Môže byť katolícka krstná mama nekatolíckeho vyznania?

vikusjk
21. sep 2011

Ahojte,
je tu niekto rim.kat. vyznania? Potrebovala by som poradit, ci moze ist za krstnu mamu aj zena, ktora ma reformovane vyznanie,
alebo ine ako katolicke vyznanie?
Dakujem za vsetky rady 😉

smarti
21. sep 2011

nie, musí byť rim- kat. vyznania.

jojka120
24. sep 2011

Ahoj, no moze byt krsna mama, ale v papieroch to oficialne nie je, tam bude len uvedena ako svedok krstu. 😒
ja som evanjelicka a takto som bola pri krste dvoch katolickych deti 😅 . neviem aky je v tom rozdiel... a je mi to uplne jedno 😅 a mojim krsnatam tiez 😀

rosnicka17
24. sep 2011

@jojka120 ahoj. Môžem sa spýtať, ako sa dá tak dieťatko pokrstiť, že budú uvedení krstný rodičia iba ako svedkovia? Máme mesačného synčeka a chceli by sme ho pokrstiť v katolíckom kostole, ale krstných rodičov sme si vybrali evanjelikov. Tu u nás nám farár povedal, že aspoň jeden z krstných rodičov musí byt katolík. Ďakujem za všetky rady 🙂

jojka120
26. sep 2011

@rosnicka17 ahoj, ano jeden krsny by mal byt katolik, lebo pri krste sa zavazuje tym, ze ak nedajboze sa rodicom nieco stane bude ich vychovavat v katolickej viere, a to evanjelici nemozu 😕 . Ale rozhodnut sa musite vy dvaja. A preco ho teda nedate pokrstit v evanjelickom kostole?

rosnicka17
26. sep 2011

@jojka120 ahoj. Nám by to bolo jedno v ktorom kostole, ale môj manžel je evanjelik a ja som katolíčka. Moji rodičia a starý rodičia by to neschválili v evanjelickom kostole-takže preto hladáme takého farára, ktorý by nám ho pokrstil aj s evanjelickými krstnými rodičmi. Ahoj

jojka120
26. sep 2011

@rosnicka17 no teda ty mas take iste problemy ako ja, len presne opacne 😉 . U nas zavazil fakt, ze zijeme v manzelovej dedine (takze s tymi rodicmi to velmi dobre chapem) a ta je cela katolicka, takze ja som sa musela prisposobit, aj ked veeeelmi nerada 😀 . Skuste hladat aj v inej dedine, isto sa niekde najde farar, ktory vam vyjde v ustrety....

rosnicka17
26. sep 2011

@jojka120 skúšame hľadať kde sa dá, ale zatiaľ bez úspešne. Dúfame, že nejakého nájdeme, ktorý bude ochotný. Myslím, že jemu to môže byť jedno, kto bude krstný, hlavne že bude bábätko pokrstené a že budeme chodiť do kostola. A hľadať niekoho cudzieho, len preto aby bol katolík mi pripadá dosť hlúpe...

jojka120
26. sep 2011

mas uplnu pravdu, ale nic s tym neurobis, nas dokonca pan farar odmietol zosobasit ☹ tiez sme museli hladat ineho farara, ale deti pokrstit mu uz nerobilo problem.... 😠 skus sa popytat aj znamych, tamtamy funguju dobre a nejaky znamy bude mat znameho..... 😀