Nútia ma ísť na PN.

4. mar 2020

vim, som tehotná s cim v práci doteraz nebol problem veduca aj vsetci ostatný mi vychadzali v ústrety, sama vedúca ma posielala oddychut si aj ked som to nepotrebovala uz som stihla zaucit aj nahradu za mna. Pracu zvladam celkom v pohode kedze mame nepravidelnu smenovost tak nastane tyzden ked mame 6 poobednych smien.No a problém nastal zo dna na den ked bola predposledná poobedna ku koncu som uz nevládala keďže pracujem v obchode a nastala apapokalypsa meno coronavirus, tak hovorim kolegom Nech pustia anku(nahrada) z kasy lebo uz nevladzem strasne ma boleli krize aj brucho mala som pocit ze maly zo mňa vypadne 😞 jasne nastal problém krik na moju osobu vraj som len leniva pi×× ktora využíva tehotenstvo... Na druhy den som neprisla napisala som sms keďže som bola na pohotovosti odporučili mi oddych..... Dnes pridem do prace nikto so mnou nekomunikuje, vedúca mi dava absencku lebo im ziadna sms odomna neprišla 😮 tak som jej ukázala v mojom mobile este mi aj odpovedali na tu sms ktoru nedostali 🤔 ale cely den ma buzeruje a vraj keď nemam na to mam ist na pnku.... Ale ja ziaden problem nemam lekár ma ani na pn nevypise.... Neviem ci plakať ci sa smiat ako sa ľudia za den dokazu zmenit iba koli tomu ze vas uz nepotrebuju nepotrebuju....keďže tym padom te je tam anka ja som uz iba do plusu nikto uz nepameta na to kolko krat som ostala dlhsie, kolko odddeleniam pomaham lebo nestíhaju ze robim aj to co nemusim lebo ma to bavi... Proste nikoho nezaujíma moj nazor na cely incident

pribinak
4. mar 2020

V ktorom si mesiaci?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
queen_mary
4. mar 2020

To ta nemozu nechat iba na pokladni?

autor
4. mar 2020

@pribinak som v 6, v máji nastupujem na matersku dajako dobojujem snad... Caka ma sťahovanie nenozem si ani dovoliť byt pn...
@queen_mary do kasy ist nemôžem lebo by musela nieco robit s pokladničkami keďže som do plusu... Je dany pocet pracovnikov na 1predajnu.... My sme na oddelení 5 lebo kolegyňa mala ísť na operáciu ale posunul, sa jej termín takze najjednoduchšie je zbavit sa mna

lenuliatko84
4. mar 2020

Ja by som na tvojom mieste informovala manazment firmy a potom uvidis ako budes moct sediet na pokladni

janinah
4. mar 2020

ja by som len privítala,ak by ma posielali na pn....jedna vec je tvoj pohlad,druhá je pohlad nadriadeného aj kolegov,zrejme nie sú ochotní ťa šetriť donekonečna,,keby ti šef zadal prácu,nedajBože sa ti niečo stalo,kto by bol zodpovedný? preto chápem aj druhú stranu

autor
4. mar 2020

@janinah mna nikto šetriť nemusí 😂 o to ide.... Okrem "nahrady" mi nikto nepomaha aj to preto lebo musi so mnou travit čas kedze ju zaucam ja pomaham ostatnym.... Raz potrebujem pomoc a uz som leniva pi*a... Ano to je pohlad kolegov

queen_mary
4. mar 2020

Nie, ziadna pn, ak nemaju pracu primeranu tvojmu stavu, zostanes doma s plnou mzdou. To je zakon.

janinah
4. mar 2020

no,ak ťa bolelo brucho,tak ťa zrejme pošetriť museli...a aj budu musieť,.....jedine ak sa chceš s nimi "biť" za svoju pravdu,to samozrejme môžeš,len neviem,či je to aj múdre ....

mondolina
4. mar 2020

@janinah
Smutné na tom je, že sa musí" biť" za svoje práva. Mala by to byť normálna vec.

ledgerka
4. mar 2020

bijes ze ziadne ulavy a pomoc netreba ale nie je to pravda. To ze ta bolelo brucho a krize znamena ze treba spomalit. Poziadaj o preradenie na kasu a ked nie tak ziadna PN ale doma so zaplatenou mzdou. Nikto ti nic neda ked si to nevezmes. A ver ze je im vsetkym uplne je ako si kedy kde pomohla a koho si co naucila.

autor
4. mar 2020

@ledgerka vsak jasne te každému je to jedno, len vyuzit a odkopnut 😂
@janinah aj teba by bolelo keby ostaneš na 4h sama na predajni lebo 2su v kase a zvysok odisiel lebo maju 12tky... A ty behas jak spinava handra lebo kazdy hlada muku, ryzu, cestoviny a minerálky... A nikde nikto len ty a ešte beháš na svoje oddelenie aby si mala plno

nafka0483
4. mar 2020

@janinah Preco by mala ist na PN, ked na to nie je dovod a mala by sediet doma obmedzena liecebnym rezimom a vychadzkami? Len aby boli v praci spokojni?

sissy27
4. mar 2020

@janinah pokiaľ mi je známe, tak pn určuje ešte stále lekár na základe diagnózy, nie zamestnávateľ 🤔 prečo teda sa ti zdá fajn, že ju zamestnávateľ posiela na pn?
Pre autorku: požiadaj nadriadeného písomne o preradenie na inú pozíciu adekvátnu tvojim možnostiam. Ak takú pozíciu nemá, tak zostávaš doma bez obmedzenia vychádzok a s plným platom. Bližšie info nájdeš v zákonníku práce. Nedaj sa dotlačiť do pnky, máš zo zákona nárok na viac !

brema3114
4. mar 2020

Zlatik, vsade su dnes svine intriganske. Ale podla toho ako sa k tebe chovaju s tebou uz ani nepocitaju, sak nahradu si zaucila... mysli na seba a na babatko, setri sa a pracu v obchode najdes aj po materskej. Drz sa

brema3114
4. mar 2020

este povedz kde takto krasne sa k zamestnancom spravaju

autor
5. mar 2020

@brema3114 vedela som ze to príde uz sme mali tehotnu kolegyňu jej urobili to iste... Len ma zaraza to ze jeden den si najlepšia na predajni a nevedia ci by bez teba robili a bla bla kaleraby... A na druhy den sa tu nevedia pozdraviť lebo si nadbytocna 🤔 smutné... Pritom moj odchod na pn a na matersku mame dohodnuty v maji som uz nemala nastupit o všetkom vedúca vie... Odrazu sim trnom pre každého

hope87
5. mar 2020

To u vas nie je jeden jediny clovek, ktory by sa ta zastal? Ved to je trpko-smiesne...kde to zijeme? Keby si bola mojou kolegynou, tak nielen ze si ta zastanem ale ti aj pomozem. Kde sa vytratila ludskost? Presne ako ti tu baby pisu, nenechaj sa vystvat na PN. Chod priamo za manazmentom, resp. napis oficialny list...