju 5 rokov. ja jej ich normalne zavidim chi chi🙂))

syslica
10. jan 2011

@kamajka Ahoj, všetko čo žienky napísali k téme platí aj pre mňa a mojich syslíkov. Pravidelne mi doma pobehujú a švitoria dokonca 3 deti. U nás občas zaberá toto: skús si s nimi začať šepkať, keď Miško spí (samozrejme im aj vysvetli, že bábo potrebuje spať, ale to si už asi urobila a nezabralo, však)... teda treba začať takúto hru napokon možno aj odmeniť toho, kto vydržal nehovoriť (veľmi) nahlas najdlhšie. Malá obmena: niekedy skúšame šeptom spievať, ostatní hádajú, aká je to pieseň... veľa zdaru!
Ale priznávam, že mne niekedy z tých decibelov a neustálych otázok tiež "kvapká" 🙂

alex777
13. jan 2011

anjelicek26 - ako keby si o nasej 4,5 rocnej hovorila... stale otazky a uplne hluposti, samozrejmosti. akurat to riesime, uz nevieme ako jej s manzelom vysvetlit ze aj my sa potrebujeme porozpravat a ze nam ozaj nemusi hovori VSETKO! posledne tyzdne kvoli tomu u nas vznikaju caste hadky, na striedacku s manzelom vybuchujeme a na malu kricime, navzajom si to potom vycitame ze to ten druhy uz trochu prehnal... no katastrofa. akosi dcerkinu vyrecnost nezvladame. jedine co pomaha je povedat si, ze existuje tolko problemov co by nas mohlo v suvislosti s dcerkou postretnut, hlavne ze sme zdravi, hlavne ze je ona zdrava a ked musi mliet, nech melie. len skoda ze toto nam vzdy dojde az po tom, co sme na nu zase raz nakricali ☹

eliana
15. jan 2011

😀 ja mam deti tri 9,7,6 rocne najprv kecal len prvy,cakala som co bude ked sa prida druhy a tretia,stalo sa....no tiez som prezivala a casto prezivam tazke chvile ale uz teraz je to lepsie lebo sa mozu rozpravat spolu,to sa da lepsie zniest ako ked to hovoria mne vsetko.a ked som uz naozaj velmi unavena poprosim ich aby boli tissie, musia citat knihu napriklad, alebo ich zavriem v izbe a hraju sa spolu kym ja naberiem silu. dieta predsa musi respektovat dospeleho a ked ja raz poviem ze teraz nemozu tolko kecat tak nebudu...nemoze vyhrat dieta.mne pomaha ked ich chytim za ruku a poviem aby sa mi divali do oci a pocuvali co im vysvetlujem,vtedy viac vnimaju co od nich rodic chce a lepsie si to zapamataju,pochopia.nejde to tak jednym uchom dnu a druhym von.pripadne ani dnu nie 😀 a ked zabudnu na to a zacnu hovorit nedovolim im,poviem ze teraz ma maju nechat oddychnut. ze rozpravat sa bude neskor.

zuzana76
15. jan 2011

nerobit nic, aj ja mam doma takeho synceka, je to unavne a keby len rozpraval, ale stale sa pyta " Maminka a preco som sa narodil prvy?, Maminka a preco som s anarodil prave tebe ? ? Maminka a preco sme ludia? " a podobne otazky, no hlavu si lamem riadne niekedy, ale myslim,ze sa neda robit nic, len byt trpezlivi

twinsky
15. jan 2011

@zuzana76 ja mám tento problém " prečo" dvojmo a už mi naozaj dochádza fantázia na odpovede

aknaj
15. jan 2011

@kamajka
jééémine, to je ako u nás doma 😀 😀 😀
Ja už som rezignovala ... my máme síce veľký byt, ale oni sú stále, teda skoro stále, pri mne. Aj keď ich kvôli tomu rozprávaniu a hádaniu a vykrikovaniu 🙂 vyhodím 🙂 do detskej izby, za 3 minúty sa vrátia a všetko odznova 😝. Telka sa pri nich vôbec nedá pozerať. Syn síce cca do 2 a pol roka nerozpával, ale teraz si to vynahrádza.
A to najhoršie čo môže byť je cesta autom. Chodievame k mojej starej mame, tak 300 km od BA. Tie 3 a pol až 4 hodiny vkuse rozprávajú alebo spievajú.

zucha
15. jan 2011

dobra tema 😀 Najstarsia dcera tiez v kuse rozprava alebo beha a pritom jaci, ci skace a krici,...proste stale nieco. A mladsia, aby nezaostavala to samozrejme opakuje. Ked sa nebiju a nekricia, tak sa smeju a jacia od radosti 😀 Vysvetlovanie absolutne nepomaha, prikazy akoby som si rozpravala sama sebe. Jednoducho su to deti a tak to je. Ked sa spoja a zatvoria sa do izby, aj som rada, ze trosku ticho, lenze su este dost male a samozrejme povymyslaju take hry, ze im ide pomaly o zivot, takze tam ich nemozem zatvorene vobec nechavat.
chodievam s nimi na aktivity, kde sa vyblaznia, aby boli doma kludne, ale zatial to moc nezabera. Ked si ich nahodou chvilu nevsimam, lebo napriklad prebalujem maleho, tak mi este chodia pred tvar a hovoria: "maminka, kukuk" 😀 Normalne, ako to pisem, mi to pride komicke

ivett1
17. jan 2011

ahoj super tema...moji dvaja su taki isti...kade chodia, tade rozpravaju...a najviac vecer pred spanim 😝 ...pozriet si aspon nieco v tv? ..nehrozi...u nas sa totiz vsetko "komentuje" a otazka "preco/kde/kto/co ?" a pod...je momentalne v kurze...dcerka ma tiez taky ukricany hlasok a mladsi syncek krici tiez, aby ju prekrical ...aj ja im stale dohovaram, ze sa da rozpravat aj tichsie, ale ...su to deti...aj, ked idu spinkat, navzajom sa tym svojim "stebotanim" rusia (hoci maju svoje izbicky...sluch maju teda vyborny, ked pocuju toho druheho rozpravat, vylezu z postielky a idu ho "skontrolovat")...tiez som skusala zaviest "sepkanie", ale niekedy to funguje a niekedy nie🙂...ti moji anjelici nemaju problem rozprudit debatu aj v obchode s neznamymi ludmi a to uz nehovorim, ked stretneme niekoho znameho...ale zatial to beriem tak, ze to asi patri k ich veku a dufam, ze sa to neobrati a nebudem ich musiet, ked budu starsi nutit k rozhovoru... 😉

mamkaivka
18. jan 2011

ahoj aspoň som sa uistila, že to nie len moje dievky sú také hlučné a ukecané, s manželom mám problém sa porozprávať keď príde z práce, lebo dievčatám sa "klapačka" nezatvorí, príde jedna začne niečo hovoriť, keď odíde príde druhá, tretia ....atď ešte dobre že Maťko nerozpráva 🙂 Sú situácie že mi jedna do jedného ucha a druhá do druhého ucha hučí až z toho urobím kiks v kuchyni. Ak stretnem kámošku v meste tak sa neporozprávam, lebo hlavné slovo majú oni s každým sa kámošia.

mamkaivka
18. jan 2011

l