Nemám peniaze a ani tovar

bleblu
23. mar 2018

Ahojte. Prosim vas viete niektora nick na admina bazaru? Kupovala som od jednej mamicky jednu vec a nebola som spokojna so stavom, tak sme sa dohodli, ze ju mam vratit a ona posle peniaze. ja som vec poslala, ona prebrala ale peniaze nemam od nej uz pomaly 2 mesiace. Stale slubovala, ze posle peniaze a teraz uz ani nereaguje na spravy. Chcem oslovit admina, ci ju vie nejakym sposobom kontaktovat pred tym ako podam na nu trestne oznamenie, dakujem. Uvitam aj vase skusenosti, dakujem

surriana
24. mar 2018

Jednoducho len pošli dotaz adminivy a on to vyrieši tak ako v mojom prípade,a doticna pani teraz musí vracat peniaze a posielat tovar všetkým ktorých okradla,a má pozastaveni bazar pokým jej nezmiznu všetky negativne hodnotenia

natali2103
24. mar 2018

mne sa stalo to iste,pani je dalej aktivna,nekomunikuje-mna to hrozne mrzi,ked sa najdu ženy,ktore takymto hnusnym spôsobom dokažu zarabať na iných-

veronikastrickova
24. mar 2018

@sandral na mesiac vyskusat? 😂😂😂 tak to je uz co? Oni sa evidentne extemne nudia

bnov
24. mar 2018

Mám podobnú skúsenosť. Pani ponúkala nový tovar (konkr. výstuž pre novorodenca do autosedačky), peniaze som jej poslala hneď, ako sme sa dohodli, tovar nikde. Písala som jej, vraj sa asi stratil na pošte, podotýkam, bolo to doporučene. Ešte mi aj fotku poslala, že ho balí. Potom prestala komunikovať., popritom má samé pozitívne hodnotenia, tak neviem odkiaľ?!

veronikastrickova
24. mar 2018

@bnov ja sa vzdy snazim poslat foto podacieho listu s cislom a tiez ho vzdy aj vyzadujem

srdiecko4u
25. mar 2018

@bleblu Ahoj, problémový obchod nahlás cez tento link https://www.modrykonik.sk/help/#cat-buysell-pro...

olgaolga
29. mar 2018

tiež mám problém s jednou ....profil sialenakrava ... silvia krajčírová, piešťanská 408/106, 956 05 radošina ........zavádza , balík neposlala, peniaze tiež nie a už som nahlásila aj adminovi

bleblu
autor
29. mar 2018

@olgaolga aj ja som nahlasila. Dala som aj negativ.hodnotenie ale ked sa lady nepohnu pidam trst.oznamenie aj ked je to len priestupok ale to je jedno

olgaolga
29. mar 2018

@bleblu ak by bola väčšia suma na tú istú osobu, treba sa spojiť a išlo by o trestný čin

bleblu
autor
29. mar 2018

@olgaolga no ja viem. Ta co oklamala Vas oklamala uz viacere?

olgaolga
29. mar 2018

zatiaľ je pri jej hodnotení iba jedna čo jej nedošiel ani balík ani peniaze, takže suma pri tom profile nepresahuje čiastku na trestný čin, vás tiež tá istá pani oklamala alebo iná?

bleblu
autor
29. mar 2018

@olgaolga mna ina. Zatial ma len 6 pozitiv.hodnoteni a moje, ale citala som tu ze si hodnotenia pisu aj same

xxxxxnnnnn
29. mar 2018
olgaolga
29. mar 2018

Právna pomoc pre poškodených v bazári.
Na Modrom koníku sa zrealizujú tisícky obchodov denne. Pri takom množstve ľudí sa aj na koníka občas dostanú osoby, ktoré úmyselne nehrajú férovo. Ľudovo povedané podvodníci.

Ak tvoje snahy o spoločné vyriešenie problému nepomohli, doporučujeme postupovať právnou cestou: oznámením na políciu.

Ak suma nepresahuje sumu 266 Eur, pravdepodobne sa nebude jednať o trestný čin, ale o priestupok. Oznámenie sa postúpi obvodnému úradu na správne konanie o priestupku proti majetku.

Pri škode nad 266 Eur sa jedná o trestný čin a podľa §221 Trestného zákona hrozí trest odňatia slobody v rokoch. Škoda sa vypočítava ako súčet všetkých vzniknutých škôd, ktoré podozrivý svojím konaním spôsobil. Doporučujeme preto, aby sa používatelia, ktorí boli poškodení tou istou osobou, spojili a postupovali spoločne.

Ako postupovať pri podozrení na podvodného predajcu:
Keď sa nedarí problém riešiť s predajcom, neváhaj a pridaj negatívne hodnotenie.
Pri viacnásobných negatívnych hodnoteniach v Modrom koníku situáciu bezodkladne preveríme a spojíme poškodené osoby. Obdržíš internú poštu s inštrukciami.
Spolu si vymeníte informácie, vyčíslite celkovú škodu.
Na políci podajte oznámenie o podozrení zo spáchania trestného činu podvodu (stiahni vzor)
Takýmto spôsobom sa už podarilo úspešne vyriešiť viacero prípadov.