Može byť v profile užívateľa fotografia nebohého dieťaťa?

mawiya
17. sep 2012

Ahojte. Neviem či som zaradila diskusiu do dobrej témy, ak nie hádam to admin prehodí. Zarazila ma situácia tu na MK. A preto chcem vedieť iba jednu vec. Ak má mamička dieťatko, ktoré miluje, dieťatko tesne pred pôrodom zomrie - nie je matka? Nemá právo uložiť sem na MK do svojho fotoblogu, a do svojho profilu fotografiu svojho dieťatka? Len preto, že sa nenarodilo živé? Sme naozaj takí puritáni a bez súcitu? Nie sme matky? Ak takáto maminka nemá právo zverejniť fotku svojho dieťatka, tak potom poprosím všetky maminky, ktoré tu zobrazujú fotky z USG a fotky tehu testov, aby ich stiahli. Pretože takisto to nie je v poriadku, ak tie tehotenstvá nevyšli a nenarodilo sa z nich zdravé a krásne miminko. A pre maminky, ktoré sú citlivé mám len jednu radu. Načo chodíte na statusy, ktoré jasne hovoria o tom, že tehotenstvo nedopadlo dobre. Pekný deň

leeenka26
18. sep 2012

Zacinam nadobudat silny pocit, ze my, matky, co sme prisli o dieta sme silne diskriminovane od okolia. Nemozme si dat fotku do fotoblogu, lebo sa to niekomu nepaci, nemozme o tom hovorit pred rodinou, lebo co bolo bolo a vsetko zle je na nieco dobre, vlastne mne bolo povedane raz ze lepsie sa stalo, alebo o tom nemozme pisat ani na konikovi, lebo su tu tehotne mamicky, ktorym to nerobi dobre. Nemozme si do kolonky deti, napisat plny pocet....
Stali sme sa ranou osudu, nase dietky lezia v studenej zemi...pre nas pocit neopisatelny a navzdy. Zoberme preto takej smutnej nestastnici aj pravo na normalny a dostojny zivot plny priatelov, tak ako predtym, zoberme jej sancu o tom hovorit, nedovolme jej ,,pochvalit" sa svojim dietatko, ked nou lomcuju muky pekelne, nedovolme jej podelit sa s jej smutkom, nedovolme prijat jej dieta medzi svoje deti. Podme ju namiesto toho sudit a davat ultimata. Lebo ona na toto teraz naozaj ma naladu a chut. Ta zena nepotrebovala viac len mileho slova, aj tak jej nic nepomoze. Nie, my jej zoberme aj fotku... To je silna kava.

kvetinqa
18. sep 2012

@amouramour tu sa odpoveda lenna to, co adminom vyhovuje a z coho im ocividne nepride zle. Vsetko ostatne sa ignoruje a maze

macamac
18. sep 2012

@martinjasen vidím, že drvivá väčšina žien tu je ZA to, aby bolo slobodnou voľbou každej užívateľky, čo si dá do svojho fotoblogu /pokiaľ tam nemá vraždu v priamom prenose 😲 😝 /

takže prestávam chápať, na základe akého argumentu /väčšiny ??? niet akej/ sa to nedá akože akceptovať.

takže ešte raz:
VäČŠINA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! užívateliek je PROTI akejkoľvek DISKRIMINÁCII matiek, ktoré prišli o dieťa a ich vkladaniu fotiek detičiek.
čo teda s tým teraz????????????????????????????????

a prajem v živote len to dobré mamičkám, naozaj-len to najlepšie, ktoré takúto vec nahlásili.
aby NIKDY nemuseli zažiť túto najväčšiu tragédiu v živote ženy- MATKY.
a nech nezabudnú každý deň pokľaknúť a pomodliť sa k Bohu /prírode, osudu,.../ a veľmi veľmi veľmi ĎAKOVAŤ, že zatiaľ nemuseli prejsť / a prechádzať / tak tŕnistou cestou, ba až peklom, tu na Zemi.

amouramour
18. sep 2012

@kvetinqa takze asi jedine sa obratit na majitela stranky 🙂 nechapem ako jeden clovek nie je schopny napisat konkretne odpovede...jeho reakcie su horsie ako tie zlataniny nasich politikov, alebo aspon porovnatelne🙂

amouramour
18. sep 2012

@macamac presne pre toto som chcela vediet konkretny pocet uzivateliek ktorym ta fotka vadila...myslim, ze kvoli dvom - trom osobam je to velka skoda a hlupost

erikasadek
18. sep 2012

@martinjasen dobry dne vsetkym vidim ze to tu poriadne vrelo.. vcera.... presvihla som to trochu ..

teraz len za seba matka dvoch deti jedneho postihnuteho, a tehulka.. ak idem podla vizie konika a vizie administratorov na tomto koniku vlastne my matky takychto deti tu vadime!!!! nemame ani pravo ukazat nase deti na fotoblogu pretoze nebodaj by to neaku svihnutu tehulku mohlo chuderu tak vystrasit ......... myslim ze tych tehuliek je tu velmi malo na rozdiel od normlane zmyslajucich zien tehuliek a matiek ..
pytam sa preco my tvoriva vatsina sa mame prisposobit mensine???
preco skupiny uzavrete .; tym padom vlastne nikomu nebudeme vadit!!!!

konik nabera cudny smer......
co sa tyka niektorych komentarov ako @pector nemam co dodat zena... bud si empaticka uz od narodenia alebo ti od detsva chybala rodicovska laska inak si tvoju tvrdost slov nedokazem ani vysvetlit.. v zivote si musela vela trpiet... len tolko.... bohuzial su ludia ako ty ktori vela pretrpeli ale dokazu dat naopak neskutocne mnozstvo lasky naspat 100 nasobne aj ked oni ju nepoznali.... bohuzial ty k nim nepatris.. rozsievas len smutok okolo seba;; 🤐

macamac
18. sep 2012

@amouramour tak myslím, že určite nie sú väčšina.
tak fakt nechápem, prečo by sme sa mali prispôsobovať nejakej menšine. a aj to unudených užívateliek, ktoré tu striehnu po blogoch iných, aby sa mohli realizovať.

začínam mať pocit, že admini sa schovávajú za nejakú skupinu nespokojných pobúrených "matiek", ale pritom len alibisticky za toto křoví schovávajú svoj postoj, osobný pocit.

takže potom pravidlá sú tu len subjektívnou záležitosťou 😝

macamac
18. sep 2012

@erikasadek nuž- tie tehulky asi ani nechodia von, aby tam nevideli starých ľudí /preboha, veď aj moje dieťa raz bude staré!!!! /, ľudí na vozíku, o palici...... lebo niekto inteligentný si myslí, že ak sa bude realite vyhýbať, jeho sa nedotkne a on bude žiť šťastný, krásny, zdravý, pekný, mladý,...... naveky. Amen.

petraxy6
18. sep 2012

@pectore ja mám z teba dosť 😒 😒 😒 Navrhujem ti, aby si šla ku svojej dcérke, postískala ju a poďakovala Bohu za to, že ju máš živú a zdravú a koníka nechaj tak, lebo melieš piate cez deviate a nechápem, čo tým sleduješ. ☹

amouramour
18. sep 2012

inak pozrite utrzok z popisu prace admina na MK:

Porebujeme niekoho, na koho sa budú naši užívatelia s dôverou obraciať po radu a pomoc. Niekoho, kto rád dáva, počúva druhých a vie, že veci záležia od jeho snahy a energie, ktorú do toho vloží. Niekoho, kto rád píše, rozpráva sa a za svojimi slovami si aj stojí.

Ako komunitný administrátor budeš na naších stránkach jednoducho admin. Chceme však tomuto pomenovaniu dať nový význam, aby sa nespájal iba s mazaním príspevkov a blokovaním užívateľov. Máš byť v očiach našich užívateľov dôveryhodný, objektívny a nápomocný a tým si získať svoju autoritu.

skoda, ze ta realita je troska ina, ze

alex2201
18. sep 2012

@leeenka26 dala som

pectore
18. sep 2012

@leeenka26 fazulka ...bola to nasa fazulka, alebo drobec...nakolko som ani dlho nechcela vediet pohlavie a nebyt chlapa tak sa necham prekvapit az do porodu.....nemalo meno.. to sme vybrali az pomocou numerologie...este ta nieco zaujima...inak taketo "dotazy" mi mozes pisat skor do IP...kedze to je uz mimo temu.

pectore
18. sep 2012

@leeenka26 je mi luto ze moje nazory tak prezivas. Ale nejde o nic osobne...to si treba uvedomit.... Nic osobne nepisem ....len sa vyjadrujem k teme... To ze to beres osobne ...s tym ja vazne nic neurobim...len mi to je luto.

andrejka1974
18. sep 2012

@leeenka26 nie , neboj sa napis sem svoje pocity, nik ta odsudzovat nebude, viem sa vzit do situacie kazdej maminky co prisla o svoje babo ci sa narodilo alebo zomrelo este v brusku , ja som prisla o dve babatka v brusku sice len v 10 tyzdni ale bolelo to rovnako ako ked som prisla o Dianku , ktora mi zomrela ked mala 4 mesiaciky necakane rychlo nikto ma tu odsudzovat nebude ked sem dam fotky mojej dcerky alebo len obrazok z ultrazvuku ja som este nemala odvahu to dat sem , ale na stranke www.anjeliky.sk to mam vsetko vsak mozno raz ako spomienku to dam sem tiez , maminky neodsudzujte maminky, ktore to potrebuju sem dat ako spomienku je to kazdej osobna vec

petraxy6
18. sep 2012

@pectore riešila by si toto aj keby sme boli všetky zoči-voči? Normálne, že na živo, v priamom prenose? Ani by si necekla. Tak už prestaň písať a choď sa venovať niečomu zmysluplnému 😠

pectore
18. sep 2012

@petraxy6 tak to ma nepoznas.... kludne by som to teda riesila ... niesom nejaky ten typ co tu pise nazory a vs kutocnosti je ticho...to si pekne vedla.

petraxy6
18. sep 2012

@pectore verím ti 😕 Tebe by sa zišlo dať riadne po papuli, aby si sa prebrala. A možno aj dostávaš, preto si taká aká si ☹

space1
18. sep 2012

@pectore je mi ťa lúto ... to ako sa tu prezentuješ je tvoja vec a tvoj názor .. pre mňa si ako spodok zabahnenej mláky , ktorú každý radšej obíde .. ale možno si to nemala v živote jednoduché, možno si si v živote prešla niečim a asi preto, si taká zakomplexovaná , citovo vyprahnutá , nikým nikdy nepochopená , nikde nevítaná... viem , že budeš na mňa reagovať , ale ja už na teba nie , to je všetko čo som ti chcela povedať

pectore
18. sep 2012

@space1 no to musim zareagovat.... pretoze si trufas sudit cloveka na zaklade nazoru v jednej teme.... co je dost povrchne.... a povrchnost je silny kaliber... Navyse celkom ostro a ponizujuco prezentujes svoje pohnutky na moju adresu...i ked sa to kludne da riesit cez IP...zjavne je tu niekto iny nevypocuty a zakomlexovany...ked ma potrebu niekoho ineho osocovat verejne...koli nazoru na temu ci je vhodne uverejnit foto mrtveho dietata na verejne forum....ani nie fotku zo sona, si nejaku peknu spomienku ale uplne natvrdo mrtve dieta.... kde je ucta k mrtvemu? ked uz sa ohanate pochopenim k mamicke? tak co je na mojom nazore zle (ale k teme nie co by keby....a kto a ako...k teme )

petraxy6
18. sep 2012

@space1 pekne si to napísala, škoda že tu nie je tlieskajúci smajlík 😉 Ale ona ťa určite nepochopila 😒

irriss
18. sep 2012

@amouramour

Rekla bych, ze neni treba hledat, ale cist a naslouchat...toto"pracovni misto" je tu uz nekolika lidma obsazene.... 😉

p.s. dobrovolne a bezplatne ..se srdcem na dlani...tzv. otevrene dvirka u "Sally" 🙂 pro kazdeho a kdykoliv...

martinjasen
18. sep 2012

Chapem, ze tato tema je velmi emotivna, ale uz je za hranicou toho, aby bola konstruktivna. Preto ju docasne uzamykam. Odomknem ju na zaklade vasej ziadosti do internej posty, najskor 25.9. 2012.

Zopakujem nas pristup k problemu zverejnovania fotiek nebohych na stranke.

- Ak dojde k zverejneniu fotiek v prispevkoch, kde je zadefinovana konkretna skupina, ktora fotku bude vidiet napr. sukromne temy, prispevok iba pre priatelov. Danu fotku nebudeme nijakym sposobom obmadzovat.

- Ak dojde k zverejneniu fotiek vo verejnych prispevkoch, ktore budu cez fotoblogy vsetkych mamiciek automaticky zobrazovane aj uzivatelom, ktori nepoznaju danu osobu, alebo v castiach, ktore su verejne pristupne pre uzivatelov (profil) vtedy upozornime dotycnu osobnu, aby zvazila vymazanie fotiek z dovodu, ze sa jedna o jej sukromnu a intimnu zalezitost a brala ohlad na tych, ktori nechcu zdielat taketo veci. Podobne ako to v sucastnosti robime s fotkami nahych deti. V pripade ak uzivatel bude trvat na zverejneni fotiek, moze tak urobit s tym, ze zmeni viditelnost prispevku iba pre priatelov.

Tento pristup je podobny ako v pripadoch spomienkovych tabul, hrobov, alebo nekrologov v novinách kde sa nikdy nezverejnuju fotografie mrtvych ludi, ale zivych, alebo nahradza to obrazne znazornenie. Tento zvyk budeme aplikovat aj u nas, myslime si, ze toto je prirodzeny prejav ucty k zomrelemu aj jeho rodine.

Asmira Team