Nespokojná kupujúca žiada odškodné

manittu
12. júl 2012

Dobrý den,
poradte mi!
Netýka sa to vsak tohto bazariku na modrom konikovi. Mam problem z jednou kupujucou kt, si odomna kupila kabelku.
Popis v inzerate bol jasný, zretelny a presný, kabelka bola pofotena z kazdej stany. Kabelka bola nosena znackova, no boky boli popraskane a zazltnute, popis bol v inzerate k tomu dodane stav dobrý alebo na donosenie!!!!koli tomu cena za 55e na 10e.
Ozvala sa mi tato pani, penizky poslala na ucet. Dohodli sme sa na sume 9e za kabelku, kedze chcela jednat, za menej by som ju nedala...+postovne 2.20 uz tých 0.20 som nepitala tak mi nabehlo 11e. Potom mi prisiel e.mail o prosbu ci nemam jej k tomu pribalit zlomkove striebro, stare hodinky, malovatk...hocico...nemala som vela casu zhanat po starých veciach ci sa nenajde nieco, nepribalila som jej teda nic....Kabelka bola oprana, zabalila som ju do velkej folie a poslala 2tr. U nas na poste boli sikovný lebo balik jej prisiel na druhy den 🙂
Od vtedy s nou mam problemy. Doslovne ma vydiera. Chcem pocut vas nazor...

hned mi pisala, ze nech sa nehnevam, kabelka je otrasna, a pozaduje odskodne...
(ani nie tovar vratit ale odkodne!!!) A doslovne ze som jej nepribalila nic k bliku a preto je dvojnasobne sklamana.....
Z mojho hladiska kabelka je v dobrom stave, popis bol presný fotky pridane!Suma dohodnuta a ja adidas kabelku z 55E nedam za menej ako 10e, jej som vsak dala za 9...

odpisala som teda ze ake odskodne, kabelka bola nafotena, popis pridany..a ze som nic nenasla co by som jej zabalila...

odpisala znova ze pozaduje odskodne, lebo kabelka ne z jej strany nenostitelna, ona ma choru mamu, maka ako debil musi chodit do roboty a ona chce na ucet aspon 5e spat!
a nechce sa jej verit ze nemam nic, ved mam plný bazar veci!!! (no skoro som osprostela)

tak som jej pisala ze v bazariku mam veci na predaj a nie na rozdavanie....je mi luto ze je sklamana a keby som vedela tak jej neaku vec dobalim, neake tricko co nenosim...

ona na to, ze tricka z kratkym nenosi len tuniky, mikiny...a pozaduje dohodu

napisala som jej nech mi kabelku supne naspat do obalu, posle obycajne za 0:60e, ja si ju preberiem a hned jej aj vlozim peniaze na ucet, teda ze suhlasim ze ju zoberiem spat, ale nech necaka ze jej poslem 11.60 ked len 2 e z prveho bolo postovne a 0:60 teraz ked mi ju posle....vrtatim jej sumu 9e za kabelku....

ona nesuhlasi ona chce aby som jej poslala peniaze to odskodne na ucet alebo dohodu!!!!!!!

No nemam nervy, napisala som ze v ziadnom pripade jej ziadne odkosne neposlem, a neviem preco by som mala posielat baliky...darceky, striebro, veci...aby mi ju lakavo zabalila a poslala a ja jej prevediem alebo vlozim peniaze spat....

prosim vas o vas nazor ???????????????????????????????
co robit????uz to trva par dni, doslovne vydiera, tovar vratit spat nechce, stale mi píse o odskodnom o penioch kt, jej mam poslat alebo o dohode!!!!!!!!

poradte!

ivett1
3. okt 2012

@strawberry17 nič moc... škoda... dúfam, že aspoň ten matrac naozaj pošle a budeš ho môcť použiť ... a teda ja by som určite postieľku nenatierala (min. 10 euro ešte navyše za farbu...) ... asi by som ju tiež len poriadne vydrhla a polepila samolepkami... ale, možno by som kupovala farbu len v prípade, že by som plánovala používať tú postieľku minimálne 4 roky...

mam4
3. okt 2012

@ivett1 doteraz sme samozrejme jednali slusne 🙂 aj ta mamina mi prisla "normalna", az na to ze mam pocit ze pravy dovod vratenia je iny ... no sama navrhla ze postvone uhradi ale nepacilo sa mi ze chce peniaze dopredu alebo na dobierku, lebo ja to tricko chcem najrpv vidiet a neviem ci si mam stat za svojim alebo sa to tu robi inak ...

mam4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
medovka14
3. okt 2012

ahojte.. ja by som sa chcela spytat ako by ste riesili moj problem.. predala som novu bundu, zimnu, cez bazar. Pri inzerate boli fotky, velkost, ale nie rozmery. Zaujemkyni som ju poslala na dobierku, lebo sa nemala ako dostat do banky. Vcera mi vsak pisala, ze je im bunda mala. Jej dcera nosi 122, bunda je 128. Moja dcera nosi 128 a jej bola volna...
Vzali by ste tovar spat?

matullienka
3. okt 2012

@medovka14 nevzala ja keď niečo kupujem malej cez bazár tak si pýtam aj rozmery lebo nie vždy to číslovanie sedí. Nech predá ďalej ona cez bazár. Každá na bazári kupujeme na vlastné riziko, že veľkosť nebude sedieť. Vždy sa však dá spýtať na rozmery a ešte som sa nestretla, že by niekto povedal že nepremeria. Ja byť tebou by som to späť nevzala.

traktor
3. okt 2012

@medovka14 pokial si mala uvedenu velkost 128 a aj na bunde bola velkost 128, tak by som tovar spät nevzala..mala ta poziadat o premeranie, pokial si nebola ista,ci bunda jej dcerke sadne..ine by bolo, keby bola poskodena a ty si poskodenie zamlcala..takze..nie nevzala by som ju spät a pokial ti da negatko, napis adminom , zmazu ti ho

strawberry17
3. okt 2012

@mam4 moja ja mam take hyperaktovne dieta a moze to byt este aj autizmus (mame uz termin u pychologicky) ze ja s prepacenim sa nemozem cez den ani vysr...a vecer ked konecne zaspi som taka unavena, ze nevladzem sa "hrat" s poskodenou postielkou..necham to onalepkovane (lebo by som zbytocne strhla dalsi lak) a doskrabane, odrete, donicene, lebo aj tak uz nemam peniaze na kupu farby, ani chut a cas to robit a inak nemam NIKOHO kto by mi s tym mohol pomoct...vsak ja to zvladnem aj sama, ak by som niekedy kupila farbu, ale tu nejde o to co ja som schopna alebo neschopna, ale o to, ze predavajuca neuviedla skutocny stav postielky a nezabalila to tak, aby sa postielka cestou neposkodila, dokonca tam s prepacenim tak drbla tie sroby, ze postielku donicili ete viac a popritom s apretrhol sacek a sroby vypadli. nak dnes mi uz dosli sroby zo Svedska, platila som len 5e vratane potovneho, strasne som rada ze uz mam sroby, este matrac a mozem kladat po nociach postielku aby som sa nenudila 😀 😀 😀 ale to s anenudim, lebo maly je aj tak vacsinou v noci hore, a to nespi ani cez den 😝 😝 😝

strawberry17
3. okt 2012

@medovka14 tiez i myslim, ze ked je jej mala to nie je dovod aby to vratila

mam4
4. okt 2012

@strawberry17 to poznam, aj ja chodim na wc s doprovodom 😎 ale cas sa podla mna vzdy da najst, len treba chciet ...ale uplne chapem ze mas toho dost a radsej si napriklad oddychnes na MK ako by si mala robit nieco navyse 😵 😵 😵 ja som to ale myslela tak ze jednoduchsie je tu postielku premalovat a dat opravit nejakemu kutilovi ako handrkovat sa s predavajucou a posielat ju spat, zase platit postovne, balit atd. ...

mam4
4. okt 2012

@medovka14 ja by som ju vzala spat ale peniaze by som vratila len za bundicku a nie za postovne ...

strawberry17
4. okt 2012

@mam4 ja sa s nikym nehadrkujem 😲
ale ked si myslis, ze nerobim nic navyse tak sa dojdi na jeden tyzden so mnou vymenit 😀 😀 😀 😀
urcite si zlusknes aj na takych veciach ako je prat v rukach ci v lete ci v zime, ako je nosit vodu z niekolko km vzdialenej studnicky ci v lete ci v zime, ja som 3 roky NIKDE nebola ani na kave, ani v kine...a cely den a niekedy ani noc sa nezastavim...a to este nehovorim o inych veciach, co by si tu zazila, tak prosim nesud niekoho len podla toho ze si zajde na par minut na kona, dobre?
za postielku som dala 50e a prosim nova stoji 70e, som si mohla radsej 20e priplatit, bohuzial nemam auto a nemal mi ju kto doviezt z ikey...pre mna je pri mojom prijn´me LEN rodicovsky okolo 200e meacne na 2 ludi co je ja a maly tych 50e dost vela
ale ako hovorim, mozes sa vymenit
ale bohuzial neskoro som si uvedomila, az po napisani mojho prveho prispevku o postieleke, ze ty vlastne stojis na ôdruhej strane barikady" a ze ty si vlastne predavajuca a tebe sa stazovala nakupujuca a chce tovar vratit takze to beries z opacnej strany. A nie spravodlivo.

mam4
4. okt 2012

@strawberry17 ale ja nevravim ze sa handrkujes ale ze je jednoduchsie to dat niekomu spravit ako sa handrkovat a varacat ju spat, na MK nie len predavam ale aj nakupujem a uz som raz poskodeny tovar vracala takze viem kolko nervov a casu ma to stalo, s postielkou je to este horsie lebo je velka, preto som ti len chcela poradit ako si ju skraslit lebo som mala pocit ze sa koli nej trapis ze je cela olepena, poskriabana ... nevravim ani to ze mas malo roboty, ale ze namiesto MK sa da hodit jeden nater, co zaberie asi 20 minut, na MK mozno zajdes raz denne a nater staci dat 2x a uz to nikdy viac robit nemusis takze je to asi 40 minut z celeho tvojho zivota ... ak by som ja chcela mat krajsiu postielku tak by som ten MK obetovala... ale to neznamena ze ta chcem sudit a ze si koli tomu ze tu postielku nepremalujes myslim o tebe nieco zle... aj ja ak mam chvilku pre seba tak radsej idem na net aj ked mam inu robotu... ved je to uplne normalne, kazdy potrebuje nejaky relax... neviem preco moje spravy beries ako utok proti tebe, neviem kde si prisla na to ze ta sudim .... nechapem, fakt nechapem... a ten tvoj status... no krasa ...

strawberry17
4. okt 2012

@mam4 tebe sa to zda vsetko jednoduche, lebo asi ked nieco potrebujes mas okolo seba manzela a inych ludi, co ti pomozu. Ja napriklad NETUSIM aku farbu mam na to kupit. Lebo mala som doma taku modru co sa mi zdala rovnaka a ked som kuok zatrela tak bola strasne tmava, posobila az cierno a strasne to kricalo. bavym v dedine kde to nemam kde kupit, auto nemam. netusim kde by tu farbu mohoi mat a ako to kupit aby som sa trafila do rovnakej farby...dalej netusim kde dat maleho ked to budem natierat, a ked to bude schnut (par dni, kedze tvrdis, ze to treba 2x) aby tu farbu nedychal vo dne v noci...nemam peniaze momentalne na farbu ani na to, aby som isla s malym a s tazkou castou postielky na chrbte s autobusom dakde kde by som mohla farbu kupit...ja giem, kto ma auto, manzela, zdrave dieta nepremysla tak do detailov ako ja....riesi take veci ci svojej princeznicke obliect ruzovu suknicku alebo fialovu...neviem, preco ta trapi, ze tu postielku nezatriem, jednoducho preto, ze na to nemam podmienky, financie, cas, a netusim ake cislo farby a kde ju kupit, takze ak ti nevadi, postielka zostane zatial onalepkovana, poskodena, pevne dufam, ze pri skaldani neprijdem na to, ze je tam aj nejaka vada funkcnosti...ja tiez nemam nic proti tebe, len nechapem preco sa vyjadrujes ku mne ako k mojej osobe...ze preco to radsej nenatieram nez som na koni, nenatieram, lebo nemam farbu a keby som mala taku istu farbu, mozem ta ubezpecit, ze nesedim na MK ale natieram 😀 idem zistit do ikey ci nevedia cislo farby (aspon myslim, ze podla cisla sa to zistuje), len problem je to, ze: Tel.cislo ked volas do ikey tak stale ti tam polhodinu hovori, ze cakajte, cakajte, nai zamestnanci sa venuju inym zakaznikom...a po polhodine (ktovei kolko som prevolala) som to uz par krat vzdala, Email co maju uvedeny v katalogu 2012 (novy 2013 nemam) sa mi vracia ako neplatny, ze nepresiel, na WEB stranke maju CHAT tam mi tiez stale pise, uz milionkrat som skusala, ze su stale obsadeni...potom je tam taky formular, co mozes vypisat o co ide a odoslat a oni ti do 7 dni odpisu, tak tam som uz viackrat odoslala a neodoslalo sa to. Cize do slov. Ikey som sa uz kvoli srobom nevedela ziadnym sposobom dopisat, dovolat. Preto om aj sroby objednavala cez rakusku ikeu zo svedska. uz dosli. Teraz idem zase skusat slov.ikeu kvoli farbe tak som zvedava....ani si nevies predstavit, kolko casu som uz venovala tej postielle, srobom, farbu som na nete pozerala, atd, atd...som fakt mohla pridat 20e mala by som krasnu novu postielku, neposkodenu, kompletnu a o milion problemov a nervov menej

mam4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strawberry17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mam4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
strawberry17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
semancikova
10. nov 2012

Neodpisujte jej po case ju to prejde.

livee13
7. jan 2020

Ahojte mamicky! Problém mám masledovny...jedna mamicka kupila odomna slavnostne saticky s vianocnym motivom za 5 € na dobierku. Poslala som jej balicek 17.decemba. Ona mi pise dnes, 7.-ho!!!! januára, ze nech ich beriem spat, lebo manzel kupil nove a tieto nepotrebuje. Ako by ste to riesili vy?

abbey1
7. jan 2020

@livee13 Určite b som šaty späť nevzala. Použili na Vianoce. Teraz sa ich chce zbaviť. Slušne jej odpíš, že obchod prebehol, ona zaplatila, ty si šaty poslala a nemáš dôvod ich brať späť. Nechápem, že jej také niečo vôbec prišlo na um.

abbey1
7. jan 2020

@livee13 A do kelu. Teraz až čítam, že si poslala na dobierku. Tak nech pošle peniaze za poštovné a ty jej napíš zlú recenziu. Môže sa hanbiť. Ty máš ponaučenie, že na dobierku už nikdy.

kittykat22
8. jan 2020

@livee13 balik sa ti vrati, povedz nech ti posle peniaze za postovne, a na dobierku uz neposielaj. Ked chcu ludia veci na dobierku tak ten obchod neberu moc vazne. Akonahle mas dobre hodnotenie, tak nemaju dovod ti neverit.