Nespokojná kupujúca žiada odškodné

manittu
12. júl 2012

Dobrý den,
poradte mi!
Netýka sa to vsak tohto bazariku na modrom konikovi. Mam problem z jednou kupujucou kt, si odomna kupila kabelku.
Popis v inzerate bol jasný, zretelny a presný, kabelka bola pofotena z kazdej stany. Kabelka bola nosena znackova, no boky boli popraskane a zazltnute, popis bol v inzerate k tomu dodane stav dobrý alebo na donosenie!!!!koli tomu cena za 55e na 10e.
Ozvala sa mi tato pani, penizky poslala na ucet. Dohodli sme sa na sume 9e za kabelku, kedze chcela jednat, za menej by som ju nedala...+postovne 2.20 uz tých 0.20 som nepitala tak mi nabehlo 11e. Potom mi prisiel e.mail o prosbu ci nemam jej k tomu pribalit zlomkove striebro, stare hodinky, malovatk...hocico...nemala som vela casu zhanat po starých veciach ci sa nenajde nieco, nepribalila som jej teda nic....Kabelka bola oprana, zabalila som ju do velkej folie a poslala 2tr. U nas na poste boli sikovný lebo balik jej prisiel na druhy den 🙂
Od vtedy s nou mam problemy. Doslovne ma vydiera. Chcem pocut vas nazor...

hned mi pisala, ze nech sa nehnevam, kabelka je otrasna, a pozaduje odskodne...
(ani nie tovar vratit ale odkodne!!!) A doslovne ze som jej nepribalila nic k bliku a preto je dvojnasobne sklamana.....
Z mojho hladiska kabelka je v dobrom stave, popis bol presný fotky pridane!Suma dohodnuta a ja adidas kabelku z 55E nedam za menej ako 10e, jej som vsak dala za 9...

odpisala som teda ze ake odskodne, kabelka bola nafotena, popis pridany..a ze som nic nenasla co by som jej zabalila...

odpisala znova ze pozaduje odskodne, lebo kabelka ne z jej strany nenostitelna, ona ma choru mamu, maka ako debil musi chodit do roboty a ona chce na ucet aspon 5e spat!
a nechce sa jej verit ze nemam nic, ved mam plný bazar veci!!! (no skoro som osprostela)

tak som jej pisala ze v bazariku mam veci na predaj a nie na rozdavanie....je mi luto ze je sklamana a keby som vedela tak jej neaku vec dobalim, neake tricko co nenosim...

ona na to, ze tricka z kratkym nenosi len tuniky, mikiny...a pozaduje dohodu

napisala som jej nech mi kabelku supne naspat do obalu, posle obycajne za 0:60e, ja si ju preberiem a hned jej aj vlozim peniaze na ucet, teda ze suhlasim ze ju zoberiem spat, ale nech necaka ze jej poslem 11.60 ked len 2 e z prveho bolo postovne a 0:60 teraz ked mi ju posle....vrtatim jej sumu 9e za kabelku....

ona nesuhlasi ona chce aby som jej poslala peniaze to odskodne na ucet alebo dohodu!!!!!!!

No nemam nervy, napisala som ze v ziadnom pripade jej ziadne odkosne neposlem, a neviem preco by som mala posielat baliky...darceky, striebro, veci...aby mi ju lakavo zabalila a poslala a ja jej prevediem alebo vlozim peniaze spat....

prosim vas o vas nazor ???????????????????????????????
co robit????uz to trva par dni, doslovne vydiera, tovar vratit spat nechce, stale mi píse o odskodnom o penioch kt, jej mam poslat alebo o dohode!!!!!!!!

poradte!

traktor
12. júl 2012

@manittu pokial si tovar dobre opisala, napisala si aj jeho poskodenia + si pridala riadne fotky a pani sa aj tak rozhodla tovar od teba kupit, nemus to uz vôbec riesit, ..je na tvojej dobrej vôli ak pridas v balicku aj darcek..nie je to povinne, pokial ste sa na tom jasne nedohodli..nemas preco vziat tovar spät.. nemas preco pani odskodnovat..napis jej to uz len raz a jasne, doloz upozornenie, ze na dalsie jej spravy uz nebudes reagovat a aj tak urob..neries ju viac, tento obchod pre teba skoncil..

ankiki
12. júl 2012

Ahoj, podľa mňa, obráť sa s tým na admina stránky, cez ktorú si tovar predala. Myslím, že v takomto štádiu už nemá žiadny význam vypisovať si s dotyčnou. Myslím, že toto u nej 100%-ne zaberie a vec sa raz-dva vyrieši.

kaby
12. júl 2012

@manittu ja uplne suhlasim s @traktor ... napis jej jasnu a doraznu spravu a vobec ju viac neries....

ivett1
12. júl 2012

@manittu ahoj, nechápem, prečo si hneď na začiatku neodpísala, že žiadne darčeky nepribalíš...a ako ju napadlo pýtať "zlomkové striebro"...to kde sme?...niečo si jej sľúbila?...veď, keby som chcela niečo darovať, tak to darujem a nie predávam?!...
si v práve a trvaj na svojom...jasne jej napíš, že pre teba je vec skončená...ak bol popis v poriadku, všetko nafotené, tak nechápem o čom sa s ňou bavíš?...(ak ti píše, že má chorú mamu, tak napíš, že aj ty a pridaj aj svokru...aj deti ...a že "bazárik" je tvoj jediný zdroj príjmu...lebo manžel nepracuje...a musíš živiť 5 detí - 2 tvoje a 3 bratove.... )...

kvetka22
12. júl 2012

suhlas s @traktor, napisat posledny mail a dalsie od nej uz ignorovat 🙂

boska79
12. júl 2012

Posliju niekam daleko a hlboko

martinkatinka
12. júl 2012

Ak tovar nechce vráti´t, nevyjednávaj.... chce si ho nechať, tak musí byť spokojná... proste obchod pre teba skončil.

roo
12. júl 2012

Suhlas s traktor.
Podla mna je s kabelkou spokojna, len chce z Teba vyrazit co najviac.
@ivett1 - ta posledna veta 😀 super

vanessm
12. júl 2012

@manittu Narazila si zrejme na chorého človeka. Napíš jej, že podľa zákona má právo ti tovar vrátiť do 7 dní s tým, že ona sama si hradí poštovné, ty jej vrátiš len tých 9 eur. Ale aj to iba v prípade, ak ju ona sama nenosila, a žiadne na dobierku, lebo ty ju predsa musíš posúdiť, či ju ona nenosila a ak áno, tak nemá nárok na nič a ignoruj ju.

roo
12. júl 2012

@vanessm no neviem, ci sa tato zakonna lehota tyka aj sukromneho bazarika. Urcite sa tyka eshopov, ale bazaru podla mna nie.

traktor
12. júl 2012

@vanessm toto sa netyka bazaru, kde su nosene veci..ak dala fotky, presne opisala stav veci, nemusi nic prijat spät 😉 ..ak vsak zatajila stav veci,rôzne poskodenie a neuviedla to v inzerate..,,vtedy ano

katasa
12. júl 2012

neriešila by som ju viac!!

minewka
12. júl 2012

@manittu máš dve možnosti - buď jej tých 5 eur vrátiš, aby si mala pokoj - ale pozor, tým vlastne potvrdíš, že si chybu spravila.

Alebo sa na to vykašli, slušne napíš, že si jej napísala dostatočné stanovisko k tejto veci, máš za to, že si všetko podrobne opísala, nafotila, pani sa slobodne rozhodla, svoje rozhodnutie potvrdila úhradou požadovanej sumy, potvrdila, že kabelka jej riadne na základe dohody prišla.

Napíš, že si ponúkla možnosť vrátenia kabelky a vrátenie peňazí na účet. Odškodné považuješ za absurdné, nakoľko jej nevznikla žiadna škoda, za svoje peniaze dostala dohodnutý tovar v jasne predom opísanom stave.

Týmto považuješ túto vec z tvojej strany za ukončenú a nebudeš už reagovať na žiadne výzvy o odškodné.

S pozdravom

Jožko Mrkvička

PS: a tá žiadosť o zlomkové striebro je vtipná :D

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
manittu
autor
12. júl 2012

@traktor dakujem pekne, asi to aj tak spravim, posledný e-mail kde jej vysvetlim o co ide. Nie nic som nezatajila, tovar opisujem presne aký je a to bolo aj v tomto prípade, pretoze som prilozila aj fotky....nemam dovod nasilu nieco predavat, tovar opisujem presne a bud ma zaujem alebo nie. Ide mi len o toze to uz je doslovne neprijemne a vadi mi to. Takto to ukoncim. Dakujem estee raz 🙂

manittu
autor
12. júl 2012

dakujem baby este raz, chcela som viac nazorou, kedze som si nevedela poradit co robit s takouto predavajucou, este som sa s takýmto niecim nestretla...

strawberry17
12. júl 2012

to je teda vydieracka, podla zakona Vam musi zaslat tovar naspat a potom Vy jej vyplatit kabelku plus postovne tj 11e. Napiste jej list, nech posle kabelku spat, ze ked kabelka pride vratite jej tych 11e. Podla mna vsak kabelku neposle, lebo jej ide len o to, ze chcela daco navyse zadarmo, a vymysla. Ale ten list o vrateni jej oficialne napiste, viac sa s nou nehadajte, je to zbytocne, drzim palce a pevne nervy

mam4
2. okt 2012

@traktor
@minewka
@ivett1
@dominika1988
@strawberry17

ahojte maminky, prosim vas potrebujem poradit a kedze som vo fore nasla len tuto temu podobnu mojmu problemu tak ju chcem ozivit a poprosit vas o radu ...
takze ...
asi pred tyzdnom som jednej mamine predala znackove tricko pepe jeans pre jej manzela v 100% stave, obchodik prebehol v poriadku ale po par dnoch ako si balik prevala mi napisala ze jej manzelovi sa nepaci lebo je to vraj "fejk", nepaci sa mu nejake stepovanie (ani neviem co to znamena) a meterial a vraj na stitku je napisane pepe jean namiesto pepe jeans, takze ho chce vratit, bud na dobierku alebo najprv mam ja poslat peniaze... ja som si na 100% ista ze tricko je orignal kedze bolo kupovane v normalnom obchode pepe jeans v zahranici kde zije moja sestra, koli tomu je mozne ze material a to spominane stepovanie je mozno ine ako sa predava u nas ci v europe ale na stitku je urcite normalne napisane pepe jeans bolo to vidiet aj na fotke v inzerate, takze som mala pocit ze len vymysla lebo sa jej nepaci alebo jej muzovi nesadlo ... som ochotna vziat ho spat ak si zaplati postovne ale az po tom co tricko budem mat v rukach a uvidim ze nebolo nosene ani poskodene...

co vy na to ?? ako by ste postupovali ?? vratili by ste peniaze dopredu aj keby ste vedeli ze ziadnu chybu ste nespravili ??

dakujem za kazdu odpoved...

traktor
2. okt 2012

@mam4 ziadala by som foto, co konkretne jej vadi..a podla toho by som riesila..pokial fakt len nesadlo, nemusis nic riesit..ak ti toto urobi kazda , tak môzes svoj bazar zrusit..lebo budes len posielat, druha strana vyskusa a vrati..takze pokial je vsetko opisane a len sa v skutocnosti nepaci..tak zial..nikto ju do predaja nenutil..ale pokial ma chybu a ona ju vie ukazat / doda foto/, tak si povinna to riesit a preplatit jej aj spätnu postu..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mam4
2. okt 2012

@traktor dakujem

mam4
2. okt 2012

@dominika1988 to nafotenie ma nenapadlo, ale to co pise sa dokazat neda iba ak ten stitok a ja uz blocek samozrejme nemam... pockam asi este ci bude ochotna poslat ho dopredu aby som ho prezrela ak nie tak skusim to s fotakmi a uvidime ,... ach ... tak nerada riesim taketo veci ...

inak mam este jedno podobne tricko na predaj, v podstate ten isty inzerat len ine tricko, velmi podobne, mozte si to prosim pozriet ci som to nejak blbo napisala alebo nafotila ? aby som pripadne predisla dalsim "nedorozumeniam"
tu je link: https://www.modrykonik.sk/bazar/tricka-topy-tie...

strawberry17
2. okt 2012

@mam4 no ked sme uz pri tom, tak aj ja som vytocena. Objednala som si tu postielku, 3x som prosila predavajucu nech to dobre zabali, lebo ze kurieri nenakladaju moc dobre s tovarom, ked to doslo tak tym ze to bolo zle zabalene tak to bolo cele odrate, plus donutra zabalila sroby tak ze tie to uz uplne oskreli, ale nie ze iba farbu ale az do hlbky do dreva, ked som to videla, az som sa rozplakala (kedze zijem s malym len z uboheho rodicovskeho prispevku) a ked som to postupne rozbalila, tak postielka bola vsade pooskierana (to uz nebol kurier ale predtym) a ponalepovane nalepky, ked so to isla dat dole jednu tak sa mi zlupol aj lak, takze mam total znicenu, oskretu postielku, este som zabidla povedat, ze ten sacok kde dala sroby a oskrelo to cestou postielku s aroztrho a niektore sroby sa cestou stratili, vypadli, takze nemame ani sroby, cize nemozem postielku ani len poskladat...a plus k tomu postovne nebolo 15e ale len 9,60e (pri inych zasielkach sa nehadam pokial ide napr o 60 centov rozdiel, ale toto je vyse 5e)...Predavaqjuca povedala, ze ako odskodne mi posle matrac k postielke (pouzivany, co k nej pouzivali) ale uz par dni ani bu ani me, teraz som jej pisala, dufam, ze mi posle aspon ten matrac..aj ked neviem naco mi bude, ked nevim k tomu zohnat sroby aby sme postielku postavili, v zeleziarstve take nemali, takze mam doma v chodbe rozlozenu postielku, total oskretu, polepenu nalepkami a potkynam sa o nu ☹(( v inzerate predavajuca napisala, najde sa skrabancek pritom totalne pooskierane) a ked som jej pisala, ze ma neupozornila na nalepky, tak vraj ze nalepky ved nie su vada....no tak dik, vyzera to hrozne a neda sa to dat, dole lebo sa odlupuje s tym aj farba, aj ked uz je to v podstate jedno v tom stave ako je postielka dobita, oskreta uz to je aj tak jedni 😠 😠 😠

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mam4
2. okt 2012

@dominika1988 ano aj na tamtom inzerate bol takto odfoteny stitok plus napis na rukave - detail - tiez tam bolo vysite pepe jeans ... ale ten inzerat som uz vymazala a neviem ho spat nahodit a neviem ci ona ho este vidi ...

@strawberry17 hmmm to je fakt ze vrrrr 😠 😠 😠 ... ja som nedavno riesila 2 tyzdne tovar co nezodpovedal popisu, tiez som kupila tu na MK ...nakoniec som do toho zapojila aj admina a vyplatilo sa mi, peniaze sa mi vratili aj s postovnym ... ale postielka je dost velka aj postovne drahe, asi by som si otvorila vino, predychala a postielku premalovala, muzovi by som nakazala kupit nove sruby... aj malou vrtackou to ide do dreva ako do masla, daju sa spravit nove diery, mne muz prerabal polohovanie na postielke 😉

strawberry17
2. okt 2012

@mam4 ja som slobodna mamina a nemam muza ☹ sroby som si dala objednat cez rakusku ikeu zo svedska (akoze ka okluka, ze? ked slov.ikea nereagovala)...farbu budem musiet kupit, ale vraj stoji aj 10e...teraz mi odpisala, ze by mi poslala ten matrac, ale az buduci tyzden, tak este sa budem potkynat dlasi tyzden o dreva, no ale aj tak ked ani sroby este nie su, vraj za 7 dni...ale ked posle aspon ten matrac tak potom si otvorim vinko a ostatne predycham 😎

matullienka
2. okt 2012

@strawberry17 tak to je smutné že sa nájdu aj tu také baby čo toto robia naschvál lebo toto podla mna naschvál bolo nech sa nehnevá, že nálepky nie sú vada ale keby ich tam odfotila tak nie každý chce mať dolepenú postel nálepkami tak sa jej človek na nu vykasle. Prajem vela stastia ale to hodnotenie by si kocka asi za klobúk nedala co by som jej napísala. 😝 😝

ivett1
3. okt 2012

@mam4 ahoj, ten inzerát, kde máš to tričko , si už vymazala?...alebo len pozastavila... lebo by si ho mohla aktivovať, aby sme sa mohli pozrieť... inak to druhé tričko, máš nafotené výborne ...aj štítok je viditeľný🙂 ... myslím si, že sa jej mužovi nepáčilo, alebo mu rozmerovo nesadlo a nevedela ako ti to napísať, tak skúša takto... podľa mňa by si jej mala slušne vysvetliť, že sa nehneváš a nech ti povie naozaj dôvod, lebo ty si uviedla presný popis a kompletné foto ... (najskôr skús jednať slušne...) možno sa s ňou dohodneš... myslím, že by mala byť rada, že si ochotná to tričko vziať späť, ale musí ti zaplatiť cenu + plus poštovné (a to poštovné, ktoré si platila, keď si tričko posielala a poštovné, ktoré bude platiť ona, keď ti ho pošle späť...) ... ak by nesúhlasila, tak jej skrátka oznám, že to nemôžeš vziať, lebo si neporušila pravidlá predaja - bazárového (tu sa tovar nevracia do 6 dní...) a v prípade, že sa jej to nebude páčiť a bude ti stále vypisovať, pošli to adminom ...postup ako, ti už napíšeme, keď to bude aktuálne v téme, na ktorú ti dala link @traktor 😉
PS:... a inak nechápem, prečo špekuluje a tričko neposunie ďalej, keď jej nevyhovuje ...

ivett1
3. okt 2012

@mam4 ... teraz som si prečítala, že si už inzerát vymazala, tak ho späť nedáš...možno ešte fotky by si mohla dať do svojho fotoblogu - do albumu, ak ich máš uložené... a ona tie fotky - resp. celý inzerát určite vidí, aj keď máš inzerát vymazaný ... zmazaný inzerát vidia vždy len záujemca o inzerát a ten, kto inzerát pridal 😉 ... akurát, že tam už nemôžeš pridávať správy...
samozrejme, dokáže sa na to pozrieť aj admin🙂 ...