Periete oblekové nohavice v práčke?

zabina27
30. máj 2016

Mate s tym skusenost? Ci to radsej neriskovat? Na stitku je samozrejme uvedene, ze neprat, ale momentalne sa mi nechce riesit po jednom obleceni cistiaren, tak rozmyslam, ze na jemny kratky program by som ich dala, len ak ich znicim, tak ma porazi 😀

tyelde
30. máj 2016

ja som prala viac krát a nestalo sa im nič, ale to nezaručí, že tvojim sa nestane 🙂

dominika6
30. máj 2016

@zabina27
nohavice košeľu áno...sako nie

3009
30. máj 2016

@zabina27 ono to záleží na zložení látky z ktorej je oblek ušitý, ak je tam vlna, tak je pravdepodobné, že sa to môže zraziť.

dominika6
30. máj 2016

ved teraz máš 500 programov na práčke...či na vlnu,jemné,atd atd...ked môžeš oprať záclony, nohavice jemnejšie niesú

lubi40
30. máj 2016

tak to vyper v rukach🙂 albo daj na prace program rucne pranie ak sa ti nechce. Alebo po jednom noseni ani nemusis prat, vsak aj bezne sa nohavice ( rifle, ...) nosia viac ako den

bubinko1506
31. máj 2016

obleky davam do cistiarne, tie si kvoli materialovemu zlozeniu netrufnem prat a muz by ma prizabil, kebyze mu obleky site na mieru znicim 😀
elegantne nohavice, co nosi ku koseliam, tak tie periem normalne v pracke, akurat na nejaky setrny program

viera27
31. máj 2016

nie, vzdy len cistiaren a naraz cely oblek. Kedysi daaavno som tiez bola "lakoma" a par krat som oprala nohavice sama. Znicila som tie obleky, nakolko bol potom viditelny rozdiel v opotrebovani materialu medzi sakom a nohavicami. No jednoducho pruuuser. A za to mi to nestoji.

gabona1
31. máj 2016

Ahoj, v žiadnom prípade ich neper v pračke, ja som to raz urobila a boli nepoužiteľné. Možno záleží od materiálu , ale už nikdy nebudú mať ten tvar, ako by mali mať. Treba nosiť výlučne do čistiarne.

ivett1
31. máj 2016

@zabina27 skús podľa zloženia ... ak je tam vlna, mohli by sa ti zraziť , človek nevie, ako zareagujú ...ak sú to len zmesové polyesterové nohavice, tak v pohode aj v práčke ...bežne tak periem ...aj moje aj mm ... sako samozrejme vždy do čistiarne ...

bubinko1506
31. máj 2016

@ivett1 presne, zmesove polyesterove nohavice hodim v pohode do pracky, ale ked uz je tam vlna, tak tie idu do cistiarne. a obleky komplet cele

zabina27
autor
31. máj 2016

diky baby za rady, tak som kukla to zlozenie - 100% akasi strizna vlna, nebudem teda riskovat 😀 muz ich mal v sobotu na svadbe, v auguste bude zase potrebovat na svadbu, myslela som, ze ich teraz len preperiem, ale asi ich len vyvetram a potom v lete dam do cistiarne... jedine, ze by som pripadne zrazenie zvalila na jeho rastuci pupek 😀

nyusika
31. máj 2016

nosim do cistiarne naraz cely oblek.
nebudem kvoli par euram riskovat to, ze nohavice oprane pracke sa sice neznicia, ale budu vyzerat inak, ako cistene v cistiarni.

terezka1947
31. máj 2016

@zabina27 ja periem...aj v pracke,aj rucne...zalezi od zlozenia....ked ich aj v rukach preperies,ze sa pracky bojis,nic sa im nestane

miska333
31. máj 2016

Ja periem . zlozenie som nikdy nepozerala ale viac krat som prala a v pohode.