Objednávate z Číny cez Aliexpress?

nikatan
6. sep 2013

http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-20...

Baby neobjednávate niektorá z téjto stránky?

sisaha
6. sep 2013

@nikatan naposledy som tu citala temu, ze po objednani jej to zadrzali colnici a uz nevydali..

lavazzake
6. sep 2013

kamoška pravidelne objednáva a nikdy nemala žiadny problém, len sa nesmie objednať od jedného obchodníka naraz za viac ako tuším 250€ lebo potom to colnica zadrží... presne tú sumu neviem, ale je taká nejaká vyššia...pri veci za 20€ to colnica nerieši...a veci z Aliexpressu sú super, u nás sa buď nedajú zohnať, alebo sú raz take drahé.

nikatan
autor
7. sep 2013

díky za info baby

nikatan
autor
7. sep 2013

@lavazzake prosím ťa a dalo by sa cez t´ú tvoju kamošku objednať dáky tovar.hrozne by som chcela odtial čižmy a neviem o nikom kto by odtial objednával.Ďakujem

lavazzake
8. sep 2013

uf vieš čo, oná má také malé devčatko, čo ju dosť vyťažuje, aj moje kamošky chceli, aby im objednala, ale odmietla lebo nemá kedy, aj ja keď ju poprosím, aby mi niečo objednala, bežne trvá aj mesiac, kým sa k tomu dostane...napr. pred dvoma týždňami som ju tiež poprosila a viem, že ešte nič neobjednávala, lebo nemala kedy... ale čo viem princíp, tak sa musíš zaregistrovať, platí sa vopred cez kartu a ona vždy pozerá na hodnotenia od zákazníkov a berie len od toho predajcu, ktorý má vysoké hodnotenie...a tuším, že sa stránka už má aj slovenskú mutáciu...

kaktusik007
10. sep 2013

@nikatan objednavam - pre seba. A ved kludne si objednaj aj ty - no pozor na fejky, na veliky nakup a podobne - to ti asi sotva v pohode prejde ;)

nikatan
autor
10. sep 2013

@lavazzake ´dakujem moc za info.))

lailika
9. okt 2013

@lavazzake ahoj, platí sa nejaké poštovné? kedze mne vyhadzuje po preklade ,že doprava je zdarma..a je to vzdy zdarma ci len do jejakej sumy? len pri niektorých veciach? dakujem

lavazzake
9. okt 2013

ahoj, väčšinou býva poštovné zadarmo, ale musíš si to vždy všímať, lebo ja som napr. prosila kamošku, aby mi objednala topánočky pre malú, stáli v prepočte nejakých 5€ a za poštovné chceli 5,40€, takže sme potom hľadali iného predajcu, u ktorého bolo poštovné zdarma... ale to sa mi stalo dokopy asi 2x, čo keď som kamoške poslala link, že čo by som chcela, tam ma upozornila, že je tam poštovné. Obyčajne ten istý tovar ponúka viac predajcov a určite nájdeš takého, ktorý je overený a má poštovné zadarmo...

22anjelik22
5. jan 2014

Dobrý deň, chcela som sa spýtať, že či u predajcu, kt. má napísané, že poštovné je zadarmo, tak či už nebudem platiť pri prevzatí tovaru nejakú sumu (napr. za colné...). Ďakujem 🙂))

nikusa9
5. jan 2014

@22anjelik22 nie, ak suma nie je vyssia ako 5 eur...

nikusa9
5. jan 2014

objednávam pravidelne, este som klop-klop nemala problem 🙂 len si ozaj treba dat pozor na sumu...ak je malo vyssia da sa s nimi dohodnut tak, aby na colnici nebol problem 😉

nikusa9
5. jan 2014

@22anjelik22 prepac oprava 25 eur...mam nove nechty a neviem piiiiisať 😀 😀

22anjelik22
6. jan 2014

A keby je suma vyššia ako 25 eur, tak koľko vyjde poplatok na colnici? 🙂 To je v poriadku, tie nechty odpúšťam

bambulka101
26. jan 2014

prosim vas mam trosku problem. objednavala som vec z aliexpress.com a objednavku som zrusila, prisiel mi mail, ze mam cakat do 10 dni peniaze ak nepridu mam sa ozvat, peniaze neprisli pisala som maily ale neviem ci na spravnu adresu kedze nik neodpoveda a peniaze neprisli. viete mi prosim napisat mail kam pisat? velmi pekne dakujem za akukolvek pomoc

andrinka
13. feb 2014

ja objednavam z aliexpressu, a objednavala som fejky hodinky za 46 e, a prisli bez problemov. Ak objednavate fejk alebo to ma nad 25e tak napiste predavajucemu kratku spravu ze nech napise na balik Gift ako dar, a colnici ti potom nemaju ako dokazat ze to nie je dar , objednavam tak stale 🙂

ivetkab.
21. feb 2014

prosím tie, ktoré si za posledné tri týždne niečo objednali z ali (myslím odkedy im začal nový čínsky rok) začali Vám už predajcovia robiť niečo s objednaným tovarom. Ja tu už kolabujem čo sa to deje

samo_blaho
21. feb 2014

@ivetkab. Z ebay-u už posielajú.

ivetkab.
21. feb 2014

@samo_blaho mám už asi 10 nevybavených objednávok. A asi dvaja mi už zadali číslo zásielky, len ešte sa nedajú skontrolovať, lebo čísla nenabehli na poštu. Ak teda chápeš čo hovorím. Do akého času mi objednávku asi vybavia? Mám tam aj takú čo som posielala presne pred mesiacom. A to už im začal ten ich čínsky rok ... 😠

samo_blaho
21. feb 2014

Prečo nekontaktuješ predajcu?

ivetkab.
21. feb 2014

@samo_blaho veď už som ... všetci mi odpísali o tých ich sviatkoch a že sklady nestíhajú. Každý niečo iné, ale v podstate to isté. Minulý rok o takom čase som neobjednávala, takže nemám s tým skúsenosti. Ale mne to vôbec nepríde normálny takýto postup. Teraz som to už dala na reklamačku ešte len k predajcovi, tak uvidíme. Ale ja nechcem peniaze, ja chcem veci.

samo_blaho
21. feb 2014

Neboj, všetko príde.

ivetkab.
21. feb 2014

@samo_blaho Dúfam, že to tak bude ako vravíš. Už som mala tú česť aj s podvodníkmi.Ale všetko dopadlo v náš prospech. Objednala som si oblečko od predajcu so 5diamantmi a normálne si vymyslel číslo zásielky. A keď som mu písala, tak že tovar je odoslaný, že asi pošta má chybu a blbosti. Potom sme to dali na reklamačku k nemu, čo samozrejme nespelo a nakoniec Ali rozhodol že nám peniaze vrátili. Akože ... viem sa v tom zvŕtať, len teraz táto situácia ma fakt dostala ... 😅

samo_blaho
21. feb 2014

Asi skúšal finty, mala si mu dať "dobrý" feedback. Ja som reklamoval že tovar neprišiel, poslali mi druhý zdarma a potom prišiel aj ten prvý. Tak som mu potom doplatil, veď tak by sa zachoval každý. 🙂

ivetkab.
22. feb 2014

@samo_blaho my sme tiež objednali manželovi košeľu a zrejme nemali požadovaný vzor, tak poslali úplne iný. A dohodli sme sa na polovičnej zľave. Našťastie máme dobré skúsenosti. Už sa nám stalo, že nám poslali inú veľkosť, ale predali sme a bolo to ... 🙂 Takže viac menej dobré skúsenosti, len človek v tom musí vedieť chodiť ... 😀

ivetkab.
25. feb 2014
ivetkab.
25. feb 2014

@samo_blaho chcem sa ešte opýtať, "cestuje" aj Tebe teraz niečo z číny? Pýtam sa preto, lebo ja mám napr. asi u 8 predajcov, že zaslali balík (všetko za posledné 3dni), ale číslo z pošty, ktoré tam uviedli sa zdá, že neexistuje ani na pošta.sk ani na čínskej pošte. Doposiaľ keď sa také niečo udialo, tak mi bolo jasné, že šlo o podvod, tak som hneď riešila. Ale teraz sa mi to nezdá. U 8 predajcov naraz a všetci majú v hodnoteniach nad 4diamanty? Neviem no ... emoticon

samo_blaho
25. feb 2014

Minulý týždeň mi prišlo z Číny, teraz ide H-Kong a Singapur, inak čo sa tých čísel týka, tak to ani nesledujem, väčšinou ani nijaké neposielajú a vždy všetko prišlo. Záleží možno aj na hodnote objednávky, neobjednávam za väčšie sumy, teraz nejaké veci k LED osvetleniu.

janulea
5. mar 2014

@andrinka vyzera, ze mas dost skusenosti s objednavanim z aliexpressu, tak sa Ta chcem opytat... ja som v sobotu objednala nejake veci aj som zaplatila ale neprisiel mi ziaden mail, ani o potvrdenej objednavke ani o prijatej platbe ani ziadny iny... viem urcite, ze som mailovu adresu napisala spravne, tak mam z toho hlavu v smutku, ze co sa deje, nemas nahodou takuto skusenost? :(

samo_blaho
5. mar 2014

@janulea a z účtu peniaze strhlo?