Používame cookies. Viac informácií tu. OK
evening_star
2. máj 2012

To, či sa robia na tú ktorú školu prijímačky, zistíš buď na ich stránke, alebo napíš mail na študijné oddelenie tej a tej fakulty. ja nie som na súkromnej škole a prijímačky som nerobila, lebo som mala dobrý priemer. Na súkromných VŠ neviem, koľko sa platí za semester, ale ak je to ako na externom štúdiu, tak to môže byť zhruba od 300 do 500, podľa odboru. A či sú odbory bez matematiky? Kopa - učiteľstvo, právo, medicína, kultúra, žurnalistika, prekladateľstvo...

oskvarka
2. máj 2012

@lili777 sestrin frajer chodi na sukromnu psichologiu primacky robil (ale asi boli trochu lahsie ako na satnu) plati tusim 700 eur za semester alebo za rok niesom si ista... takze dosta el kedze on uz chodil na inu skolu ktoru nedokoncil tak by aj na statnej musel platit... myslim ze matiku nemaju... na psychologii ale neviem :D... a z praxe co hovoril tak system studia je tam narocnejsi na dochadzku oproti statnym.. musi sa chodit na prednasky povinne a musi spravit kazdy semester vsetky skusky ziadne ze 2 aby mal dost kreditou... ale to teda len ta konkretna...

sisaha
2. máj 2012

@evening_star na pedagogike učiteľstvo sú škúšky z matematiky, dokonca je to štátnicový predmet 😉

@lili777 na súkromných je cena urcite vyssia ako 300-500 eur.., záleží od školy

svetielkoand
2. máj 2012

@lili777 nepises, aky odbor by ta zaujimal co je velmi podstatne, prijmacky su to najmenej, vacsina VS ma svoje knihy s vypracovanymi otazkami a aspon si vyskusas naucit sa kvantum informacii v kratkom case... kiez by bolo ucenie na skusky take jednoduche, ako na prijimacky 😒
K tej matematike - ja som mala matematiku dva semestre, zodpovedne mozem povedat, ze to bol jeden z najlahsich predmetov v porovnani s ostatnymi a to matematiku nemam v oblube
Skolne u nas je 800€ za prvy stupen externeho studia,za akademicky rok, 1200€ za druhy stupen za akademicky rok, statna univerzita

evening_star
2. máj 2012

@sisaha Ty myslíš asi učiteľstvo prvého stupňa - to áno, detičky sa tam učia 2+2. Mala som napísať presnejšie - učiteľstvo akademických predmetov (druhý stupeň a stredné školy). Tam si vyberáš, čo chceš študovať. Ja študujem učiteľstvo anglický + nemecký jazyk. S matikou nemám nič spoločné...

lili777
autor
2. máj 2012

Hm to ma zaujíma pre manžela, uvažujeme tak spolu. Len zo strednej je už dlho preč, tak preto tie prijímačky riešim. A čo by ho zaujímalo, možno nejaký manažment, verejná správa, politiológia. nejako presne nevieme. Ale v robote by mu to pomohlo, síce robí v banke. Len dnes tých zamestnávateľov moc nezaujíma odkiaľ máte titul, hlavne že je🙂

lili777
autor
2. máj 2012

@svetielkoand a na akej škole si?

svetielkoand
2. máj 2012

@lili777 SPU Fakulta ekonomiky a manazmentu odbor podnikovy manazment 😉

svetielkoand
2. máj 2012

@lili777 ak by sa tam manzel dostal, daj vediet, poslem mu materialy 😉 😀

lili777
autor
2. máj 2012

@svetielkoand to je v NItre? ako často musíš chodiť na prednášky?

tea333
2. máj 2012

@lili777 ja chodim na sukromnu skolu, kde boli tazke prijimacky, a studium je fakt narocne a na rovnakej urovni, ak nie vyssej ako inde. studujem pravo. treba vyberat co by ho zaujimalo, a nieco menej narocne, napriklad socialna praca a pod. nie kazda sukromna skola je ze zaplatim si a mam titul, teda na nasej to tak jednoznacne nefunguje.ja platim 2200eur/rok

andreah25
2. máj 2012

@lili777 Väčšina škôl má prijímačky, nerobia sa jedine v tedy, ak máš buď dobrý priemer, alebo trebárs robíš už v danom obore, ktorý chceš študovať a tak sú Ti odpustené, alebo má škola málo záujemcov a tak aby naplnili ročník, tak prijímačky neurobia.
Čo sa týka školného na súkromných školách, tak napr. ja platím 870,- Eur za semester, teda platila som, konečne v januári išla posledná platba 😀 . Ako je to na ostatných neviem. Určite však rozhoduje aj to, aký odbor si vyberieš, napr. najlacnejšia je sociálna práca.
Matematiku ako takú sme mali len prvý a druhý ročník, osobne som matematický antitalent, no zvládla som to, horšie boli však predmety nematematické, kde sa ale bohužiaľ počítalo (štatistika, devízové trhy, účtovníctvo). Občas to istili tri opakovania, no treba sa zaťať a ide to. Myslím, že nie si jediná, pre koho je matematika strašiak 😀 .
Tak držím palce pre dobrý výber školy.

svetielkoand
2. máj 2012

@lili777 ano v Nitre, vyucovanie je v piatok a v sobotu raz za dva tyzdne, v piatok byvaju zvacsa prednasky, v sobotu cvicenia, prednasky su povinne len u niektorych prednasajucich avsak cvicenia su povinne vsetky, samozrejme v pripade ochorenia ti bud ospravedlnia neucast, alebo daju vypracovat navyse projekt, pripadne si mozes nahradit v inom termine s inou skupinou.

anjelicek26
2. máj 2012

@lili777 - najprv musis vediet, co ta zaujima, nie, ze "nejaku" kde je to bez primaciek.... a na väcsine matika je tak ci tak, nikde len rok, inde dva, ine tri. Viem, ze na univerzite komenskeho manazment na distancne beru bez primaciek AK splnas znamkovy priemer. Ak nie, tak prijimacky musis robit. Cena cca. 450€ na semester ak si dobre pamätam

svetielkoand
2. máj 2012

@andreah25 s tou statistikou a jej horsim pokracovanim v pripade operacneho vyskumu - teorie rozhodovania jednoznacne suhlasim 😉 🙂

fifitko25
2. máj 2012

Ahoj, ja som chodila na verejnú správu, tam nebola matika, ale dost ekonomiky a manažmentu a práva EÚ, platila som 700 EUR za rok (2 semestre). Potom som ešte chodila aj na ekonomickú fakultu medzinárodného podnikania, tam bola matika 3 semestre a úplne v pohode sa dala zvládnuť. Platilo sa 2000 EUR na rok. Obe školy boli súkromné.

andreah25
2. máj 2012

@svetielkoand mi hovor, pri seminárnej práci som doma pri PC revala ako malé decko a keby som nebola v poslednom ročníku tak kvôli štatistike by som s tým celým práskla . . . . ale už to mám za sebou a teraz sa nervačím s vypracovávaním štátnicových otázok a sem občas behnem na zrelaxovanie mozgových buniek 😀

svetielkoand
2. máj 2012

@andreah25 no projekt zo statistiky som robila pre dalsich 4 ludi, ale pri OVTR som si to pekne odtrpela 😀 ja sa teraz pokusam dopisat bakalarku a musim este stihnut 2 skusky - do 20.5. na statnice sa budem ucit potom 😀

lili_mia
2. máj 2012

ja ti to napíšem takto .. hoc teraz pôjde na školu, kde povedzme stačí chodiť na prednášky podľa ľubovôle .. príde september, zápis a tam mu povedia, sorry, zmenili sme podmienky, teraz musíte sedieť na každej prednáške .. chce vysokú školu len pre titul? to sa mu potom bude ťažko študovať, bez motivácie ku konkrétnemu smeru .. trebárs ja mám regionálny rozvoj a mala som matiku, na manažmente matike bude určite, musí ovládať rôzne metódy výpočtov, plus osobitne predmet štatistika pre manažérov, ja som mala aj ekónomiu a aj tam sme mali rôzne matematické postupy, vzorce, štatistiku, ale až po niekoľkých semestroch ... ja odporúčam vybrať školu podľa jeho pozície .. informatika, právo, ekonómia .. a čo viem, tak v banke pracujú aj absolventi kombinácii matika fyzika pre rôzne vývojové trendy .. ak robí za prepážkou, hmm, podľa mňa ho jeho nadriadený ošalil, že sa niečo zmení .. priamo nadriadený mu asi nepomôže, to len také kecy, aby pracovník sklapol, ked žiada vyšší plat .. no ked si urobí výšku so špecifickým zameraním a pôjde sa popýtať za personálnym manažérom, tak ten ho možno preradí inde, alebo tvoj muž skončí nakoniec v inej práci

sisaha
2. máj 2012

@evening_star ano, mala som na mysli ucitelstvo pre primarne vzdelavanie. Ale skusky urcite nie su o malej nasobilke a spocitavani do 20. dokonca Bc - učitelstvo pre materske školy v sebe zahrna zopar skusok z matematiky.., hoci deti v škôlke matematiku ako taku nemaju...

andreah25
2. máj 2012

@lili777 a ešte jedna vec, budeš prekvapená, ale poslednú dobu znova začína zamestnávateľov zaujímať odkiaľ ten titul máš. Trh je už presýtený vysokoškolsky vzdelanými ľuďmi, ktorí síce majú titul, ale to je asi tak všetko. Dnes rozhoduje hlavne prax, pretože zamestnávatelia nemajú čas ešte niekoho zaúčať, dnes chcú, že ak Ťa dnes príjmu, zajtra musíš pracovať na 200% a keď Tvoj výkon začne klesať tak Ťa vymenia - tu je potom fakt jedno aký titul máš. Ak chceš byť skutočne žiadaná na trhu práce, treba mať informatiku a IT systémy....

lili777
autor
2. máj 2012

@lili_mia nikto ho do školy nenúti, nikto mu nič nesľubuje. A robí trošku v špecifickej banke, kde jednoducho stále fungujú tabuľky na platy. Ak má niekto školu, dostane sa ďalej. On má v hlave dosť, robí veci, ktoré prislúchajú vysokoškolsky vzdelaným ľuďom, tak by tu školu aj chcel mať

lili777
autor
2. máj 2012

@andreah25 informatiku a IT - v tom je on dobrý. Síce totálny samouk, ale dokáže toho ozaj veľa. V podstate s týmto aj robí čiastočne

andreah25
2. máj 2012

@lili777 ak je v tom dobrý, tak nech si vyberie takú výšku. No ak dobrý si predstavuješ v tom, že robí v práci s počítačom, občas vyrieši nejaký ten problém čo vyskočí na obrazovke, tak to je nedostatočné. Dobrý znamená to, že programuje, inštaluje, vyvíja a kadečo iné. To si myslím, že samouk nedokáže....

grettka
2. máj 2012

Pokial pracuje v banke, tak moze ist napriklad studovat na Univerzitu Komenskeho, fakulta manazmentu, je tam odbor manazerska informatika (850 €/za rok), alebo Vysoka skola manazmentu a verejnej spravy, tam je myslim skolne vyssie. Co sa tyka vysky skolneho, je to indi-vindi, kazda skola ma zvycajne vsetky tieto informacie zverejnene. Treba len hladat a hladat 🙂
Inak podla mna je hlupost ist na ucitelsky smer, ako niekto spominal vyssie, ak pracuje v banke.
Ale ak ano, tak tu je este tato moznost: http://www.dupres-group.com/index.php?id=1&comp...

A ak chce len titul.. tak nech ide na sv. alzbetu.. (pri vsetkej ucte, neberte to v zlom)
A dalsia vec, v tej banke mozno nebude pracovat cely zivot, tak by nebolo zle mat praktickejsi odbor.

PS: studujem humanitny smer, externe, a tiez som si statistiku a ekonomiu odrevala

renab
2. máj 2012

@lili777 šudovať informatiku bez matematiky - tak to nepôjde. musíte hľadať niečo iné

lili777
autor
2. máj 2012

@grettka no presne tú vysokú školu manažmentu a verejnej správy si vybral🙂

ivka225
15. jan 2015

Cela tato diskusia je na vracanie. Som hlupy (hlupa), nechce sa mi nic robit, ale strasne by som chcel (chcela) titul. Este ze mame vsetky tie socialne prace a manazmenty a masmedialne komunikacie.

grettka
15. jan 2015

ivka225 ja zas nechapem teba, vytiahnes dva a pol roka staru diskusiu, len aby si pridala prispevok, ktory je tak trochu mimo, takze neprispejes ani tak k teme, ale si skor si potrebujes vyliat zlost, uliavit alebo rypat?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli