Otec zabudol trojročné dievčatko v aute

bibianka
11. jún 2014

http://www.pluska.sk/krimi/zahranicne-krimi/ako...

Toto je úplne mimo môjho chápania...

babaker
12. jún 2014

@ushuaia Nikdy nediskutuj s blbcom, ludia by si vas mohli pomylit. 😉

klincek
12. jún 2014

@bibianka bohuzial mas asi aj pravdu 😖 ..fakt sialene.

bibianka
autor
13. jún 2014

Nechce sa mi veriť, že by sa istá nemenovaná dáma oplývajúca toľkou empatiou, dobrou výchovou, múdrosťou a láskavým srdcom pokúsila čo i len náznakom uraziť kohokoľvek na tomto fóre a nazvať ho, hoc aj nepriamo, blbcom. To je prakticky vylúčené. Ibaže by bola chyba niekde v uvedených premisách...???

zuriva
13. jún 2014

@onlika pozri, z pohladu spravania sa mojho manzela mozem isto povedat, ze chlapovi je jednoduchsie na vlastne dieta zabudnut, lebo nie je naprogramovnay tak, ako jeho matka.
Pises, ze ho nemozeme sudit. Mas pravdu, to nemozeme ani teroristov, lebo nechapeme ich nabozenske zmyslanie, ani chlapov, ktori kamenuju svoje dcery, lebo sa vydali z lasky, ani chlapa, ktory zabije svoje dieta v aute pri autonehode, lebo sa rutil po meste stovkou 😠 😠 😠

Chces povedat, ze keby drogoval, tak je to potom hodny odsudenia? Ved prave nadrogovany clovek nevie, co robi.

onlika
13. jún 2014

@zuriva pre mna je odsudenia hodny narkoman, opilec - pretoze clovek, co sa stara o dieta ma byt schopny sa o to dieta postarat, a to takyto nie su, z mojho pohladu by deti mat nemali.
Odsudila by som aj toho, co popisujes s tou nehodou, pretoze jazdi ako prasa. A este by sme mali odsudit takych, co vedome detom ublizuju, tyraju ich, znasilnuju. Ale toto nebol ten pripad. Ked si predstavim, co si prezilo ubohe dievcatko, je mi zle, ked si predstavim, co si preziva otec, je mi tiez zle. Tato rodina si zasluzi pokoj a sucit a nie, aby tu niekto vynasal sudy nad tym, aky to bol nezodpovedny chlap, aky je to magor, dement, hovado, ako sa to moze stat, ako by sa to nam NIKDY nemohlo stat ☹.

Ako tu niekto pisal, stava sa to naozaj niekolkokrat do roka, nie o kazdom pripade sa dozvieme, je ine, ked niekto necha dieta v aute a ide na nakup a je mi uplne jedno, ci je teplo, alebo zima, dieta same v aute bez dohladu nema co robit. Ale je ine, ked uponahlany rodic leti do prace a zabudne, ze vezie dieta. Neospravedlnuje ho to, ale nie je to umysel a v tom ja vidim hlavny rozdiel. A preto tie reci o empatii a preto to odsudzovanie tych krutych prispevkov. Skusit sa vcitit do toho otca, matky, do celej tej rodiny. Je velmi jednoduche nad niekym zlomit palicu a povedat, ze je to magor. Ale on s tym bude zit do konca zivota, ak sa este da hovorit o zivote, on si bude niest tento kriz, nie ja ani vy.

Preto berme tento priklad ako odstrasujuci, kludne kontrolujte svojich manzelov este viac, kontrolujte sami seba, ale nesudte 🤐

mamulka211
13. jún 2014

@onlika tak ty si mozno strasne dobry clovek, vsetko chapes, vsetko vies odpustit, mozno ale len do chvile, kym sa ta to osobne netyka, neviem, ci by si bola taky dobry clovek, keby toto spravil tvoj muz tvojmu dietatu...nemame sudit a odcudzovat, ale proste toto je uplne nepochopitelne.

mamulka211
13. jún 2014

@zuriva Presne tak, nejde tu o sudenie, ved, ak ma trosku nejakej sebereflexie ten chlap, tak sa na seba uz v zivote nebude moct pozriet. Nie je normalne zabudnut na tak dolezitu vec, ako je dieta...ospravedlnovala by ho len nejaka dusevna choroba, kedy nie je schopny zodpovednosti, uvazovania a pamatania si, co robi a ma robit..v tom pripade ale potrebuje liecbu, lebo je nebezpecny pre okolie aj seba sameho.Co ak na buduce zabudne vypnut plyn, zabudne vypnut zehlicku, zabudne zahasit cigaretu pri tankovani a zabije dalsich nevinnych ludi...

onlika
13. jún 2014

@mamulka211 nie, nie som taka dokonala a neodpustila by som to svojmu muzovi. Ale my sa tu nebavime o nas, o odpusteni, ja som povedala, ze NAM neprislucha sudit ho. A tiez by som nedokazal povedat, ze mne / nam sa to NIKDY nemoze stat. Proste slovko nikdy nemam rada a snazim sa ho nepouzivat

onlika
13. jún 2014

@mamulka211 a tiez som pisala, ze to nechapem. Pisala som len, ze nesudim

mamulka211
13. jún 2014

@onlika otec bol velmi pravdepodobne workoholik, ktory dostal od zivota riadnu facku, aby pochopil, co je najcennejsie a najdolezitejsie a to je v dnesnej dobe fakt vystraha, lebo ludia uz nevidia nic len vidinu penazi a zisku a rodina ako taka je uz bokom, zenieme sa za majetkami, chceme nasim detom dopriat zivot v blahobyte a pritom detom chyba nieco ine, ako je blahobyt, chyba im nasa laska a pozornost. O tom to vsetko je...

onlika
13. jún 2014

@mamulka211 s tymto suhlasim, aj ked proti workoholizmu je tych 8 hodin, to je malo na workoholika 😅. A suhlasim aj s tym, ze v dnesnej dobe sa vsetci zenu za niecim, ani sami nevedia za cim a to podstatne im unika ☹. Preto som povedala, ze to mame brat ako odstrasujuci priklad a poucit sa, zastavit sa a uvedomit si, o com je zivot, co v zivote chcem, co mam a co je naozaj to podstatne

bibianka
autor
13. jún 2014

@onlika Obávam sa, že sa tu slovo "súdiť" používa v rôznych významoch. Nie sme súdny tribunál, aby sme ho poslali do basy, ale môžme mať na toto zlyhanie názor. Ak by si niečo také neodpustila svojmu mužovi, týmto spôsobom by si ho tiež odsúdila. Isteže, je možné túto udalosť vysvetliť, ale zrejme je každý nastavený inak - pre niekoho je to pochopiteľné, nepochybne pre tých, ktorým sa už stalo, že dieťa kdesi zabudli, pre niekoho zas nie.

zuriva
13. jún 2014

@onlika no vidis, a ja si myslim, ze skor by si mala vediet odpustit inym, ako neodsudit ich.
Lebo co je horsie? Odsudit niekoho a povedat, ze je debil, alebo neodpustit jeho cin?

A dalsia vec, my nepozname okolnosti toho pripadu. My nevieme, ako to naozaj bolo. Mozno telefonoval uz za jazdy, vysiel von, telefonujuc a tym padom sa nepozrel na to dieta. Je to horsie? je to ospravedlnujuce? Je to hodne odsudenia, kedze za jazdy sa netelefonuje?

A este jedna vec, vravis, ze my nemame pravo sudit. A neverim, ze to sama nerobis. Ze sa nepozries na niekoho a nepovies, aha, on je taky alebo taka. Ze sa nepozries na nejaku fiflenu a v duchu si o nej nieco nepomyslis. Ze nepozries na 200 kg chlapa a nepomyslis si, ze by mal prestat zrat. Toto su len priklady.

Ale stale tvrdim, ze on, ako otec, rodic, ma v prvom rade mysliet na blaho svojich deti. Zlyhal.
pamatas na ten pripad, ked 15 rocny chalan v PP zomrel na otravu alkoholom? Ze vraj mu nalievala vlastna teta. Nesudis ju za to? Vsak bola dospela, vsak ma vediet, ze detom sa nenalieva. Na mieste jeho matky ju asi prizabijem 😠 Ak mu samozrejme aj ona nenaliala, lebo v dnesnej dobe je to tak.

niki101988
13. jún 2014

@ivett1 ja som svoje dieťa nechala v detskom kútiku v nákupnom centre a keď som vyniesla tašky do domu zistila som že tam ostala a som tu

natuska87
13. jún 2014

@onlika Je jasne,ze to neurobil naschval, ani z roztopase...stala sa im velka tragedia,odsudzovat ho a nadavat do vselijakych....nema zmysel.Dnes je vela ludi vystresovanych, prepracovanych,lahko urobia chybu,aj fatalnu...mne je iba luto a dufam,ze sa mi nic podobne nikdy nestane...

niki101988
13. jún 2014

@babaker Vieš ako sa vraví, kto je bez viny nech hodí kameňom a tu je bez viny každý, ani jedna Ti nenapíše svoj nejaký omyl každá je len skvelá

mamulka211
13. jún 2014

@niki101988 prepac, ale aj ja som nechala svoje dieta doma spat same a odskocila som si do obchodu, ale fakt som vedela, ze ho doma nechavam, cely cas som nanho myslela a ponahlala som sa k nemu.Ja tu neodcudzujem, ze niekto dieta doma necha same, aj ked je to znacne nezodpovedne, lebo stat sa moze hocico, ja len nechapem, ako sa da dieta zabudnut...toto nikdy nepochopim, ja na svoje dieta myslim stale, ci som v praci, ci doma, ci v obchode, stale ho mam na pamati, neviem si predstavit, ze s nim idem do skolky a cestou ho zabudnem, ze s nim som v obchode a zabudenm ho tam...to naozaj neviem pochopit ako sa da take nieco zabudnut.Zabudla som bicykel, tasku, okuliare, penazenku, ale dieta naozaj nie.A ked uz sa prizabudnem, ale trva to tak asi par minut, rozhodne nie niekolko hodin.Ked bral to dieta z domu musel byt predsa naprogramovany ze idem do skolky, ak aj cestou ho nieco zmagorilo, telefonat, alebo co, ale tak predsa osem hodin je dost dlha doba nato, aby...ja proste nemam slov...podla mna to uz hranici s chorou psychikou a nemyslim to v zlom, ale naozaj bol zrejme uplne psychicky vymlety, ked sa mu toto stalo.

natuska87
13. jún 2014

@niki101988 Pravdu mas, tu, na vsetkych slovenskych diskus.forach sme najmudrejsi, najdokonalejsi....ale pravdou je, ze sme iba kruti,zlomyselni a neempaticki,skratka rozum na vsetko....ale dobry clovek stale zije...

niki101988
13. jún 2014

@mamulka211 Tak ak by si bola v Amerike, alebo v Británií tak ver mi, že už si bez dcéry nech by si sa za ňou ponáhľala akokoľvek. Tam sa netoleruje nechať dieťa samé doma ani s tým najsamlepším úmyslom. Nie je podstatné ako dlho si v obchode, ale dieťa je samé doma takže by som nesúdila na Tvojom mieste. Čo ak by sa Ti po ceste do obchodu niečo stalo a odvezie Ťa záchranka, dieťa ostane samé bez dozoru, robíš presne to isté čo ten pán v Poľsku len Tebe sa zatiaľ nič také neprihodilo. To je celé na tom.

niki101988
13. jún 2014

@natuska87 Nevravím, že sme naj naj naj, ale netolerujeme nič a zlomyseľnosť noo to je vlastnosť ktorú žiaden Slovák predsa nemá 😀 preto žijem v Prahe a Slováci ma udivujú stále

natuska87
13. jún 2014

Tak, tak....vsetko vieme vyriesit, na vsetko mame manual....pritom sa staci prejst okolo a vidiet, aki sme....slusnost sa vytratila, ochota pomôct iba reciprocne, dookola spina, zanesvarena priroda, neucta k sslabsim, zavist smerovana k uspesnejsim....o "prkotinach" ani nepisem....preto ma potesi kazdy obycajne slusny a ustretovy clovek

ukulela
13. jún 2014

@niki101988 budem mozno pre mnohe vulgarna az sprosta - ale aj macka vylezie z pelechu od maceniec a nelezi pri nich 24/7. vybehnut na 5 min nakupit s vedomim, ze dieta doma v posteli spi a nechat 8 hod dieta zabudnute v aute je kurde rozdiel. okrem toho argument, ze sa v obchode moze nieco stat ... aj doma - moze sa posmyknut, rozbit hlavu, odpadbnut vo vani - presne to iste. tvoje riesenie proti takymto situaciam je ake? dvojita kontrola? neporovnavaj neporovnatelne.

rodiacia mojho draheho robili vo fabrike na smeny - a ked sa striedali - musel ich pockat v postielke, skratka to inac neslo ....

mary78
13. jún 2014

co sa stalo je naozaj velmi velka tragedia, je velmi smutna aj ta medialna sikana otca, ktory sa uz nikdy uplne neuzdravi, ak vobec dokaze s takym niecim zit a nezabije sa. To, co preziva matka...tu bolest nikto z nas nemoze pochopit ani precitit. Podla toho co som citala, otec nebol "workoholic", normalne pracoval 8hodinvu dobu a po nociach staval dom...vycerpanie + totalny black-out. Moj manzel odkedy som bola tehotna hovoril ze jeho najvacsim strachom a paranojou je, ze sa mu stane nieco podobne (aj vtedy sa stal taky pripad), lebo je tiez niekedy velmi roztrzity, ked ma toho v praci vela a tak... (radsej vozi dceru do jasli autobusom). Aj ja poznam tie momenty totalnej vycerpanosti, ked je clovek maximanlne vypaty a mysli na milion veci, a niekedy sa stane ze mozog z vycerpanosti zlyha (absolutne sa to neda porovnavat, ale obcas sa mi stava ze otvaram klucami chladnicku a podobne)
Preto som odkedy som sa vratila z materskej velmi polavila pracovne tempo a znizila pracovny uvazok, lebo hlava mi musi pracovat aj resp. HLAVNE pre moju malu. Bohuzial, nie vsetci maju taku moznost, a tato doba potom tvori taketo strasne obete

bibianka
autor
13. jún 2014

@natuska87 Nechápem, prečo sa tu stále niekto snaží podsúvať nejakú dokonalosť. To je nová móda na MK zapojiť sa do diskusie a obviniť diskutujúce, že sa pokladajú za dokonalé? Ja sa za dokonalú rozhodne nepokladám, robím chyby ako akýkoľvek iný človek. Ale neviem, čo to má spoločné s tým, že skutočne nechápem, ako niekto môže takto zabudnúť na vlastné dieťa. Mne sa to nestalo a neverím, že sa niekedy stane. Myslím na deti tak často, že je to jednoducho nereálne. Ibaže by ma niekto ovalil po hlave a utrpela by som amnéziu...

mamulka211
13. jún 2014

@niki101988 ja som tym len chcela povedat, ze nechapem, ako je mozne zabudnut, ale zas si to zle pochopila...to je fakt diskusia o nicom, lebo tu sa kazdy chyta za slovicka a unika mu podstata

natuska87
13. jún 2014

@bibianka ..."mne sa to nestalo"...zaplatpanboh...ale nevies, kedy Ti zivot nalozi a ostatni Ta budu kritizovat.Sama sa toho dopustas a zaroven kritizujes.Nikto, moja, nikto nie je dokonaly....a treba citat s porozumenim.Je tu viac inteligentnych, ktori sa snazia poradit a pochopit a nie vypisovat, ze mne "sa take nestane"

bibianka
autor
13. jún 2014

@natuska87 Nerozumiem - čoho som sa dopustila a zároveň to (u iného) kritizujem? Nevieš o mne vôbec nič, mojej rodine už život naložil riadne. Som šťastná, že moje dieťa žije, pretože (vinou iných) takmer o život prišlo. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že ma "SÚDIŠ" a nerozumiem na základe čoho vlastne. Že som si dovolila mať názor? Názor, že nechápem, ako niekto môže zabudnúť na vlastné dieťa na 8 hodín? Za celých 8 hodín si na neho nespomenúť?

erikasadek
13. jún 2014

ah zasa jedna tema kde sa ludia buu hadat..

otec zabudol mna to neprekvapuje ak je to otec ktory nema vo zvyku byt so svojim dietatom tak vobec ma neprekvapuje chlapi funguju inak neznamena ze nemiluje svoje dieta

je to hrozne co sa stalo a niako ho tento cin neospravedlnuje....
stavaju sa aj horsie veci zaklad je ze koniec je dobry a ponaucenie bude mat z toho na cely zivot....

mimochodom zienky co klopu ludom na auta lebo ich tam rodiacia nechaju....
pokial je tam dieta na par minut je zaparkovane nie je auto na slnku tak tych 5 minut to dieta prezije, ja osobne to casto robim pretoze ako naschval mala mi vzdy zaspala par minut pred zastavenim, nato ked som vybrala jej bratov zo skoly pekne spala ani nevedela ze sme boli mimo auta tych 5 minut nikoho nezabije pokial to nie je dialnica alebo na krizovatke...
mna moji rodiacia casto nechavali v aute zobudila som sa otvorila dvere a prisla som domov sama..
je dobre sledovat ak je dieta v aute ale neblaznite hned ludom nadavat a volat policiu pokial je to len par minut!!!!

bibianka
autor
13. jún 2014

@erikasadek Dobrý koniec? Veď dieťa je mŕtve a otec na psychiatrii.

erikasadek
13. jún 2014

chybycka sa vludila malo byt ze ten koniec bude mat ponaucenie na cely zivot........ 🙄

este predtym nech ma niekto zlozi , ze som dala stavaju sa ja horsie veci
myslim tym ze su rodicia ktori tyraju , roky alebo neskor v mukach zabiju svoje dieti.....
v zivote sa stava vela veci, pre neho to bude muka, to dieta uz je v nebicku v klude a obklopene inou laskou je to nieco co s anema stat , ale povedzme si rovno v tejto uponahlanej dobe ludia zabudajiu na vela veci a bohuzial mnohi aj na svoje deti....

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre